Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Стоков ROM за Lenovo A536
#1

ВНИМАНИЕ! ПРЕДИ ДА ЗАПОЧНЕТЕ НАПРАВЕТЕ БЕКЪП НА ПРИЛОЖЕНИЯТА СИ И НА ИМЕЙ КОДОВЕТЕ(*#06#) С ПОМОЩТА НА MOBILE UNCLE
ПРАВИТЕ ВСИЧКО НА СВОЯ СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!!!

Ако по някаква причина телефона ви не стартира или искате от custom ROM да минете на стоков, това е начина. В руския форум (lenovo-forums.ru) има 2 различни ROM-a:

A536 ROW_S131_140725 и A536 (S147_140910_ROW) . Втората е по-новата. Добре е да си напртавите регистрация в този форум, има доста полезна информация. За втория, не работи линка за сваляне...

1. Свалете ROM-a и го разархивирайте.
2. Стартирайте Flash_tool.exe като администратор(при win7/8).
В отворилият се прозорец ЗАДЪЛЖИТЕЛНО маркирайте DA DL All With Check Sum.

Изберете Scatter-loading и посочете MT6582_Android_scatter.txt в папката на рома, който разархивирахте.
Натиснете Firmware -> Upgrade.

[Изображение: d40c77f82cfa.jpg]

Телефона трябва да е изключен. След като сте натиснали Firmware Upgrade, сега вече може да включите телефона към компютъра. При мен отне около 4 мин. На края се появява зелен кръг.
Изключете телефона от кабела. Радвайте се на новия си ром.


Възможни проблеми:

1. Ако ви дава грешка, че не може да изберете Firmware Upgrade, пробвайте с бутона Download.
2. Ако ви дава каквато и да е грешка, веднага след натискането на Firmware Upgrade или Download, значи нямате драйвери за телефона. Драйвери може да се свалят от тук ->
Lenovo AUTORUN driver СВАЛИ ОТ ТУК

Драйвър за чипсета на телефона: СВАЛИ ОТ ТУК


[Изображение: 5la2c0.gif]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Хубаво ги съветваш да си правят бекъп на ИМЕИ-те, но при флашване най-често се затрива целия дял NVRAM, където са записани и ИМЕИ-те. След това даже и на възстановени ИМЕИ телефона не държи стабилно връзка. По-добре да се направи бекъп на NVRAM (най-лесно с MTKDroidTools).
Цитирай
#3

С MTK DROID Tools най-добре да си направят backup на целият ROM, както и на това което ти казваш. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Къстъм ромчета има ли ако има даите линг да си флашна някое че ХДА не намирам нещо

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#5

Писането на Кирилица е задължително!
Цитирай
#6

Здравейте, може ли да ми обясните каква е разликата между custom и стоков ROM, ако може и някоя снимка да прикачите да видя как изглежда и какви са визуалните промени. Благодаря Smile
Цитирай
#7

Разликата м/у Custom i Stock Rom e:
1. Стоков, това е ром, който си идва с телефона и може да е модифициран съответно от производителя на самия апарат.
И не е пипано нищо повече, демек това си е оригиналния ром на тела!
2. Къстъм, това е ром, който се модифицира от група хора с цел оптимизирането му. Т.е. да се променят настройки по самия него като така ще одължат живота на батерията или ще го направят по бърз, или ще го променят така, че да се различава по вид от оригиналния ром. Един от най-известните къстъм ром-ове е цианогенмод.
А ето и един линк със стоков ром, надявам се да е от полза.
http://www.needrom.com/download/lenovo-a536/
Цитирай
#8

Тук има една тема за къстъм ром с обяснение стъпка по стъпка как се прави но не сам го пробвал
http://newgadgetype.com/upgradeupdate-le...0-lollipop има и линк за изтегляне
Цитирай
#9

(2014-09-30, 10:11:13)creideiki написа:  Хубаво ги съветваш да си правят бекъп на ИМЕИ-те, но при флашване най-често се затрива целия дял NVRAM, където са записани и ИМЕИ-те. След това даже и на възстановени ИМЕИ телефона не държи стабилно връзка. По-добре да се направи бекъп на NVRAM (най-лесно с MTKDroidTools).

Колко често се губи инфо от NVRAM? Каква е вероятността да се затрие IMEI-а след флаш?
Цитирай
#10

(2015-01-21, 11:16:08)vt1bg написа:  
(2014-09-30, 10:11:13)creideiki написа:  Хубаво ги съветваш да си правят бекъп на ИМЕИ-те, но при флашване най-често се затрива целия дял NVRAM, където са записани и ИМЕИ-те. След това даже и на възстановени ИМЕИ телефона не държи стабилно връзка. По-добре да се направи бекъп на NVRAM (най-лесно с MTKDroidTools).

Колко често се губи инфо от NVRAM? Каква е вероятността да се затрие IMEI-а след флаш?

IMEI се възстановява много лесно Smile
Цитирай
#11

<3 Исках да си инсталирам TWRP за да тествам един Custom Rom, но само рековърито не ставаше... Само няква грешка.. Изтеглих си A536 ROW_S131_140725, смених рековърито от рома с TWRP и го флашнах... При мен отне 11 минути, НО ТЕЛЕФОНА РАБОТИ БЕЗ ПРОБЛЕМ + имам TWRP вече Smile Много благодаря <3
Цитирай
#12

Здравейте, бих искал да попитам едно нещо.
Реших да флашна ROM-а на моя Леново А536 поради ред причини със стоковия. Обаче едно нещо не ми се връзва, тъй като той е само с 1 слот за SIM карта при включване ми показва, че няма втора сим карта. Искам да знам, ако някой се е сблъсквал с този проблем или знае неговото решение да ми каже. Не че особено ми пречи, но си искам стари ROM. До колкото си спомням беше нещо A536_S163 или нещо такова. Не си го спомням много добре защото беше преди няколко дни. Даже сега ми дава и IMEI INVALID. Гледах насам натам, ще пробвам да го оправя. Но ако има и за тези две неща помощ от тук, ще бъда много благодарен  Smile !

EDIT: За IMEI се оправих благодарение на Fedora, Ъпдейтнах си Рома обаче пак ми вика, че няма Сим на първия слот(който няма такъв изобщо).
Цитирай
#13

от къде мога да изтегля Flash Tool

трябва ли да го качвам на картата памет

аре помогнете бе хора

SAMSUNG GALAXY S6 EDGE PLUS
Цитирай
#14

http://prikachi.com/images.php?images/374/8114374H.png

SAMSUNG GALAXY S6 EDGE PLUS
Цитирай
#15

Здравейте момчета, имам голям проблем. Андроида на моя леново се прецака след ъпдейт и се наложи да префлашна телефона отново със стоковия фърмуер, но след като флашнах телефона няма IMEI и съответно телефона не иска да работи. Та въпроса ми е как мога да възстановя IMEI-a?

EDIT: Оправих се! Благодаря Ви все пак!
Цитирай
#16

ROM-a дава грешка

как да оправя драйвърите постоянно ми изхвърля телефона смисал свързва се и спира и така се повтаря

сега стига до някъде и пак почва да конектва и дисконектва

[Изображение: arx1431793036v.png]

но телефона не ще да включи

управи се

ВЕЧЕ И Е ЪПДЕЙТНАТ НА S181

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПОМОГНАХА

SAMSUNG GALAXY S6 EDGE PLUS
Цитирай
#17

    Моля помогнете  Bu
Цитирай
#18

Колеги с каква програма си правите бекъп на системата.
Цитирай
#19

не съм правил бекъп
Цитирай
#20

Интерсува ме за този модел как се прави бекъп с програма ли и коя или без, защото до сега не съм го правил.
Цитирай
#21

Инсталирах тоя ром и телефона умря, моля помогнете

(2015-05-16, 17:03:57)Necrokid_tbd написа:  ROM-a дава грешка

как да оправя драйвърите постоянно ми изхвърля телефона смисал  свързва се  и спира и така се повтаря

сега стига до някъде и пак почва да конектва и дисконектва

[Изображение: arx1431793036v.png]

но телефона не ще да включи

управи се

ВЕЧЕ И Е ЪПДЕЙТНАТ НА  S181

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОИТО МИ ПОМОГНАХА
Кажи как го направи? Моля те?
Цитирай
#22

Оправих се, оказа се че този телефон не може да работи с по стари ромове (със 131 не пали изобщо) сложих 186 и всичко си дойде на мястото.
Цитирай
#23

http://prikachi.com/images.php?images/591/8788591W.pngГ/д за колко време става цялата работа, защото тук при мен си седи само до това ниво известно време (15-20мин.)[Изображение: 8788591W.png]
Цитирай
#24

(2015-02-01, 10:54:50)0VeRhEaT написа:  <3 Исках да си инсталирам TWRP за да тествам един Custom Rom, но само рековърито не ставаше... Само няква грешка.. Изтеглих си A536 ROW_S131_140725, смених рековърито от рома с TWRP и го флашнах... При мен отне 11 минути, НО ТЕЛЕФОНА РАБОТИ БЕЗ ПРОБЛЕМ + имам TWRP вече Smile Много благодаря <3

Много добра идея за рековърито...откраднах я и се получи много добре Smile

XIAOMI MI 4SXIAOMI MI8 128 GB
Цитирай
#25

Здравейте, имам един въпрос който ме тревожи от доста време. До сега бях с custom rom ама много бъгчета започнаха да излизат сменях доста ромове и от 1 година съм с къстъм ром ама реших да си върна на стоковия заради бъговете. Опитвам се от доста време да флашна стоков но когато свържа телефона с компа не ми излиза на телефона да избера каквото и да е, правих всички стъпки за да флашна но не става. Инсталирах много драйвъри за USB да не би да е от това, за леново инсталирах драйвъри и пак не става просто не става да флашна ром. Има ли някакъв начин с който да флашна от рекавърито стоков ром или не знам другото което ми идва наум е някой със стоков ром да ми даде някакъв бекъп и да си го кача и да ползвам неговия бекъп за да се върна към стоков ром. Може ли да ми помогнете, Благодаря !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)