Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

Моят сега дойде от сервиз, сменили са му дисплея и всички капачета от страни. Аз ги бях махнал, че с тях трудно се зарежда всяка вечер  пък и през деня понякога, а те са сложили нови - няма лошо. Само, че като чета колко пъти са разлепяни дисплеите по горе направо се отчайвам. Съжалявам, че не взех z5 compact.
Ъпдейтнали са му и софтуера, макар да се молих да не го правят, но пък 6,0,1 работи много добре т.е. аз гледам само батерията
 + горе долу същия STAMINA mode
Цитирай
Аксесоари

Здравейте,искам да ви попитам нормално ли е за този модел при прослушване на мелодия да звучи нормално- силно, а при избор на същата за звънене на телефона тя да се чува значително по-тихо?
Телефона е ъпдейтван с най новата версия за модела-абонат съм на Виваком.
Цитирай

Има настройка на тона на звънене в началото да започне тихо, да не е избран този тип настройка ?

Xperia L, Android 4.2.2 stock
Xperia Z3 Compact, Android 5.1.1 stock
Цитирай

Някой сменял ли е батерия и къде евентуално могат да го направят качествено ?
Цитирай

Например в оторизиран сервиз?

 
Цитирай

(2016-09-16, 09:04:50)apeneff написа:  предишният апарат се разлепваше винаги на едно и също място, в горният десен ъгъл при предната камера.
новият сега е разлепен пак в дясно, но в средата на дисплея, някъде около пауър бутона.
Определено има случаи в които е загрявал доста, но не мога да свържа едното с другото на 100 %.
Не го използвам хамалски, не играя игри, които да товарят яко. Телефона се ползва за разговори, мейл, от време на време навигация, но за кратко - търсене на адреси из София примерно.
Възможна причина са протекторите, но пък те са бая тънки, за да акумулират чак толкова жегата от нормалната работа на телефона. Интересното е, че с новият нямах проблеми, докато не ъпдейтнах до 6тицата, преди това работеше много добре и не съм забелязвал даже леко греене.
Относно претенцията за разтрогване - искаш да кажеш че понеже са го сменили трябва и този да влезе 5 пъти, или просто тази клауза в гаранцията е така направена, че да не може да се активира.
Принципно съм супер доволен от телефона и отново бих си взел точно същият, но е супер неприятно през няколко месеца да трябва наново да почвам всичко по него, да прехвърлям снимки, да си инсталирам приложения и т.н. и пр.
А за цената си прав, но пък за това съм платил -  за да имам поне 2 години телефон, на който да разчитам нали...?
Чакам да видим какво ще е заключението на сервиза, пък ще решаваме след туй.

(2016-09-16, 12:46:05)GH0STFACE написа:  На всяко трето влизане на телефона за ремонт можеш да поискаш замяна или друг вариант, ако ти предложат.

В крайна сметка след доооооста дълго чакане (2 дни магазин и куриер, 29 дни сервиз, 2 дни куриер, 10 дни магазин, докато се разберем кога е трябвало да си го взема точно...) телефона си е пак при мен. Е, не е същият, отново е подменен след страшни разправии, но все пак е нов, което от една страна е добре, от друга ми се щеше да ми върнат парите и да си купя друг..., но явно не този път.
Сега обаче наблюдавам друг проблем, който не мога още да диагностицирам точно.
Почти всички, които разговарят с мен се оплакват, че не ме чуват, сипят обвинения, че съм се накъркал и говоря завалено, заврял съм се в тунел, кенеф или друга дупка... Четох из форума че потребители се оплакват от подобни проблеми и пробвах различните предложения за отстраняване, но все безуспешно - някои казват, че google app причинява това, други че телефона задължително трябва да се ресетне след последния ъпдейт, трети че се причинява от опцията за заглушаване на страничния шум по време на разговор и т.н.
На практика пробвах много варианти - махах разрешенията на google app, спирах принудително, чистих кеш, дори я дизейбълнах, пробвах software repair, ресетнал съм го в момента, в който го взех от магазина, пробвах и с включено и изключено потискане на външния шум, пробвах да говоря от кенеф, от тунел, от коридор, от асансьор - все едно и също.
Като правя сервизните тестове, независимо дали през апликацията или сервизното меню, всичко с микрофоните си е ок, записа е кристален и през основния, и през допълнителния микрофон. Bu
Давайте съвет, щото не ми се занимава пак със сервиз, още повече гаранцията официално изтича на 10 декември, а не знам дали Норгетата ще са достатъчно коректни да я удължат със съответното време, в което апарата е престоял в сервиза.
Прикачам и снимка на About phone менюто.    

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Кофти.

Ако имаш възможност да пробваш дали с друга сим карта проблема е същия....
Цитирай

нямам друга нано.
трябва да изкрънкам някой от колегите..., ама не знам дали ще стане лесно, че всички са нонстоп на телефоните и едва ли им е до мойте прищевки...

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Не се притеснявай, аз минах през същата процедура и също имах проблем с микрофона. Върнах го пак за ремонт и ми го върнаха със същия преинсталиран софтуер на CE Europe. Проблемът не е хардуерен, дай му repair чрез компютъра, ресетни пак настройките и известно време не актуализирай автоматично google приложенията. Аз така направих и сега нямам проблем, даже в момента всичко вече ми се ъпдейтва автоматично.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

Какво ще рече известно време?
Ден, седмица, 2 или повече...
Ще пробвам и ако не стане по-добре, пак ще тичам в сервиз.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Кое fast charge зарядно да си взема ?
Т.е. как да разбера с кои работи и съответно, знаете ли къде има на хубава цена :-)

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

(2016-11-17, 13:34:57)Georgepetrov137 написа:  Не се притеснявай, аз минах през същата процедура и също имах проблем с микрофона. Върнах го пак за ремонт и ми го върнаха със същия преинсталиран софтуер на CE Europe. Проблемът не е хардуерен, дай му repair чрез компютъра, ресетни пак настройките и известно време не актуализирай автоматично google приложенията. Аз така направих и сега нямам проблем, даже в момента всичко вече ми се ъпдейтва автоматично.

repair-нах, ресетнах, и сега май наистина се оправи. Поне последните с които съм говорил не са се оплакали, че не ме чуват. Въпросът към @Georgepetrov137 все пак е колко време да държа google приложенията без да ги ъпдейтвам. Между другото, веднага след ресета ми се появи системен ъпдейт, но го забраних и чакам да видим. Ще го изчакам една седмица така и после ще си пусна отново автоматичните ъпдейти.

Нещо друго интересно ме заинтригува, но не се сещам къде да го намеря. При първоначлните настройки ми излезе съобщение, че мога да си направя оптимизация на зареждането на батерията, но пропуснах да запомня къде в менюто имам достъп по-късно до това. Ако някой знае, моля да помага.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

@apeneff, Настройката за оптимизация следва да е в:
Настройки / Всичко за телефона / Статус / Оптимизиране при зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Да благодаря намерих го.

Другия проблем обаче си се върна след 3 дни използване. Не съм правил никакви ъпдейти, в момента е с чистата инсталация след ресета, но отново всеки с който говоря ми обяснява, да излезна от там където съм се скрил и да говоря нормално. Така както усещам проблема е с микрофона за потискане на външния шум, но нямам ни най-малк идея как да го отстраня. Сега пробвам да дисейбълна всички GOOGLE apps без gmail, play services и hangouts, защото няъде прочетох че се дължало на това, че google app постоянно те слушав бекграунда, за да е в готовност, ама защо и дали ме слуша през втория микрофон не мога да разбера...

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

Искам да ти кажа, че Google Play services правят това подслушване. С рут и App Ops модул на Xposed можеш да забраниш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Добре де, а защо не се получаваше преди подмяната на телефона. старият апарат беше със същият андроид, ползвал съм същите приложения и сега изведнъж ме почва тука. Много е странно. Не ми се занимава с руут и тям подобни. Искам да имам телефон за който съм изсипал половин торба пари, който се предполага че трябва да работи безотказно поне като телефон, а то баш тая функция нещо куца - иначе, камера, браузване, мейли, други апликации, гпс навигация, кво ли не всичко си работи на пушка, ама не баш апликацията за телефона трябва да се прецака...

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

С коя версия на Google Play services си и Google Play Store?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Радо,  чак сега виждам отговора ти.
ето скрийншотс от двете апликации.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

С последните актуални си и не мога да ти помогна, така е написан софтуера по-точно гугъл си позволяват и без рут нищо не можеш да направиш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай

Здравейте, знам че е писано и коментирано, но все пак искам да попитам следното. Телефона вчера влезе за трети път в сервиз за един и същи проблем (така познатото отлепяне на дисплей, в моя случай горе в ляво). Телефона е купуван от Теленор. Какво бихте ме посъветвали, как да процедирам от тук нататък? Някой имал ли е подобен проблем с телефона си закупен от този оператор и какво е било развитието на проблема. В случая писаха, че желая подмяна на апарата, тъй като влиза за трети път за един и същ проблем. Явно нещата няма да се оправят само с поредната подмяна на дисплея. Да вярно е, че сервиза им работи бързо и общо взето в рамките на 3-4 дни го връщат, но това не е решение....

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай

Искaй подмянa с нов модел (Z5 Compact, X Compact...)

#TeamPixel
Цитирай

Ако случайно имаш или нямаш късмет, зависи от желанието ти и гледната точка, ще го сменят с нов апарат от същият модел ако имат. Ако нямат, ще ти предложат апарат от същият ценови клас, срещу доплащане или връщане на пари, тогава трябва да си решиш дали го искаш или не.
Аз минах през тая процедура два пъти, но да си призная, първият път бях доволен, че съм с нов З3 компакт, ама вторият ми се щеше да е друг телефон - оказа се че имат наличен и ми го подмениха втори път. Втората подмяна се случи даже 12 дни преди изтичане на гаранцията, така че пак може да се каже че съм късметлия, щото съм с нов телефон..., без да броим проблемите с гугълските апп-ове, които ми бъгат микрофона, ама те не са хардуерни все пак.
Пиши да кажеш какво е развитието, че ми е интересно

(2016-12-16, 10:49:57)vldr74 написа:  Здравейте, знам че е писано и коментирано, но все пак искам да попитам следното. Телефона вчера влезе за трети път в сервиз за един и същи проблем (така познатото отлепяне на дисплей, в моя случай горе в ляво). Телефона е купуван от Теленор. Какво бихте ме посъветвали, как да процедирам от тук нататък? Някой имал ли е подобен проблем с телефона си закупен от този оператор и какво е било развитието на проблема. В случая писаха, че желая подмяна на апарата, тъй като влиза за трети път за един и същ проблем. Явно нещата няма да се оправят само с поредната подмяна на дисплея. Да вярно е, че сервиза им работи бързо и общо взето в рамките на 3-4 дни го връщат, но това не е решение....

(2016-09-16, 12:46:05)GH0STFACE написа:  На всяко трето влизане на телефона за ремонт можеш да поискаш замяна или друг вариант, ако ти предложат.

Sony® XPERIA™ XZ1 Compact - Pie 9 & Sony® XPERIA™ Z3 Tablet Compact - Marsmallow 6.0.1
Цитирай

(2016-12-20, 09:39:43)apeneff написа:  Ако случайно имаш или нямаш късмет, зависи от желанието ти и гледната точка, ще го сменят с нов апарат от същият модел ако имат. Ако нямат, ще ти предложат апарат от същият ценови клас, срещу доплащане или връщане на пари, тогава трябва да си решиш дали го искаш или не.
Аз минах през тая процедура два пъти, но да си призная, първият път бях доволен, че съм с нов З3 компакт, ама вторият ми се щеше да е друг телефон - оказа се че имат наличен и ми го подмениха втори път. Втората подмяна се случи даже 12 дни преди изтичане на гаранцията, така че пак може да се каже че съм късметлия, щото съм с нов телефон..., без да броим проблемите с гугълските апп-ове, които ми бъгат микрофона, ама те не са хардуерни все пак.
Пиши да кажеш какво е развитието, че ми е интересно
Здравей. За сега развитието е следното, получих "sms", че работата по устройствот ми е приключила, със заключение от сервизен инженер: "Сменен преден панел,software-тест ок."

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай

От Б**грам ми подмениха телефон с чисто нов, тъй като влиза 6-7 пъти в сервиз.
Телефона изглежда чисто нов. Пускам и излиза следния текст:
the amount of charges has been adjustment

Ако е нов, би трябвало да бъде и с нова батерия, защо тогава излиза това съобщение ?

Xperia arc S -> HTC Desire 601 - z1 compact - z3 compact - z5 compact - iPhone6 - Huawei P9 - Huawei p10 - Huawei p20 pro - Huawei p30 pro 
Цитирай

От тази сутрин ново 20!
Вечер преди да легна винаги оставям телефона на стамина. Сутринта звъни алармата и гледам дисплея един сив и не се вижда нищо. Натиснах продължително power бутона и ми излезе менюто за рестарт, след което го рестартнах. 5 минути след рестарта натискам пак power-а и дисплея не светва - съвсем леко само черното става с една идея по бледо. Пак продължително натискане - нищо. Едва след третия път светна менюто за рестарт и се показаха тъч бутоните отдолу. Натиснах средния бутон и екрана светна този път. След това нямаше проблем, докато не реших пак да рестартирам телефона. Рестартирва се, изчаквам малко дисплеят да угасне и натискам power-a. Пак черен екран! Smile Това се случва при изключен стамина, но след рестарта стамината се беше сама активирала на ауто. Пробвах няколко пъти да рестартна и все едно и също. Надявам се да съм бил ясен Smile
Някакви идеи?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)