Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)
#76

И аз така си помислих, след като беше кръшнала за доста време от марката Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Ужас,
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3...m-p/843849
Масов проблем. Явно тук има късметлии, че са попаднали на читава бройка, или пък това е било в първите партиди.
Ама аз направо се уплаших. За сега ще се въздържа от покупка.

 
Цитирай
#78

acronym написа:Ужас,
https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3...m-p/843849
Масов проблем. Явно тук има късметлии, че са попаднали на читава бройка, или пък това е било в първите партиди.
Ама аз направо се уплаших. За сега ще се въздържа от покупка.

Това за мен са счупвания след сядане върху телефона, изпускане или друго посегателство, но естествено, че никой няма да го признае това, а ще се опита да го мине като "самосчупване". Имам телефона почти 2 месеца, слагам го навсякъде и няма никакви проблеми, предполагам както и всички в този форум, имащи апарата. Не го взимай на сериозно и не чети глупости - иди, виж го, разцъкай го и ако ти хареса си го вземи. Телефона е супер за цената си. Ако толкоз те е страх от счупвания, които не са изключени при стъклен дисплей - има всякакви протектори, кейсове и т.н. джаджи.

П.П. Ето нагледно снимката - виж следата от удара горе вляво: Айде стига бе Smile

[Изображение: original?v=mpbl-1&px=-1]

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#79

:wall: Докога ще вярвате на всичко, което прочетете в нета?! :wall:

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#80

Че то на тоя телефон даже има отпечатък от задника, дето е седял на него...ако се вгледате внимателно Big Grin
Цитирай
#81

Въпроса е, че няма къде да го разцъкам, все още го няма в магазините, освен технополис, ама таб веднъж ходих и като поисках да го включат за да го раздледам, ме изгледаха на криво, там пък нямат другия ми фаворит - HTC One E8. А все ми се иска да ги сравня двата и да видя кой ми е по-удобен,
Плюсовете за сонито са, че е по-малък и камерата му е по-читава. Но за сметка на това негативите описани в нета с дефекти са много повече от htc-то. Дори тук с отварящото се капаче, и лесното драскане на стъклата.
На htc-то ми харесва дисплея, звука от стерео говорителчетата е невероятен ... но 5" ми идват множко.
Да кажем, че една част от пукнатите стъкла са вследствие от външен фактор, обаче ако се случи да се пукне сам, щом в белите страни гаранционно не се покрива, тука каквато сме маймунландия направо трява да се вадят пачките за ново стъкло.

И пак да попитам, някой забелязал ли е лилава точка при снимки с бял фон, както и софт скин ефекта?
Никой не казва и нищо повече във връзка с онзи коментар написан тук, за чертите по-дисплея ...

Става дума за това мнение https://www.androidbg.com/forum/post1246...l#p1246819

 
Цитирай
#82

Черти не съм забелязала, нито нецентрирано тяло.
Не знам каква е лилавата точка на бял фон, снимах празен бял лист и си излезна празен бял лист.
Софт скин ефекта предполагам е Меко осветление в менюто на камерата?
Ако е това - да, на лицата кожата е гладка, но на мен ми харесва този ефект. На М7 ползвах такава опция за обработка на снимки с лица. Lol
Цитирай
#83

За скин ефекта https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3...61#U838361
И за лилавото петно http://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3-...d-p/841617

Сега пък изникна тема с друг неприятен проблем https://talk.sonymobile.com/t5/Xperia-Z3...37#U843137 аудио жака имал хлабина

Явно не трябва да чета там, че ...
Но като нов модел, предполагам е нормално да са се поиздънили от Сони, всички знаем за проблеми първи серии при нови флагмани и от други марки.

 
Цитирай
#84

Много се стряскаш! :capitulation:

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#85

Аудио жака си е ок, капачетата също, под вода си работи телефонът.
Струва ми се нереално само да се чупи стъклото.
Щом те притесняват тези репорти на потребители, недей да си вземаш този модел. Smile
Лично за мен телефонът е идеален за нуждите ми. С протекторът на гърба изчезна хлъзгавината и телефонът е много по-удобен за захващане. От друго не съм се оплаквала. Lol
Цитирай
#86

Привет колеги, до сега не съм ползвал "high end" смарт телефон. Харесал съм въпросното Сони z3 компакт, но доста ме притесняват коментарите за камерата(розово петно на сив фон) и чупливият заден панел и всичките му бъгове ( което ми се струва абсурдно за цена 800-900лв). Аз лично съм разцъквал телефон в теленор и технополис, където един от изложените беше с доста странен тъч дисплей( с две думи, беше дефектен). Въпроса ми е дали, ако си купя протектори за преден и заден панел, вероятността от спукване(с дебелината на косъм, което е фабричен дефект в някои от партидите) ще бъде по-малка? Другият късаещ ме въпрос,, какъв телефон да си взема, който ще работи, но да е с малък екран, до 4.7".
Другото е самсунг алфа, добър вариант ли е? Аз се колебая между тези два телефона, искам да съм доволен и да го ползвам поне година и половина и да не го мисля. Извинявам се предварително, ако впросите ми не е по тази тема! Cool
Цитирай
#87

Дори и да допуснем, че стъклата на телфоните сами се пукат, е логично залепянето на качествено темперирано стъкло върху тях да предпазват от напукване.

Това за камерата можеш да го тестваш още в магазина. Избери бройка без розово петно на снимките.

Дали да си вземеш Samsung ли? Ако ти харесва, вземи си.
Цитирай
#88

Alpha-та с тая батерия дето я има, ще я зареждаш по двапъти на ден. Определено прави по-добри снимкии и за момента отсътват сериозни проблеми, цената и обаче доста по-висока.

А дова дали ще залепиш качесвен протектор ме съмнява да те спаси. Много го мислих, прочетох стотици мнения по форумите. Основно се пука задното стъкло, а дори съпорта не знаят какъв тип е. Предното е gorilla или Dragontrail и са сравнително здрави, казвам сравнително, защото има случай на падане от 10-ина см. и се чупи. А задното щом се драска лесно и се пука само или от лек натиск за мене е най-обикновено. Голяма част от случаите са при зареждане или при снимане на видео с висока резолюция, явно телефона загрява и стъклото се пука защото е калпаво. А най-фрапантния случай беше - пука се при снимане на видео, праща го в сервиза, след няколко дена, рано сутринта му звънят на вратата, оня става от леглото ... куриера му носи отремонтирания телефон, връща се доволен в леглото и започва да си прави настройките и да си качва програми .... след няколко минути чува "пук" ..."пук" - хайде честито за втори път. Confusedtupid: Tooth
Хубавото е че, в белите страни са започнали да ги отремонтират безплатно, тук обаче ако недай си боже се случи, ще си плащаме и това е. Направо не ми се мисли да дам 800-900 лева и после още 300 за смяна на стъкло.
М@мка му а телефона ми харесва много. Друг с тия характеристики освен той и алфа на самсунг в интервала 4,3"-4,7" няма.

Чудя се дали да не взема един Z1 комапкт, обаче като гледам снимките от камерата му, са много по-зле от Z3с, а уж са с еднакъв хардуер. Явно софтуера е пипнат а този на Z1c не се ъпдейтва за да се харчи тройката.

 
Цитирай
#89

Благодаря за коментарите, мисля да не рискувам и да си взема самсунга, но все пак сонито остава като опция. Аз лично предпочитам да зареждам всеки ден за да знам, че имам батерия. Една от главните причини, да ме привлича телефона е сменяемата батерия, нещо което смятам, че е задължително при един телефон, особено за такива цифри $$$ (лично мнение) Smile форма и дизайн е ясно.
Ще чакам известно време да видя как ще се развият нещата около сонито, през това време ще гледам коментарите за алфата. Може да ви се струва налудничево, но смятам, че за толкова $$$ трябва да са перфектни и да не се гаврят с потребителите. Smile
Цитирай
#90

Телефонът е перфектен. Вече месец е с мен, без допълнителни проектори и кейсове и няма и драскотина, вече няколко пъти пада, както в кола, така и на паркет. С камерата също не съм имал проблеми. При разглеждане на снимките има един много приятен 3Д ефект. Не се филмирайте с глупостите, които се пишат.

Knighthood for CBE David Gilmour and OBE Ryan Giggs.
Цитирай
#91

Здравейте, В комплекта от Глобул (Теленор) има ли слушалки и screen protector. Christmas Christmas Android
Цитирай
#92

Слушалки - да. Протектор - не.
Цитирай
#93

Здравейте!!Такааа..започвам с това че си купих sonny z3 compact.Телефона е уникален,много бърз,много стилен и е много компактен.Не ми е правил никакъв проблем досега.Работи перфектно..Който се чуди дали да си го вземе,силно му препоръчвам да не се чуди Wink Така,дотук всичко е о'к. Ето го и проблема:Телефонът трябва изключително да се пази от удари.Както видях в по долните коментари изглежда не само аз имам този проблем Smile Обяснявам за тези който не знаят:телефона е направен с много тънко стъкло както на тъча,така и задния капак!!!Ето го и въпроса ми??При закупуването му сложих 2 протектора-1 отпред и 1 отзад,но понеже малкия ми брат много пипа,изтърва телефона и задния капак се напука,както стъкло на кола(дори и с протектора).Телефона пак си върви безупречно-само че стой много грозно в момента отзад...та Някой да знае задното стъкло може ли да се сменя,и откъде мога да закупя такова ако може..ако имате някакъв линк ще съм много благодарен?????Иначе 10-ка за телефона.Благодаря
Цитирай
#94

Здравейте! Преди една седмица си купих sonny z3 compact. Много му се радмам,телефона наистина е чудесен,много бърз и с много издръжлива батерия. А сега лошото. Днес го изпуснах на пода от около 50см. разстояние и телефона падна върху дисплея си. Когато го вдигнах видях, чу му няма нищо е не е счупен, няма и никакви видими наранявания. Няколко минути след като го измих и подсуших чух леко изпукване и видях, че стъклото на дисплеят се е спукало и направо ми прималя. След като освестих реших да отида до Теленор, откъдето закупих телефона и обясних, че стъклото се е спукало от самосебеси след известна работа с телефона. От магазина ми обясниха, че гаранцията не важи при счупено стъкло и след разговор с официален сервиз ми заявиха, че ремонта ще струва 350 лева, тъй като се заменя предното стъкло с тъча. Според мен не е нормално след такова леко изпускане стъклото да се спука, а уж е закалено. Много моля дайте ми съвет как да процедирам и има ли смисъл да претендирам за гаранционен ремонт или да се примиря и да си платя за ремонта.
Цитирай
#95

Съвет към всички сегашни и бъдещи собствени. Стъклен протектор отпред и силиконов или друг кейс отзад. Снощи видях прясно счупен z1c, беше грозна картинка.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#96

Продължавам да се радвам, че се отказах от покупката му... такъв тип коментари продължават да се сипят... дано вбъдеще освен красив дизайн и сглобка, СОни почнат да работят малко и върху здравината на телефоните си. Наистина е неприятно...

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#97

Телефоните са си достатъчно здрави, това, че не си пазите телефоните не е проблем на Сони. Аз защо нямам такива оплаквания? Който и телефон да изпуснеш може да му се спука стъклото, просто при Сони стъклата са две и вероятността едното от двете да се пукне някое е двойна, чиста математика.
Цитирай
#98

В XDA излезе информация за първи по сериозен ъпдейт на z3c, но не е android 5.0. http://forum.xda-developers.com/z3-compa...3-t2969791
Някой да има обновяване?

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#99

pavlinstoyanov написа:Телефоните са си достатъчно здрави, това, че не си пазите телефоните не е проблем на Сони. Аз защо нямам такива оплаквания? Който и телефон да изпуснеш може да му се спука стъклото, просто при Сони стъклата са две и вероятността едното от двете да се пукне някое е двойна, чиста математика.

Не са достатъчно здрави. Дори съпорта във форума на Сони, кандардисаха на критиките и си признаха че задното стъкло си е обикновено стъкло и то тънко и трябва да се пази. При големите Z1, Z2, Z3 задните стъкла са Горила.
Предното стъкло е или Горила или Dragon Trail, като драконовското е малко по-калпаво.
Каквото и да си говорим изтърване от разстояние до 40-50см не трябва да е толкова пагубно освен ако не падне на нещо много неравно и твърдо. Е, винаги има изключения, но при компактните модели на Сони са много ...

Онзи ден един познат със Z1 Compact, прати за ремонт на "задницата", паднал от бюрото докато звънял и вибрирал (много се хлъзгат тия телефони на гладко, за туй на моя веднага му сложих ултра тънък TPU гръб Smile ). Та .... това, че си взех Z1 Compact вместо желания Z3 Compact, освен че ми спести пари, вече не ме утешава, че съм избрал по-здравия модел. И както казаха по-назад в темета Сони много сериозно трябва да поработят над това.

 
Цитирай

baretta написа:Здравейте!!Такааа..започвам с това че си купих sonny z3 compact.Телефона е уникален,много бърз,много стилен и е много компактен.Не ми е правил никакъв проблем досега.Работи перфектно..Който се чуди дали да си го вземе,силно му препоръчвам да не се чуди Wink Така,дотук всичко е о'к. Ето го и проблема:Телефонът трябва изключително да се пази от удари.Както видях в по долните коментари изглежда не само аз имам този проблем Smile Обяснявам за тези който не знаят:телефона е направен с много тънко стъкло както на тъча,така и задния капак!!!Ето го и въпроса ми??При закупуването му сложих 2 протектора-1 отпред и 1 отзад,но понеже малкия ми брат много пипа,изтърва телефона и задния капак се напука,както стъкло на кола(дори и с протектора).Телефона пак си върви безупречно-само че стой много грозно в момента отзад...та Някой да знае задното стъкло може ли да се сменя,и откъде мога да закупя такова ако може..ако имате някакъв линк ще съм много благодарен?????Иначе 10-ка за телефона.Благодаря

Ето тук има задни стъкла: http://www.witrigs.com/replacement-parts...z3-compact

Протектора найлонен ли беше? Другия път да знаеш и да сложиш стъклен протектор.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)