Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инсталиране на Уиндоус на Андроид Мини ПС компютър
#1

Взех си следната джаджа, Diva Android TV Stick Quad Core 8 Gb, 2 gb RAM. Дали е възможно на това малкото да му бъде инсталиран някакъв уиндоус, и лесно ли става? Четох, че било възможно Уин ХР да тръгне, ама пък чета и противоречиви данни, че Уиновете вървели само на устройства с инсталиран БИОС, а тези малките нямали такива неща. Някой по запознат ще може ли да каже нещо по темата? Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Забрави.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#3

Много изчерпателен отговор, благодаря. Но можеше и без да спамиш. :facepalm:

По темата, това е, което успях да намеря. Оказа се, че може. Не е трудна инсталацията, но е зор да се работи в уиндоус среда. Прилагам клип:

[video]https://www.youtube.com/watch?v=EUE-gJmcGKk[/video]
Цитирай
#4

Аз какво ти казах?
Не инсталираш уиндоус, инсталираш емулатор на уиндоус(сам се сети какво значи това).Казва си го момчето в клипа.Ако ми кажеш за какво ти е след като андроид ти върши същата работа?
Ако искаш уиндоус на андроид трябва да си вземеш това
http://www.geeky-gadgets.com/minix-neo-z...3-09-2014/
самото устройство е пригодено да може да му се инсталира.
https://www.youtube.com/watch?v=n04VrELN6aI

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#5

Това е хубав отговор, благодаря. Исках да инсталирам уин на малкото поради две причини, първата е, заради спорта, че мога да го направя, втората е , че андроид все още има проблеми. Купих си устройството за да го вържа за телевизора и да си шерна филмите от трите лаптопа в апартамента. Всичко е ок, само дето още като почват филмите, усещам леко как накъсва, не вървят гладко, както когато пускам филма през лаптоп. И най дразнещото е докато гледам филм, ей така без причина рутера ли ме режи, връзката ли се разпада, филма си спира. Не знам дали някой има подобни проблеми, рутера ми не е скъп, обикновен TP-LInk за 20 лв, и се замислям да го сменя ама преди това искам да бъда сигурен, че точно в това е проблема.
Цитирай
#6

Малко, устройство със слаби компоненти(въпреки уж добрите характеристики) и вътрешна антена със слаб обхват.Не можеш да очакваш кой знае какви резултати.А емулирания уиндоус щеше да го изтраеш не повече от час.Рутер за 20 лева(вероятно работи само на б/г стандарти 54 мегабитов), ако се мъчиш да пускаш стрийм на тежки филми...
Миникса ми върви без грешка на 5 метра без пряка видимост и сигнала минава покрай железобетонна стена обаче е с външна антена и рутера ми струва почти колкото него.Ориентирай се към нещо по качествено(за всичко).

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#7

Точно и аз съм на същото мнение. Проблема си е на 100% от Diva Android TV Stick, a не от Android като OS.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

Благодаря за отговорите. Рутера ми е с N стандарт. Макар, че се съмнявам стикчето да го ползва. Най-интересното е, че филми, записани на мемори карта или качени директно на паметта му, пак не вървят гладко. Иначе клиповете от ютюб са си идеални. Плейвам с MX Player, андроид версията ми е 4.4.2. За рутера ясно, ще се купува нов. И да добавя към общата маса от проблеми, чете ми само флашките, за външен хард и дума не може да става. Big Grin
Цитирай
#9

Колеги май просто ще си купя тази кутийка и ще си потуша главоболията
Mini PC PNI Multimedia с Android MiniX NEO X8-H, Ultra HD, Wi-Fi, Android 4.4 KitKat + Airmouse Minix M1

Smile само дето го купих онова малкото ама кой да знае. Благодаря за вниманието Smile,

[note=vladdark]Нарушена т.8 от правилата на форума.[/note]
Цитирай
#10

Ако ти е само за гледането на филмите, не си взимай Mini PC. При мен лично се реши с един PS3 Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

Един съвет за мх плеъра.Влез в настройките и ако е настроен на хардуерно декодиране го смени на софтуерно.Или обратното.Така може да се оправи.При таблета ми филмите вървят гладко ако е настроен на софтуерно а при миникса на хардуерно.Иначе секат яко.Така че проблема може да ти е в настройките.

Иначе правилно си се насочил към Х8, няма да сбъркаш Smile взех си Х7 просто защото не ми се чакаше още няколко месеца за Х8 и го намерих от магазин директна продажба.Взех го заедно с миникс еърмаус А2 - има вградена слушалка с микрофон и пълна клавиатура от обратната страна.

Вешич защо? Филмите си ги гледам идеално, НВО гоу ми върви с добро качество, онлайн видеото също.Въпрос на качество - един колега му се досвидя да даде толкова пари и се хвърли на един екстремър за 100 лева от зората после ми се оплаква че не може да инсталира нво и войо, магазина не дава да се инсталират.Хем го предупредих че може да не тръгнат и даже го разкандърдисах да не взима един друг за 75 лева още по-калпав.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#12

avkansazov написа:Един съвет за мх плеъра.Влез в настройките и ако е настроен на хардуерно декодиране го смени на софтуерно.Или обратното.Така може да се оправи.При таблета ми филмите вървят гладко ако е настроен на софтуерно а при миникса на хардуерно.Иначе секат яко.Така че проблема може да ти е в настройките.

Иначе правилно си се насочил към Х8, няма да сбъркаш Smile взех си Х7 просто защото не ми се чакаше още няколко месеца за Х8 и го намерих от магазин директна продажба.Взех го заедно с миникс еърмаус А2 - има вградена слушалка с микрофон и пълна клавиатура от обратната страна.

Вешич защо? Филмите си ги гледам идеално, НВО гоу ми върви с добро качество, онлайн видеото също.Въпрос на качество - един колега му се досвидя да даде толкова пари и се хвърли на един екстремър за 100 лева от зората после ми се оплаква че не може да инсталира нво и войо, магазина не дава да се инсталират.Хем го предупредих че може да не тръгнат и даже го разкандърдисах да не взима един друг за 75 лева още по-калпав.


Напълно си прав! При мен на таблета, като съм на хардуерно декодиране ми секат, а като го сложа на софтуерно си вървят гладко!

До автора на темата, да пусне някой филм, и горе вдясно на MX Playera има едно бутонче H/W. Натисни го и ще ти изляззат няколко опции. Направи го на S/W и виж дали ще лагват Wink .

До @avkansazov, можеш да изкараш апк-то от твоето устройство чрез Es File Explorer. Като влезеш в самата програма, в ляво има едно меню, там натискаш Local, после APP, и от там избираш съответните програми и ги бекъпваш. После влизаш в паметта на устройството и ще има една папка backups и после още една apps. Вътре са апк файловете на програмите, които си бекъпнал. Пращаш ги на колегата и така да пробва да ги инсталира на неговото android mini pc .

Samsung Galaxy I5500 >> Motorola Moto G 1st Gen >> Xiaomi Redmi Note 3 >> Xiaomi Redmi Note 4 >> Xiaomi Poco F2 Pro >> Xiaomi Poco F3
Цитирай
#13

Здравейте колеги. Пробвал съм това с хардуерното и софтуерното декодиране ама резултата беше същия. Това с H/W и S/W също, даже съм инсталирал новата версия, с която и в момента гледам филми - H/W+ . Четох из нета, че проблем явно му е вградената антена. Както и интерференцията с други устройства, например ако е близко до друго устройство, се смущата малката джаджа. Не знам как е при вас, ама кабела, с който го свързвам към телевизора е адски къс, на практика стикчето е точно до телевизора. Някъде четох, че ако е прекалено близо до HDMI входа, е възможно да се смущава. Ето тази вечер например, пуснах си поредния филм, тръгна, вървя и почна да насича. Размърдах го и го огънах да стои пред телевизора, и до края на филма не прекъсна. Другата особеност, е че или рутера ме режи, или нещо се бъгна някой от лаптопите, защото (аз съм също с ES File Explorer) и ако ми прекъсне филма, ми пише, че отсрещната страна липсва, демек нямам достъп до филма, ама става за момент и после като резюмна, филма продължава. Сега едно по едно мисля да оправям нещата, първо ще е рутера определено, линксис са ми любими, макар, че съм с tp-link сега. Относно филмите, дето секат, според мен идва май точно от рутера, сякаш някой е сложил на минус няколко кадъра в секунда, не вървят гладко определено. Човешкото око не вижда кадрите, когато са над 24 в секунда, е моите вървят към 23 някъде Dance Смятам, че е от възможностите на рутера да приема стрийминга от лаптопа и да го плейва на стика, които сигурно са доста ограничени.
Цитирай
#14

Цитат:Не знам как е при вас, ама кабела, с който го свързвам към телевизора е адски къс, на практика стикчето е точно до телевизора.
Ами купи си по-дълъг.Като че ли не ги продават във всеки магазин.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#15

Направих го, взех един удължител, преместих джаджата, ама нищо особено не се промени. Явно рутера, и съответно ще сменям малкото с нещо по голямо и модерно. Благодаря на всички за съветите Smile
Цитирай
#16

Колеги, и с модерен рутер, и с удължител на HDMI кабела, въобще всякак каквото и да пробвах, това леко насичане се усеща. Просто възможностите на малкото са такива, а уж е Quad Core, и тн. Реших да не се занимавам повече с него, и да си взема Mac Mini, Core i5, Intel Iris Graphics. Там поне ще се радвам и на 1080p филми като бял човек, и ще бъда подготвен за 4к формат.
Цитирай
#17

Ох ох...да си купуваш мак за да гледаш 4к ..всяка кутийка андроид с amlogic s905x без проблеми (особено ако е миникс или свястна марка) 4 к ти плейва на 40-50 процента от мощността си. Оптимизирани са вече..насичането ти не е от процесора а от уайфи. Трябва ти прост кабел и няма да имаш проблем.Не знам кой ти ги пише специалист за хардуерно изключване на ускорението ,тв бокса не е телефон. Процесора е друг, специално оптимизиран за видео ,да не говорим че мх плеър е оптимизирана за таблет и телефон. Като почнеш от vlc ,че е най лесен има поне 5 програми (коди оптимизирано разбира се) които нямат грижи да плейват 4к по локалкнат амрежа или от флашка. От моите боксове преди да ги пусна на пазара правя 4 часа тест за 4к-един филм с х264-8бита цвят и един с х265 с 10 бита цвят нещо което сериозно товари процесора и само добрите боксове могат да издържат.

Апропо с повече четене можеш да си инсталираш линукс,само дето няма операционна система дето на уайфи ще гледаш 4к без да дропва )
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)