Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

От вчера ми изчезна реагирането на дисплея в най-горната част - милиметър-два колкото да не мога да отворя лентата с известия. При теста за чувствителност остава точно една лента отгоре по цялата широчина. Никакво подобрение след нулиране и след поправка през pc companion-а. Никога не е изтърван или нещо друго, и като цяло съм бил много доволен от телефона. Днес го дадох в м-тела за гаранция, казаха, че ще го пратят в понеделник. Ще драсна при резултат какъв е бил проблема и сервиза.

Изрод
Цитирай
Аксесоари

Колеги всички ли ползвате стоковото приложение за камера ?
Има ли друго, от което сте много доволни ?
Например да може да се пуска HDR или поне автоматично да избира дали да го пуска или не,
да снима в повече MP при 16:9 формат и други такива.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

(2016-06-24, 15:59:03)zlinaka написа:  От вчера ми изчезна реагирането на дисплея в най-горната част - милиметър-два колкото да не мога да отворя лентата с известия. При теста за чувствителност остава точно една лента отгоре по цялата широчина. Никакво подобрение след нулиране и след поправка през pc companion-а. Никога не е изтърван или нещо друго, и като цяло съм бил много доволен от телефона. Днес го дадох в м-тела за гаранция, казаха, че ще го пратят в понеделник. Ще драсна при резултат какъв е бил проблема и сервиза.

Колега, сподели какво стана с телефона. Напоследък и при мен намаля чувствителността не само в горе в нотификейшън бара, но и в основата, когато трябва да ползвам бутоните долу, особено бек бутона.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

(2016-08-02, 07:50:09)Georgepetrov137 написа:  Колега, сподели какво стана с телефона. Напоследък и при мен намаля чувствителността не само в горе в нотификейшън бара, но и в основата, когато трябва да ползвам бутоните долу, особено бек бутона.

Не писах за резултата за да не пускам две мнения подред.
В крайна сметка пътува до сервиз - върна се защото го бях пратил с гаранционната карта на бялата З-етка на жената, пак пътува за сервиз и след 10-ина дена ми го върнаха със сменен дисплей. Без да претендирам за експертно мнение - смяната е направена перфектно, никакви забележки нямам.
Ако те интересува какъв е бил проблема не мога да ти кажа. В гаранцията лаконично пише "Сменен дисплей" и толкова. 

Момата в мтела която прие телефона ми каза, че и на приятеля и дал дефект в дисплея (пак Z3 компакт) и е оправен със смяна. Може и да има някаква тенденция ( то за кой телефон няма).

Изрод
Цитирай

Моля за вашата помощ.Явно  съм натискал/правил нещо докато тел-а е бил в джоба ми.Чух "кликанията",но на пръв поглед нямаше никакви промени!По-късно  видях,че цветовете са много убитии със зеленикав оттенък,икони,снимки...всичко.
Пробвах да настроя от баланс на бялото но не се получава предишния резултат!Някакви съвети?
върнах фабр. настр. и се оправи работата
Цитирай

След като имах проблем с тъч скрийн-а и ноутифокейшън бара, гаранционно телефона беше отремонтиран от Мтел. Върнаха ми го с нов дисплей, тъч и страничен панел - стана като нов.
Обаче от снощи вече 3 пъти след нормална работа показва, че няма сим карта и след рестарт започва да работи нормално. Ъпдейтнали са с последния софтуер 23.5.А.1.291 1288-7915 R2D, който е за Central Europe 1 и се чудя дали е от това. Днес извадих и почистих сим картата и ако телефона пак загуби връзка с нея, ще флашна с м-телския софтуер.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Само не става ясно защо не са  му инсталирали директно мтелския 23.5.А.1.291 за 1288-7265, след като е наличен такъв и апарата е техен, а са сложили за друг регион?
Иначе не би трябвало да има проблем при смяната на софтуера им с друг за модела, като ако имаше проблем с този софтуер,  предполагам,  че и други потребители на устройства със софтуер за Централна Европа или закупени от оранжевите, също щяха да имат оплаквания.
Не пречи разбира се ако продължи проблема, да си инсталираш техния, че дори и да пробваш с теленорския . 291 и да следиш за проблема.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Пичове , не ми се инсталира БГ речника . Давам му изтегляне , появява се лента за даунлоуд , но само това . Спирам , пускам , все тая . Това е след връщане на заводски настройки, последна версия на софта.
Идеи?
Цитирай

Здравейте

Днес сонито Z3 compact ми падна батерията като загря силно преди това :Smileега не иска да се зареди и да се включи май май за ремонт Sad
чудя се дали само моята бройка е скапана ?
Цитирай

Пробвай power бутон и звука нагоре за 10на секунди.

Аз да попитам. Капачето на microsd не се затваря
плътно. Малко надигнато стои. Само капачето мога ли да сменя и как?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Разбира се че можеш да смениш само капачето. Изтегля се малко по-силно крачето му и си излиза. После си купуваш един комплект капачета (15-20лв) и по обратния начин ги поставяш. Моите си ги смених наскоро и залепнаха като нови, взех и едно магнитно зарядно за да не ги отварям постоянно.



Цитирай

Какво е магнитното зарядно което взе? Аз пробвах няколко - все спират да зареждат по някое време и му махнах капака на юсб порта. То не може всяка вечер да го отварям и затварям без да се скъса.
Цитирай

Може ли линк за капачетата?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

Или поне как се казват, за да ги потърся в нета ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

http://www.citytel.bg/plugs-sony-xperia-z3-compact
Цитирай

(2016-09-14, 15:46:22)nikolae написа:  Или поне как се казват, за да ги потърся в нета ?

Или ако ти се чака 1 месец доста по-евтино:

http://www.aliexpress.com/item/100-Origi...ea00a28125

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Тук ги има за по 10лв. Не знам дали са същите като в ситител.

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

За 10 лв взимаш, пък каквито излязат.
Цитирай

Въпросът не е технически, но все пак е свързан със з3 компакта.
Някой имал ли е вземане даване с теленор сервизната услуга дотам, че апарата да е бил 5 пъти в сервиза и да е предявил претенция за разтрогване на договора за продажба?
След 3 разлепвания на дисплея и една смяна на страничния панел с капаците, сега телефона ми е за 5ти път в сервиза, отново е разлепен дисплея, а на всичко отгоре не работи вибрацията, но пък при предишното посещение го подмениха, така че на практика е нов.
Та въпроса е имам ли основание да искам да ми върнат парите при положение, че са ми подменили телефона?
Ще съм благодарен за съвети.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Нямаш основание, могат единствено да подменят телефона, след като 3 пъти е приеман за един и същ дефект. Да не говорим, че и цената вече не е същата.

П.П. интересно ми е какво провокира толкова често разлепяне на дисплея? Прегряване?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

предишният апарат се разлепваше винаги на едно и също място, в горният десен ъгъл при предната камера.
новият сега е разлепен пак в дясно, но в средата на дисплея, някъде около пауър бутона.
Определено има случаи в които е загрявал доста, но не мога да свържа едното с другото на 100 %.
Не го използвам хамалски, не играя игри, които да товарят яко. Телефона се ползва за разговори, мейл, от време на време навигация, но за кратко - търсене на адреси из София примерно.
Възможна причина са протекторите, но пък те са бая тънки, за да акумулират чак толкова жегата от нормалната работа на телефона. Интересното е, че с новият нямах проблеми, докато не ъпдейтнах до 6тицата, преди това работеше много добре и не съм забелязвал даже леко греене.
Относно претенцията за разтрогване - искаш да кажеш че понеже са го сменили трябва и този да влезе 5 пъти, или просто тази клауза в гаранцията е така направена, че да не може да се активира.
Принципно съм супер доволен от телефона и отново бих си взел точно същият, но е супер неприятно през няколко месеца да трябва наново да почвам всичко по него, да прехвърлям снимки, да си инсталирам приложения и т.н. и пр.
А за цената си прав, но пък за това съм платил -  за да имам поне 2 години телефон, на който да разчитам нали...?
Чакам да видим какво ще е заключението на сервиза, пък ще решаваме след туй.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

На всяко трето влизане на телефона за ремонт можеш да поискаш замяна или друг вариант, ако ти предложат.
Цитирай

Счупих си тъча.Решил съм да го продам така,но искам да изтрия всичко вътре.Комбинация с кои бутони е?
Цитирай

Няма такава комбинация при устройствата на Сони.  
Стартирай Xperia Companion на компютър и следвай стъпките по преинсталиране на софтуера.
П.п. Вариант също е и префлашване с Флаштул,  като за него ще ти е необходим предварително свален софтуер за модела телефон.
П.п2 Ако пък е само тъча и всичко се вижда добре на дисплея, би могъл да използваш OTG кабел с мишка и да направиш връщане към фабрични настройки от менюто на телефона, както и да копираш, изтриеш или всичко каквото би могъл да направиш и с коректно работещ тъч скрийн.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Може да ползва и Администратор на устройство, ако е активирано преди това и да изтрие всичко през компютъра.

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)