Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ъпдейт на Moto G (Първо поколение) до Android L (5). Дали?

Здравейте!
Тази сутрин получих ъпдейт до 5.1 на xt1032, проблема при виваком е оправен преди седмици! Поздрави! Smile

if you're good in something, never do it for free!
Цитирай
Аксесоари

(2015-10-20, 07:34:34)boiski написа:  Преди малко ми дойде ъпдейт за 5.1 (221.21.56.en.GB). Smile Tелефона ми е ХТ1032 от Tesco. Довечера го слагам и дано бъговете на 5.0.2 са оправени както казвате.

А би ли споделил каква ти е версията на софтуера, Tesco.en.GB или Retail.en.GB. Моят телефон също е от Tesco, но е Retail.

Move your mind
Цитирай

Retail.en.FR дойде тази сутрин

OnePlus 6T - 8GB - Mirror Black
Galaxy S7 edge - Black Onyx
Moto G2 [CM14.1] Galaxy S2[Stock ,rooted] 

Цитирай

(2015-10-20, 11:39:22)jorohg написа:  А би ли споделил каква ти е версията на софтуера, Tesco.en.GB или Retail.en.GB. Моят телефон също е от Tesco, но е Retail.

220.27.1.falcon_umts.TescoSL.en.GB

Lenovo K3 Note
Цитирай

Моя от амазон UK се ъпдейтна тази сутрин
Цитирай

И аз получих ъпдейт до 5.1 за Retail.en.GB версията. За сега не виждам голяма разлика с 5.0.2.

Move your mind
Цитирай

При мен разликата е осезаема още от първото разцъкване. Беше много зле с 5.0.2. Сега е като при 4.4 и 4.3

Lenovo K3 Note
Цитирай

От вчера съм 5,1 и мога да кажа че съм много доволен.С 5.02 телефона беше бавен и на моменти лагваше много осезаемо.
Цитирай

Лично аз не съм забелязал накаква разлика за около седмица. Освен променената икона на SMS-а и по-голямата буква Н на мрежата. Имам чувството, че батерията има малко повече живот.
Цитирай

Здравейте,
 и аз съм с ХТ1032 от амазон UK и получих ъпдейта до 5.1 тия дни. Да ъпдейтвам ли? Нямам забежки досега с 5.0.2 освен 1-2 дребни бъга и не знам има ли смисъл да рискувам..

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

(2015-10-23, 12:28:52)lubs написа:  Здравейте,
 и аз съм с ХТ1032 от амазон UK и получих ъпдейта до 5.1 тия дни. Да ъпдейтвам ли? Нямам забежки досега с 5.0.2 освен 1-2 дребни бъга и не знам има ли смисъл да рискувам..

Слагай смело. Много добре се държи и батерията кара малко повече от 5.0.2. Може след ъпдейта да изтриеш далвик кеша.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

@hir  Този кеш къде да го търся?

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

(2015-10-23, 14:19:59)niun01 написа:  @hir  Този кеш къде да го търся?

https://www.youtube.com/watch?v=6ax2DdQZVBQ запазва всички програми и настройки.

LG Optimus One -> Motorola Moto G -> Motorola Moto G 2Gen -> LG G2 - Xiaomi Readmi Note 4x
Цитирай

А така кажи бе човек да го изчистя от recovery - то.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Здравейте,
Нали Lollipop работи с ART? Какъв Dalvik кеш трябва да се чисти?

Move your mind
Цитирай

@jorohg  За това говоря:
TWRP Menu  цъкни и виж!

Въпреки,че това е custom recovery а не сток ,то е едно и също давам го за пример за да разбереш.
Delvik ти е виртуалната машина ,която Android използва. Delvik си има и кеш!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

Снимката, която ми даваш не е от Lollipop. Dalvik имаше за последно в KitKat. Дори и там в developer options може да преминеш на ART. В Lollipop Dalvik е премахнат изцяло и се използва само ART. Примерно тук можеш да прочетеш: http://blog.aspiresys.com/product-engine...-lollipop/

Move your mind
Цитирай

И в най-новата версия на TWRP е така. С dalvik.
ПП: Не ми се спори за глупости. 
И все пак говоря за recovery, а не за menu settings!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай

с 1032 от М-тел съм, в момента се получава 5.1
Цитирай

С Moto G XT 1032 версия EU също получих Android 5.1. За пръв път ми се случи след обновление да не се загуби, а да се освободи място (около 40 МВ при мен). Явно Гугъл този път са се постарали да оптимизират добре новата версия.

Всичко работи нормално, даже ми се струва, че има известно забързване в работата на телефона. Единствено има проблем с притурката "Messaging" за SMS-и, която странно примигва и се наложи да я махна, но предполагам, че от Моторола ще я обновят и оправят скоро. Като цяло съм доволен от обновлението, добре свършена работа от Гугъл и Моторола Smile
Цитирай

И при мен се освободи място, поне стотина мб Smile Новите транзишъни/анимации са симпатични, телефона се държи доста добре, бъга с непомненето на Wi-fi мрежите от последните 2-3 месеца се оправи - абе доволен съм. За батерията не мога да кажа още нищо, че ъпдейтнах едва вчера. По-голямата икона на мобилния нет седи странно, но предполагам ще се свикне Smile

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай

Има нов ъпдейт! Предполагам, че е само ъпдейт на сигурноста . [Изображение: dbce654f1d7f171a3c95869fa4b9db5e.jpg]

Sent from my XT1032 using Tapatalk
Цитирай

Само security update е. Аз прецених, че няма да махам руут-а и да заключвам буутлоудъра само заради него.

Samsung S21 FE 5G G990B/DS
Цитирай

Да, предимно поправки по сигурността включва обновлението и по конкретно всички поправки по сигурността в Андроид излезли до 01.03.2016. По-интересното е, че след като го инсталирах свободното място в телефона вместо да намалее както се случва обикновено, се увеличи с 40 МВ, което си е добър бонус за Moto G варианта с 8GB вътрешна памет и без слот за карта памет Smile Ето защо предполагам, че обновлението освен поправките по сигурността включва и малка оптимизация на някои системни приложения и процеси.

Похвално за Моторола, че все още се занимават с бюджетен телефон излязъл преди почти 3 години. Много от другите компании дори за флагманите си не предлагат толкова обновления и поддръжка.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)