Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy Alpha G850F
#51

[Изображение: Screenshot_2015_02_15_18_33_56.png]
[Изображение: Screenshot_2015_02_15_18_34_05.png]

[Изображение: Screenshot_2015_02_15_18_34_12.png]
Цитирай
Аксесоари
#52

Пусни едни подробни данни на батерията да видим как се движи разреждането че при мен е супер зле батерията,при два часа екран съм вече за ултра пестене на енергия ,като даже минавам на 2Г когато не ми трябва мобилен нет.Също екрана на автоматичен режим ли е?

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#53

Да, екрана е на Auto, но съм спрял Samsung bloatware-a, щото сваляше батерията и бавеше телефона.

Имам 15 спрени приложения
Цитирай
#54

Какво е  Samsung bloatware и би ли обяснил как да го спрем и ние ,аз съм забранил всичко което може да се спре от самсунг около 30 броя приложения.Между другото днес получих ъпдейт 22мб на Глобул съм телефона е взет от Вива,появи се LTE /само като опция /друго засега не виждам.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#55

Около 30 ?? аз мислих, че съм спрял доста Big Grin
тук в Габрово, LTE ще видим, ама друг път Big Grin
Цитирай
#56

На второ четене след ъпдейта скенера за пръстови отпечатъци работи доста по-добре ,може да се ползва без да се дразниш/до трети път отключва не съм стигал да въвеждам парола/.Батерията си е все същата при мен.Има ли някой да е пробвал ром от Xda да сподели нещо за живота на батерията.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#57

Здравейте, колеги. Извинявам се, че не споделих мнение за батерията както бях обещал няколко поста по-нагоре, но имах големи драми с моя телефон - на вторият ден след покупката установих дефект в телефона. Дефекта се изразяваше в това, че на тъмно и при точно определен фон (когато активирам режима за ултра пестене на енергия или когато сваля панела за известяване ) се виждаха сенки на подсветката. Та ... две седмици се разправях по сервизи и магазини за да ми го сменят, та едва днес преди няколко час взех нова бройка. НО, за мое голямо разочарование, същият дефект е налице. Е, като размери нищо общо с предния - там беше петно а тук са линии.И понеже се чудя вече какво да правя, дали да ходя да се разправям пак да ми го сменят и съответно да ме мотаят още 2-3 седмици или да си го ползвам така, искам да Ви помоля да пробвате на тъмно, дали се наблюдава и при вас този проблем ? Ще очаквам да споделите Smile

SAMSUNG Galaxy S | JWB bodonance 9.08 |
SAMSUNG Galaxy Alpha | Android 4.4.4 |
Цитирай
#58

Трябваше да снимаш да видим какви са тия сенки,аз не виждам нищо /не че се заглеждам много де/.Някой знае ли нещо за двойно почукване за събуждане и заключване на екрана,има ли начин да се направи и да го чакаме ли с лолипопа.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#59

До сега Самсунг не са правили апарати с такава функция.  Не е въпрос само на софт.  Самия екран трябва да е пригоден за тази екстра.  Иначе със софт от маркета става но батерията заминава за нула време.  Все едно че екрана остава постоянно включен.


в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#60

Пробвах да го снимам, но понеже се вижда само на тъмно и не се личеше на снимка.

johny ,  ще може ли да обясниш за Samsung bloatware-a и ако не е проблем да качиш скрийн шот със спрените приложения.
бкараванов , ако може и ти да споделиш, понеже аз съм спрял само 10-11

SAMSUNG Galaxy S | JWB bodonance 9.08 |
SAMSUNG Galaxy Alpha | Android 4.4.4 |
Цитирай
#61

Спрял съм всичко което не ползвам от самсунг, обаче пак няма файда за батерията.Не ми дава да качвам повече скриншотове но на 50% имам един час екран и 30мин. разговори .


Прикачени файлове Миниатюри
                   

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#62

Ами с тази батерия - толкова.

 
Цитирай
#63

Аз не съм и се надявал на повече, още като взимах телефона знаех че ще е всяка нощ на зарядното както повечето смартфони Cool.За сметка на това мога да кажа че телефона е супер става два месеца и полвина ползване без рестарт ,без замисляне каквото натиснеш реагира мингоновенно,вече почвам да разбирам айфон ползвателите защо се кефят толкова на ИОС Lol .

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#64

(2015-02-28, 10:12:37)бкараванов написа:  Аз не съм и се надявал на повече, още като взимах телефона знаех че ще е всяка нощ на зарядното както повечето смартфони Cool.За сметка на това мога да кажа че телефона е супер става два месеца и полвина ползване без рестарт ,без замисляне каквото натиснеш реагира мингоновенно,вече почвам да разбирам айфон ползвателите защо се кефят толкова на ИОС Lol .


изключи и онова кръгче с трите точки... забравих му името Smile  също махни и всички умни оставания и известия, ротации на екран и все що иска ток за да работи някои сензор... с правилни настройки / ограничения/ се постигат чудеса. Освен това системата се самообучава един вид не очаквай веднага да дадат резултат промените. Гугъл ноу ако си го пробвал деактивирай го и него, доста от гугълските сървиси си работят във фонов режим и лапат батерийка... Опресняванията на времето и синхронизациите също ги поразреди да не са толкова често

в момента Samsung Galaxy S22 и Galaxy Tab S6
Цитирай
#65

Ето как е положението с батерията при мен, като wi-fi и 3g са били включени през цялото време и около 15 мин съм играл
           

Колеги, моля споделете за изключването на bloatware и "онова кръгче с трите точки"

SAMSUNG Galaxy S | JWB bodonance 9.08 |
SAMSUNG Galaxy Alpha | Android 4.4.4 |
Цитирай
#66

(2015-03-05, 20:38:37)bafi написа:  Ето как е положението с батерията при мен, като wi-fi и 3g са били включени през цялото време и около 15 мин съм играл


Колеги, моля споделете за изключването на bloatware и "онова кръгче с тритК
Как ги постигате тия 20 процента при три часа екран и то на 3g BugaBugaBugaFacepalm1Facepalm1

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#67

Ето screen on време на wifi вкъщи

[Изображение: 1zcz70z.png]

[Изображение: 2zdn5sh.png]
Цитирай
#68

Доста добри резултати. johny , сподели ако си правил някакви настройки или нещо друго. Имам чувството, че моят няма как да издържи толкова.

SAMSUNG Galaxy S | JWB bodonance 9.08 |
SAMSUNG Galaxy Alpha | Android 4.4.4 |
Цитирай
#69

Колкото и да се надъхвате батерията е най-слабото място на телефона и пак си зависи кой как го ползва на мен ми стига доволно за ден стига да не излизам вечер.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#70

Пичове, може ли да ви помоля за един бърз тест на gps-а.
С програма например GPS Status & Toolbox, като ви фиксне позицията, пипате горе в дясно където се събират 2-те тенекии - при мен изчезва фикса веднага. От 5/12 става 0/5 дори 0/3.
Телефоня е от мтел с BNK3 на pda и BNK2 на модема. Не мога да разбера от какво е, но е дразнещо да губи позицията почти навсякъде. Със S5 ако го сравнявам е направо страшно (гпс-а).
Мерси и наздраве за телефоня Smile
Цитирай
#71

На открито няма проблем - 17/17, но като вляза в стаята се губи, става 2/7 0/7. Иначе днес ползвах оригиналната навигация и нямах никакъв проблем, работи си прекрасно.

SAMSUNG Galaxy S | JWB bodonance 9.08 |
SAMSUNG Galaxy Alpha | Android 4.4.4 |
Цитирай
#72

И аз докарах над 3 часа екран но с гледане на булсатком и почти за никакво друго ползване,последни час го изкарах на ултра пестене понеже не се знаеше дали ще издържи до зарядното.


Прикачени файлове Миниатюри
           

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#73

Здравейте всички, от около седмица съм горд собственик на Galaxy Alpha и като цяло съм много доволен от телефона... батерията надмина очакванията ми и издържа около 24-36 часа на интензивни разговори и постоянно пуснато 3g и WiFi. Онзи ден обаче забелязах един проблем, който незная на какво се дължи и за това пиша тук. Проблема се състои в това, че дисплея и бутоните не угасват сами, както и когато го заключа ръчно и е на зарядно, когато батерията се зареди напълно дисплея светка и не угасва сам след това. Четох доста из интернет, но за съжаление не можах да открия нещо, което вече не съм опитал. Отключих Developer Options, опцията Stay Awake е изключена, както и самите Developer options. В настройките на дисплея съм изключил опциите Smart Stay и Daydream. Screen timeout е настроен на 15 секунди, а Touch key light duration на 1.5 секунди. В настройките за заключване на екрана съм махнал прекия път за камерата на заключен дисплей. Lock automatically е сетнато на 5 секунди след загасване на дисплея. Lock instаntly with power key е чекната. Някакви идеи?
Цитирай
#74

Bafi, благодаря. А ако го пипнеш на ръба на двата метала намалява ли обхвата?
То е ясно, че ще го връщам - днес 3 пъти губи и гсм обхват. Гледам го че седи само на една клетка, с почти никакъв сигнал, а другия е на съседната клетка с пълен обхват. Явно са го предобрили с енергоспестяването.

П.п. какъв ти е бейсбанда? BNK2 или BOA нещоси?
Цитирай
#75

На открито и аз нямам никакъв дерт 15,16,17 от 19 ,в стаята постоянно ги мени от 0 до 7,8,9 от 19 мисля че си е нормално като се има в предвид че и навън е облачно.Аз съм с версия на осн.честота BOA2 и номер на компилация BOA2.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)