Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CWM recovery: Инсталиране на ROMs, GAPPs, Root
#76

gonzoooooo написа:Не можах да изляза на глава с тоя телефон.

Проблемът не е в телефона, а в нескопосаната "сборка" на TRWP!!!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#77

Не сработва никаква комбинация от бутоните за включване на телефона и за усилване и намаляне на звука.Вибрира,логото на леново и черен екран със светещ син диод горе.Има ли решение на проблема,или да търся някой да оправя.
Цитирай
#78

Съжалявам, не съм ползвал TRWP и не мога да ти помогна! Една от причините, поради която не съм го ползвал и не съм го споделил тук, е че рекавърито не отключва фабричния буутлоудер на телефона, а го заменя с този на LTE версията. Смятам, че това е достатъчно основание за проблеми и нежелани последици. Вече има варианти за надеждно инсталиране на ром и gapps без външно рекавъри!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#79

Ясно.Ще ходи на сервиз.
Цитирай
#80

Преди да го пратиш на сервиз пробвай комбинацията с трите бутона едновременно натиснати Power/volume+/volume- :wall:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#81

Пробвал съм.Не става.Същата работа.С малката разлика че тогава светва логото на леново и после разделя дисплея на две.Долната част е черна.Горната на сиво бели точки и черти.
Цитирай
#82

Такаааа.Върнаха ме от два сервиза във Варна.Не били се занимавали до сега с телефони Lenovo.Нищо че в сайтовете им пишат че ремонтират всички марки телефони.Питането ми е може ли някой да ме насочи за сервиз .Или човек който може да реши проблема.За което си плащам.Или да отива в коша :wall:
Цитирай
#83

@gonzoooooo, попита ли във форума, откъдето си взел TRWP рекавърито да ти помогне някой?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#84

gonzoooooo, в това състояние включвал ли си телефона към компа, ако да, разпознава ли се като някакво устройство ... или не?

OnePlus 3T
Цитирай
#85

Компа разпознава K910 като QHSUSB_BULK.Както беше писал и един друг колега,в една друга тема.
Цитирай
#86

При това положение следвай инструкциите от следния линк: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry33119592 .... ще се наложи и разглобяване(сваляне на капака, батерия) на телефона.
Преди да започнеш прочети много внимателно инструкцията, не прескачай стъпки ...

Успех!

OnePlus 3T
Цитирай
#87

didipov - Благодаря за насоките.Долу горе сванах за какво става въпрос.Не ми е ясна точка 7.Или по точно не мога да си го преведа и разбера.Има снимка на телефона в разглобено състояние и някакви указания.7) Подключаем USB кабель к ББ (ПК, компьютер), ТП (тестпоинт) замыкаем один конец на ( - ), тоестъ корпус обозначен кружочком (замыкать не обязательно где обозначено, можно в лубом месте на этом корпусе), а второй конец на обозначенный на плате красным кружком, держим и тогда подключаем USB кабель к кирпичю."Помагайте да го разтълкувам.
Цитирай
#88

Взимаш едно кабелче (кламерче)- с помоща на което ще се осъществи връзка между точка 1 отбелязана на картинаката(маса/минус) и т.2 кръстена ТП(тестпоинт). След като направиш тази връзка (задържаш кабела или кламера...временна е няма нужда от запояване...) включваш usb кабела към телефона и компа трябва да го разпознае като Qualcomm HS-USB QDLoader 9008
... и продължаваш напред....

OnePlus 3T
Цитирай
#89

Благодаря за обяснението.Ще видим до къде ще я докараме :wall:
Цитирай
#90

georgyan написа:Преди да го пратиш на сервиз пробвай комбинацията с трите бутона едновременно натиснати Power/volume+/volume- :wall:
Пробвай с трите бутона едновременно, но с дата кабел включен в компа!
Цитирай
#91

Моля, имайте предвид, че напоследък зачестиха случаите на брикнати телефони с инсталиран custom от needrom!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#92

Здравейте Smile
Имам модела с 2 сим карти, който при пускане се появава логото на lenovo след което става черен екрана и светва синия диод, компа го разпознава като Qualcomm HS-USB Diagnostics 9006 (COM3). Ако го рестартирам със задържани volume + и volume - мога да влязя в Android System Recovery <3e>. Имам Minimal ADB and Fastboot и чрез adb devices го разпознава със статус recovery, като пробвам adb shell ми изкарва грешка:
- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -
Ако от Android System recovery избера apply update from ADB и след това пробвам adb sideload <rom.zip> почват да се праща и зависимост от големината на rom-а забива до дадени проценти, колкото по-голям толкова по-рано. Успях да пратя един, който 561MB ( K910_knife_Lite_clears_the_packet-based_DEV1507_.zip ), но по време на инсталацията изкарва грешка:
E: error in /tmp/update.zip
status 0

Преди да стигна до това положение, гледах и пробвах от тази тема UNBRICK LENOVO K910 ,но не с голям успех.
Ето и част от лог файл-а:

Total download file size: 1210,31MB
Throughput: 14,40845M/s
Reset Phone
Waiting for reset done...
Download Fail:FireHose Fail Fail to find QDLoader port after switch
Finish Download


С MiFlash без батерия имах по-голям успех и така стигнах до това положение.

Какво мога да направя от тук?
Цитирай
#93

Виж т.9 в тази тема. След като синият диод мига и телефонът се рестартира в Android System Recovery <3e>, телефонът НЕ е брикнат!!!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#94

Синия диод не мига, а просто седи светнал. ОТ PC-то виждам тези дялово
[Изображение: Capture.png]

Мога само на малкия 63,9MB да слагам файлове
Ако оставя така (вързан към компа със син диод) след време му пада батерия
Как да прехвърля нужните файлове за инсталацията на ROM-а?
Пробвах с adb push, но не съм сигурен къде трябва да го поставя
Цитирай
#95

Този диск на който искаш да слагаш файлове е защитен.Или въобще с тези дялове които ти вади нямаш работа .за да ти дава грешка най вероятно може да ти е прецакано рекавърито ,т.е започни една чиста процедура през ADB конзолата защото имаш вариант да ребутнеш или да рестартираш рекавърито ,а ако го омажеш няма страшно ,unbrick-ването ще ти се стори по лесно Wink.Lenovo_K910SS_FlashUtility това е едно exe. което има много полезни свойства ако не го намериш в нета ще се постарая да го потърся и да го кача ако видиш зор
Цитирай
#96

Аз го имам Smile В момента когато си пусна телефона си стой само на логото. През компа се разпознава Lenovo ADB Devcies и Portabal Devices (H:\ и MTP USB Device). В My Computer виждам CD Drive и Removable Disk, но и двете не се отавят.
В adb adb devices  ми изкарва статус device и съответно мога да ползвам LENOVO_K910SS_FlashUtility_v.2
С него си reboot-вам, уж си unlock-нах  Bootloader-а, но функциите като Flash Recovery и Run Recovery  не съм сигурен, че действат тъй като ми рестратира с тях няколко пъти телефона и стигам пак до същото положение (понякога влиза и в fastboot режим, т.е. не се вижда с adb devices, а със fastboot devices). Пробвах да flash-на recovery чрез fastboot (fastboot flash recovery recovery910en.img), но ми дава грешка

target reported max download size of 1610612736 bytes
sending 'recovery' (13364 KB)...
OKAY [  0.450s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: invalid data)


Какви са ми опциите после?
Цитирай
#97

И аз какво ли не правих - все ми даваше FAILED (remote: invalid data).

В крайна сметка използвах tool-a на Crowds от needrom уж, за да си unlock-на bootloader-a, но пак не се получи нищо с fastboot-a. Но явно този туул освен, че би трябвало да отключи bootloader-a, инсталира и TRWP recovery - от което след това си инсталирах CM11.
Но не знам дали е добра идея да се ползва, при положение, че вече е полу-брикнат телефона...
Цитирай
#98

Пуснаг го, но пищи яко грешки

- exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) -

тази грешка ми идва от опита да използва adb shell, а в тоя stack.bat се използва бая ;[
Цитирай
#99

Честно казано не разбрах имаш ли работещо рекавъри или не, но ако имаш - опитай да инсталираш РОМ от флашка, аз така направих ( имах работещото TRWP рекавъри на Crowds).
Цитирай

Нямам работещо recovery
Имам само
Android System Recovery <3e>
kiton-en 4.4.2 KOT49H K910_1_s_3_2144.1_0040_140219 release


с опциите за
reboot system now
apply update from ADB
wipe data/factory reset
wipe cache partition
apply update from sdcard


И това е когато adb devices разпознава телефона в статус recovery. Когато дам на apply update from sdcard не ми намира нищо, защото нямам нищо в /sdcard.
Когато дам на apply update from ADB, adb devices разпонава телефона в статус sideload. Чрез adb sideload мога да пратя цял изтеглен ром, единствено ако е малък по размер -> не повече от 600MB (някаде). Пробвах с K910_knife_Lite_clears_the_packet-based_DEV1507_.zip ,но по време на инсталацията ми дава грешка:

lenovo debug WriteFullOTAPackage omit kitonw ... E:Error in /temp/update.zip
(Status 0)
Installation aborted.


Пробвах и с друг custom малък руски - след като се изпрати на Verifying update package fail-ва.
Пробвах и с 2-3 по-големи от 600MB, но не ги изпраща целите - още при процеса sending 'sideload' забива на различно проценти, в зависмост колко е голям файл-а (колкото по-голям, толкова на по-ниски проценти забива). Ако го оставя така да си чака да се изпрати някои rom пада батерията на телефона.

Опитах с adb push да сложа в /sdcard и в /sdfuse файловете, който са за флашка - K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb, но не ми дава да слагам там файлове, защото нямам права за писане там. Мога да ги сложа почти навсякаде в /data примерно защото там имам права да пиша. За да си сменя правата трябва да използва adb shell, но това при мен е проблем, тъй като го нямам (грешката - exec '/system/bin/sh' failed: No such file or directory (2) - , за която не нимрам как може да се оправи, без да си слагаш нов rom)

Някои има ли друг rom, което да е под 600MB? Няма значение custom или оригинален - искам просто да подакрам един и после вече след като ми работи adb shell да си сложа друго recovery.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)