Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536
#1

Здравейте, при вас оправи ли се проблема с грешната индикация на батерията ? Онзи ден ми седя на 53% и после угасна.... свършила батерията. С последния ъпдейт съм за информация- А536_S150_140925_ROW.
GSam Battery Monitor също показваше грешния % батерия!

Xiaomi Note 3 Pro SD->XIAOMI MI MIX 3->Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей,

и при мен го има този проблем. Два пъти вече както е над 40% и телефона м иугасва. Телефонът е закупен от Виваком преди 2 седмици.
Цитирай
#3

При мен пък пада бързо от 100% и като отиде към средата се подобряват нещата но в общи линии очаквах повече от тази батерия 2000mAh
Цитирай
#4

Аз усетих подобрението след последния ъпдейт и при мен беше така,до към 75% падаше буквално за минути около 50% забиваше и след едно пищене две се изключваше за няколко минути,но след последния ъпдейт пада процент по процент и не забива,иначе си държи 1 ден откакто съм го купил с включени мобилни данни,местоположения,и месенджъри.

Galaxy Note 3 Black 32GB 6.0.1 DarkLord.PEK ROM
Цитирай
#5

При мен също внезапно угасва с грешна индикация на батерията.пишете нещо за новия ъпдейт- успешен ли е
Цитирай
#6

Моят е от Техномаркет.След като го взех направих калибриране на батерията.След ъпдейта обаче на сутринта при зареден 100 % вечерта,беше паднал на 5 %....Върнах фабричните настройки,отново направих калибрирането и сега всичко е нормално.
Цитирай
#7

Как го правите калибрирането на батерията?За сега аз нямам проблеми,но пък нещо немога да видя опция за калибриране на батерията.

Galaxy Note 3 Black 32GB 6.0.1 DarkLord.PEK ROM
Цитирай
#8

yuchy написа:Как го правите калибрирането на батерията?За сега аз нямам проблеми,но пък нещо немога да видя опция за калибриране на батерията.
Свалих си приложение.Потърси в Гугъл магазина.Моето е Батерия HD.
Цитирай
#9

Калибрирайте си батериите след като имате проблеми.
Не е нужно да инсталирате каквото и да е от маркета.
Имате си прекрасен Power Manager който да ползвате.
Изчаквате батерията да е под 15% и включвате към
зарядното устройство. Отваряте Power Manager и ще
видите вече опцията за калибрация на батерията.
Цитирай
#10

Мисля че нямаме power manager или поне аз не го виждам.
Цитирай
#11

При мрн се оправя с рестарт сега рестартирах и от 72% падна на 36%
Цитирай
#12

Когато отворя раздел Battery и кликна в/у WLAN, дори когато ми е изключен продължава да тече времето на използване. Това нормално ли е, понеже до колкото знам там се показват процесите които до дадения момент за взели известно количество от живота на батерията и колко време са работили или бъркам ?
[*]
РЕДАКЦИЯ: Намерих решението на проблема, ако някой е забелязал че WLAN- a му взима батерия дори когато не е включен, влизате във WLAN доло дясно цъкате Advanced и махате отметката на Scanning always available
Цитирай
#13

Smile Здравейте !
От доста време следя този форум,но това ми е първи пост тъй че :cheers:
Сега относно батерията-при мен май се пооправи.Инсталнах 3C Toolbox (aka Android Tuner), отворих я и Battery > Manage > Configuration wizard > Next и там гледам че май телефона ми отчита че батерията не е 2000 а 1000 mAh. Махнах отметките на from battery files и from battery profile и долу на capacity вдигнах ръчно от 1000 на 2000 mAh.Заредих батерията и вече 3 дни наблюдавам как се държи.По-бавно пада и по-реално отчита.Бих няколко рестарта за проба но няма такива резки спадове 85 > 40% или 40 > 0% . Тормозя го основно с WiFi,Youtube и Facebook игра и засега бива Wink

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#14

sheky666 написа:Smile Здравейте !
От доста време следя този форум,но това ми е първи пост тъй че :cheers:
Сега относно батерията-при мен май се пооправи.Инсталнах 3C Toolbox (aka Android Tuner), отворих я и Battery > Manage > Configuration wizard > Next и там гледам че май телефона ми отчита че батерията не е 2000 а 1000 mAh. Махнах отметките на from battery files и from battery profile и долу на capacity вдигнах ръчно от 1000 на 2000 mAh.Заредих батерията и вече 3 дни наблюдавам как се държи.По-бавно пада и по-реално отчита.Бих няколко рестарта за проба но няма такива резки спадове 85 > 40% или 40 > 0% . Тормозя го основно с WiFi,Youtube и Facebook игра и засега бива Wink
Току що го направих и аз, но все пак искам да те попитам, защо според теб беше нагласено на 1000 а не на 2000? Дали са имали нещо в предвид Леново когато са го нагласили да е 1000 вместо 2000 ,въпреки че няма логика. Дали може да навреди на батерията при зареждане или нещо друго ?
Цитирай
#15

@marinov96
Smile никаква идея нямам....

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#16

И аз направих тези промени ще видя как ще се държи батерията. Да попитам след процедурата програмата 3C Toolbox може ли да я изтрия. Да добавя че днес забелязах същото и на таблета ми марка Huawei батерията е 4100mAh а показва 3200 демек не е само при нашите телефони това разминаване.
Цитирай
#17

Здравейте, и аз направих интервенцията с настройка на батерията на 2000мА, но ме интересува да споделите мнение има ефект? В момента ми се зарежда телефона и това което ми прави като впечатление е, че се заревда по-бавно, като за 2000мА батерия. Да попитам и аз това приложение може ли да се изтрие след корекцията на батерията?
Цитирай
#18

Аз го направих,но на другия ден върнах старата настройка.Просто процентите на падане на заряда бяха ненормални спрямо старата настройка.
Цитирай
#19

Да определено процентите н падане нямат нищо общо с преди, но ще го видя колко ще издържи! А mitko69 един въпрос към теб, какво стана с приложението което цитираш в първите постове, имаше ли ефект с него? И в крайна сметка някой намерил ли е начин за справяне с този дразнещ проблем на телефона?!?!
Цитирай
#20

Май няма файда от тези интервенции с програмата 3c Toolbox а и като чета тя работи на рутнати телефони, така че ще продължаваме да търсим някакво ефикасно решение и който го открие пръв нека сподели.
Цитирай
#21

Моя е от Технополис и е в мен от седмица имаше ъбреид като го взех но си показва нормално не ме е лъгал

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#22

Той показва но като го експлоатираш как се държи не пада ли бързо батерията.
Цитирай
#23

ivaylo_shack написа:Да определено процентите н падане нямат нищо общо с преди, но ще го видя колко ще издържи! А mitko69 един въпрос към теб, какво стана с приложението което цитираш в първите постове, имаше ли ефект с него? И в крайна сметка някой намерил ли е начин за справяне с този дразнещ проблем на телефона?!?!
След калибрирането нямам проблеми.В момента е на 79% като не съм го ръчкал много,а е зареден от снощи. Smile
Цитирай
#24

Vooex написа:Калибрирайте си батериите след като имате проблеми.
Не е нужно да инсталирате каквото и да е от маркета.
Имате си прекрасен Power Manager който да ползвате.
Изчаквате батерията да е под 15% и включвате към
зарядното устройство. Отваряте Power Manager и ще
видите вече опцията за калибрация на батерията.
Извинявам се ,но не откривам Power Manager,къде се намира !?
Цитирай
#25

Понеже в Google Play има стотици приложения за батерията, искам наистина да попитам дали да си инсталирам някое от тях или да ползвам вграденото в телефона? Това в телефона е много добро и с опции, но защо тогава бълва от такива приложения? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)