Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

VIBE UI 2.0 - проблем с call log
#26

Не е от това. Беше второто нещо, което пробвах.

Стигал съм до инсталиране на по-стара версия на ideaFriend, както и обратното - на VibeUI 1.5 да инсталирам последната версия. Не помага, а и проблемът не е в ideaFriend.
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой може ли да ми каже как да си сложа снимка към контактите и как да махна йероглифите когато ми звъни някой?
Цитирай
#28

Просто влизаш в контакта/ кликаш в/у едит (моливчето горе в дясно)/ кликаш в/у снимката ( синьото кръгче в ляво от името)/ задаваш снимката предпочитана от теб.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#29

Благодаря ти а за йероглифите нещо Smile
Цитирай
#30

Йероглифите... Пак даваш редактиране на контакта и променяш йероглифите на "мобилен" или какъвто ти е кеф...
Цитирай
#31

Ами то си ми пише мобилен като ме търси някой след мобилен излизат йероглифите.
Цитирай
#32

Ицо, отиди при call settings, потърси Location менюто и изключи Location Infoto. И няма да имаш йероглифи.

Няма как да се кирилизират.
Цитирай
#33

Тъй като темата се наводни с мнения, които са встрани от дискусията, моля някой администратор да я почисти.

Вече 10 календарни дни Виваком НЕ ми отговориха на въпроса, нито индикираха по нчкакъв начин, че се ангажират най-малкото с проверката му.

Е, мога да кажа, че проблемът е решен - номерът ми е от днес е прехвърлен в мрежата на Mtel. А Виваком загубиха един клиент, който над 7 години лоялно ползва услугите им.

Сещайки се за една от забавните реклами с голяма носталгия (носталгия, защото това, което Джоков и сие постигнаха, дълго време ще остане неразбрано и ненандминато), с усмивка и предупреждение към mtel Smile

[video]http://vbox7.com/play:1a60f3e379[/video]
Цитирай
#34

След 16 календарни дни, 10 от които - работни, получих следния отговор :wall: :

Здравейте г-н ***********,

Във връзка с Вашето оплакване бих искала да Ви помоля да посочите номер на услугата за която се отнася оплакването Ви.

Моля, да поставите картата в друго устройство за извършване на тест. В случай, че в друго устройство проблемът не е наличен е необходимо да се обърнете към производителя на устройството.

Благодаря Ви, че използвахте онлайн канала на VIVACOM!

Aко имате допълнителни въпроси, моля попълнете контактната форма тук.


Изводите може да си направите сами...
Цитирай
#35

Те изводите са ясни, още преди да им пишеш Huh щом само с тоя телефон и то само с някой ромове и то само на единия слот и тоя проблем го има в други държави с други оператори но пак на този телефон и със същите ромове ... :proud:
Цитирай
#36

Пишете на ideafriend@Lenovo.com това е мейла на разработчиците на Адресната книга.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#37

ТОва беше първото, което направих. Отговор не получих.
Цитирай
#38

Пробвайте това . По време на разговора май продължава да дава ънкноу, но след приключване в кал лога се вижда номера...
Цитирай
#39

И при мен е същата работа дано го оправят тоя бъг, добре че нямам много разговори приз вивакома
Цитирай
#40

Здравейте някои може ли да каже как да настроя да се показва снимката на контакта при набиране или при разговор.контактите имат снимки и се показват само в едно малко кръгче при звънене.
Цитирай
#41

deio написа:Здравейте някои може ли да каже как да настроя да се показва снимката на контакта при набиране или при разговор.контактите имат снимки и се показват само в едно малко кръгче при звънене.

За момента няма как... и на мен хич не ми харесва, но това е системно. Може да си инсталираш някое приложение от google Play (Fullscreen called Id или нещо такова), но повечето не работят с dual-sim.
Чакаме нова версия на РОМ-а, в която да го променят. Но нищо чудно да стане чак при Lollipop.
Цитирай
#42

nikophin написа:
deio написа:Здравейте някои може ли да каже как да настроя да се показва снимката на контакта при набиране или при разговор.контактите имат снимки и се показват само в едно малко кръгче при звънене.

За момента няма как... и на мен хич не ми харесва, но това е системно. Може да си инсталираш някое приложение от google Play (Fullscreen called Id или нещо такова), но повечето не работят с dual-sim.
Чакаме нова версия на РОМ-а, в която да го променят. Но нищо чудно да стане чак при Lollipop.

Изтеглете LenovoInCallUI.apk и направете замяна на едноименното приложение в system>app. След това дайте права за четене и запис 0644 или буква "Г" (четене за всички и запис само за собственик). Добавете нов ред в build.prop - ro.lenovo.easyimage.code=ru и после рестарт на телефона. Резултатът е снимка на контакта на цял екран + българска локализация на екрана по време на разговор, ако сте избрали бг локал.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#43

Затова ще трябва root, а с root след това може ли да се ъпдейтва по ОТА нормално?
Цитирай
#44

nikophin написа:Затова ще трябва root, а с root след това може ли да се ъпдейтва по ОТА нормално?

Не. Поне на този етап при наличен рут не минават ота-ъпдейти. Аз за това и се и отказах...просто не ми е нужен рът на този етап.

OnePlus 3T
Цитирай
#45

А след ънрут не минават ли?

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#46

Този вариант не съм го пробвал ....

OnePlus 3T
Цитирай
#47

didipov написа:
nikophin написа:Затова ще трябва root, а с root след това може ли да се ъпдейтва по ОТА нормално?

Не. Поне на този етап при наличен рут не минават ота-ъпдейти. Аз за това и се и отказах...просто не ми е нужен рът на този етап.

Това не е вярно. При рут с КингЮзер си минават ота ъпдейтите. Не минаваха на УИ1, на УИ2 всичко е наред...
Цитирай
#48

georgyan написа:Изтеглете LenovoInCallUI.apk и направете замяна на едноименното приложение в system>app. След това дайте права за четене и запис 0644 или буква "Г" (четене за всички и запис само за собственик).

Как се заменя това приложение- не мога да разбера... инсталира ли се това .апк, което сваляме и на кой файл се дава права за четене (и с кое приложение)?
Благодаря

Edit: Оправих се с google - свалих Es explorer и Build.prop editor Wink
Цитирай
#49

При Vibe 2.0 OTA ъпдейтите минават с руут от RootGenius, а и винаги можем да направим ънруут :thumbup:

@nikophin, за достъп до системните файлове използвам ES File Explorer File Manager плюс ES Permission Manager plugin за редактиране правата на файловете.

1. Поставяш файла LenovoInCallUI.apk който съм шернал някъде в паметта на телефона, при мен е в папка Install.
2. Отваряш ES File Explorer File Manager. Горе в дясно ще ти покаже, че в момента преглеждаш sdcard.
3. Тапваш върху надписа sdcard и ще се появи падащо меню. Избираш /Устройство.
4. Търсиш папка system, ако не я виждаш, натисни левия капацитивен бутон да се отвори менюто на ES File Explorer, след това Инструменти и включи опциите Root Explorer и Скрити файлове.
5. След като влезеш в system>app търсиш файла LenovoInCallUI.apk (това е оригиналния файл, с който ти идва рома!). Не го трий, а го копирай някъде в sdcsrd в случай, че решиш да си го върнеш. Избирането на файла става с продължително тапване!
6. След това копирай от sdcard LenovoInCallUI.apk който съм шернал и го постави в system>app. ES File Explorer ще ти отговори, че вече има файл с такова име и ще те попита какво да направи. Указваш замяна с новия файл.
7. След като приключи замяната тапваш продължително върху новия файл да се селектне, от менюто на Explorer-а долу в дясно Още>Свойства. Ще се отвори подпрозорец, във втората половина на който ще видиш раздел Права.
8. Натискаш бутон Промяна, който е срещу Права. Ако нямаш такъв бутон, значи не си инсталирал ES Permission Manager plugin.
9. Отваря се нов подпрозорец за Правата на файла, в който трябва да има само 4 човки - трите за четене и четвъртата Запис само за Собственик. Т.е. човките оформят буквата Г. Разделът Изпълнение остава без чек/човки.
10. Можеш да редактираш файла build.prop директно с ES File Explorer. Файлът се намира в system. Или с Build Prop Editor.
11. Рестарт и кефец Big Grin

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#50

Благодаря за подробния отговор - надявам се да помогне и на други хора, които са решили да го направят.
Аз щях и по-рано да се оправя, но просто не бях свалил ES File Explorer и се опитах да намеря папка system/app с вградения файлов менаджър...
Също така, build.prop директно с ES File Explorer го редактирах, защото с build.prop.editor не можах да разбера как се добавя ред, все някакви опции ми даваше, които си нямам на идея какви са.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)