Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Tips and triks или скрити фунции които сме открили....
#1

И така, нека споделим кой какво е открил като скрити екстри...
Ще открия сезона с две неща:
Бърз достъп до фенерче : На заключен екран натискате и задържате бутон Home (хардуеърния с логото на Леново)
Awey профил за определено време: в дайлъра натискате и задържате бутон "*", появява се брояч в който можете да зададете определено време в което да не ви звъни телефона и при входящо повикване да се изпраща автоматично SMS с предварително зададен текст...

Вие гоните... Tooth
Цитирай
Аксесоари
#2

номера с фенерчето при мен не работи
Цитирай
#3

Е заключен екран, не спрян !
Има разлика Wink

Не го знаех, благодаря.
Цитирай
#4

Явно само аз ще си ъпвам темата... Явно никой друг не го дразнят дребните бъгове...

Промяна на разтегления шрифт на някой приложения ( САМО С РУТ ):

Сваляте си терминал емулатор от Гугъл Плей, аз ползвам този

отваряме терминала и пишем:

su (enter) - появява се прозорец с искане за рут права...
cd /system/fonts (enter)
rm FangZhengLTH.ttf (enter)
ln -s DroidSansFallback.ttf FangZhengLTH.ttf (enter)

Готоу...

Не нося отговорност за това: че някой имат две леви ръце, едно око или две но с перде...
Цитирай
#5

Разтегления шрифт се оправя и без рут, само с помощта на една папка fonts в корена на паметта и през мениджъра на теми .... си избираш шрифт, примерно Roboto-Regular.

Всичко това + самата го има описано в голямата тема....

OnePlus 3T
Цитирай
#6

Аз я следя с интерес ,ама още не съм открил нещо с което да се похваля Smile
Цитирай
#7

didipov написа:Разтегления шрифт се оправя и без рут, само с помощта на една папка fonts в корена на паметта и през мениджъра на теми .... си избираш шрифт, примерно Roboto-Regular.

Всичко това + самата го има описано в голямата тема....

Не бий казал, че с тива се оправя, то тва сменя шрифта само някъде в ибщия случай в някоя програма пак е разтеглен. Ще пробвам другия метод.

Айде и аз да се отбележа с екстра Smile
Задръжте диеза в дайлъра - включва се гласов асистент за търсене на контакти и не работи (мен поне не юе разбира какво търся) Big Grin

А трика със * при мен не работи VIBE 1.5
Цитирай
#8

Другия метод който е с пач? Не бих те съветвал да го пробваш, защото е за деодекснати ромове...

@Дидипов възможно е и по твоя начин, но аз например мениджъра за теми съм го затрил, щото не ми трябва...
Цитирай
#9

За триене, сори...
Цитирай
#10

tolostoi, дай инфо за програмка при която шрифта е разтеглен и не подлежи на корекция. Аз лично споделям опит и до сега не съм попадал на приложение при което да имам проблем с шрифтове....но винаги има първи път Big Grin

OnePlus 3T
Цитирай
#11

Ще ти споделя къде аз имах проблем - преглед на имейл в нотификейшън бара...
@Толстой научи ме как без рут ще изтриеш и добавиш щрифтове в папка /system/fonts!!!
Цитирай
#12

Нещо не съм хо написал ясно и от там съм Ви подвел. Цитирах поста ти по дифолт. Имах предвид, че от мениджъра на теми съм го сменил, но остават някой програми които не го ползват. Под другия метод имах твоя предвид през тереминала. Но и той не е точен (което за мен не е проблем) понеже в папка /систем/фонтс изобщо няма шрифт с името което си цитирал. Още повече, че не е добре да се трие шрифта, по-добре е да се преименува, а и ако не ремаунтнеш в рв, то няма даработи. Ще снимам после и програмите с различно шрифтове.


Едит: Добавих снимки. Както се вижда, на десктопа е един шрифт, в нотификейшъна друг, в менюто ... не съм сигурен дали не е като в менюто, после в тракайди приложението - пълен аут. В гугъл плейнпак е различен, а и навсякъде размера е различен Sad то няма такава каша.
Цитирай
#13

В call log-a ако "зуумнете" с два пръста като за снимка се появява допълнително информация за разговорите Smile

Същото става и при контактите Smile
Цитирай
#14

Когато задържиш пръста си в/у лок скрийна за около 4-5 сек. стартира някаква игра, не съм забелязал в по-старите версии дали съществува тази екстра, но във VIBEUI_V2.0_1443_7.67.1_ST_K910 я има.
Приятна игра!!! :thumbup:

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#15

nikson70 написа:Когато задържиш пръста си в/у лок скрийна за около 4-5 сек. стартира някаква игра, не съм забелязал в по-старите версии дали съществува тази екстра, но във VIBEUI_V2.0_1443_7.67.1_ST_K910 я има.
Приятна игра!!! :thumbup:

Това става само при lock-screen-а с балончетата. И аз го открих случайно преди няколко седмици, ама бях забравил за него..
Цитирай
#16

"Някаква" игра? Получавате доживотен жълт картон за незнание :tease:
[Изображение: 447997-arkanoid-pc-88-screenshot-first-s...blocks.png]
Цитирай
#17

Малко нови кодове от crowds в xda:

# # # # 0000 # : ROM Version
#### 3333 # or #### 8888 # : OffLineLog
####5236# : LCD display name
####2834# : Close ES325
####8899# : UMS Mode
####2222# show serial number
####5993# show software version


П.П.:
При мен на Hardware version ми дава: H-2-01
На Display name ми дава: LG_R63311 - понеже съм си сменял екрана, заради счупване, някой може ли да провери какво му изписва при оригинален екран?
Цитирай
#18

Същият е и моят дисплей. Без интервенции оригинален.

Huawei Mate 10 Pro Titanium grey 
Цитирай
#19

И при мен пише същото за дисплей, с К910Е съм.
Цитирай
#20

*#*#9527#*#* отключване на форматите във видео плеъра :rmvb/avi/wmv/asf/flv/divx/mov and so on;
*#*#1111#*#* инжинерно меню;
####5910# - пак инженерно меню
*#*#537999#*#* опции на програмиста;
*#*#4636#*#* Информация за телефона;
####2222# - Сериен номер
####7777# - възстановяване на заводски настройки или Hard reset
####5993# - номер на версията
####5236# - модел на дисплея LCD (LG_R63311 - фабричния)
####2834# - изключва ES325 (ES325 се явява DSP обработката на аудио чипa и повторно не може да се включи)
####8888# - включва и съхранява лога
####3333# - пак за системен лог в инженерното меню
####8899# - включване UMS (USB MASS_STORAGE MODE)
####9536# - версия на хардуеъра
*#06# - IMEI
####8375# - версия на ядрото
####66336# - версия на радио модема
####5994# - избор на режим на мрежата


Някой от кодевете не работят на UI 1 и 1.5 други пък не работят на 2.0... Проба му е майката...
Цитирай
#21

Някой успял ли е да подкара USB Mass Storage Drive?

Винаги съм го предпочитал пред другите варианти, защото записът на данни е най-пъргав.
Цитирай
#22

Тъй като идвам от 4,3 инчов тел упорито си дърпам щората от горния ръб, а днес открих, че се пуска откъдето и да я дръпнеш надолу. Ако плъзнеш пръст в обратна посока се пуска Т9 търсачка за апп-ове.
Цитирай
#23

ЕЕе жив и здрав да си. И аз упорито дърпах щората от горния ръб :rofl: И за да не съм капо да кажа за една функция която може би се знае. Когато се задържи средния бутон и излязат отворените приложения има и бутон да затвори всички вместо да ги дърпаш нагоре едно по едно. Ако искате някои от приложенията да ви стоят отворени може да ги локнете като ги дръпнете надолу. Би трябвало да излезе едно катинарче и след натискането на бутона, които затваря всички, тези които са с катинарче няма да се затворят.


Цитирай
#24

Здравейте,
и аз от скоро имам телефончето. Искам да попитам има ли как да се спре звука на камерата при правене на снимки. На другия ми телефон е достатъчно да съм на режим без звук, но при този пак си се чува доста шумно и то.
Цитирай
#25

Camera - Settings - Other settings - Camera Sounds - Off
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)