Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ROOT Lenovo A536
#1

1. Свалете TWRP Recovery и го инсталирайте с flashtool (инструкции за работа с FlashTool в темата за стоков ROM)
2. Свалете SuperUser и го копирайте на външната SD карта.
3. Влезте в Recovery (при изключен телефон задръжте Power и веднага като светне, пускате power и задържате 2та бутона на звука)
4. Install zip, choose zip и инсталирайте SuperUser
5. Рестартирайте и сте готови.


[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей, имам проблем при руут-ването. Значи инсталирам TWRP, но телефона ме пуска в обикновенното рековъри.Натискам +-power, но никакъв резултат и през сток не мога да инсталирам SU дава грешка. Smile
Цитирай
#3

Това се получава при огромна част от устройствата на Леново при смяна на стоково Recovery.
Проблема се решава като веднага след флашването на TWRP Recovery не пускаш телефона,
а влизаш в новото TWRP Recovery (power бутона се задържа за 1-2 секунди ,пуска се ,след което
държите само + и - до поява на Recovery-то) така стоковото се маха автоматично и си остава TWRP.
Цитирай
#4

Привет и от мен, аз имам проблем още при инсталирането на TWRP Recovery. Трансферът на данни изобщо не се състои когато искам да го кача на телефона. Някаква идеи? :huh2:
Цитирай
#5

Друга информация копираш ли на телефона? Или само с този файл е проблема?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

:capitulation: Здравейте, аз съм малко назад със тези неща но преди на старият ми телефон беше хиляди пъти по лесно и имам предложение за някои от вас който е успял да root-не Lenovo A536 да ме добави във скайп: radi_bemqta

Човекът който успее да ми помогне до толкова че да го роотна печели 2х Смс-а по 6 лева или 5-10 евро във PayPal:capitulation:
Цитирай
#7

Мога ли да попитам когато изтегля Smart Phone Flash слагам scatter.txt и recovery.img цъкам download и нищо не става нито сваля нещо нито нищо
Цитирай
#8

Be6i4 написа:Друга информация копираш ли на телефона? Или само с този файл е проблема?
През usb-то си копирам информация, няма никакъв проблем, но когато искам да кача рикавърито, данни в индикатора на флаш туула няма. Пробвах и при спрян, и при включен телефон.
Цитирай
#9

Пуснете Device Manager на PC. Включете телефона и вижте дали го засича компютъра. Или ще ви покаже драйвера който сте инсталирали или ще покаже жълт въпросителен, че нямате драйвери.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Be6i4 написа:Пуснете Device Manager на PC. Включете телефона и вижте дали го засича компютъра. Или ще ви покаже драйвера който сте инсталирали или ще покаже жълт въпросителен, че нямате драйвери.

Имам инсталиран Lenovo Composite ADB Interface.

Пробвах с версия 3 и версия 5 на Flash Toolа.
Цитирай
#11

Като начинаещ ще драсна и аз два реда от опит Smile Когато се посочи recovery файла във флаш туула (версия 5 и само recovery е маркирано за качване) опцията е Download only, когато се избере опция Firmware upgrade се избират всички опции за качване(макар и да не са посочени имидж файлове) Smile Може би тук някъде сгреших. но когато се качиха нещата на телефона, той просто не запали Smile Без паника, прочитате темичката за стоковия ром и когато изберете да качите рома, се инсталира и фабричното recovery. Преди да кача стоковия ром избрах да се качи въпросното recovery за което бе такава борба Smile След 5 минути качването завърши, телефонът запали и беше с twrp recovery, след което инсталирах и superuser-a по описания метод от Be6i4.

Извинявам се за неточностите в изказа(начинаещ съм :unknw: ) и правописните грешки. Успех на всички с руутването на телефона Smile
Цитирай
#12

Android Аз успях да си роотна телефона по начина на този Пич тук не разбрах нищо но това видео ми помогна найстина много и се справих точно за 6 минути Дайте му един палец на горе заслужава го !https://www.youtube.com/watch?v=AnZE7knrNVw Smile Smile Smile
Цитирай
#13

Този метод става ли за root на Lenovo a328 ако не някой да даде линк или да направи гаид за а328 Smile
Цитирай
#14

Е добре де, аз пък още от първа стъпка имам проблем... Правя всичко по флаш туула и като нарисна Download си седи така... Не се инсталира нищо..
Цитирай
#15

0VeRhEaT написа:Е добре де, аз пък още от първа стъпка имам проблем... Правя всичко по флаш туула и като нарисна Download си седи така... Не се инсталира нищо..
мда,същата работа и при мен

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#16

То хубаво ама , след като вляза в рекавърито не ми пише на английски ами на някакъв китайски ... някой ако знае нещо да сподели. Smile

Lenovo A536 Duo | Android 4.4.2 Kit Kat NO Root | Prestigio Multipad 4 Quantum 7.85 Android 4.2.2 |
Цитирай
#17

Здравейте,
От вчера има нов ъпдейт за A536. Моят телефон е с TWRP. След като изтегли ъпдейта, тефонът се рестартира в TWRP и до там. Има ли някъкъв начин ъпдейта да се извърши оттам или трябва да се върне стоковото рекъвъри, да се ъпдейтне фърмуера и пак да са инсталира TWRP?
Цитирай
#18

Някой с успешен ROOT ? :wall:
Цитирай
#19

Добре бе хора, уж трябва да помагаме, а никой не го прави... Be6i4 е постнал нещо, дето даже и не става, и другите мнения са: Руутнах го по някъв начин(не е споменато как) и не мога да го руутна... Кажете как успяхте да си го руутнете и ние искаме, а не само да се похвалите, че сте успели и тва е... Сега съм с 161 и мисля да спра да го ъпдейтвам защото с всяка версия шанса за руут е минимален. SPFT не работи, SRS, eroot, etc и те не стават... някви магии ли му правите на вашия тел не знам...
Цитирай
#20

Overheat аз от тук успях ако ще ти помогне.
Цитирай
#21

здравейте, искам да попитам някой пробвал ли е да си рутне телефона с ( towеlroot) ?
Цитирай
#22

Не става. Пробвах със всякакви 1-click програми и не става .Тея китайци ко ни са правят на непробиваеми не мога да разбера Smile
Цитирай
#23

гадно явно ще трябва по сложния начин
Цитирай
#24

Май открих вариант.Не съм го пробвал ,но човека е показал детайлно как е роотнал своя с последна версия ако някой има дупе да пробва ето ви линка към блока на този човек да сподели ако е станало макар да мисля че ще стане .Може би това ще да е първия не брутален начин :

http://www.vishal110094.blogspot.in/


Искам да предупредя че с НОД 32 ми дава че е вирус но едва ли според мен ще е .Всички кракове ги дава за вируси пробвайте на своя отговорност аз просто споделям варианти !!!!
Цитирай
#25

danity написа:Май открих вариант.Не съм го пробвал ,но човека е показал детайлно как е роотнал своя с последна версия ако някой има дупе да пробва ето ви линка към блока на този човек да сподели ако е станало макар да мисля че ще стане .Може би това ще да е първия не брутален начин :

http://www.vishal110094.blogspot.in/


Искам да предупредя че с НОД 32 ми дава че е вирус но едва ли според мен ще е .Всички кракове ги дава за вируси пробвайте на своя отговорност аз просто споделям варианти !!!!
В момента съм на предпоследна стъпка. Ще едитна след ребуута!

Heart Heart Heart Heart Heart Heart
Руута е успешен, благодаря ти!!!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)