Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия
#26

Be6i4 - от http://www.ibuygou.com/ съм го взел и като дойде мисля че се ъпдейтна веднага, но от тогава все казва че е "имате инсталирана последната версия" ...4.8.22

Xiaomi Mi4
Цитирай
Аксесоари
#27

Днес ъпдейтнах с новата версия на девелопърския (че и без това се омазах без да искам и върнах стара версия и то в систем 1). Стана много забавно, но се оправих.
Както и да е. По същество за последния ъпдейт. Честно казано не усещам подобрение, даже напротив. Появи се лек лаг тук там и освен това има някакъв бъг с кирилицата. Трудно ми е да обясня, но за пример ще дам уиджета за букмарковете. Тези, които са ми на кирилица всички излизат с интервали между всяка буква. Същото е и в мейл приложението.
Ако някой има идея как да го оправя, ще съм благодарен за идеи.
Цитирай
#28

Be6i4 написа:Точно така. :thumbup: А вече има и версия 34 на стабилния.

Вече наистина я има. Преди малко ми излезе ОТА, ама като гледам чендж лога май нищо не са барнали освен mi cloud masagge
Цитирай
#29

@ZinedineZidane Проблема и при мен го има. Независимо кое е приложението, ако написано от някой друг (не мен) на кирилица и има интервали между всяка буква. Супер дразнещо е. Не съм в София и не мога да го пусна за бъг, но ако не го оправят до вторник - ще пусна тогава bug report.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#30

Be6i4 написа:@ZinedineZidane Проблема и при мен го има. Независимо кое е приложението, ако написано от някой друг (не мен) на кирилица и има интервали между всяка буква. Супер дразнещо е. Не съм в София и не мога да го пусна за бъг, но ако не го оправят до вторник - ще пусна тогава bug report.
Супер! Има кой да се грижи за нашите скромни дразнения. :cheers:
А и предполагам, че ще могат да го оправят след като си беше ок при предишната версия.
Цитирай
#31

Пуснал съм bug report за проблема с кирилицата. Не мога да дам линк, защото не е видим този раздел за останалите.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#32

Здравейте колеги, имам няколко въпроса относно телефона.
1-во. Забелязах, че няма Applications иконка, както другите телефони, която седи долу посредата, така че предполагам всички програмки са на Desktop-а? Това не ме притеснява, просто искам да съм сигурен, че всичко е нормално.
2-ро. Когато влезна в imdb.com, и пусна някой трейлър и екрана ми се разделя на две (една по-малка и една по-голяма част) когато излезна от сайта проблемът продължава (иконките отдолу са се преместили горе) и е нужен рестарт, някой имал ли е такъв проблем?
3-то. В какъв режим държите телефона (Balance или High Performance)?
4-то. Трябва ли да update-вам всяка седмица версията на телефона (по желание или е препоръчително)?
Засега е това, въпреки че ще имам още доста въпроси, благодаря ви предварително за помощта.
Цитирай
#33

@valeribogoslovov
1. Няма apps drawer. Всичко е на началните екрани, така че не е проблем при теб. Просто това е концепцията на MIUI.
2. Според мен това е някакъв конкретен бъг. Предполагам ползваш вградения браузър. Опитай с друг (Хром например) и сподели как е положението. Аз опитах с хром и вградения и при мен няма проблем (говорим за мобилната версия на сайта). На десктоп версията въобще не ми тръгват.
3. Аз лично на баланс. Според мен няма смисъл да си точиш батерията, освен ако не играеш тежка игра.
4. Според мен, да. Обичайно ъпдейтите внасят подобрения (дали дребни или съществени, зависи). Освен това, когато ъпдейтваш към по-висока версия на ОС ти се запазват всички данни, т.е. не губиш нищо.
Цитирай
#34

2. Desktop версия на IMDB с Chrome - зарежда си нормално.
3. Aз пък винаги съм на Performance. Играя Ingress постоянно и малко си цикли телефона на balance.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#35

А батерията трябва ли да се зарежда 12 часа първите 2 пъти или нормално да се зарежда до 100% и да се изключва?
Цитирай
#36

valeribogoslovov написа:А батерията трябва ли да се зарежда 12 часа първите 2 пъти или нормално да се зарежда до 100% и да се изключва?
Не не трябва.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#37

И аз да попитам нещо : Можели малко мнения за батерията - как се държи , колко изкарва с ровичкане в нета и такива работи . Разбрах че има няколко режима на работа - като телефона пристига с режим баланс и някъде четох че като минеш в режим Performance - батерията лети много бързо - Та има ли такова нещо или..
Цитирай
#38

На мен ми се попрееба слота за зареждане. Не влиза цялото вътре и прави контакт само ако го набутам със сила и стои неподвижно, че иначе спира да зарежда. Струва ми се, че това чипче, което влиза в микро USB-то на кабела, е малко влязло навътре в телефона и заради това не може да се залови цялото. Някой може ли да си снима отвътре входа за зареждане на телефона, за да видя как трябва да е? За момента уж се зарежда с гореописаните гимнастики, но се притеснявам да не стане по-зле... За гаранция (евентуално, но хич не ми се иска да стоя без телефона) към хората от Micenter нали мога да се обърна?

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#39

Ами не знам дали ще разбереш нещо от тези снимки но това успях да заснема.
[Изображение: 2jbrvur.jpg]
[Изображение: 33mlzmh.jpg]

Хиаоми RedMi Note 5 4/64 Black
Цитирай
#40

Тенкс. Определено е влязмо малко навътре при мен чипчето... A не съм му правил нищо, за последно бях заредил неделя сутринта без никакви проблеми... Направо не знам как може така само да влезе навътре... Дано да съм само аз.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#41

Пробвай с тест на зарядното, има такава опция при набиране на *#*#64663#*#* (Engineering Mode/Hardware Test Mode)

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#42

Колеги, има малко промяна в "шапката" на темата. Надявам се да ви допадне. Тепърва ще добавям инфо, ще се радвам и на помощ и съвети. :cheers:
Цитирай
#43

Be6i4 написа:Пробвай с тест на зарядното, има такава опция при набиране на *#*#64663#*#* (Engineering Mode/Hardware Test Mode)

Като го наръгам до дупка си pass-ва и двата теста за charge in и charge out. Когато е свързан към компа зарежда, но не го откирва на компа като дивайси, съответно не мога да му пипам файловете на паметта. Мога с Airdroid-а да го правя това, но все пак... кофти работа. Дано не стане по-зле. Как може така от нищото и да се прецака това. От снимката на колегата inkarnasion не се вижда много, но аз по друг начин не си го обяснявам освен да е влязло навътре това чипче... A не съм му правил нищо, за последно бях заредил неделя сутринта без никакви проблеми...

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#44

aiwara написа:
Be6i4 написа:Пробвай с тест на зарядното, има такава опция при набиране на *#*#64663#*#* (Engineering Mode/Hardware Test Mode)

Като го наръгам до дупка си pass-ва и двата теста за charge in и charge out. Когато е свързан към компа зарежда, но не го откирва на компа като дивайси, съответно не мога да му пипам файловете на паметта. Мога с Airdroid-а да го правя това, но все пак... кофти работа. Дано не стане по-зле. Как може така от нищото и да се прецака това. От снимката на колегата inkarnasion не се вижда много, но аз по друг начин не си го обяснявам освен да е влязло навътре това чипче... A не съм му правил нищо, за последно бях заредил неделя сутринта без никакви проблеми...
...не го открива ка'т дивайс!?? WTF?

Сложил си патерн заключване ми се чини!... Tooth
Цитирай
#45

Въобще не го открива като дивайс, да... Никакъв патърн нямам...

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#46

aiwara написа:Въобще не го открива като дивайс, да... Никакъв патърн нямам...
...и windows-а е? Smile
Цитирай
#47

Седмица. Работеше си перфектно при последното зареждане и го откриваше телефона. Аз по друг начин не си го обяснявам освен да е влязло навътре това чипче и не правил добър контакт. Само със силно натискане и в неподвижно положение зарежда. А не намира телефона никак...

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#48

А пробва ли друг USB кабел, защото не виждам да си писал това?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#49

Да, пробвах и със стар кабел от едно Desire... За съжаление всичко сочи към гореописаното от мен "хлътване" на това стърчащо чипче... Дано да е само при мен.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#50

Снощи ъпдейтнах до версия 4.10.17 на девелопърския (с MI3 съм) и не са оправили проблема с паузите между буквите на кирилица.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)