Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Z3 compact (D58xx)

(2016-12-21, 09:14:27)vldr74 написа:  Здравей. За сега развитието е следното, получих "sms", че работата по устройствот ми е приключила, със заключение от сервизен инженер: "Сменен преден панел,software-тест ок."

Пиша за информация,
след като се стигна и до четвърто влизане на телефона в сервиз за повтарящ се един и същи проблем и официална (писмена) жалба от моя страна до Теленор, телефонът бе подменен с нов от същия модел. Изрично попитах дали може да бъде подменен с друг модел срещу доплащане, но ми бе отговорено отрицателно.

Sony Xperia™ XA2 H3113 (Oreo 8.0.0 / 50.1.A.13.123)
Цитирай
Аксесоари

Така е. Когато имат налични дават задължително от същия модел.
Цитирай

Отново проблеми с телефона. В загасено положение екранът почна сам да се включва, пак загасва, пак се включва и т.н. Освен това забелязах, че не работи винаги автоматичната яркост на дисплея - на слънце едва се вижда. Дадох поправка през XC и пак същото.
Забелязах също, че като изгася екрана, при натиск върху него малко над средата пак се включва сам. Понякога след рестарт екранът "не пали" и чак при задържане на power бутона и след това home бутона по средата се включва.
Май ще се сменя скоро не само телефона, а и марката. Сменил съм досега много марки телефони и никога не съм имал проблеми. То не бяха разлепен тъчскрийн, 2 пъти смяна на капачетата, проблеми с микрофона и т.н.

П.П. Забелязах, че тъча като го натискам малко над средната линия хлопа. Явно се е разлепил пак - веднъж вече смениха тъч с дисплей гаранционно, но вече не съм в гаранция. Ще пробвам при познат в Мтел дали може да мине като рекламация.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

(2014-10-13, 09:07:56)Obi-GeSh написа:  Някой да знае с каква комплектовка идва тела от Глобул? договора изтече и се чудя дали да не го взема от тях , въпреки че искам зеления цвят а там на дали ще го имат. Предложете и други магазини където го има зелен? И да може дс се разцъка ?

Технополис или техномаркет, провери и в нета има доста сайтове!
Цитирай

Много моля за помощ! Нужна ми е за диагностика на телефона. Вече споменах, че миналата година поради проблеми с тъча гаранционно беше ремонтиран в Булграм. Първият проблем след ремонта(сменени преден панел и тапи, горната от които бързо се скапа и трябваше да поръчвам нови от Китай) беше ужасния звук от микрофона. След рекламация ми го върнаха с рефлашнат софтуер и същия проблем, с който се справих случайно като не ъпдейтвах нищо, свързано с гугъл. Радвах му се половин година след това, като междувременно излезе от гаранция.
От месец почна следния проблем - при загасен екран, сам светва, все едно натискам power бутона. При активиран екран яркостта често примигва и сам увеличава или намалява осветеността. Не винаги работи автоматичното ниво на яркост. Също така няколко пъти вече сутрин като се активира алармата за събуждане, не мога да включа екрана и се налага рестарт, за да изключа алармата. Научих се да го включвам чрез задържане на power бутона и като се появи менюто за рестарт, натискам средния home бутон. Батерията естествено почна бързо да се изтощава от честото самовключване на дисплея.
Имам няколко предположения за причината. Първо мислех, че се разлепва дисплея, но не е. Втората причина да е повреда в самия дисплей (намира се вече за 20$). Третата проблем с power бутона. Но все повече се чудя дали не е наранен лентов кабел по време на ремонта. Такъв кабел е 5$ при китайците и не е проблем сам да го сменя. Все още не смея да отворя телефона, без да съм сигурен къде е проблема и как бих могъл да го диагностицирам. Иначе на доста познати съм сменял тъч, панели и разполагам с всичко необходимо за отваряне и затваряне на този телефон. Предпочитам сам да го поправя, вместо да се лутам по сервизите и да наливам куп пари.
Моля ако някой е чувал за такъв проблем и какво е решението да помогне, ще съм много благодарен!

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай

От няколко дни Z3compact спря да издава звук при звънене. Вибрацията си работи, но няма звук. Иначе музика и други звуци си ти има. В настройките всичко е усилено докрай. Пробвах през Xperia Companion, но не иска да направи repair на софтуера, просто стига до изключването и до там. Някакви идеи. Благодаря предварително.




През фабрични настройки проблема се оправи.

Sony Xperia Z3 compact - Android 6.0.1
Sony Xperia Z3+ - Android 7.1.1
Sony Xperia Z3 compact tablet - Аndroid 5.1.1
Sony Xperia XZ - Android 8.0.0
Sony Xperia XZ1 - Android 8.0.0

Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

@rcd, Провери ли дали все пак има зададена алтуална мелодия за звънене, която да можеш да прослушаш или по някаква причина опцията със зададена мелодия за звънене е изчистена?
Фабрични настройки опитвал ли си, разбира се ще изтрие всичко от вътрешната памет на телефона и настройките.
Иначе за Xperia Companion, би могъл да изключиш телефона предварително и да преминеш към поправка на софтуера, като в определения момент, Програмата ще те подкани към привеждане на телефона във флашмод режим със задържане на бутона за намаляване на звука и едновременно с това съерзване на кабела към компютъра и последващо започване преинсталиране на софтуера.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

(2017-09-02, 09:03:29)Monipeev написа:  @rcd, Провери ли дали все пак има зададена алтуална мелодия за звънене,  която да можеш да прослушаш или по някаква причина опцията със зададена мелодия за звънене е изчистена?
Фабрични настройки опитвал ли си, разбира се ще изтрие всичко от вътрешната памет на телефона  и настройките.
Иначе за Xperia Companion, би могъл да изключиш телефона предварително и да преминеш към поправка на софтуера,  като в определения момент, Програмата ще те подкани към привеждане на телефона във флашмод режим със задържане на бутона за намаляване на звука и едновременно с това съерзване на кабела към компютъра и последващо започване преинсталиране на софтуера.

Да, има зададена мелодия, но както писах по-горе през заводски настройки се оправи. Благодаря.

Sony Xperia Z3 compact - Android 6.0.1
Sony Xperia Z3+ - Android 7.1.1
Sony Xperia Z3 compact tablet - Аndroid 5.1.1
Sony Xperia XZ - Android 8.0.0
Sony Xperia XZ1 - Android 8.0.0

Samsung Galaxy S22 Ultra
Цитирай

Здравейте,
от април месец тоя боклук е щастливо продаден след две години ходене по мъките (три отлепвания на дисплея, три замени с чисто нов след намокряне , подмяна на страничните капачета за зарядното) от тогава съм с HUAWEI P9 ,вече не, искам и да, чуя за сони моят съвет е пийте по една студена вода и изхвърлете болука
Цитирай

Имам питане към колегите който смениха дисплея какви бяха резултатите след това, има ли изобщо смисъл от това?
Търсих тема за добри сервизи понеже вече не е в гаранция и не съм сигурен къде да го занеса!
Цитирай

След смяната на моя (гаранционно в Мтел) нямам проблеми и още го ползвам. Вече ще направи 4 години скоро а бачка като вол! Smile Но да допълня, че гаранционната смяна е в лицензиран сервиз (Булграм мисля) и се сменят оригинални дисплей с тъч, корпус и капачки, т.е. става като нов.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

[-] 1 потребител изказва благодарност на Georgepetrov137 за това мнение:
  • stugutka
Цитирай

Питам понеже вече не е в гаранция и се чудя къде да го дам защото не искам да го изхвърлям!
Цитирай

От тук си поръчваш комплект с рамка за 31$, смяната е елементарна, ако не ти се дават пари за сервиз или не можеш сам, пращаш ми и ти го сменям. Ако искаш да сложиш оригинален в лицензиран сервиз не си заслужава инвестицията, струва колкото нов телефон с такива характеристики.

П.П. Има и по евтини. Твой избор, гледаш, харесваш, четеш мнения и поръчваш Smile

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

[-] 2 потребители изказват благодарност на Georgepetrov137 за това мнение:
  • GH0STFACE, stugutka
Цитирай

БГ https://www.gsmsos.eu/bg/sony/xperia/xpe...pact-d5803
Отвън - https://www.witrigs.com/replacement-part...z3-compact

Все оригинални са, за безпроблемен ремонт си поръчайте и лепенки за панелите ако има.
[-] 2 потребители изказват благодарност на ddqnov за това мнение:
  • Markiz_DeSaD, stugutka
Цитирай

(2018-06-20, 15:33:58)ddqnov написа:  БГ https://www.gsmsos.eu/bg/sony/xperia/xpe...pact-d5803
Отвън - https://www.witrigs.com/replacement-part...z3-compact

Все оригинални са, за безпроблемен ремонт си поръчайте и лепенки за панелите ако има.

Чак обмислям да си обновя панелите и батерията на телефона Big Grin

<--
Цитирай

Здравейте! Поръчах от Китай чисто нов z3 compact (D5803), защото старият го счупих след сериозен инцидент. Всичко точно, запечатана кутийка, даже дойде директно в пощата. С магнитно зарядно зарежда. Но не работи USB порта - нито зарежда от там през зарядното, нито се свързва към компютъра. Със старият нямах никакви подобни проблеми. Исках да обновя софтуера без да ползвам компютър, но показва, че имам последната версия 4.4.4... Пуснах USB дебъгинг, ресетнах телефона - никаква промяна. Четох от чужди форуми за този проблем дори с чисто нови телефони, но май нищо не помага. Някакви идеи?
Цитирай

(2018-07-06, 06:03:29)Stensan написа:  Здравейте! Поръчах от Китай чисто нов z3 compact (D5803), защото старият го счупих след сериозен инцидент. Всичко точно, запечатана кутийка, даже дойде директно в пощата. С магнитно зарядно зарежда. Но не работи USB порта - нито зарежда от там през зарядното, нито се свързва към компютъра. Със старият нямах никакви подобни проблеми. Исках да обновя софтуера без да ползвам компютър, но показва, че имам последната версия 4.4.4... Пуснах USB дебъгинг, ресетнах телефона - никаква промяна. Четох от чужди форуми за този проблем дори с чисто нови телефони, но май нищо не помага. Някакви идеи?

Пробвай в сервизното меню да видиш, дали наистина е D5803 и за кой регион ти е самият телефон, другото е да си търсиш гаранция от китаеца, за USB порта

<--
Цитирай

Проверих и там, всичко е наред с телефона. Само дефектен USB порт. Продавача предложи две неща - да го върна там и да прати нов или да го ремонтирам тук и той да ми възстанови парите (ако не са много). Трябва да реша кое е по-добре за мен за да излезна от ситуацията Smile
Цитирай

(2018-07-07, 12:39:47)Stensan написа:  Проверих и там, всичко е наред с телефона. Само дефектен USB порт. Продавача предложи две неща - да го върна там и да прати нов или да го ремонтирам тук и той да ми възстанови парите (ако не са много). Трябва да реша кое е по-добре за мен за да излезна от ситуацията Smile

По принцип да ти го смени с нов би било доста по добре, но тук вече зависи, колко време ще седиш без телефон и дали това те устройва. Друг е въпроса дали ще го смени или и той просто ще го ремонтира и ще ти го върне. Питай в някой сервиз, колко би ти струвала тази услуга (съвсем спокойно може китаеца да е забравил да включи USB, ако е на отделен порт)

<--
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 4 гост(и)