Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Индикация за батерия на А536
#76

Разгледах темите в раздела за леново таблети, по точно за A 3500.Познайте какъв проблем се е появил след ъпдейт на андроида излязъл в началото на септември-грешна индикация на батерията , което ме навежда на мисълта ,че тоя бъг е софтуерен и ни остава надеждата да го оправят най накрая със следващ ъпдейт.Да видим какво ще направят в сервиза с телефона на колегата trynkata.Най- интересното е че питах в сайта на гсм арена потребителите дали имат тоя проблем и написаха че нямат :unknw:

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай
Аксесоари
#77

С ъпдеитите също не се получава. Последно се ъпдейтна преди 5 дни и въпросната версия е A536_S158_141106_ROW. Ще следя с интерес какво ще направят на телефона на колегата и колко време ще отнеме ремонта!

ПС: Явно всички счупени телефони сме ги закупили членове на този форум Tooth
Цитирай
#78

Аз съм с таблет 3500 и с А328.Таблета като го купих се държеше нормално батерията,но след ъпдейта стана мазало,държи по много,но на около 44% замръзва.И така няколко дни и после изведнъж пада на 14-15% и почва да пищи за батерия и за около 10 минути гасне.На телефона същата работа,затова следя и темата за А536.Ще чакаме ъпдейта,а дано да го оправят тоя проблем,че дразни.

Samsung A21S ,  Samsung A6 
Цитирай
#79

ivaylo_shack написа:
trynkata написа:И при мен проблема не се оправи след ъпдейта. Май ще ходя да правя рекламация.


edit:Днес (16/11/2014) моя телефон го дадох за ремонт. Да видим какво ще стане.

От къде е закупен телефона?!? Сподели какво са ти казали при рекламацията! Аз съм му бесен на моя и всеки ден си ям ушите защото изпуснах седем дневния срок (съгласно закона за защита на потребителите) да го върна! Sad Моя е закупен от техномаркет и предполагам ще е много мъчна процедурата!

Телефона е закупен от "Зора" в Пловдив , приеха го и ми казаха че в понеделник ще го пратят в сервиза на Леново. Това е за сега.Като има резултат ще пиша.
Цитирай
#80

Пробвайте от инженерното меню в telephony да изключите fast dormancy а в band да махнете отметките 1900 и 850 които са за америка. Скоро го направих това и се мъча да разбера дали батерията кара повече но като че ли обхвата малко се подобри там където нямаше мрежа сега като че ли се опитва да хваща. Който иска нека пробва и да каже, само да добавя след промените рестартирайте телефона.
Цитирай
#81

Пичове,не се кахърете......аз съм с Леново S850 и го имам същият проблем.....гледам че братушките в руските форуми също се оплакват......така че проблема със сигурност е софтуерен,и ще бъде оправен рано или късно......
Цитирай
#82

Привет колеги,

От както купих телефона наскоро, следя и форума понеже и при мен го има този проблем с индикацията на батерията. Наскоро инсталирах последния ъпдейт A536_S158_141106_ROW и забелязах, че след няколко цикъла разряд/заряд отчитането на батерията работи коретно сравнено с преди. Реших, че проблема е отстранен, но впоследствие прочетох, че някои потребители все още го срещат дори и с новата версия и тогава се сетих, че в същия ден (след ъпдейта) спрях (disable) и приложението на Леново Security (причината - въведената от Леново такса за обновяване на вирусните дефиниции...). Оттам насетне, както писах по-горе, вече 3-4 цикъла минаха и проблема с индикацията не се наблюдава (дано и продължи така...). Ако някой от вас опита този подход нека пише с резултата.

Поздрави!
Цитирай
#83

То и аз го спирах ама впоследствие пак се появява само а неможе да се изтрие.
Цитирай
#84

И яз от както спрях антивирусната тела заработи доста по-добре и батерията държи повече,но пусна ли WiFI батерията пада бързо,но не и рязко както казват някои
Цитирай
#85

Не се мъчете да я спирате или изтривате а я деактивирайте

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#86

@esil2 - както и dzola е написал приложението трябва да се деактивира (disable), самото спиране на сървиса е кратковременно решение, до следващия рестарт. Отиваш в Settings - Apps - All откриваш и двете (при мен са толкова) приложения Security, избираш Stop и след това Disable. След рестарт не трябва да се стартира вече.

Поздрави!
Цитирай
#87

Направих го благодаря. А да попитам сега как да трием кеша че от преди го правех с ускоряването на security.
Цитирай
#88

Здравейте пичове мм моя го закупих от Emag нямам проблема с батерията при нормално ръчкане държи по 2/3 дни ако го ръчкам повече като фб или да играя игри му е ям за 1 ден или по точно няколко часа с една сим карта съм в в момента съм с версия A536_S158_141106_ROW единствения проблем които намерих в телефона е че когато си пусна Интернет чрез USB кабела от настройки -> още -> USB Интернет екрана ми откача и примерно опитвам се да напиша нещо аз натискам буквата а но телефона ми натиска целия ред или всичките изключвам кабела няма проблеми ....
Цитирай
#89

То ако го използваме само за разговори и не го закачаме много батерията държи, но почне ли ръчкане в нета пада доста бързо било през 3g или wifi.
Цитирай
#90

Абе честно да ви кажа за 249 лева телефон очаквах повече проблеми
Цитирай
#91

Да споделя че тази сутрин за около 2ч ръчкане из нета батерията падна с 36% и то при изключено местоположение и автоматично синхронизиране.
Цитирай
#92

Някакво подобрение с батерията след упдайтите, питам тъй като смятам да купя един А536 за подарък ?!

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#93

Ами да ви кажа при мен се оправи след последния ъпдейт. А и след като спрях security, батерията не пада толкова бързо.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай
#94

тц,при мен не,вчера пак отлетя от 40 на 0% Sad

Siemens C35>Nokia 3310>Samsung X500>Nokia 6131>Nokia 6260>Nokia 6290>Nokia 6220>Sony Ericsson Xperia X10>Prestigio 4055>Lenovo A536>Lenovo P70>Redmi Note 3 MTK>Redmi Note 3 Pro>Redmi Note 4x>Mi 8 Lite>Mi 9 Lite
Цитирай
#95

ах, жалко .. и това е при всички леново телефони доколкото прочетох ;/

Дано по-скоро излезне фикс ! :thumbup:

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#96

Днес си взех телефона от ремонт. Според портокола от сервиза на Леново, телефона е тестван и не е установен проблем.Аз което мога да направя сега е да му изключа антивирусната и да видя какво ще стане.Забелязах и нещо друго, че ми липсва фм радиото, няма го дори в сервизното меню(не е активен надписа в сервизното меню).Бихте ли погледнали дали и при вас липсва? С последния ъпдейт съм.
Цитирай
#97

Пробвах с изключена антивирусна и от 60% след рестарт падна на 20% ,не е причината в нея.Забелязах,че когато седи по дълго време в готовност без да се ръчка телефона тогава замръзват % на батерията.

Samsung A52S, A71,A03S
Цитирай
#98

gbg844 написа:Пробвах с изключена антивирусна и от 60% след рестарт падна на 20% ,не е причината в нея.Забелязах,че когато седи по дълго време в готовност без да се ръчка телефона тогава замръзват % на батерията.

И аз съм го забелязал това. А за ФМ радиото нещо да кажеш, че при мен липсва.
Цитирай
#99

Ами някой ти е деинсталирал фм радиото. apk файла на фм радиото се намира в директорията....vendor/operator/app. Можеш да стигнеш до тази директория с приложението explorer свалено от googleplay. За цялата тази процедура НЕ се изисква root достъп. Успех.

Xiaomi rebmi note 9 pro
Цитирай

dzola написа:Ами някой ти е деинсталирал фм радиото. apk файла на фм радиото се намира в директорията....vendor/operator/app. Можеш да стигнеш до тази директория с приложението explorer свалено от googleplay. За цялата тази процедура НЕ се изисква root достъп. Успех.

Няма радио в тази папка. То и в сервизното меню надписа за радио е неактивен.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)