Оценете темата:
  • 15 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Официален ТТS глас на български за Here WeGo няма. Реших да пробвам да подкарам преработен от руски ТТS глас с VocalizerEx2 (Daria),

за целта свалих руския TTS глас, редактирах няколко файла, и се получи доста добро произношение, бих казал перфектно. Естествено има нужда от доизчистване на фразите във файл prompts.lua.

За тест е нужно:
1. Да имате на устройството инсталиран и настроен VocalizerEx_Premium от https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1270701
2. Да свържете устройството си с компютър и да поставите в папка вашата памет\Android\data\com.here.app.maps\files\.here-maps папка bg-BG_generic_platform

Нея може да свалите от bg-BG_generic_platform

Разархивирайте на компютъра си и прехвърлете папката и нейното съдържание.

От настройки на HereWeGo, Гласови опции избирате Bulgarian с изговаряне на улиците.

Това Bulgarian явно трябва да се добави в превода на програмата, не успях да го направя Български Smile

Ако имате забележки, предложения и каквото и да е мнение пишете или може самостоятелно да промените с notepad++ във файл prompts.lua и тествате. Естествено и да споделите с останалите във форума.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gaffer за това мнение:
  • groti
Цитирай
Аксесоари

Казаха ми че можело да се търси по номер на блок..., но как става, някой знае ли?

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай

Както се търси адрес.Пишеш примерно -
Люлин 701
без нищо друго.
Цитирай

Супер, стана.
Благодаря

LG G2; LG Q6, Galaxy S7
Цитирай

Здравейте, с последна версия съм на HERE. Как мога да променя от портретен в пейзажен режим дисплея? На други апликации се обръща, а при тази - не става. И как да забраня изгасването на екрана?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай

Здравей,
При обръщане на телефона, навигацията не се върти или? При мен при обръщане на телефона си се върти без проблеми.
По време на път, не ми гасне.

Може ли малко повече подробности?
Цитирай

Не е зле дори е екстра, но когато задам маршрут от България до Австрия офлайн не става. Въпреки, че съм свалил : Сърбия, Хърватска, Словения, Бавария, Унгария и Австрия Sad Дали ако сваля цяла европа ще стане ???

MI6
Цитирай

Защо да сваляш цяла Европа при този размер на картите? Ако нямаш друга алтернатива пускаш си пътя от граница до граница в съответната държава, не става ли така?
Цитирай

Вчера я инсталирах , тествах и работеше добре в offline режим, свалих си карта на България.Днес сутринта опитах да я стартирам наново но крашваше всеки път и я деинсталирах.Teелефона е Redmi 7А/Android 9/MIUI 11 Stable

Цитат:Никой не плюва по това, което има, докато не го смени...
 hazART
Цитирай

При мен на Блеквю BV9500 , андроид 8.1 си върви и ме е навигирала по няколко часа, не че не е имало и няколко крашвания, ама като телефона е на предното стъкло и позагрява от слънцето + безжично зарядно ми се струва обяснимо, като е на сянка си е ок
Цитирай

Ползвам я още от нокия 5800 Smile още повече, сега на часовника, безплатно само тя навигира

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Как да задам няколко точки,имам крайна точка но до нея трябва да спра на още няколко?
Цитирай

Добавяш междинни.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

И как се добавят междинни?

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Първо се задава маршрут. След това, търсене, намиране на втората точката и стартиране. Излизат опции за нов маршрут и добавяне на междинна точка.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

Да не бъркаш навигациите? Я дай скрийншот моля.
Цитирай

След като задам маршрут не мога да намеря опция за търсене

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е само при теб, затова го помолих за скрийншот
Цитирай

Нещо ми заби и даже маршрут не мога да задам...

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай

При мен е така и директно ме вкарва в навигиране, няма никакви опции за междинни точки[Изображение: 210498028b45e5a5b833db2fddd7c4c7.jpg][Изображение: 71efa2e3ae89a73797b597e3d933b4cc.jpg]
Цитирай

От доста време ползвам навигацията и не ме е подвеждала, но вчера ударих на камък. Трябваше да намеря блок в Тракия, Пловдив и както и да опитвах, не ми се получи. Върти ми се в акъла, че в други навигации имаше POI, чрез които намирането на блок ставаше много лесно. Тук има ли нещо такова? Или някакъв друг чалъм?

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

За кой блок става въпрос?
Цитирай

И при Суджука ги има същите проблеми с откриване на адреси, без онлайн режим са всички гола-вОда.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-06-13, 20:20:59)baibradar написа:  За кой блок става въпрос?
В конкретния случай за 295. Впрочем, оказа се, че съм бил на 5-600 метра от него... :-)

Xiaomi mi 9 lite
Xiaomi redmi note 4x
Цитирай

Navigon според мен е много точна с адресите в града.Веднъж гугъл мапса ме заведи на 50 метра от адреса,блока бях с колата и от там пеша, даде насоки,въртях се половин час,звъннах за съвет на фирмата и се оказа че съм паркирал на близо,но навигацията ме подкара в обиколка
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)