Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536
#26

niki.nenoff написа:Понеже в Google Play има стотици приложения за батерията, искам наистина да попитам дали да си инсталирам някое от тях или да ползвам вграденото в телефона? Това в телефона е много добро и с опции, но защо тогава бълва от такива приложения? Smile
Къде в телефона има опция за калибриране на батерията.
Цитирай
Аксесоари
#27

Има Power Manager, както написах. Доста добър е и затова май е безпредметно да се слага приложение за батерията. Сложи го да се зарежда и виж опциите за батерията. Там се калибрира.
Цитирай
#28

Аз немога да намеря power manager в този телефон

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#29

Падащо меню - батерия - опции... Не е ли логично, че това се нарича Power manager?!
Цитирай
#30

niki.nenoff написа:Падащо меню - батерия - опции... Не е ли логично, че това се нарича Power manager?!
Не, няма опция за калибриране. Хубаво е да се направи един скрииншот за да се види къде е тази опция.
Цитирай
#31

Прав си... няма такава опция. И аз сега го сложих да се зарежда и търсих, но няма... Днес цял ден ми беше на 56%, рестартирах го и стана на 15... Явно ще трябва да тегля от маркета...
Цитирай
#32

Няма такава опция колегата се е заблудил. Иначе за батерията пробвах всичко исписано до тук и оправия няма.
Цитирай
#33

Здравейте да споделя опита си до сега. Инсталирах 3C Toolbox и направих корекция на батерията от 1000 на 2000мА, след което забелязах, че телефона се зарежда малко по-дълго. След първото зареждане всичко беше супер, но след второто на 5-тия ден (телефона го ползвам като тел основно и от време на време WiFi) както стоеше на 56% и за 5 мин падна на 0% но постепенно и почна да пищи. За разлика преди това направо изключваше! Явно програмата има подобряващо действие над телефона но не го поправя! Сега мисля да пробвам с програмата Battery HD предложена от колегата mitko69, от постовете на който разбирам, че там е най-добър резултата.

ПС:

Ако някой е открил вариант за оправия на този проблем нека постне. И дуго някой пробвал ли е да съпоставя два такива телефона един работещ нормално и един с проблем както нашите да види къде има разлика?!
Цитирай
#34

И Battery HD няма да ти помогне пробвах го вече всичко е внушение. Според мен от програми няма смисъл може би трябва да се рутнат тези телефони. да се смени софтуерната версия или нещо да се бъзне в операционната система де да знам, но с тези програми и калибровки нищо не става. Аз за сега съм спрял синхронизациите и от инженерното меню telephony bandmode съм махнал отметките PCS1900 и GSM850 които са за американския стандарт. Това го прочетох някъде че спестявало от батерията ама май няма ефект.
Цитирай
#35

И аз имах проблем с батерията и го оправих със следната процедура, взета от тук:
http://forum.xda-developers.com/galaxy-s...st18600161

Цитат:Here is a very simple method. Keep in mind that's not the only way :
BTW, no root needed here

Quote:
1. Turn off your phone.
2. Fully Charge.
3. When getting 100% signal, unplug quickly.
4. Pull off the battery and put it anywhere.
5. Wait for 180 seconds exactly (be careful )
6. Meanwhile, take this opportunity to dust off the internal compartment.
7. Put back the battery on the right side.
8. Turn on the phone.
9. Pray the Battery god
10. ... and voilà !

Аfter that, you can make some cycle of fully charge/discharge to ~15/20% TO complete the method

Процедурата не иска root. В т.5 пише след като извадите батерията да чакате 180 секунди - това е минимум. Изчакайте поне 5 минути.
На мен тази процедура ми помогна - индикатора на батерията показва реалното разреждане.
Цитирай
#36

Ако правилно ми го е превел преводача демек зареждам на изключен телефон като се зареди вадя батерията да речем за 5 мин поставям я и готово. Така ли е колега ака греша поправи ме.
Цитирай
#37

Значи процедурата е следната:

1. Изключвате телефона - Power off
2. Зареждате го напълно със зарядното
3. Когато телефона даде сигнал, че е 100% зареден веднага изключвате зарядното
4. Изваждате батерията
5. Изчаквате поне 5 минути с извадена батерия
6. Може да използвате времето за изчакване като почистите отвореният апарат от мъхчета и прах Smile
7. Поставяте батерията
8. Включвате телефона
9. Молите се на Бога на батериите Smile
10. ... and voilà !

Може да направите един пълен цикъл разряд (до 15/20%) / заряд, вече без да гасите телефона.

Според автора на този пост, идеята е да оставим чипът отговарящ за зареждането на батерията достатъчно дълго време без захранване и да си забрави настройките и след като поставим отново батерията, да е принуден да се калибрира отново.

Аз преди това бях инсталирал Battery Calibration Pro от маркета и след тази процедура при следващото зареждане до 100% го пуснах да калибрира, но вече имах нормална, пропорционална индикация на разряда. Пуснах го просто, защото ми беше интересно дали работи без root.
Това направих и имам нормална индикация на разреждането (преди това телефона изгасваше докато показваше 50/40/30% пълна батерия).

Това е единственото работещо решение за телефони без root, което съм намерил.
Ако телефона е root-нат има много програми от маркета, които вършат работа, но те трябва да изтрият един системен файл на Android системата в който са данните за батерията - за това изтриване се искат root права.
Цитирай
#38

Дай пример за една такава програма с роот права да я пробвам

Samsung Galaxy Ace 2, HTC desire X JB,LG Optimus 4x HD,SAMSUNG GALAXY S5, Huawei P10 lite,
Цитирай
#39

agp67 написа:Значи процедурата е следната:

1. Изключвате телефона - Power off
2. Зареждате го напълно със зарядното
3. Когато телефона даде сигнал, че е 100% зареден веднага изключвате зарядното
4. Изваждате батерията
5. Изчаквате поне 5 минути с извадена батерия
6. Може да използвате времето за изчакване като почистите отвореният апарат от мъхчета и прах Smile
7. Поставяте батерията
8. Включвате телефона
9. Молите се на Бога на батериите Smile
10. ... and voilà !

Може да направите един пълен цикъл разряд (до 15/20%) / заряд, вече без да гасите телефона.

Според автора на този пост, идеята е да оставим чипът отговарящ за зареждането на батерията достатъчно дълго време без захранване и да си забрави настройките и след като поставим отново батерията, да е принуден да се калибрира отново.

Аз преди това бях инсталирал Battery Calibration Pro от маркета и след тази процедура при следващото зареждане до 100% го пуснах да калибрира, но вече имах нормална, пропорционална индикация на разряда. Пуснах го просто, защото ми беше интересно дали работи без root.
Това направих и имам нормална индикация на разреждането (преди това телефона изгасваше докато показваше 50/40/30% пълна батерия).

Това е единственото работещо решение за телефони без root, което съм намерил.
Ако телефона е root-нат има много програми от маркета, които вършат работа, но те трябва да изтрият един системен файл на Android системата в който са данните за батерията - за това изтриване се искат root права.
Необходимо ли е да задам отново размер на батерията 1000мА както беше в началото? Трябва ли времето без батерия да е точно 180 сек. или може да е повече?
Цитирай
#40

extazy написа:Дай пример за една такава програма с роот права да я пробвам

На старият ми телефон Samsung Gio ползвах Battery Calibration:

https://play.google.com/store/apps/detai...alibration
Цитирай
#41

Цитат:Необходимо ли е да задам отново размер на батерията 1000мА както беше в началото? Трябва ли времето без батерия да е точно 180 сек. или може да е повече?

За размера на батерията не знам къде си го сменил - никога не съм го променял и не мога да кажа дали трябва да се връща оригиналната стойност.
За времето без батерия - нека бъде поне 5 минути (не по-малко от 3 мин.), колкото повече, толкова по-вероятно е да сработи тази процедура.
Цитирай
#42

Пробвах го вчера и не усещам батерията да държи повече.
Цитирай
#43

..при мен без да говоря, с изключени блутут, вифи и мобилен нет не издържа дори един ден..ще направя още веднъж цялата процедура и ако пак няма ефект, ще се наложи да ходя да си търся правата...

Lenovo A3000H, Lenovo A536, Xiaomi Redmi 2
Цитирай
#44

Размера на батерията го смених с 3C Toolbox. Как се държи след описната процедура със зареждането? А нещо по-важно, пробвали ли сте да направите рекламация в магазините? Интересно какво ще кажат и съответно какво ще направят?!? Ако беше на вън щяха да ни сменят устройствата, но в "булгаристан" ни цакат.... Дано последната описана процедура помогне!
Цитирай
#45

Хора според мен проблема не е в телефоните а в самите батерии
Литий полимерните батерии на нашите телефпни(АЗ съм с а328 и имам същия проблем),просто имат нелинен цикъл на разряд.това го четох някъде в нета за този вид батерии
Ще го намеря и ще дам линк
Поне според мен проблема е в батерията.Явно са калпаво изработени.Ако се продават нялъде литий-йонни аз бих си купил,но май в българия няма никъде
Мое мнение.

Huawei p8 lite  Huawei mate 10 lite
Цитирай
#46

wersa написа:Хора според мен проблема не е в телефоните а в самите батерии
Литий полимерните батерии на нашите телефпни(АЗ съм с а328 и имам същия проблем),просто имат нелинен цикъл на разряд.това го четох някъде в нета за този вид батерии
Ще го намеря и ще дам линк
Поне според мен проблема е в батерията.Явно са калпаво изработени.Ако се продават нялъде литий-йонни аз бих си купил,но май в българия няма никъде
Мое мнение.


Модела Леново А536 се предлага в България само с литиево-йонни батерии, въпреки че на сайта на Леново пише литиево-полимерна!
Цитирай
#47

Значи съм се заблудил.

Huawei p8 lite  Huawei mate 10 lite
Цитирай
#48

Някой може ли да каже защо само в бг сайтовете се оплакват от зацепване на батерията?в гсмарена на коментарите никой не се оплаква от това.
Цитирай
#49

gogo2 написа:Някой може ли да каже защо само в бг сайтовете се оплакват от зацепване на батерията?в гсмарена на коментарите никой не се оплаква от това.

Offtopic Аз мога! Има огромна разлика в качеството на китайските стоки за Европа и китайските стоки за България! Тъжно но факт.
Цитирай
#50

Smile не е само в БГ сайтове,и руснаци бучат,и индийци...

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)