Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да увеличим свободното си място за приложения ?
#26

Да, но ако е така значи само приложения, които са системни ще останат, защото data партишъна е целия на картата, не на телефона. Даже widget-ите няма да работят защото и те са в data, както и всичко инсталирано след флашването на ROM-a :unknw:
Цитирай
Аксесоари
#27

globetrance написа:Аз използвам програмата Move2SD enabler, дал съм линк в първия ми пост в темата. Тя прави така, че всички приложения да се местят в картата, даже и тези които не искат. (Програмта изисква root)
Идея защо маркета ми пише, че не се поддържа от моя дивайс? С GSF Beta25 съм и е руутнат си мсля (щом мога да клоквам?!)?
Цитирай
#28

Ха сега един въпрос и от мене! Понеже в момента съм с 2 геги карта, ако си купя нова и я парцелирам, трябва ли наново да инсталирам всичките си приложения? Не че са кой знае колко, ама си е досадно. Щото, предполагам, няма как на обикновено РС да видиш допълнителния партишън, който си направил с рековърито. А телефонът, от друга страна, не подържа две СД карти едновремено Big Grin . Някаква идея?
Цитирай
#29

ldlalov написа:Ха сега един въпрос и от мене! Понеже в момента съм с 2 геги карта, ако си купя нова и я парцелирам, трябва ли наново да инсталирам всичките си приложения? Не че са кой знае колко, ама си е досадно. Щото, предполагам, няма как на обикновено РС да видиш допълнителния партишън, който си направил с рековърито. А телефонът, от друга страна, не подържа две СД карти едновремено Big Grin . Някаква идея?

Да... примири се с досадата. Wink

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#30

Направих си втори партишън на картата. Как мога да разбера, че дадено приложение е преместено там? С Ginger stir fry 27 съм.
Цитирай
#31

Странно! В маркета ми казва, че Move2SD enabler не подържа моето устройство. Пробвах A2SDGUI, но ми казва, че не намира партишън на картата. Някакви идеи?
Цитирай
#32

ldlalov написа:Странно! В маркета ми казва, че Move2SD enabler не подържа моето устройство. Пробвах A2SDGUI, но ми казва, че не намира партишън на картата. Някакви идеи?

Някои ромове явно не поддържат Move2SD enabler. И аз се сблъсках с този проблем. Не ти намира партишъна най-вероятно, защото не си го създал. Не става автоматично. Прави се през clockwork. Аз следя свободното пространство с тази програмка: https://market.android.com/details?id=ru...c3BhY2UiXQ..

С A2SDGUI имах доста ядове, защото си преместих dalvik cache на SD картата и телефона започна да работи по-бавно. После не успях да го върна обратно и се наложи да преинсталирам рома.
Цитирай
#33

Там е работата! Създал съм партишън на картата с Clockwork. Направих я в Ром мениджър 512МВ, защото това е максимално в мениджъра(под чист Clockwork може и 4096). Но въпреки това не става. Най-интересното е, че в картата ми направи папка Android/data/. Вътре има сорсове com.едикаквоси. Но в телефона пак си остават. В телефона обаче папката data/app е малка-при мен 14. и нещо МВ. Докато вътре има папка data/data, която си е 70 МВ. Точно тя е интересна, защото ще освободи доста място, ако се премести. А в упътването пише, че може. Чакам още съвети. Smile
Цитирай
#34

Виж програмката от предишния ми пост дали ти засича партишъна. Ако не, пробвай да го направиш на ново. По принцип A2SDGUI май работи с a2sd на Darktremor, който е интегриран в Ginger stir fry. Ако си с друг ром, който няма darktremor a2sd, може за това да не работи. Повечето ромове местят приложенията автоматично, ако имаш допълнителен пратишън. Няма нужда да се инсталира нищо повече.
Цитирай
#35

Move2sd enabler работи на всички ромове, има нещо сбъркано в маркета. Аз в момента ползвам move2sd enabler.

Ето ви линк - http://www.mediafire.com/?jfpmkpxzm3fewrn

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#36

На мен спря да ми работи, когато сложих Ginger Stir Fry. Със Swidish Spring и стоковия ром, нямаше проблеми.
Цитирай
#37

Offtopic След като почнах да се заглеждам по ICS, разбрах колко е хубаво че не съм бутал Layout-а на тези дялове, защото сега няма да имам нужда го правя :rofl:

Трудно е да си тъп, особенно за околните!
Цитирай
#38

Искам да попитам как да си прехвърля приложенията в карта памет.Телефона ми не е руутнат, sony ericsson X8 .
Благодаря предварително. :capitulation:
Цитирай
#39

Има раздел за твоя телефон, ТУК, провери там, като без руут и със стоков РОМ незнам как ще го направиш.
Цитирай
#40

Само да споделя, аз си местя всички програми на картата чрез TitaniumBackup, 50 mb ми остават при положение че имам над 70 програмки Smile, като около 20-тина програграмки са над 10мб

от ZTE Blade на galaxy S3
Цитирай
#41

ненамерих никъде,какво правим като преместим дадена програма във сд картата и тя неработи и изчезне......какво е решението на този проблем,със СМ7 съм андроид 2.3.7
Цитирай
#42

Не я преместваш на картата с памет.
Цитирай
#43

Здравейте! Направих си партишън 1024 mb на сд картата. Възможно ли е да го премахна и да възстановя пълният размер на картата?
Цитирай
#44

Да, можеш. Най-лесният начин за който се сещам е с card reader - вадиш SD картата от телефона, слагаш я в card reader-а (или в лаптопа, чрез преходник) и си инсталираш програмата MiniTool Partition Wizard (безплатна е) на компютъра. С нея лесно можеш да създаваш/премахваш ext partition-и.
Цитирай
#45

Благодаря за бързият отговор Smile!
Цитирай
#46

globetrance написа:Честно да ти кажа, аз не съм си правил допълнители дялове на картата, а използвам move2sd enabler и съм повече от доволен. След като преместя цяло приложения на картата, в телефона от него остават някакви килобайто от сорта на 50 до 900... Имам инсталирани над 40 програми, още толкова игири и имам 60 mb. свободни благодарение на страхотната програмка в комбинация с app2sd.

Опитах се да го направя по-съшия начин. Свалих move2sd enabler след което свалих и app2sd, включих го, обаче няма приложение което да мога да преместя..по принцип от appManager съм преместил всички възможни, но има приложение които по принцип са 9мб, след като ги сложа в картата стават 5мб.. не е особено от полза.. явно нещо не правя като хората, не знам.. признавам, че почти нищо не разбирам, ама тва изглеждаше лесно.. някой има ли разрещение на този "проблем"..
Цитирай
#47

Зависи от приложенията, но е нормално да става така - част от информацията не може да се мести на SD картата по този метод.

Може да ползваш по-сложния метод с ext дял на SD картата (прочети първата страница) + в зависимост от ROM-а: A2SD, S2E или Link2SD.
Цитирай
#48

Ок, примерно имам един маркет Aptoide , който е 20мб почти..само датата е 18мб.. няма ли начин да пратя тази дата в СД картата.. ако можеш обясни ми по-подробно, че съм малко инвалид..
Цитирай
#49

Не може с move2sd. По принцип Android не позволява да се мести датата на приложенията, защото може да забави чувствително работата на операционната система (SD картата е по-бавна от вътрешната памет). Това може частично да се заобиколи с някои от изброените по-горе програми + външен ext дял на картата.

Примерно аз ползвам Link2SD под CM10 и местя dalvik cache-а (той е част от датата) на по-ненатоварващите програми.
Цитирай
#50

Ок аз съм с htc G1 CyanogenMod 6.1.0 Android 2.2.1 .Доскоро ползвах Link2SD обаче съм с нова карта и имам проблем и не мога да я направя на партишъни (гледах урок, който е с Парагон).. затова се чудех дали няма да стане без тези партишъни..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)