Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung GT-I9301I Galaxy S3 Neo+[Root Knox 0x0][Odin]
#26

Телефона ще стартира без загуба на данни !

Това е описано в първи пост...един вид както си започнал така ще ти стартира.

Пълен unroot се прави от приложението SuperSu ,пак без загуба на данни.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
Аксесоари
#27

Справих се! Телефонът вече е рутнат и започвам разчистване на самсунгов и гугълски боклук.

Въпрос: Телефонът е рутнат, но когато го свързвам с PC с програмата Moborobo, която си ползвам откакто я има, програмата ми показва, че телефонът не е рутнат и не мога да направя бекъп на настройките на приложенията. На какво може да се дължи това разминаване?

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#28

Това става ли и за i 747 те нямат маи голяма разлика с неото ?
Цитирай
#29

RVD написа:Това става ли и за i 747 те нямат маи голяма разлика с неото ?
Трябва да си с 4.4.2 за да опиташ само с апк...ако пробваш с кернелите ще си го брикнеш . Ти си с 4.1.1 нали ?


karloson написа:Въпрос: Телефонът е рутнат, но когато го свързвам с PC с програмата Moborobo, която си ползвам откакто я има, програмата ми показва, че телефонът не е рутнат и не мога да направя бекъп на настройките на приложенията. На какво може да се дължи това разминаване?
Тази програма използва нейни драйвъри и има оплаквания от брикване при възстановяване. Давай с Titanium Backup.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#30

При всичко досегашни телефони не съм имал никакъв проблем с Moborobo. Както и да е...
Титаниума сега го разучавам, но още не мога да го схвана напълно и/или нещо не правя както трябва.
Досега за премахване на системни приложения съм ползвал System App Remover. С този телефон обаче нещо не се получава както трябва: Пробно махнах няколко приложения, после дадох възстановяване и се започна едно тромаво възстановяване, а едно приложение - Yahoo! Finance - така и не може да се възстанови обратно. Не знам - аз ли съм кьопав, тия Самсунги ли са по-особени...
Опитах да сваля и фърмуера от http://samsung-updates.com/device/?id=GT-I9301I за да го имам за всеки случай ,но нищо не се сваля - стига до 0.2% и край.
Съжалявам, ако всичките ми мъки са някакъв offtopic - ако е така, модераторите да трият.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#31

В Super SU-то в настройки имаш опция пълен ънруут.

Motorola X Play
Samsung Galaxy S III Neo GT-I9301I-Rooted
Samsung Galaxy Nexus GT-i9250
Цитирай
#32

Повечето приложения, които съм използвал преди, не работят добре с този руут (или с този телефон). Вече споменах System app remover, Moborobo изобщо не вижда телефона като руутнат, а програмата за показване и архивиране на wifi пароли показва само едни празни полета вместо пароли... Титаниума сякаш работи, но нещо аз не се сработвам добре с него. Пробвах разни други приложения, изискващи руут - някои дават грешка, други направо блокират. Може и в мен да е причината, не знам. Добре ще е повече хора да споделят впечатления.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#33

Рута няма как да ти пречи на приложенията,той само дава достъп до системата. Ако приложение не работи добре зависи дали е оптимизирано добре за КитКат. Опитай да го деинсталираш и пак да го инсталираш.

С Titanium Backup се работи изключително лесно. Горе в дясно маркираш за потвърждение.




Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#34

Проверено - работи:

http://primehowto.com/root-samsung-galax...-tutorial/

KNOX Warranty Void 0x0



[note=Модератор]8. Публикуването на няколко поредни мнения в рамките на 48 часа едно от друго не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#35

Нещо се съмнявам KNOX Warranty Void 0x0 !

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#36

Информацията за KNOX-a е от приложението Phone INFO ★Samsung★

Аз лично руутнах по описания по-горе начин, като при руута се инсталира и SuperSU.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#37

Влез в Download и виж дали ти се вижда Knox .

Ако всичко е наред ,значи новите Samsung устройства вече не го активират както преди :confused: Big Grin

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Не се вижда Knox...

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#39

Още един метод за руут от руския форум 4pda:

Получение ROOT на прошивке I9301IXXUANH1 (4.4.2)

1. Скачиваем Odin v3.09.3 - Прикрепленный файл Odin3_v3.09.3.rar ( 800,85 КБ )

2. Скачиваем драйвера - Прикрепленный файлSAMSUNG_USB_Driver_for_Mobile_Phones.exe ( 14,07 МБ )

3. Скачиваем TWRP Recovery для GT-I9301i - Прикрепленный файл twrp_2.8.0.0_GT_I9301i.rar ( 9,77 МБ )

4. Скачиваем Super SU - Прикрепленный файл UPDATE-SuperSU-v2.02.zip ( 1,14 МБ )

5. Скачиваем KNOX Remuval script Прикрепленный файл KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V2.0.zip ( 942,89 КБ )


- Копируем файлы UPDATE-SuperSU-v2.02.zip и KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V2.0.zip на карту памяти или в память телефона. Устанавливаем драйвера и запускаем Odin v3.09.3. В поле AP выбираем recovery.tar.md5 из архива twrp_2.8.0.0_GT_I9301i.rar. Подключаем телефон в режиме прошивки путем удержания кнопок громкость вниз + кнопка "Домой" + кнопка включения, после появления восклицательного знака нажмите кнопку громкости вверх. Нажмите кнопку start в odin.

- Далее заходим в кастомное рекавери удерживаем кнопки громкости вверх + кнопка "Домой" + кнопка включения. В рекавери выберите Install. Сначала установите UPDATE-SuperSU-v2.02.zip и не перезагружаясь сразу установите KNOX_REMOVAL_SCRIPT_V2.0.zip. Перезагружаем телефон.

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry34977585

Ако някой има проблем с езика, мога да го преведа като се прибера от работа.
Не съм пробвал този метод, така че не мога да кажа повече.

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#40

Полезно! Това е методът от пост #34:
http://autoroot.chainfire.eu/

Huawei U8150 Ideos>>HTC Evo 3D>>ZTE Blade Q>>Samsung Galaxy S3 Neo>>Asus Zenfone 5>>Asus Zenfone 2 Laser>>Asus Zenfone 4 ZE554KL
Цитирай
#41

Здравейте!
Телефончето го имам от съвсем скоро и му направих руут.Всичко мина добре ,но ме притеснява само това KNOX някой ще ми обясни ли какво е и може ли да се възстанови?

Asus Memo Pad HD7-8GB-My ROM- JB 4.2.2
(4.2.4.82093_20140525)
Цитирай
#42

Ти как рутна?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#43

rado__8 написа:Ти как рутна?
По този метод:
http://androidxda.com/root-samsung-galax...-gt-i9301i
Би ли ми отговорил на въпроса?
Eдит:Мисля,че разбрах какво е...а до колкото разбирам Knox се маха за да е пълноценен руута?Реално не видях никакво приложение Knox или нещо подобно.Има ли изобщо някаква ползва след като не съхранявам важна или супер секретна информация на телефона.Ако реша да връщам в стоков вид телефона как да върна въпросния knox?

Asus Memo Pad HD7-8GB-My ROM- JB 4.2.2
(4.2.4.82093_20140525)
Цитирай
#44

Ще се опитам много кратко да го обясня. Knox приложението и Knox Warranty Void в Download са различни неща. Активиран Knox приложението ще те пази много добре,но един път активирал ли си по някакъв начин (както ти си го активирал Knox Warranty Void 0х1 в Download с този метод за root) вече Knox приложението няма да можеш да го ползваш и си си анулирал гаранцията завинаги. Не можеш да го възстановиш на 0х0.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#45

Разясних си някои неща,но имам няколко въпроса.Така в Odin mode би трябвало да ми изпише състоянието на knox warranty void и knox kernel lock и съответно 0x0 или 0x1 но аз нямам тези два реда, дори и преди рутването ги нямах.Това проблем ли е? И как да разбера за състоянието на Knox?

Asus Memo Pad HD7-8GB-My ROM- JB 4.2.2
(4.2.4.82093_20140525)
Цитирай
#46

С това >> https://play.google.com/store/apps/detai...K2aabSgvAG


Забелязвам последно време на този модел Samsung не се активира Knox при рут,дано да имаш късмет Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#47

rado__8 написа:С това >> https://play.google.com/store/apps/detai...K2aabSgvAG


Забелязвам последно време на този модел Samsung не се активира Knox при рут,дано да имаш късмет Smile
Knox warranty void:0x0 Ако не е бил Бог с мен не знам... Big Grin

Asus Memo Pad HD7-8GB-My ROM- JB 4.2.2
(4.2.4.82093_20140525)
Цитирай
#48

Здравейте!Искам да помоля за помощ? Опитах да рутна самсунг галакси3 нео т-999,без да се съобразя с дадените параметри и версия на ядро. Sad След зареждането на боот.тар в один телефона ми не реагира на нищо повече.Екрана е черен и стартиращият надпис самсунг е постояннен.Предварително ви благодаря! Много съм зле с техниката :unknw:
Цитирай
#49

А в download влиза ли?

Не си объркал ядрото , а целия телефон. Ти си с SGH-T999 S3 Tmobile, а не с S3 Neo GT-i9301i

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#50

Прав сте,SGH-T999 S3 Tmobile е телефона,всичко съм объркал тотално. :wall: Може да влиза в download,да.Има ли някакъв начин да се оправи?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)