Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Кой launcher използвате за вашия LG G3?
#1

Видях, че в софтуерния раздел на форума има някои теми, свързани с лаунчърите, но те не касаят конкретен модел телефон. Затова реших да пусна тук една тема с въпрос - кой лаунчър използвате? И защо?

Когато взех телефона, сравнително бързо се наситих на стоковия. Четох в нета различни отзиви за някои от най-често използваните лаунчъри, като мненията бяха доста противоречиви, когато станеше въпрос кой е по-по-най. Та реших да пробвам някои от по-масовите - Go Launcher, Next Launcher, Nova Launcher и TSF Launcher. Опита ми с тях е:

Go Launcher - това е единствения софтуер, на който ми харесаха стоковите икони и тапета. Красив е. Има доста възможности за различни настройки. Върви супер мазно и притежава едни от най-добрите анимации за смяна на екраните или влизане/излизане от app drawer. Widget-ите му също са едни от най-красивите. Това, което не ми хареса е, че повечето готини теми за него са платени. Но основната причина да го махна за сега е, че при по-голям товар върху хардуера (по тежки игри и т.н.), телефона загряваше повече, съпоставено със стоковия лаунчър. Явно Go Launcher иска повече ресурси от процеосра, а може би и от видеото. Друг негатив, произтичащ от това е, че хаби батерията малко по-бързо.

Next Launcher - собственост е на разработчиците на Go Launcher. За разлика от Go, тук е наблегнато повече на 3D анимациите. Може да се ползва както в 2D, така и в 3D режим на работа. Повечето от widget-ите му също са красиви, но не толкова, колкото на Go. Също така част от тях са изключително ръбати, което мен не ми харесва. Анимациите му са супер плавни, но това, което не ми хареса е, че са бавни. Предвид всичко това, не си играх много с него и нямам коректни впечатления от разхода на ток и дали загрява телефона повече с него. Тези дни може да пробвам.

TSF Launcher - за мен това е лаунчъра с най-интересната концепция. Няма нищо общо с кой да е друг подобен софтуер. Било като начин на настройки, изглед, widget-и и т.н. Може да работи както в 2D, така и в 3D режим. Но за разлика от Next Launcher е в пъти по-бърз и лек. С него телефона не загрява, подобно на Go Launcher. Има интересни теми за него, част от тях са и безплатни. Основната причина да не го ползвам в момента е, че разработчиците му са доста несериозни и много мудно го развиват. Не бих искал да свикна с него и после да се окаже, че няма нужни ъпдейти. В случая той не е актуализиран от януари 2014г.

Nova Launcher - към момента това е моя фаворит. Лек, бърз, красиви анимации, много настройки и доста теми в Play Store. Съответно според мен, от изброените, това е най-щадящият батерията лаунчър. Всъщност не намирам никаква разлика със стоковия в това отношение. Няма го греенето, както е при Go. При 3D лаунчърите процеосра трябваше да е в performance режим, докато тук работи отлично и на interactive. Т.е. щадя още повече батерията. Единственото, което не ми харесва в Nova е, че не разполага със собствени икони (тема). След инсталацията му иконите си остават стоковите на телефона. Същото важи и за тапета. Т.е. лаунчъра идва без собствена тема. Разбира се, това не е проблем, просто го отбелязвам, защото при горните лаунчъри това не е така. Свалил съм си Elegance пакета с икони от Play Store, боднал съм готин тапет и се радвам на бърз лаунчер, с много добра функционалност и красива визия.

Това е за сега от мен. Надявам се темата да е полезна за тези, които искат да сменят стоковия лаунчър, както и за тези, които не са се сетили за тази опция.
Цитирай
Аксесоари
#2

В момента съм със стоковия, но мисля да опитам със Solo Launcher

★Mi 9Т, 6/64★
Цитирай
#3

Давай. И да споделиш после впечатления :thumbup:
Цитирай
#4

Здравейте. И аз преминах през всички изброени по- горе Launcher -и изпитах всички според тяхното достойнство. Но най-добре според моите наблюдения е Nova Launcher . Освен това че е доста лек и не натоварва системата, има изключително разнообразите от Функции. Освен Десктопа, позволява да си подреждате и Чекмеджето, по папки, по раздели ... и т.н.
Позволява да си сваляте различни теми със икони. Позволява да го до настройвате до такива педантични функции като, изглед и усещане при преход от десктопа към чекмеджето и обратно, как да изглеждат папките, колко реда и колони да са иконите, какъв размер да са иконите, какъв да има ли надписи под иконите и папките и с каква големина да са те.
Най-приятно останах изненадан от това че може да се задава и ДОК страници ( менюто на десктопа, където обичайно стоят иконката за обаждане, SMS , контакти и други). Така може да добавите и там икони, и да си го използвате като HOT меню със бързи набирания на телефони , или настройки, или каквото ви хрумне ...
Launcher-a дори позволява да си настройвате със едно докосване да скриете status bar- a или Док страницата.
Като заключение мога да кажа, че няма нещо което да не се сетите дали може този Launcher да прави , и той да не го прави Smile
И най-важното : Всички тези функционалности, инженерите на това приложение са ги направили логически достъпни и подредени, така потребителя не се изнервя докато прави настройки на Launcher-a
Не забравяйте че за някои функции трябва да сте с платената версия, тоест: Nova Launcher Prime
Аз си свалих платената актуална версия (към датата в която пиша за тази тема) от този сайт:

http://apkdatas.blogspot.com/2014/04/nov...ey-11.html
В пакета има и надстройка като отделно приложение за това да ви се показват пропуснати съобщения и обаждания , върху иконките. Като тук приятните изненади не свършват, дават ти възможност да си определиш в кой ъгъл на иконката да ти се показва числото от пропуснатите обаждания, какъв цвят и колко прозрачно да е то ... и т.н.
Цитирай
#5

Никой, карам със стоковия. Всъщност, аз никога не си слагал launcher

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#6

bat_vladi написа:В пакета има и надстройка като отделно приложение за това да ви се показват пропуснати съобщения и обаждания , върху иконките. Като тук приятните изненади не свършват, дават ти възможност да си определиш в кой ъгъл на иконката да ти се показва числото от пропуснатите обаждания, какъв цвят и колко прозрачно да е то ... и т.н.

Аз по принцип съм си купил Nova launcher много отдавна, но от къде мога да задам да ми показва, с-ния, про. обаждания и т.н.
От Нова настройки/Брой непрочетени/Tesla Unread съм отметнал SMS и Missed calls, но не ми показва върху иконите.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#7

След като влезеш в Брой непрочетени, горе в дясно имаш On/Off ключ. Сложил ли си го на On?
Цитирай
#8

Barbaron написа:След като влезеш в Брой непрочетени, горе в дясно имаш On/Off ключ. Сложил ли си го на On?

На ON съм, но не иска да ми показва върху иконите.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#9

simeonov_74 написа:
Barbaron написа:След като влезеш в Брой непрочетени, горе в дясно имаш On/Off ключ. Сложил ли си го на On?

На ON съм, но не иска да ми показва върху иконите.

Оправих го.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#10

Би било хубаво да напишеш как. Къде е бил проблема?
Цитирай
#11

За да работят известията, трябва да се свали този плъгин TeslaUnread for Nova Launcher. След инсталацията пак не се получаваше, но в менюто Брой непрочетени, най отдолу има опцията Доставчик и там по подразбиране е маркирано Missed it и трябва да се маркира TeslaUnread.

LG G3/Huawei P10 blue/Xiaomi Poco f2 Pro /Samsung s23/Iphone 15 PRO
Цитирай
#12

Здравейте колеги един глас от мен за Nova Launcher prime. Купил съм го много преди G3. Според мен това е най добрия лаучер. Като не задължавам никой с мнението си. Няма да се впускам в подробности за лаунчера, колегите са ги казали в горните мнения.
Искам да кажа и дуго, копувайте си приложенията, не се занимавайте с глупости и кракове. Казвам това от опит. Преди и аз правих така, но ми опръзна да свалям и качвам нови версий, сега всичко ми е автоматизирано. Конкретно за НОВА мисля, че не са много 5,70лв. при положение, че една котия цигари е 5 лева. Не се излагаите Smile
Хубав ден на всички Smile

        
Цитирай
#13

Здравейте, използвам Nova и имам въпрос за настройките на КОНТАКТИ? Ето за какво става въпрос: имам въведени контакти на кирилица и на латиница, като най-отгоре ми излизат тези на кирилица. В десния край на екрана има една лента, на която са само буквите от латиницата. Ако искам да избера даден контакт трябва да скролвал докато стигна до него, а с други лаунчери просто маркирам буквата , с която започва името на контакта от тази лента в дясно и екрана автоматично се превърта до контактите, започващи с тази буква. В момента дори лентата в дясно с латиницата ми е неактивна, а аз искам лентата да започва с кирилица отгоре надолу и след това да следва латиницата, като буквите са активни за извикване на контакти, започващи с нея. Преди имах Сони М4 и със стоковия лаунчер беше точно така. Може ли да се направи нещо по въпроса?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)