Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CWM recovery: Инсталиране на ROMs, GAPPs, Root
#51

gonzoooooo, допълвам, че с VibeUI 1.5 няма такъв проблем Smile Не е толкова стар, има си някои бъгове, но пък работи добре.
Цитирай
Аксесоари
#52

Ако е така ,няма проблем.Това не го знаех.На глобул съм.Благодаря за уточнението.И наздраве още един път.За Григор Димитров Smile
Цитирай
#53

Опитах се да сменя РОМ-а на моето Леново, но нещо не ми се получи. Следвах първия пост от тази тема:
Цитат:georgyan написа:

За инсталирането на ROM-ове и услугите на Google трябва да разполагате със следните елементи:

1. sdfuse>K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb
2. Adb_Run_v_3.26.35.zip
3. GApps_Minimal_4.4.2.zip
4. gapps-jb.zip
5. PdaNetA4126.zip (driver)
6. recovery910en.img
7. UPDATE-SuperSU-v1.93.zip

Ако не разполагате с тях, можете да ги намерите в моя Google Drive: LenovoK910

За да инсталирате какъвто и да е ROM с Google, трябва да имате инсталиран и рутнат JB!!! Затова, когато купувате K910, изисквайте от продавачът да ви го изпрати рутнат!

И Н С Т А Л И Р А Н Е:

1. Инсталираш в компютъра usb драйверите на Lenovo, които можеш да вземеш от телефона като го свържеш по usb с компа ИЛИ PdaNetA4126.zip (driver), който съм шернал (аз лично ползвам него, защото става за всички марки телефони).
2. Инсталираш в компютъра ADB официалната конзола ИЛИ Adb_Run_v_3.26.35.zip, която съм шернал (руска преработка).
3. Поставяш в една директория/папка в компютъра файловете recovery910en.img И GApps_Minimal_4.4.2.zip И UPDATE-SuperSU-v1.93.zip И gapps-jb.zip, които съм шернал. При мен те се намират в C:\ затова и всички команди, които изпълнява ADB са от С:\ НО ако ти ползваш друга директория, трябва да го имаш предвид.
4. Поставяш в паметта на телефона ZIP рома, например VIBEUI_V1.5_1423_10_ST_K910_D7B7.zip
5. Свързваш телефона по usb с компа и Андроида ще ти изкара автоматично менюто USB Access Mode. Най-отдолу трябва да чекнеш USB debug mode (ADB).
6. Пускаш от компютъра ADB конзолата и пишеш: adb reboot bootloader, след което изчакваш телефона да се рестартира и да грейне логото на Lenovo.
7. Отново в ADB конзолата на компа пишеш: fastboot boot С:\recovery910en.img
8. Ако ADB ти отговори, че е стартирал CWM успешно, а на екрана на телефона не се появи синьото меню на CWM, а остане черен, се връщаш на т.6;
9. Ако ADB ти отговори, че не може да стартира CWM и покаже status LOCKED, тогава разкачаш телефона от компа, рестартираш го, след това прехвърляш в паметта на телефона папката sdfuse с файла K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb, които съм шернал. Рестартираш телефона, като задържаш бутоните Power и Volume- докато влезеш в boot менюто. От boot менюто избираш Update from SD card и телефонът сам ще открие и ще ти предложи да инсталира K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb. Изчакваш инсталацията да завърши, телефонът да се рестартира и да ти зареди рома И се връщаш на т.4
....

Стигнах до т.9 и съответно инсталирах ъпдейта, който е посочен. Само че след това отново не можах да инсталирам CWM, защото телефона вече не е root-нат. Освен това изчезна и Google play-a разни други европейски работи, добре че поне има английски език.
Не мога да root-на телефона с Genius Root, Vroot и още разни подобни програми.
[Изображение: 2rh33nq.png]
Цитирай
#54

А защо ти е да инсталираш CWM, просто го стартирай с помощта на Minimal ADB ( за което не ти е нужен руут) и след като инсталираш предпочитания от теб ROM тогава го рутни с Genius.
A ако ти е по-лесно можеш да го направиш с FlashUtility повече инфо тук: https://www.androidbg.com/forum/topic907...ility.html

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#55

bonethugs написа:Опитах се да сменя РОМ-а на моето Леново, но нещо не ми се получи...

Стигнах до т.9 и съответно инсталирах ъпдейта, който е посочен. Само че след това отново не можах да инсталирам CWM, защото телефона вече не е root-нат. Освен това изчезна и Google play-a разни други европейски работи, добре че поне има английски език.
Не мога да root-на телефона с Genius Root, Vroot и още разни подобни програми.

Не се мъчи повече с CWM. Тъкмо бях тръгнал да пиша инструкция как се инсталира ром без външно рекавъри, но ето че ти ме изпревари с проблемите си. Направи следното:

1. Изтегли от официалния сайт на Lenovo някой от двата рома: VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910 ИЛИ VIBEUI_V2.0_1441_7.2.1_DEV_K910.

2. Прехвърли изтегления файл от компютъра в паметта на телефона без да го разархивираш (оставяш го zip!).

3. Стартирай приложението System Update от телефона, плъзни екрана на дясно. В ляво ще се появи черно системно меню на приложението. Избери ToolKit.

4. След като влезеш в подменюто ToolKit избери Install the specified update package. Ще се отвори Файловия мениджър, в който трябва да укажеш къде е изтегленият от теб ром в zip формат и да потвърдиш инсталирането му.

5. Телефонът ще се рестартира. На дисплея ще се появи Android system recovery <3e>. В средата на дисплея ще ти изпише Error и ще се появи синьо меню.

6. Избираш от менюто като се придвижваш нагоре-надолу с бутоните за усилване и намаляне на звука APPLAY UPDATE FROM INTERNAL STORAGE и натискаш кратко за потвърждение бутона Power.

7. Отново указваш пътя до zip рома в паметта на телефона като се придвижваш с бутоните за звука и потвърждаваш с Power.

8. Този път рома ще се инсталира, а след инсталацията избери reboot system now.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#56

Благодаря за бързите отговори, всичко мина безпроблемно и вече съм с 4.4.2 Smile
Цитирай
#57

Здравейте.Някой може ли да ми каже от къде да сваля VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910.Пробвах от официалния сайт на Lenovo но тръгва с много ниска скорост, 3-5 kb/s ,сваля 5-10 мб и тотално спира.Нета е стабилен,не е от него..Пробвах и от телефона да го сваля,същата работа.Моля някой да ме насочи ако има друга алтернатива за сваляне на рома освен официялния сайт.
Цитирай
#58

gonzoooooo написа:Здравейте.Някой може ли да ми каже от къде да сваля VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910.....
Заповядай https://drive.google.com/file/d/0B5bbwhZ...edit?pli=1

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#59

nikson70 - Огромни благодарности,свалих го за 5 минути.
Цитирай
#60

Някой може ли да ми каже къде мога да намеря ADB официалната конзола.Пробвах с Adb_Run_v_3.26.35.zip но нещо не ми се получават нещата,постоянно ми дава някаква грешка.Устройството не е намерено-device not found.
Цитирай
#61

Пробвай с това http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2317790 или пък може да имаш проблем с драйверите.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#62

При мен тази програма Root genius не проработи, след рестарта всичко е постарому...

Vivo Nex 
Цитирай
#63

Добре де с какво е толкова по-добър 4.4 от 4.2 че се правят тези хиляди гимнастики. Задължително ли е да се прави това, толкова ли е по-зле със 4.2 и ром VIBEROM_V1.0_1407_2_ST_K910
Цитирай
#64

anatoliy_f написа:При мен тази програма Root genius не проработи, след рестарта всичко е постарому...

RootGenius ти дава root права само при Vibe 1.5 и 2.0! Повече по темата можеш да прочетеш в тази тема.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#65

anatoliy_f написа:При мен тази програма Root genius не проработи, след рестарта всичко е постарому...

Опитай с VRoot. Там обаче може да имаш проблем с антивирусната си програма (ако имаш такава).
Цитирай
#66

От цялата описана в шапката на темата процедура стигам до инсталиран Киткат и до там. Гугъл приложенията не отлепят. Пише ми, че не е намерено устройството. Вероятно буутлодера се заключва и приключваме с процедурата.
Молбата ми е когато се дават имена на ромове, възможно ли е да се посочва и за кое устройство са предназначени. Установих, че има поне три модела К910, К910Е и модел с един сим.
Цитирай
#67

Ако проблема ти е инсталирането на GAPPs, просто го направи по тоя начин: https://www.androidbg.com/forum/topic929...vices.html .

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#68

Разбира се, че точно по този начин качих Гугълските джаджи. Единственото, което все още не мога да направя е да му кача българския език, който го имаше, когато дойде. Никъде не видях тема как се прави. Става дума за превода на Рома. Е, оастана и големият ми проблем с 3Г-то и нежеланието на Вивакомската карта да заработи Smile. Но това очевидно е друга манджа.
Цитирай
#69

Няма офисиален ROM, който да има БГ превод. Езиците са само 2: Китайски и Английски, а тела ти е пристигнал с къстъм такъв, затова е имал БГ. И какъв проблем имаш с 3G-то, аз също съм на Vivacom и работи повече от перфектно. Да не би твоя модел да е K910E.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#70

vladyyan написа:Единственото, което все още не мога да направя е да му кача българския език, който го имаше, когато дойде. Никъде не видях тема как се прави.

FAQ: Как да активирам българския език

vladyyan написа:От цялата описана в шапката на темата процедура стигам до инсталиран Киткат и до там. Гугъл приложенията не отлепят. Пише ми, че не е намерено устройството.

Най-вероятно си пропуснал т.12 от инструкцията: Install file from sideload

vladyyan написа:Молбата ми е когато се дават имена на ромове, възможно ли е да се посочва и за кое устройство са предназначени. Установих, че има поне три модела К910, К910Е и модел с един сим.

Чудесна препоръка! Отдавна трябваше да отворим тази дискусия! Да хвърлим по едно око на вариантите:

K910 - 2 sim/UMTS - 850, 900, 1900, 2100 MHz - Български 3G стандарт!
K910e - 2 sim/CDMA EVDO - 800, 1900 MHz - Китайски 3G стандарт!
K910lte - 1sim/UMTS - 850, 900, 1900, 2100 MHz/ LTE 850, 1800, 2100 MHz - Български 3G стандарт!

Напоследък се продават софтуерно модифицирани версии на K910e, които работят на българския 3G стандарт. До колко хакът на радиомодула е безпроблемен, не мога да кажа. Но след него задължително се качва rom за К910 UMTS/HSDPA!!! Т.е. всички линкове към ромове са само за dual sim версиите с UMTS/HSDPA!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#71

Супер много благодаря на всички писали в темата и най-вече на човека, който я е създал georgyan, бих черпил бири при първа възможност. :cheers:

От няколко часа съм горд собственик на к910 и вече съм с пресен, пресен 4.4.2 VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910, че индонизийският, с който ми кацна беше доста омазан с рут, половинчат превод и при опит да се стартира system update крашва и нямаше никакъв достъп до toolkit-a.

Всичко по инсталацията мина гладко, като изключим че при инстала на 5-7_GApps_Minimal_4.4.2_signed и при мен, както един колега по-горе бе отбелязал, че adb върна device not found. Рут не съм слагал.

ПС: само за по-мързеливите, като мен, които copy/paste-ват от темата, ще отбележа, че в командата от първия пост fastboot boot С:\recovery910en.img

Це-то е написано с българско 'Съ', а не с английско 'Це' и adb връща "cannot load '╤:\recovery910en.img': Input/output error" да му обърнат внимание и да си го оправят ръчно :capitulation:
Цитирай
#72

optybg написа:ПС: само за по-мързеливите, като мен, които copy/paste-ват от темата, ще отбележа, че в командата от първия пост fastboot boot С:\recovery910en.img

Це-то е написано с българско 'Съ', а не с английско 'Це' и adb връща "cannot load '╤:\recovery910en.img': Input/output error" да му обърнат внимание и да си го оправят ръчно :capitulation:

Готово, С-то вече е английско, а не българско, и може да се прави copy/paste Lol

@optybg, благодаря за сигнала!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#73

georgyan написа:Готово, С-то вече е английско, а не българско, и може да се прави copy/paste Lol

@optybg, благодаря за сигнала!

То това и аз от доста време го знаех, но мислех, че е нарочно - да помисли човек два пъти, преди да boot-ва Smile
Цитирай
#74

Здравейте.Свалих Lenovo_K910SS_FlashUtility.Пробвах да инсталирам Linerty TRWP 4.2 recovery,и телефона умря.Черен екран и светещо синьо диотче.Никакви комбинации не сработват.Излиза логото на леново и вибрира.И пак черен екран и светещ диод.Има ли начин да го съживя или да търся някой от Варна да го оправя.Телефона е с 4.2.2 вибе 1.0......Има рут.Друго не успях да направя.Освен да го приспя.Не можах да изляза на глава с тоя телефон.И с китайските шльокавици.
Цитирай
#75

А в инженерното меню не можеш ли да влезеш?

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)