Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lightbulb 

Ами през FOTA или ОТА все тая. Беше си излязла икона в статус бара и аз го изтеглих и инсталирах.
Забравих да спомена, че тела не е купуван от мобилен оператор. Може и това да е от значение.Wink

Alcatel Idol X+
Цитирай
Аксесоари

(2015-11-11, 21:27:36)borkata6412 написа:  Ами през FOTA или ОТА все тая. Беше си излязла икона в статус бара и аз го изтеглих и инсталирах.
Забравих да спомена, че тела не е купуван от мобилен оператор. Може и това да е от значение.Wink

Здравей,
Ная-вероятно си го закупил без обвързване с оператор. Може ли да ми кажеш от къде си го закупил, защото сигурно има значение, аз моя го взех от виваком и картата ми е на виваком и няма никакъв ъпдейт. Ти си успял да актуализираш през FOTA (OTA) няма значение, докато на мен от АЛКАТЕЛ ми казаха, че актуализацията ще става само чрез тяхната програма за този модел нямало да има FOTA. Другото, което щях да забравя сега в момента на кой оператор работи телефона, вече почвам да си мисля, че ако телефона работи на М-ТЕЛ или ТЕЛЕНОР може и да излезе актуализацията.
Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

Тела е закупен от Емаг а продавача е техен партньор и е Телексим и е с карта на Теленор.

Alcatel Idol X+
Цитирай

Явно ще почакаме още малко колеги ;-) Има светлуна в тунела

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Здравейте,

Мисля, че най-вероятно проблема с актуализацията е свързан с това на кой оператор си. Интересува ме има ли някой който да е на ТЕЛЕНОР или М-ТЕЛ и да провери по възможност за наличието на актуализация чрез програмата на АЛКАТЕЛ Mobile_Upgrade_S_4.1.3, както и от телефона чрез FOTA (OTA) и да пише какво му излиза, аз съм на ВИВАКОМ и не ми излиза нищо.
Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

Започна се процедурата.. На теленор съм, ще пиша после (утре)..


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2015-11-11, 23:28:31)Iv@||0V! написа:  Започна се процедурата.. На теленор съм, ще пиша после (утре)..

Здравей,

Най - вероятно си получил актуализацията. Имам една молба на кутията ти трябва да има една лепенка на която пише модела например 6037Y и CU номера до този на модела изглеждащ като например 2EVVBG1. Би ли ми написал какви са твоите, защото от АЛКАТЕЛ ми бяха пращали кои CU номера ще получат актуализация до момента има пуснат един който е за модела 6037К - двусимовия искам да видя за още кои са пуснали, затова те моля да ми дадеш тези данни. По техни данни актуализация ще получат 4 CU може да ги видиш на стр.17 от настоящия пост.
Благодаря ти предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

Аз през ОТА нямам ъпдейт, а съм на теленор
Не разбрах какво става с хората който не влизат в този списък с ъпдейта?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Здравей! Просто ще си смениш продуктовият номер, аз бях оригинално на теленор сега съм с продуктов номер на мтел и така. Става много лесно, описал съм го например в темата за бекъпа на рома 4.2.2.

|Alcatel idol 2|
Цитирай

@aanton987, 2ATNBG1 . След 11 часа обновяване още е на 48/100, а телефона ще ми трябва и пак няма да мога да го обновя..

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

(2015-11-12, 09:04:26)Iv@||0V! написа:  @aanton987, 2ATNBG1 . След 11 часа обновяване още е на 48/100, а телефона ще ми трябва и пак няма да мога да го обновя..

Изтегли си Mobile Upgrade 4.3.0 там е по бързо
Цитирай

Топки рошави... за мтелски CU все още MobileUpgradeS 4.1.3 и 4.3.1 свалят 4.2.2 (The version in the server is EHWCAW0)
. ОТА разправя че софтуера ми е ъп ту дейт...  
няма да е днес май Smile
Цитирай

Демек за да си кача ъпдейта трябва да си прецакам гаранцията?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

(2015-11-12, 12:49:39)Gosho223 написа:  Демек за да си кача ъпдейта трябва да си прецакам гаранцията?

Здравей,

Тук не говорим за поставяне на CUSTOM ROM, не знам защо някои твърдят за смяна на продуктовия номер, но аз това което виждам, е че до момента по моя информация е пусната актуализация за 6037K-2BALBG1 и 6037Y-2ATNBG1. По информация от АЛКАТЕЛ значи остава да се пуснат 6037Y-2EVVBG1 и 6037Y-2BMPBG1, а за останалите с други CU номера не зная какво ще се случи.

(2015-11-11, 23:28:31)Iv@||0V! написа:  Започна се процедурата.. На теленор съм, ще пиша после (утре)..

Здравей,

Може ли да пробваш чрез програмата Mobile_Upgrade_S_4.3.0 тъй като през нея тегленето е много по бързо, да видиш дали ще ти се появи актуализацията и след като завърши процеса да пишеш с коя версия си.
Благодаря ти предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

(2015-11-12, 13:07:39)aanton987 написа:  Здравей,

Тук не говорим за поставяне на CUSTOM ROM, не знам защо някои твърдят за смяна на продуктовия номер, но аз това което виждам, е че до момента по моя информация е пусната актуализация за 6037K-2BALBG1 и 6037Y-2ATNBG1. По информация от АЛКАТЕЛ значи остава да се пуснат 6037Y-2EVVBG1 и 6037Y-2BMPBG1, а за останалите с други CU номера не зная какво ще се случи.

Щом са я пуснали защо при мен го няма за 6037-2ATNBG1, през ОТА и tool-a?

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай

Гоше има риск, Може след ъпдейта да си го върнеш продуктовият код и да си промениш и номера на рома. Това са вариантите! Просташка работа, какво да се прави.

|Alcatel idol 2|
Цитирай

(2015-11-12, 13:10:16),sisozhekov написа:  Щом са я пуснали защо при мен го няма за 6037-2ATNBG1, през ОТА и tool-a?

Е това не го зная малко по-нагоре в пост #460 колегата Iv@||0V! пише, че неговия CU е 2ATNBG1, а снощи на него му е започнала процедурата през Mobile_Upgrade_S_4.1.3 но не я е завършил тъй като за 11 часа е стигнало до 48/100%, ще видя какво ще пише днес дали е успял да актуализира чрез Mobile_Upgrade_S_4.3.0 където скоростта за сваляне е по-висока. Със сигурност за модела 6037К я има, но не съм сигурен за друг CU номер докато колегата Iv@||0V! не напише какво е станало. Ако той е с CUSTOM ROM програмата ще му даде актуализация и ще инсталира версия 4.2.2, ако няма качена по-нова версия.

(2015-11-12, 13:16:55)shikata6 написа:  Гоше има риск, Може след ъпдейта да си го върнеш продуктовият код и да си промениш и номера на рома. Това са вариантите! Просташка работа, какво да се прави.

Какво означава да си промениш номера на рома и продуктовия код, как става като моя телефон не е рутнат.

(2015-11-12, 13:10:16)sisozhekov написа:  Щом са я пуснали защо при мен го няма за 6037-2ATNBG1, през ОТА и tool-a?

Може ли да погледнеш на кутията ти на телефона трябва да пише модела например 6037Y  и CU номера например 2ATNBG1 или направи снимка и ми я прати мисля, че може би там се крие причината.

Антон Тодоров
Цитирай

(2015-11-12, 13:21:10)aanton987 написа:  Е това не го зная малко по-нагоре в пост #460 колегата Iv@||0V! пише, че неговия CU е 2ATNBG1, а снощи на него му е започнала процедурата през Mobile_Upgrade_S_4.1.3 но не я е завършил тъй като за 11 часа е стигнало до 48/100%, ще видя какво ще пише днес дали е успял да актуализира чрез Mobile_Upgrade_S_4.3.0 където скоростта за сваляне е по-висока. Със сигурност за модела 6037К я има, но не съм сигурен за друг CU номер докато колегата Iv@||0V! не напише какво е станало. Ако той е с CUSTOM ROM програмата ще му даде актуализация и ще инсталира версия 4.2.2, ако няма качена по-нова версия.


Какво означава да си промениш номера на рома и продуктовия код, как става като моя телефон не е рутнат.


Може ли да погледнеш на кутията ти на телефона трябва да пише модела например 6037Y  и CU номера например 2ATNBG1 или направи снимка и ми я прати мисля, че може би там се крие причината.

Забравил съм да напиша Y-ка да моя е 6037Y-2ATNBG1

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай

(2015-11-12, 13:40:49)sisozhekov написа:  Забравил съм да напиша Y-ка да моя е 6037Y-2ATNBG1

Ами честно казано не зная трябва колегата Iv@||0V! да напише дали е успял да направи актуализацията и дали е получил 4.4.2 или не, не знам какво става. Ти на кой оператор си.

Антон Тодоров
Цитирай

(2015-11-12, 13:50:55)aanton987 написа:  Ами честно казано не зная трябва колегата Iv@||0V! да напише дали е успял да направи актуализацията и дали е получил 4.4.2 или не, не знам какво става. Ти на кой оператор си.

Telenor и телефона е от там!

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай

(2015-11-12, 13:07:39)aanton987 написа:  Здравей Iv@||0V!,

Може ли да пробваш чрез програмата Mobile_Upgrade_S_4.3.0 тъй като през нея тегленето е много по бързо, да видиш дали ще ти се появи актуализацията и след като завърши процеса да пишеш с коя версия си.
Благодаря ти предварително.

Имам още един въпрос ти слагал ли си кастъм ром преди да започнеш процедурата по актуализация на телефона от снощи. Защото, ако си го рутнал и си сложил кастъм ром има вероятност това, което ти излиза като актуализация да е 4.2.2 а не КитКат тъй като работи с кастъм ром а не със стоков.

Антон Тодоров
Цитирай

Колеги, ще се повторя.
Към настоящия момент MobileUpgradeS ( версии 4.3.1 и 4.1.3) за м-телски CU 2MPBG1 свалят и инсталират все още 4.2.2
MobileUpgradeS не прави ъпдейт на софтуера, просто сваля последната налична версия на сървърите на алкател за съответния CU и го инсталира.
Без значение дали съм със български 4.2 или руски/сръбски 4.4 в момента за моят CU се сваля и инсталира 4.2
Цитирай

Извинявам се, но както казах телефона ми трябва за днес, към 19:30 ще се прибера и ще продължа с обновяването с 4.3.0 която стигна 38/100 за час и половина.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Здравейте, аз съм вече на 90/100.
Ще пиша после да кажа какво е станало.
П.С.
На теленор съм, и CU ми е 6037Y-2ATNBG1
Няма..
Цитирай

Няма ъпдейт така ли? Аз обмислям да пиша на Алкател за да разбера какво става с телефоните който не са включени в списъка на Алкател.

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)