Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi4 - въпроси, проблеми, дискусия
#76

То ще си има дата на него, за какво те интересува името му?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#77

Като пуснах телефона да се ъпдейтва през WiFi много бавно вървеше изтеглянето на файла. Дръпнах файла от тук:
http://en.miui.com/download-240.html
Сега нямам български. В момента го тегля от **** и искам да разбера дали при ъпдейта от телефона се изтегля този файл:
http://media.celogeek.com/roms/android/m...v6-4.4.zip
Цитирай
#78

Много ясно, че няма български език. Изтеглил си china developer ROM. В него има само 2 вида китайски и английски.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#79

Ще помоля някой да ми отговори конкретно на въпроса за името на файла. Ако някой го дразни въпроса ми , да ми изтрие постовете.
Цитирай
#80

Не ме дразни, ама и в двата линка които си дал си има имената на файловете.

Китайски Dev -> miui_MI3WMI4W_4.10.24_cd307f5fed_4.4.zip

multilanguage -> xiaomi.eu_multi_cancro_4.10.24_v6-4.4.zip

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#81

Интересно ми беше дали телефона сваля през ъпдейта точно този българския файл (multilanguage).
Цитирай
#82

milstan написа:Интересно ми беше дали телефона сваля през ъпдейта точно този българския файл (multilanguage).
През ъпдейтъра ще ти сваля само този с Китайски и Англииски ,ако си с оригиналния Китайски ром. Много езичния не предлага ъпдейт по въздуха доколкото знам (поправете ме ,ако греша).

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#83

Предлага, предната 4.8.22 я дръпнах по въздуха, и на **** го пише, че има OTA от техните сървъри.
Върнах се на предната 4.8.22 , телефона отново ми предложи ъпдейт до 4.10.24 и видях името на файла. Благодаря на всички отзовали се!
Цитирай
#84

Вече са пуснали ОТА ,съжалявам ,че те подведох. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#85

Откога е това с OTA на мулти бг рома??? Аз винаги си свалям ъпдейта и през инсталера, до сега не ми е изкарвало OTA.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#86

aiwara написа:Откога е това с OTA на мулти бг рома??? Аз винаги си свалям ъпдейта и през инсталера, до сега не ми е изкарвало OTA.

Имаше си го и преди още лятото като бях със Note и получавах ОТА ъпдейти на мултито и сега като взех Mi4 дойде със мулти и се ъпна през ОТА също но аз го махнах и си сложих стейбъла с него си е най добре телефона..

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#87

Добре де, аз защо нямам OTA тогава? Big Grin Всяка седмица инсталирам ръчно, защото не ми излиза ОТА и ми казва, че съм с latest... До сега си мислех, че всички с мултито нямат OTA.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#88

Обяснението от xiaomi.eu ,защо нямаше ота за Ми3-4 беше ,че защото имало хора с желание да си останат на V5 и да не им излиза съобщението за ъпдейт.Рома на xiaomi.eu и **** е един и същ.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#89

Привет колеги.
Някой от вас наясно ли е какво значат цифрите във версиите на miui 4.X.xx и как да се ориентирам къде свършват V5 и къде започват V6 билдовете? Примерно 4.10.24 е V6. Стоковият, с който ми дойде телефона беше 4.8.1, който е V5. Логично е 4.8.29 да е последният V5, но като гледам си го водят V6. И понеже снощи се излъгах да си кача последното налично (4.10.24), при което страшно много ме издразни интерфейса (без да се обиждат феновете)
Не мога да се ориентирам кой е последният стабилен V5 за Mi4.
Цитирай
#90

Последния стабилен е KHDCNBH34.0

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#91

stentor142 написа:Привет колеги.
Някой от вас наясно ли е какво значат цифрите във версиите на miui 4.X.xx и как да се ориентирам къде свършват V5 и къде започват V6 билдовете? Примерно 4.10.24 е V6. Стоковият, с който ми дойде телефона беше 4.8.1, който е V5. Логично е 4.8.29 да е последният V5, но като гледам си го водят V6. И понеже снощи се излъгах да си кача последното налично (4.10.24), при което страшно много ме издразни интерфейса (без да се обиждат феновете)
Не мога да се ориентирам кой е последният стабилен V5 за Mi4.
За 4.8.29 на **** пише следното:
Код:
Днес ще бъде публикувана първата публична MIUI V6 за Xiaomi Mi3W и Xiaomi Mi4!

Преди нея е публикувана 4.8.22, която е V5. Аз бях последно с нея и тя ми харесваше повече, но телефона го ползва сина ми, а на него не му пречи новия вид на V6.
Цитирай
#92

Номера на версията отговаря на датата на издаване. Примерно 4.8.22 е 2014 Август 22 ден.

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#93

Замислих се да дам моя Mi2S на жената или сина и да си купя Mi3/4. Но понеже слушам много музика и функцията Dolby Digital Plus заедно с Piston-ките прави звука изключителен и много ми харесва, та затова имам два въпроса:
1. Има ли я при Mi3 или Mi4?
2. Тава от хардуера ли зависи или от версията на MIUI?
П.П. При мен с MIUI v5 Dolby-то се включва от Settings/Sound/Dolby digital plus/Dolby effects
Цитирай
#94

Няма такава опция при mi3!
Цитирай
#95

Благодаря! Никой не ми е отговорил за mi4, но явно и там я няма!?
Цитирай
#96

Не виждам такова животно на Mi4.

OnePlus 3 64Gb

Цитирай
#97

Една от причините да си взема Mi2S беше чисто аудиофилска :listen:
Страхотен звук на слушалки и никакво замисляне при безжичен стрийм на 24bit музика в къщи!
Но на колегата Рулчо бих препоръчал да види това, както и другите портативни усилвателчена на Fiio:
http://www.fiio.com.cn/products/index.as...=105026001
Има го в ибей, амазон и т.н.
:cheers:

Note 4 SM-910C Rooted, Erobot v.x 6.0.1 ROM.....
NVidia Shield TV
MiBox Pro Enhanced Edition
MiPad 64GB white
Цитирай
#98

Най после дойде ъпдейт за стабле китайски на V6 Smile :thumbup:

Mi Mix 2 6/128gb.,Smartisan Nut Pro 2 6/64gb.
Цитирай
#99

Хм, вярно. При мен го няма OTA, но довечера ще го сваля и инсталирам на чисто. Дано е изчистен досадният бъг с шрифта.
Цитирай

Да хубавото е,че го има и fastboot.
А какъв е този бъг?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)