Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(2015-11-12, 17:32:27)Gosho223 написа:  Няма ъпдейт така ли? Аз обмислям да пиша на Алкател за да разбера какво става с телефоните който не са включени в списъка на Алкател.

Да, няма.. не се мъчете, отговора на алкател ще е един и същ. Smile
Цитирай
Аксесоари

Привет,

Аз съм с двусимовия(6037К) и ъпдейта ми дойде вчера сутринта.Всичко мина нормално и вече съм 4.4.2.Не откривам проблеми за сега,даже ми се струва по пъргав,но времето ще покаже.
Цитирай

Все още няма за 2BMPBG1 - ще проверявам всяка сутрин от тук нататък Smile След като за К има то и за Y ще се появи.
Един съвет към всички които пробват със MobileUpgradeS
Не е нужно да чакате часове да се свали всичко.
След като програмата разпознае телефона, отваряте файла otus_log.txt намиращ се в папката на програмата
Изглежда така:

The phone's cu is 6037Y-2BMPBG1
The phone's IMEI is ***************
The phone's version is A3X00X1
The version in the server is EHWCAW0

При мен версията на телефона не съвпада с версията на сървъра защото съм със сръбски 4.4
Когато обаче се върна на 4.2 двете версии са идентични.
Та ако при вас версиите на телефона и на сървъра съвпадат означава че сте с последната налична иначе казано 4.2 и е излишно чакането с часове
Дърпате кабела от телефона и го стартиратe със задържане на пауър бутона (за да го изкарате от буутлоудъра)
Цитирай

На мен пък ми показва следното :
В MB Upgrade 4.1.3
The phone's cu is 6037Y-2ATNBG1
The phone's IMEI is ***************
The phone's version is A3X00X1
The version in the server is EHWCGW0


а в MB Upgrade 4.3.0 е 
The phone's cu is 6037Y-2ATNBG1
The phone's IMEI is ***************
The phone's version is EHWCGW0
The version in the server is EHWCGW0

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

странно.. едната разпознава сръбския а другата българския 4.2 Wink
докато това  EHWCGW0 не се смени няма 4.4 Smile
разликата между моето  EHWCAW0 и твоето EHWCGW0 предполагам е заради различните оператори но в крайна сметка си е 4.2 Sad
Цитирай

А къде ги проверявате тея неща в Mobile Upgrade?

Prestigio 4040->Galaxy S3 Mini->Lumia 520->Lumia 535->iPhone 4->Idol 2-> Idol 3 Mini -> Huawei P9 Lite->Huawei P20 Lite -> iPhone 7 -> iPhone XR
Цитирай

Някой друг да има проблем с проверката от телефона? Huh


Прикачени файлове Миниатюри
       

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

През WiFi няма проблеми, през М-тел реве същото като при теб
Цитирай

Хора какво ще правим ще се пише ли на алкател или ще оставум така проблема?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Аз им писах преди 2 часа.Като получа отговор ще ви пиша.
Цитирай

А какво им писа?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Попитах ги защо лъжат, и колко още трябва да чакаме за да ни пуснат глупавият ъпдейт.


и още доста неща които не си спомням.
Цитирай

Някакъв отговор от тях?

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Все още няма.
Цитирай

Те докато пуснат ъпдейта аз ще сменя устройството 3 пъти

NOKIA with Фенерче Dance :bow:
Цитирай

Към 2016 може и да излезе за нашите Y-ки. През 2014 казаха, че ъпдейт се очаква до края на годината, тая година ъпдейт има само за К версиите.

Alcatel Idol 2 > HTC Desire 310 > Alcatel Idol 4 > Iphone 5s > Alcatel Idol 2>  Iphone 5 > LG Magna >Samsung Galaxy A3 2016 > Samsung Galaxy A3 2017
Цитирай

Забелязван че откакто съм сложил киткат в менюто в настройки нямам CU Reference. За да го върна в заводско състояние преполагам че трябва първо да го префлашна като сменя CU-то с мойто от кутията. И после с Mobile Upgrade отново. Ако въобще успея да префлашна без CU.......

Motorola G5s XT1793
Цитирай

Здравейте,

Аз току що проверих дали има актуализация но няма, поне на мен не ми излиза, моя модел е 6037Y със CU номер 2EVVBG1, ако има някой с този CU номер нека провери дали на него ще излезе актуализация. За 6037К е ясно, че вече е пусната. Нека потребители със 6037Y, като моя CU, както и други да проверят дали има актуализация. Важно: Аз използвах програмата Mobile Upgrade S 4.3.0 и ето това ми се показва в нейния файл otus_log.txt, като видя, че няма актуализация и след като ми се включи телефона той ми възстановява някаква дата 02.01, дали и при други е така не зная.
ето това са данните за моя телефон, които излизат в посочения по горе файл:
The phone's cu is 6037Y-2EVVBG1
The phone's IMEI is ************
The phone's version is EHTDVT0
The version in the server is NULL
Малко се учудвам, че показва version in the server is NULL поне трябва да се покаже същото като The phone's version is EHTDVT0 при някой друг случват ли се същите неща.
Забравих само да напиша, че сега отново им изпратих съобщение но на мен въобще не ми отговарят. Това е поредното ви 7-мо съобщение от 22.10 насам.


Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай

@krokifena сигурен ли си че нямаш CU, аз съм с KitKat и си има
@aanton987 - за мтелско CU 2BMPBG1 все още няма ъпдейт


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2015-11-15, 21:45:56)shishkebap написа:  @krokifena сигурен ли си че нямаш CU, аз съм с KitKat и си има
@aanton987 - за мтелско CU 2BMPBG1 все още няма ъпдейт

Ти със руския или сръбския РОМ 4.4 ли си.

Антон Тодоров
Цитирай

(2015-11-15, 21:45:56)shishkebap написа:  @krokifena сигурен ли си че нямаш CU, аз съм с KitKat и си има
@aanton987 - за мтелско CU 2BMPBG1 все още няма ъпдейт
Да сигурен съм. Пише само NA.

Motorola G5s XT1793
Цитирай

хмм... до колкото си спомням това ми се случваше когато ползвах сръбския ром преди време...
след като намерих как да си вмъкна м-телския CU в него това изчезна като проблем.
Какво ти показва MobileUpgradeS във otus_log.txt файла, има ли CU след модела?
Ако има и е този от кутията - няма проблем.
Ако няма мисля ще ти се наложи един префлаш на PRO_INFO
https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1161461
тук даже са те цитирали като жокер тъй че Smile

EDIT:към момента няма ъпдейт през MobileUpgradeS за 2BMPBG1
Цитирай

С мобиле ъпгрейд не съм флашвал, не съм и пробвал даже. Доста се колебах и накрая реших да флашна със сп флаш туула, руския киткат. Ще пробвам тези дни и ще видим. Цялата схема е че май ми заминава копчето за откл и закл и ще се налага гаранция .  Sad
------------------------------------------------------
Taка - при опит с мобиле ъпгрейд да проверя версията която е в сървъра въобще не ми разпознава телефона. Пише да махна батерията(?????) и да пробвам стъпка две отначало или да пробвам с вол+ и пауър бутона. И при двата варианта ннищо не става.
С флаш тула - което ми е по странно въобще не ми дава да избера ПРО_инфо файла. Всъщност въобще не го показва. С който и ром да пробвам.
----------------------------------------------------------
Редактирам се за пореден (и надявам се последен за тая вечер) път. набих му тъпия CU номер в тъпата кратуна на алкатела, като редактирах скатер файла. Срещу PRO_INFO пишеше NONE (поправих го на pro_info) и малко след това едно false на true. Общо взето видях как са предните файлове които ги разпознава.
Сега остава и да разбера дали Мобиле ъпгрейда не ми разпознава телефона заради смотания кабел, който е много неоригинален (от стара нокия) Bu Angry

Motorola G5s XT1793
Цитирай

Най ми е чудно че телефони който са малко по зле от алкатела вече имат лолипоп, а ние се молим за киткат..

Alcatel one touch idol => Alcatel one touch idol 2 / Timmy E86 =>Alcatel idol 3 4.7 => HTC 10 => Huawei Mate 10 PRO + Huawei Watch GT 2 PRO
Цитирай

Здравейте,

Бих искал да помоля всеки един имащ 6037Y - 2EVVBG1, 2BMPBG1 и т.н. периодично да проверява чрез FOTA или Mobile Upgrade 4.3.0 дали има качена актуализация и да пише за резултатите, ако е писал съобщение скоро до АЛКАТЕЛ да го сподели, защото на мен не искат да ми отговарят.

Благодаря предварително.

Антон Тодоров
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)