Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

Здравейте, мой приятел има следния проблем, като пише и натисне "р" кирилица, се маркират едновременно буквите "т" и "е" проблем има и плъзването при звънене за отговор. Има протектор на дисплея, връщал е заводски настройки, не е активирана опцията за работа с ръкавици. Някой със съвет. Благодаря.
Цитирай
Аксесоари

По повод отлепянето на дисплеите на Z3C - може ли да добавяте и как се ползват телефоните - голи, с протектори, с калъфи... Така ще можем да направим преценка за риска при различните начини на ползване и какво да ползваме Smile

Sony Z5 Compact.
Цитирай

@vovalinder, Нека провери в сервизното меню, дали има едекватна реакция при допир на дисплея и ако няма коректно действие, тоест има проблем с отчитането, нека се обърне към сервиз.
Може преди това всъщност, да опита и поправка на софтуера с помощта на програмата Pc Companion.
Ако не помогне и това, остава варианта сервиз

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

@Monipeev, мерси, ще проверим. Весела Коледа.
Цитирай

И така за статистиката - един път го изтървах и тъч-дисплея стана на сол.
Подробности: Взимам го от шкаф, изплъзва ми се и пада ама точно по "лице" на ламинирания паркет. Вдигам го и целия диспей е на сол.
Според скромното ми мение този дисплей може да не се драска, но се оказа доста крехък, което за мен си е излагация от Сони.
Стария ми "L" падна точно по същия начин или ако трябва да съм по-конкретен малкия го запокити че нещо беше сърдит и въпреки че бяха плочки на телефона нищо му нямаше.
И благодарение на това че е по-здрав и не ме остави сега го ползвам докато оправя прехваления флагман.
И изобщо ако трябва да обобщя на всички производители май им е последна грижа колко са здрави произведенията им (изключвам тези, които се хвалят за ударо-устойчивост).
След като такъв уред ти е постоянно в ръцете е редно да сме по-защитени като потребители, но положението едва ли ще се промени.
Не знам дали ако беше с някаквъв вид протектор дали щеше да има ефект или ако беше паднал поне малко на ъгъл, но за тази работа трябва да се грижи производителя.
Сега ща не ща, ще го ремонтирам, но за следващата "бракма" ще се попрочетат повече мнения от такъв род преди покупка.
Проверете за протектор и си защитете телефоните докато е време.

Samsung Galaxy S23
Цитирай

А ти, приятелю, защо не помисли навреме за стъклен протектор, за да не се стига до тук? При мен е проверено - още от закупуването стъклен протектор и силиконов кейс и спя спокойно Smile
Весели празници!

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

(2015-12-25, 01:28:58)Monipeev написа:  @vovalinder, Нека провери в сервизното меню, дали има едекватна реакция при допир на дисплея и ако няма коректно действие, тоест има проблем с отчитането, нека се обърне към сервиз.
Може преди това всъщност, да опита и поправка на софтуера с помощта на програмата Pc Companion.
Ако не помогне и това,  остава варианта сервиз

@Monipeev, здравей, чух се с моя познат с проблема, каза че е правил тест на дисплея от настройки и не е видял проблем, каза също че като обърне телефона настрани докато пише също няма проблем, ще пробвам и с преинсталиране на софтуера през компаниона, ама ми е странно.
Цитирай

Проблема със забавения микрофон при входящо повикване, са го решили още миналата година, а никой нищо не казва. )

Xperia SP+Z3 Compact
Цитирай

Здравейте колеги, дойде и моя ред да се оплача... След 9 месечно перфектно представяне от телефончето, преди 2 дни забелязах проблем с дисплея. На черен( или тъмен) фон, в най-ляво в средата(и малко по-нагоре от средата), се вижда някакво петно, все едно подсветката там е по-силна. Имам чувството, че се разпространява и нагоре вече. Имах такъв ЛЕД телевизор, на който имаше подобни петна(ама си работи все още без проблем). Изключително много дразни. Дали някой е имал такъв проблем и дали ако предявя рекламация, ще ми бъде уважена гаранцията, все пак има още година и три месеца такава? Не искам да го занеса и да чакам 2 седмици да ми кажат, че това не го покрива гаранцията или не е уважителна причина да го ремонтират.
п.с. Телефона не е удрян, мокрен (от 3 месеца), изпускан, подлаган на химикали Smile , поливан с алкохол, даван на малки деца и домашни любимци и прочие, няма също и една драскотина, та едва ли може да ми откажат гаранция вследствие от механична повреда.

Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Носи го спокойно. Няма причина да ти откажат ремонта.
Цитирай

(2015-12-24, 21:05:13)b0bb0 написа:  По повод отлепянето на дисплеите на Z3C - може ли да добавяте и как се ползват телефоните - голи, с протектори, с калъфи... Така ще можем да направим преценка за риска при различните начини на ползване и какво да ползваме Smile

При мен тел.е закупен от виваком- Z3c червен.След 1г.използване със стъклен протектор китайски -отпред и отзад се отлепи дисплея в горната част .Телефона не е претърпявал сериозни падания и в повечето случай е пазен кат рофито яйце.
Тъй като е гаранционен и след като бе оставен във виваком ми го върнаха след 10дена с сменен дисплей и корпуса от страни също бе смене.Сега ще го ползвам с обикновени протектори и прозрачен пластичен кейс за да видя дали са били виновни съклените протектори.

Тертиплия
Цитирай

Отскоро в приложението What's New ми покaзвa ъпдейт нa приложението Themes. Кaто дaм нa aктуaлизaция и не тръгвa дa тегли. Трих кеш и дaнни нa What's New, във приложения => всички изтрих кешa и дaнните нa всичко, що имaше Download в името. Някaкви идеи?!


Прикачени файлове Миниатюри
       

#TeamPixel
Цитирай

(2016-01-23, 15:04:45)thepitbull написа:  При мен тел.е закупен от виваком- Z3c червен.След 1г.използване със стъклен протектор китайски -отпред и отзад се отлепи дисплея в горната част .Телефона не е претърпявал сериозни падания и в повечето случай е пазен кат рофито яйце.
Тъй като е гаранционен и след като бе оставен във виваком ми го върнаха след 10дена с сменен дисплей и корпуса от страни също бе смене.Сега ще го ползвам с обикновени протектори и прозрачен пластичен кейс за да видя дали са били виновни съклените протектори.
Хм. Не мога да намеря смислено обяснение защо би могъл стъклен протектор да причини отлепяне на дисплея. По-скоро някакъв фабричен дефект.
Цитирай

Здравейте! Миналата седмица моето Z3C ми предложи да си направи актуализация на софтуера, и аз се съгласих Smile Всичко уж мина наред, но на следващия ден (събота) телефона започна сам да се рестартира....Вчера 4-5, днес над 30 пъти!?! Какво му става?
Цитирай

от предишното ми мнение досега-три пъти се рестартира Sad Махнах му пин-а на СИМ картата, защото ако не го наблюдавам постоянно, няма и да разбера, че е изключен
Цитирай

Направи му връщане към фабрични настройки, ако няма резултат обаче, може и преинсталиране с Pc Companion.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-01-23, 15:34:00)kumbeto написа:  Отскоро в приложението What's New ми покaзвa ъпдейт нa приложението Themes. Кaто дaм нa aктуaлизaция и не тръгвa дa тегли. Трих кеш и дaнни нa What's New, във приложения => всички изтрих кешa и дaнните нa всичко, що имaше Download в името. Някaкви идеи?!

Оправих се като го пуснах на мобилен и го оставих да тегли цяла нощ. Ще кажиш, че тегля 4 GB, а не 4 MB...

#TeamPixel
Цитирай

Привет, от скоро си имам Z3 compact, ситуацията е следната, първоначално е закупен от Япония, оператор Докомо, при включване в мрежата на Мтел иска код за активация. От Мтел казаха, че не е закупен от тях и няма как да помогнат, продавача - нередовен човек излезе, даже не иска замяна за друг. Както и да е ,какво мога да направя по въпроса, че да мога да си ползвам телефона?
Цитирай

Необходимо е да се заплати за код, с който да се отключи (разкодира) телефона за работа с други оператори.
Има сервизи, които се занимават с разкодиране на устройства, кодирани към един или друг оператор.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2016-01-26, 17:28:56)Monipeev написа:  Необходимо е да се заплати за код, с който да се отключи (разкодира) телефона за работа с други оператори.
Има сервизи, които се занимават с разкодиране на устройства, кодирани към един или друг оператор.

Mtel отказаха под предлог, че телефона не е закупен от тях. Колкото до сервизите всички които намерих се ограничават до z1, приемам предложения. Някакъв опит с тоя сайт
Цитирай

Здравейте.Преди няколко месеца писах тука ,че имам проблем като паднат температурите и телефона започва да се изключва.Дадох го на ремонт преди един месец и днеска си го взех,като се оказа че са ми сменили някакъв датчик модул и няма и три часа и телефона заби и се изключи и до там и пак бегом към Виваком.Та въпроса ми е до колко пъти мога да го върна за ремонт за да искам да ми го сменят с друг.
Цитирай

Замяна обикновено става при невъзможност за ремонт, невъзможност за осигуряване на резервни части или друго, освен ако не си бил информиран за това допълнително, повече от 3 еднакви или 5 различни дефекта в гаранционен срок.
Разбира се винаги може да са намерили начин за някоя вратичка с миниатюрни букви в гаранцията, за да излязат от положение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте имам проблем с моя Z3 компакт.Счупих тъчча.Смениха ми го,но след няколко дни нормална работа установих че няма херметичност.Освен това дисплея спря да рергира само в най-десния край една лента около 1 см.Дали е дефект на дисплея или нещо друго.
Цитирай

Най-вероятно е некачествен дисплей, предполагам ремонта не е извършен в официален сервиз? Според мен трябва да го върнеш.
Цитирай

Уж е оригинален дисплей.Направен е в хваления сервиз в младост.В понеделник ще го нося пак.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)