Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключване на заключена рам+ модифицине на системен дял до GEN 1,2,3
#1

ТАЗИ ТЕМА НЕ Е ПРЕДНАЗНАЧЕНА ЗА ZTE LIBRA!

Тази тема е само за устройства от първа генерация (gen1), като тези на ORANGE и някой други оператори ! Не инсталирайте този софтуер на Gen 2 устройства от ГЛОБУЛ!УСТРОЙСТВАТА НА ГЛОБУЛ НЕ СА СОФТУЕРНО ОГРАНИЧЕНИ ДО 256МЕГАБАЙТА СИСТЕМНА ПАМЕТ ЗА ЧЕТЕНЕ И ЗАПИСВАНЕ! Ако телефонът ви е с размер на рам паметта по - голям от 256 MB , обикновенно около 400 МБ НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ ТОЗИ СОФТУЕР. АКО ВАШАТА РАМ ПАМЕТ Е ОКОЛО 160-200 МБ , ТОГАВА ВИЕ ПРИТЕЖАВАТЕ УСТРОЙСТВО СЪС СОФТУЕРНО ЗАКЛЮЧЕНА ПАМЕТ И МОЖЕ ДА ИНСТАЛИРАТЕ СОФТУЕРА !!!
ВЕЧЕ МОЖЕ ДА ОТКЛЮЧИТЕ СКРИТИЯ РАЗМЕР ПАМЕТ И НА ГЕН2 УСТРОЙСТВАТА - ЧЕТЕТЕ ПО- НАДОЛУ В ТЕМАТА (ПОСТ 12)!!!!

За да се подсигурите ,че използвате устройство от първа генерация (който имат ограничена рам памет) , е необходимо да си инсталирате програмта Ask Mr Pigfish.
https://market.android.com/details?id=co...id.pigfish
http://android.modaco.com/content/zte-bl...r-pigfish/
Вторият линк е архив и е предназначен за устройства , които не могат да отварят маркета поради редица причини.

Tози софтуерен упдейт ще промени размера на системните дялове на вашия телефон! Телефонът ви ще стане точно като Унгарската версия на ZTE BLADE .
Инсталирането на този ъпдейт ще заключи телефонът ви към унгарският оператор T-MOBILE. КАК ДА ГО ОТКЛЮЧИТЕ Е ОПИСАНО В ТАЗИ ТЕМА !!!
Към момента за ъпдейта се знае че работи на унгарските, гръцките, английските, френските, индийските,австрийските и швейцарските ZTE BLADE устройства от първа генерация!
НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ ТОЗИ СОФТУЕР, АКО НЕ ЗНАЕТЕ КАК ДА СИ СМЕНИТЕ РОМА СЛЕД ТОВА!!!
СТЪПКА 1

Изтеглята файла update.zip от тукили от тук.


СТЪПКА 2

Копиране на файловете на картата с памет и инсталиране.

1. Свържете телефона с USB кабела към компютър.
2. Създайте папка наречена image в ДИРЕКТОРИЯТА на картата с памет.
3. Разархивирайте съдържанието на update.zip файла в папката , която създадохте.
4. Извадете телефона от USB кабела , след това го изключете , извадете батерията и я сложете пак.
5. Включете телефона , като държите едновременно бутона за усилване на звука + , бутона menu и бутона за включване на телефона .
6. Телефонът ви автоматично ще започне да се ъпдейтва(след като ъпдейта започне можете да пуснете копчетата), може да видите, може и да не видите зелен текст по време на ъпдейта(някой потребители не го виждат). След малко телефона ше се рестартира.
7. След като телефонът ви се включи можете да изтриете папката image.
8. Може да си инсталирате нов ром . Как става четете тук.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
Аксесоари
#2

Цитат:https://market.android.com/details?id=c … id.pigfish
http://android.modaco.com/content/zte-b … r-pigfish/

Линковете не се отварят.

Galaxy S5 RR 6.0.1
Цитирай
#3

viktoriordanov написа:
Цитат:https://market.android.com/details?id=c … id.pigfish
http://android.modaco.com/content/zte-b … r-pigfish/

Линковете не се отварят.

ОПРАВЕНО !!! Реших да ги взема от другата ми тема , но явно съм объркал нещо с copy и paste-a Smile

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#4

Добра работа. Само да допълня че по подобен начин се отключва паметта и на Gen 2 телефоните с помощта на шведския ъпдейт.
Цитирай
#5

Преди 3 дена си взех такъв тел от тука (Гърция)
Пише ми че е 256...
Някога дали ще мога да го направя 512 или още сега мога ?
Ген 2 казва че е "Пиг-Фиша"

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#6

По-добре не пробвай.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#7

dingila написа:Преди 3 дена си взех такъв тел от тука (Гърция)
Пише ми че е 256...
Някога дали ще мога да го направя 512 или още сега мога ?
Ген 2 казва че е "Пиг-Фиша"

Разбира се че можеш. Моят също е от Гърция само че беше Gen 1 че го имам от краят на октомври миналата година.
Цитирай
#8

emil1968 написа:
dingila написа:Преди 3 дена си взех такъв тел от тука (Гърция)
Пише ми че е 256...
Някога дали ще мога да го направя 512 или още сега мога ?
Ген 2 казва че е "Пиг-Фиша"

Разбира се че можеш. Моят също е от Гърция само че беше Gen 1 че го имам от краят на октомври миналата година.

Добре де... Smile
Едното Брато ми казва да не пробвам...другия да пробвам
"Ген 2" е моя...
Да не го оризеля нещо...помагайте разбирачите...плссс
Huh

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#9

Вчера нямах време да пиша затова нека да обясня. Телефона го имам от 25 октомври 2010. Това означава че е бил Ген1.
С помощта на унгарския ъпдейт го разключих до 512 мб рам. Преди около месец тук в Гърция излезе официален ъпдейт за Острието и като го инсталирах-изненада отново 256 мб рам. След това с помощта на шведския официален ъпдейт отново разключване до 512. И накрая Swedish Spring RLS5 та до днес и работи като часовник. Цялата информация съм взел от Модако и от гръцките форуми. Та на въпроса дали става отговора е твърдо ДА. globetrance ако мога с нещо да бъда полезен питай.


Файла който имам е restore_stock_recovery.zip и съдържа рековери и за двата Гена.
Цитирай
#10

@dingila Поразрових се малко из модако и прочетох за хора със същия проблем като твоя (ген2 софтуерно ограничени устройства). Доколкото разбрах са открили решение на проблема , като телефона се флашне до ген1 през Windows и след това обратно към ген 2 ! Можеш да прочетеш в тази тема . Самият метод с флашването под windows е описан ето тук. Ако не разбираш нещо ще се хвана да преведа цялата тема, но не ти обещавам, че ще успея до неделя просто нямам време !

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#11

Ами не ми остава друго освен да чакам с нетърпение да ме светнеш какво и как да направя!
МЕРСИ !!!
:thumbup:

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#12

@ dingila
Чети сега внимателно и внимвай да не си брикнеш телефона !!!


Темата в модако се казва: "Как да инсталираме модифициран фирмуер на стоков или ъпдейтнат през уидноус Блейд от втора генерация? Въпросният урок също така активира TPT и метода , Fastboot режима за gen2 телефони и отключва 512мб рам на ген2 устройства с 256мб. Също така качването на модифицирания фирмуеър , променя размера на системните дялове на ген2 устойствата , така че да имате повече място за приложения !

Този урок е полезен за Европейските блейдове, който са излезли от магазина като устройства от втора генерация, вторично ъпгрейднати до ген 2 през уиндоус, или ъпгрейднати официално чрез мрежовия оператор. Процедурата описана тук няма нищо общо с флашването на нов ром !!!

Предимства на модифицирания фирмуеър :


Ъпрейтнатите през уидноус телефони имат неефективен( пропилян ) системен дял, не поддържат fastboot режима и са несъвместими с флашването на TPT images(изображения). Някой от тези телефони са фабрично ограничени до 256мб рам чрез софтуер. В зависимост от това кои файлове ще флашнете , ще можете:

* Да промените размера на системните дялове към по оптимален и да имате повече място за вашите приложения ( примерно 315мб вместо 162мб.)
* Активиране на fastboot режима. (Той може да ви бъде много полезен , ако качите грешен къстъм ром и телефона ви не може да стартира)
* Активиране на total phone transfer метода за флашване . ( TPT метода е много по лесен и безопасен от метода за флашване през уиндоус. Само аз globetrance да допълня , че вече си флашваме ромовете през clockwork и не използваме уиндоус метода , така че това едва ли ще ви трябва.)
* Превръщане на телефона в GEN1 ( Безмислено бих казал , все пак за ген 2 излизат всичко нови ромове)

ПРЕДУПРЕЖДЕНИЯ !!!


Целият процес , ще сработи и е безопасен , ако следвате стъпките точно както са описани тук . Не мога да гарантирам , че нещата описани тук ще работят на всички блейдове , но все пак правите това на ваша глава и запомнете - винаги има шанс да брикнете телефона си !

* Не използвайте този гайд на китайските блейдове !
* Не използвайте този guide на която и да е CDMA версия на блейд (н880 от индонезия)
* Процесите описани тук ще изтрият цялата ви вътрешна памет - ром, приложения , настройки , но не и картата памет !!!
* Nandroid бекъпите , понякога могат и да тръгнат след флашването на модифицирания фирмуеър (в зависимот от размера на системните дялове) но не разчитайте на това !!! Правете бекъп на цялата си информация преди флашването !!!
* Не смесвайте файловете от различните фирмуеър пакети. Комбинациите може да не ви харесат и да се наложи да си купите нов телефон !!!
*АКО СЕ ОПИТВАТЕ ДА ОТКЛЮЧИТЕ 512 МБ РАМ НА ВАШИЯ БЛЕЙД ( КОЙТО В МОМЕНТА Е С 256 МБ GEN2) , ВИНАГИ ИМАЙТЕ ЕДНО НА УМ И НЕЗАВИСИМО , ЧЕ ИМА ИНФОРМАЦИЯ , ЧЕ ВСИЧКИ ТЕЛЕФОНИ МОГАТ ДА БЪДАТ ОТКЛЮЧЕНИ ВАШИЯТ МОЖЕ ДА Е ПЪРВИЯТ , КОЙТО НЕ МОЖЕ И ФЛАШВАНЕТО ДА ГО БРИКНЕ !!!!

Файлове за изтегляне :


restore_stock_recovery.zip(md5:F7D1EA48A334E86A468A66B00A833E9A) Това ще възстанови стоковия рекавъри образ , ако сте го заменили с clockwork. Стоковото рекавъри е необходимо за флашването на модифицирания фирмуеър.

recovery-clockwork-5.0.2.0-blade-gen2-update_signed.zip (md5:0614eaae68b14b1a2fc582f74da1e7fd): Това ще върне обратно clockwork след флашването на модифицирания фирмуеър, за да можете да си качите нов къстъм ром ! Ако телефонът ви е GEN 1, трябва да използвате recovery-clockwork-4.0.0.5-blade-gen1-update_signed.zip

Ромът , който ви препоръчвам да инсталиранте след флашването на модифицирания фирмуеър е Swedish SPring RLs5 , понеvе работи и на ген 1 и 2 устройства !!!

След това изтеглете един от фирмуер пакетите , които са дадени по -долу и го разархивирайте в папка на вашия компютър. В модако препоръчват да използвате първия или втория !!! Всеки от пакетите ще отключи рам паметта на ограничените устройства !!!

1.custom Gen2 v5(md5:1F0443092233CA52D642435A47EC538C)
Partition layout: 2MB cache, 160 MB system, 293MB data
Fastboot активен
TPT активен
2.custom Gen2 v4 Gen2 radio and memory layout
Partition layout: 2MB cache, 138 MB system, 315MB data
Fastboot активен
TPT активен
Ако си флашнете този пакет , ще можете да възстановите Nandroid бекъпа , който ви посъветвах да направите по- рано !
Този размер на системните дялове е най- ефективен ако искате да използвате CM7 ромове !!!
3. stock gen2 (md5:85D7B01156C2E713FA927C78D2C39D53)

Gen2 radio and memory layout
Stock Gen2 Partition layout: 37.5MB cache, 220MB system, 162.5MB data.
Fastboot неактивен
TPT неактивен
Инсталирането на това е еквивалентно на стоковите размери , с които телефона идва .
4. Gen2 with 136MB system
(md5:12F238321EDA5B5CB2F4569E1FD3C08B)
Gen2 radio and memory layout
Partition layout: 2MB cache, 136MB system, 303MB data.
Fastboot неактивен
TPT неактивен

Stock Gen3 (md5:3f3cc4b6b45fac19bdcbe3bd8b380445)

Gen3 radio and Gen2/Gen3 memory layout
Stock Gen3 Partition layout: 200MB system, 162MB Data, 57MB cache
Fastboot probably disabled
Compatible with Gen2 TPTs (image.bin)

____________________________ ОТ тук започват GEN 1 пакетите. По принцип би следвало да работят и на ген 2 устойства , но аз не бих ги инсталирал , за да не ме боли главата !!!

5.Stock Gen1 md5:27917857EFA40ADCECDD1B7793263229)
Gen1 radio and memory layout
Stock Gen1 partition Layout: 41MB cache, 207.5MB system, 208MB data
Fastboot активен
TPT активен
6.Gen1 with 128MB system(md5:64EEE62012A78231C9F5ECD475D72C84)
Gen1 radio and memory layout
Stock Gen1 partition Layout: 41MB cache, 128MB system, 287.5MB data
Fastboot активен
TPT активен

Как да флашнем модифицирания фирмуеър:


1. Ако искате си направете nandroid backup с клокуорк преди да го затрием. Но внимвайте след това , какъв размер на системните дялове ще си инсталирате, понеже размерите на дяловете и размера на рома от бекъпа могат да се окажат несъвместими.

2. Съхранете първите 3 файла, които изтеглихте на карата с памет , - стоковот рековъри , новия клокуорк, новия ром , който ще си качите и т.н.

3. Рестартирайте телефона си и взлете в рекавъри, това става като задържите vol. down бутона. Ако буквите FTM се появят на екрана ви отидете в следващата стъпка. Ако влезете в клокуорк рекавъри или амон-ра флашнете restore_stock_recovery.zip чрез тях и рестартирайте телефона пак със задържан бутон за намаляне на звука. След като качихте този архив трябва да се появят на екрана ви думите FTM и вече е време да отидем на следващата стъпка.

4. Свържете телефона с компа чрез УСБ кабела.

5. Разрархивирайте съдържанието на фирмуеър пакета , който ще инсталираме. Стартирайте download.exe , ще го намерите в папка root. ( Но не в телефона, а на компютъра). Когато прозореца за флашване се появи на монитора ви натиснете старт. Ако старт не е активен инсталирайте driverinstaller.exe - това се явяват усб драйвърите на телефона , но не вярвам да ги намяте инсталирани вече.

6. Изчакайте няколко минути докато телефона ви се флашва. Екранът може да стане черен за малко. Не се шашкайте и не правете нищо ако стане черен . Ще се появи съобщение , което ще ви информира, че процеса на флашване е приключил.

7. Извадете телефона от УСБ кабела и махнете батерията. Сложете батерията и включете телефона без да натискате нищо. След малко той сам трябва да влезе в clockwork recovery.

8. Важно !!! Клокуорк в момента е инсталиран в boot-ващия системен дял на телефона. Това означава , че ако инсталирате нов ром , ще презапишете (overwrite) клокуорк-а. Трябва да флашнете правилната версия на клокуорк, която ви накарах да изтеглите по -рано и да качите на картата си с памет. (recovery-clockwork 3.0.2.8-blade-genX-update_signed.zip) След като флашнете версията от картата с памет, клокуорк ще се инсталира там където му е мястото !!!

9. Рстартирайте телефона си със задържан бутон за намаляване на звука. Трябва да влезе в CLokworkmod recovery.(клокуорк). Ако пак се появят надписите FTM или не стане нищо , се върнете пак на стъпка седем и вижте дали сте флашнали правилната версия на клокуорк.

10. Инсталирайте новия ром , който изтеглихте или nandroid Бекъпа , който си направихте.

11. Радвайте се на телефона си !! Big Grin

Възможни проблеми:


Ако флашването забие на 98 % или телефона ви забие с надписа FTM на екрана, то тогава по някаква причина сте си прецакали Imei-то. Не се притеснявайте и това може да бъде оправено. Намерте файла channel1.nvm, който трябва да се намира в папката от която стартирахте програмата за флавшане и отидете в тази тема , за да го поправите. Ако се получи така ще че да развалите телефона си по този начин ми пишете да я преведа за неразбиращите английски !!!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#13

Прочетох всичко 5 пъти Smile
Сташно...
Не мога да се престраша обаче :angry:
Имам го от 5 дена...не знам на 2-3 пати се споменава че тела може да замине !

Никакво домашно оправяне ли няма след това?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#14

Какъв е смисъла да се рискува, след като спокойно може да си прехвърляте почти всички приложения на картата?
Цитирай
#15

Проблема му не е в приложенията , а че използва ген2 телефон със софтуерно ограничена памет до 256мб.
@dingila Ще ти кажа да пробваш и да не се притесняваш ,защото ако изпълниш всички стъпки правилно няма да имаш проблем ! Пък и дори да заключиш имеи-то си има начин да го ънбрикнеш ...

Едит: Но все пак да се надяваме , че телефона ти няма да се брикне, за да не ми теглиш майните !!!

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#16

dingila написа:Прочетох всичко 5 пъти Smile
Сташно...
Не мога да се престраша обаче :angry:
Имам го от 5 дена...не знам на 2-3 пати се споменава че тела може да замине !

Никакво домашно оправяне ли няма след това?

Давай смело. Няма нищо страшно, само следвай стъпките както е така както е написано. Аз така оправих моя. Използвах custom Gen2 v5(md5:1F0443092233CA52D642435A47EC538C) и всичко мина по ноти. Браво за труда по превода на темата от Модако.
Цитирай
#17

emil1968 написа:Давай смело. Няма нищо страшно, само следвай стъпките както е така както е написано. Аз така оправих моя. Използвах custom Gen2 v5(md5:1F0443092233CA52D642435A47EC538C) и всичко мина по ноти. Браво за труда по превода на темата от Модако.
Тези 2 мегабайта кеш, не са ли твърде малко .?! Аз само докато вляза в маркета и генерирам по 3-4 мегабайта кеш !?

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#18

Абе братлета като се опитам да започна това фирмване...задаржам надолу нали бутона за звука и ми се появяват едни 3 Андроитчета Зелени и това е??!?!
Чакам,4акам...
Някоя подробност да не съм пропуснал?

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#19

dingila написа:Абе братлета като се опитам да започна това фирмване...задаржам надолу нали бутона за звука и ми се появяват едни 3 Андроитчета Зелени и това е??!?!
Чакам,4акам...
Някоя подробност да не съм пропуснал?
Да не пропускаш тази подробност - 3. Рестартирайте телефона си и взлете в рекавъри, това става като задържите vol. down бутона. Ако буквите FTM се появят на екрана ви отидете в следващата стъпка. Ако влезете в клокуорк рекавъри или амон-ра флашнете restore_stock_recovery.zip чрез тях и рестартирайте телефона пак със задържан бутон за намаляне на звука. След като качихте този архив трябва да се появят на екрана ви думите FTM и вече е време да отидем на следващата стъпка.

Edit:В смисъл, пробвай да си качиш клокуорк рекавъри и след това като ти влезе в него ще му флашнеш restore_stock_recovery.zip и трябва да спрат да ти излизат 3те андроидчета, a надписа FTM ! Клокуорк пише как се инсталира в темата "Как да инсталираме къстъм на ром на зте блейд (ген2 ) устройства ?''

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#20

Единственото което искам е да си разширя мястото.. за приложения !! Някой би ли ми помогнал щото нищо не чаткам от написаните неща Sad ще го пусна чрез Team Viewer да го направи.. (Z3 Globul) 2.2

- ZTE Blade - Android OS, v2.2 (Eclair) HDD:150MB+4000MB CPU: 600 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, 512 MB RAM, 512 MB ROM Size 480 x 800 pixels, 3.5 inches
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate - Proximity sensor for auto turn-off - Multi-touch input method
Цитирай
#21

1. Не става с teamviewer! Той не работи на Android телефони. Има само клиент. От него може само да управляваш PC, но не и да управляваш телефон от PC!
2. Мястото можеш да разшириш като просто ги местиш в SD картата от Мениджър приложения.
3. Един съвет за подписа: Android Eclair e 2.1! GLOBUL Z3 си идва с инсталиран 2.2 Froyo. А мисля, че всички знаем какви са техническите характеристики на телефона. Няма нужда да си ги постваш в подписа, тъй като те просто няма как да бъдат променяни.

Запознайте се с Правилата на форума. | Устройства: ZTE Blade III, Sony Xperia Z (dead)
Предишни: Nexus 7 2012, ZTE Blade, Samsung Galaxy SII NFC | Други: Toshiba Encore, Nokia Lumia 630, Apple iPad mini
Цитирай
#22

totu написа:- ZTE Blade - Android OS, v2.2 (Eclair) not upgrade to 2.2v HDD:150MB+4000MB CPU: 600 MHz ARM 11 processor, Adreno 200 GPU, 512 MB RAM, 512 MB ROM Size 480 x 800 pixels, 3.5 inches
- Accelerometer sensor for UI auto-rotate - Proximity sensor for auto turn-off - Multi-touch input method
Процесора не е ли ARMv6?

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#23

Има ли смисъл да го правя това, за да си увелича повечето памет за приложения (само това), като телефонът е руутнат. И друго по-важно всички ли ромове ще ми тръгват или не е сигурно Tongue
Цитирай
#24

niksapz написа:Има ли смисъл да го правя това, за да си увелича повечето памет за приложения (само това), като телефонът е руутнат. И друго по-важно всички ли ромове ще ми тръгват или не е сигурно Tongue
Ако си качиш layout-a със 138 системни мегабайта ще имаш място за всички ромове и ще ти тръгват.

Lenovo s90-u L_SevenMaxs 5.0.1 ROM
Цитирай
#25

Голяма разправия си е, ама някой ден ще се хвана и може да го направя Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)