Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

(2016-01-29, 22:06:53)kardinal_Richelieu написа:  Здравейте.Преди няколко месеца писах тука ,че имам проблем като паднат температурите и телефона започва да се изключва.Дадох го на ремонт преди един месец и днеска си го взех,като се оказа че са ми сменили някакъв датчик модул и няма и три часа и телефона заби и се изключи и до там и пак бегом към Виваком.Та въпроса ми е до колко пъти мога да го върна за ремонт за да искам да ми го сменят с друг.

миналия петък ми го смениха с нов от Виваком,чак не мога да повярвам ,
Цитирай
Аксесоари

Z1 compact се оказва не по-слаб от Z3 compact
5.1.1, root, яркост докрай, докато вървеше теста като че ли Z1 compact започна по-рано
и през цялото време беше 4-5 секунди напред
https://www.dropbox.com/s/boxoapnlmzqhoy...V.jpg?dl=0

Добавка едно z3 dual

https://www.dropbox.com/s/zg7h1golkbzjqq...V.jpg?dl=0
пп.
извинявам се , че се дублирам

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Аз не съм привърженик на тези тестове, но заради един колега на работата направих проба и Z3 compact извади 49702 точки.
Цитирай

(2016-03-22, 17:59:18)kichukaboy написа:  Аз не съм привърженик на тези тестове, но заради един колега на работата направих проба и Z3 compact извади 49702 точки.

CyanogenMod


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

С този фирмуер 5.1.1 по-добре https://www.dropbox.com/s/zor48m5ly35iz0...2.png?dl=0
Но cyanogen направо кърти

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Z3 Compact, сменен с нов LCD комплект с тъч, стъкло. Телефона беше останал без батерия, заредих напълно и реших да пробвам дисплея както е свързан с лентовия кабел преди да го залепя и затворя. Тъч-а се чува при допир, но ЛСД-то не свети и няма изображение. Възможно ли е причината да е че дисплея и задния капак не са залепени плътно или е дефектен ЛСД дисплей? Проблемът е и че в това състояние не мога и да го изключа от бутона, нямам представа кога реално се изключва Smile Вибрация липсва изцяло.

Repair през РС Компаньон, 5.1 23.4.A.1.264. През УСБ кабел си се разпознава от лаптоп и се вижда вътрешната памет. Не съм слагал карти, нито СИМ нито памет.
Цитирай

Няма причина да не заработи коректно дисплея, независимо, че не е прикрепен задния панел към корпуса на телефона.
Провери и доколко добре е свързан лентовия кабел на дисплея към платката.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Проверих няколо пъти, имах съмнения и дали не е повреден от прегъване лентовия кабел - но от друга страна тъчскрийн-а се чува че работи при допир.
Ще разглобя и сглобя отново, ако не стане - ще върна дисплея и ще взема друг. Дисплея не е оригинален, някакъв шанс да има различни вариации (но всичко пасва като конектори, размери и т.н.) ?
Цитирай

(2016-04-01, 09:11:23)jamie написа:  Проверих няколо пъти, имах съмнения и дали не е повреден от прегъване лентовия кабел - но от друга страна тъчскрийн-а се чува че работи при допир.
Ще разглобя и сглобя отново, ако не стане - ще върна дисплея и ще взема друг. Дисплея не е оригинален, някакъв шанс да има различни вариации (но всичко пасва като конектори, размери и т.н.) ?

Ето това е ... защото не е оригинален... и аз съм сменил моя. Взех един за 145 лева, сега имам 2 изгорели пиксела, и 2 малки бели петна,добре че се виждат само на бял фон...
Цитирай

Интересен проблем се появи. Понякога след като го махна от док станцията и изчезва звука на входящите обаждания( намален до край) и не може да се увеличи. Преди се оправяше след смяна на потребител и връщане на стария, но сега само рестарт. Да го ремонтирам ли с Компаньон-а ?

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

@dominiko, Да, опитай и сподели резултата моля, защото мисля и друг потребител се бе оплакал от подобен проблем при някой от моделите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Ресторнах настройките и за сега няма проблем - имаше 40% но го поставих да се зарежда, да видя какво се случва- всичко работи. Ще информирам ако се появи пак проблема Smile.

П.П Готово- прецака се отново Smile. Приятен и успешен ден на всички  Storstark

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Смени начина на зареждане с обикновено зарядно и тогава сподели.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Споделям - същия телефон, но в другата ръка( така по- възпитано да се изразя). Интересното е , че след определено време звука се появява сам  Lol .

Селянин е духовно състояние.
Цитирай

Здравейте,
Тази сутрин забелязах, че дисплея горе в ляво се отлепя от корпуса. На гърба от другата страна
т.е. горе дясно (противоположно) пак.
Гаранционен е, но ще ме мотат много време. Къде могат да ми го залепят хубаво, където да изчакам
един-два часа на място.
Вчера пък си оставих стария Z1 compact гаранционно да му оправят екрана в Технополоис
и сега без телефон тъпо :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

ако е гаранционен от някой от операторите, ще ти дадат оборотен телефон. не си играй с "някъде ще ми го залепят" щото ще ти отпадне гаранцията.
ако нямаш избор, изчакай да ти върнат другия телефон и тогава занеси този, нищо няма да му стане дотогава. Моя успях да го изкъпя дори и с отлепения дисплей и не му стана нищо, сигурно е въпрос на късмет де, но е факт че след третата поправка на отлепения дисплей даже ми го смениха с нов, за което съм много хепи... Big Grin Big Grin Big Grin

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Дисплеят се залепва за корпуса с точно определена непрекъсната двойнозалепваща синя лепенка, която е строго специфична за модела и ме съмнява някой да разполага с оригинална такава, а и има голяма опасност след смяната да не е водоустойчив. Освен това ти пада и гаранцията. Хич да не ти идват глупости на главата ами го давай докато е гаранционен!
Да не си го държал дълго време на слънце?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Ще мина през някой мтел да попитам как стоят нещата. В момента съм му лепнал две лепенки тиксо
да не шава много много. Не знам какъв апарат ще ми дадат, ако е същия става, но ме съмнява.
По-скоро ще изчакам да си взема онзи, да си го настроя пак (поне имам бекъпи и т.н.)
и ще се прежаля да оставя този z3 compact.

Аз не ги мокра тези телефони. С капка вода го зачиствам, защото е стъкло.
Z3 загрява по-малко от Z1 - мортал комбат загрява най-много :-)
Като цяло доста ръчка, по един ден ми карат на мене. Екрана е 3часа и повече включен.

Защо да пада гаранцията за водо след като се ремонтира ?
И в крайна сметка кой е официалния сервиз на Сони? Спомням си, че като разпитвах къде да оставя
Z1 compact-a от Омнител май ми казаха, че нямали машина за лепене на този модел или нещо от сорта.
Препратиха ме към Технополис, от където е купуван а там къде ще го пратят не знам.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

колегата Georgepetrov137 имаше предвид, че ако при ремонта не е използвана оригиналната двойно-залепваща лепенка, при повторен дефект, който ти е в кърпа вързан, и посещение на оторизиран сервиз, там ще са сигурни че е имало неоторизирана намеса върху телефона = отпадане на гаранцията.
Както вече и ти стигна до заключение, изчакай си телефона който е на ремонт, остави компакта в мтел да го оправят и след това си свиркай.
Иначе колегата GHOSTFACE беше пускал някъде пост със всички оторизирани сервизи на мобилни устройства на сони, но сега не помня в коя тема е. - редакция, намерих го: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=72938

относно оборотния апарат, не се надявай на същия - операторите имат договори с някой производител и той ги захранва с подобни апарати, доколкото знам за теленор е Huawei, vivacom и mtel не знам.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Здравейте,
Вчера инсталирах новата версия На Андромеда 6.0.1. И имам огромни проблеми при разговор- отсрещната страна не ме чува. Ходих в М-тел но не ми помогнаха- било софтуерен проблем. Моля ако някой има същите проблеми да сподели как ги е решил.
Благодаря предварително.
Пламена
Цитирай

Пробваш да му върнеш фабричните настройки. Ако не помогне го даваш на сервиз ако е гаранционен.

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай

Здравеите и от мен.Както колегата ''vovalinder'' писа преди няколко поста и при мен нещата с писането с клавиятурата не вървят.При еднократно натискане на буква''а''се маркира няколко пъти,същото става и с буквите''d'' и ''z''а също и с''w''.Не е активирана опцията за работа с ръкавици.Имам проблем и с плъзгането на зелената слушалка при отговор.Има оригинален протектор на дисплея.За момента използвам интелигентно управление на обажданията.Пробвах с Repair с Sony PC Companion и връщане на заводски настройки и това не помогна,също с друг фърмуер Кит Кат 4.4.4 няма промяна.Сега съм с най-новия андроид 6.0.1 ММ.Някои ако може да даде компетентно мнение ще му бъда благодарен. Телефона е гаранционен до 2017 година.
Цитирай

Да разбираме, че проблема е наличен и сега при Андроид 6?
В сервизното меню при тест на дисплея, коректно ли отчита плъзването върху площта на панела?
Има ли прекъсвания на линиите, изписващи се на екрана?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да точно така има прекъсване на линията и замина за сервис.Много неприятно.
Цитирай

Аз вчера около два часа цъках доста сериозно на 6.0.1 (US prerooted stock rom) и не забелязах никакви
проблеми, особено от горе споменатите. Дори си мисля, че се чуват по-приятно звуците.
Аз имам друг проблем, който четейки из нета разбира, че и други потребители имат - чуват ме лоши.
Три версии на андроида пробвах, ефекта е почти един и същ. Почти всеки разговор ме чуват лошо,
като в тунел и други подобни. Проблема, е че не знам дали ще могат да го оправят....

Прекарах доста време из service test-овете с въпросния 6.0.1 и всичко ми се стори ок.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)