Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Тема за Mi Router
#51

Тоз Падаван от два месеца все каня да го сложа, ама не намирам време.

В стоковия ром има една опция WiFi Visitors. Освен достъпа до админа, какво друго ограничава? Може би и до USB порта?
Цитирай
Аксесоари
#52

(2015-11-11, 19:33:46)chitalov написа:  Пандора ми работеше идеално две седмици нищо общо със стоковото лайно.И изведнъж кво стана с тая пандора за нищо не ставаше.Прибрах които се сетих нищо не помогна, сега пак съм със стоковия но първа възможност слагам Падавана
Аз нямам твоите проблеми, но нямам лаптопи на безжичната, бтв имам май по-нова версия, ако имам ще ти пиша.
Цитирай
#53

Исках да си сваля *арк файла на MiWiFi Router от Google Play, но ми изписва, че приложението не е съвместимо с устройството ми!? Някакви идеи за решаване на казуса?Smile

 
Цитирай
#54

http://www1.miwifi.com/miwifi_download.html

(2015-11-16, 13:53:39)ruil4o написа:  Тоз Падаван от два месеца все каня да го сложа, ама не намирам време. 

В стоковия ром има една опция WiFi Visitors. Освен достъпа до админа, какво друго ограничава? Може би и до USB порта?
 
То УСБ-то по дифолт е забранено, разрешава се по отделно за което устройство искаш. Е ако си с дев версията и си пуснал самба плъгина ... май се виждаше от всички самба папката, но не съм сигурен.
Цитирай
#55

@tolostoi, благодаря, този линк и аз успях да го намеря, на мен ми е интересно защо от Play не ми дава да свалям?

P. S. Проблема се реши днес : въпросното приложение не е за България и съответно не се предлага като такова от Google Play. Свалих си apk файла от 4PDA изцяло преведен на руски и ще си го ползвам него.

 
Цитирай
#56

След третия опит успях да сложа Padavan! Зор си беше, но не съжалявам за сега. Особено, че ми блокира рекламите. Все още разучавам админа, който има стотици настройки...

Имам въпрос към човек, който ползва Padavan и му чатка повече от мен. На китайския софт при GUEST изобщо не им показва логин формата! При Padavan, когато съм свързан през GUEST връзка, пак ме допуска до админа на рутера! Това нормално ли, има ли някаква настройка? Каква е разликата тогава от Guest и нормална канекция?
Благодаря!
П.П. даже GUEST има достъп до USB!?

П.П 2 Тоз Падаван освен, че ми блокира рекламите по браузърите и в приложенията на мобилните устройства, ами вече няколко часа не съм чул аудио реклама в Spotify (не съм с премиум акаунт)!!! Изкачещите банери в прозореца на Spotify също липсват за сега! Сигурно и на Skype ще е същото, но там съм ги „резнал“ и по друг начин Wink
Цитирай
#57

Най-после дойде и моя рутер. Със стабилния ром е. Да го настроя ми отне не повече от 10 мин. Само трябваше да му сменя mac-адреса, та се обаждах на доставчика. Прираст на скорост след смяна на рутера особено не виждам. Пуснах му тест за оптимизация чрез приложението от телефона, след което просто изписа съобщение, че е оптимизирана и това е. Може би в случая голям ефект не би трябвало да очаквам, защото все пак имам ограничение на скоростта от доставчика или все пак зависи донякъде и от настройките на самия рутер?

 
Цитирай
#58

На 5G има разлика в преноса на данни. И то голяма. Обхвата също ми е по-добър, в сравнение с моя ТП Линк.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#59

@s_l_a_d_u_r, 5G си го изключих от настройките. Нямам все още устройство за него.Smile

 
Цитирай
#60

Нали имаш Mi4?!
Цитирай
#61

@milstan, че той поддържа ли ги, явно не съм разбрал. Christmas

 
Цитирай
#62

Трябва да виждаш рутера с две имена, едното с 5G накрая.
Цитирай
#63

@milstan, има си, още като го настроих ми изписа и в самото заглавие, не разбрах само, че MI4 го поддържа.Smile

 
Цитирай
#64

Телефоните (устройствата) които не поддържат 5G виждат само едната мрежа, тая без 5G в името.
Цитирай
#65

@NoMaD той още Mi3 поддържа 5G

OnePlus 3T
Цитирай
#66

В настройките на рутера виждам, че има три опции за силата на сигнала. Споделете кой каква ползва, предимства или недостатъци има ли?Smile

 
Цитирай
#67

Аз си мисля, че е глупост товс със сигнала. Имам го на най-силното, ама знам ли.

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай
#68

Това 5G други марки телефони дали могат да го поддържат с този рутер?

 
Цитирай
#69

Няма проблем, стига да имат тази честота.
Цитирай
#70

Това е ясно, ама как да се разбере обаче?

 
Цитирай
#71

У нас IpadAir и Iphone6 виждат двете мрежи и ги свързвам с мрежата, която има 5G в името. И съответните програми за WiFi test ми показват на кой канал е вързано. Аз съм го направил на канал 60. И в статистиката на рутера ми показва кое устройство на коя мрежа е вързано.
[Изображение: image.jpg]

П.П. Може и да не съм ти разбрал въпроса, как да разбереш дали устройството е дуал банд ли? Или четеш характеристиките му, или ако вижда и двете мрежи, значи поддържа 5G. Иначе ще вижда само една, без 5G в името.
Цитирай
#72

Друг начин за проверка преди да се свърже с рутера няма ли, преди да го купиш например. Това имах впредвид.

 
Цитирай
#73

Допълних горния пост. Стандарта е  "a" и "ac".
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot - това е за XperiaZ5.
https://bg.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11
Цитирай
#74

Сега стана ясно - четеш с една дума характеристиките на телефона, стига да има такива.

 
Цитирай
#75

Е влизаш в gsmarena и четеш за съответния телефон. Освен ако не е от хилядите нови китайчета..

HTC Desire S --> Xiaomi Mi3 16 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)