Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Излезе Gingerbread 2.3.6 ! (Update на темата 27.03.13)
#1

Батерията на телефона трябва да е заредена поне на 50% - за всеки случай!!!

НАПРАВЕТЕ АРХИВ НА:

* Контактите: (за предпочитане на външната microSD карта Contacts > бутончето за menu > Import/Export > Export to SD card или с Google акаунта)
* SMS-ите: с SMS Backup & Restore.apk и преместете папката SMS Backup на PC или във външната microSD карта, защото по подразбиране ги запаметява в телефонната памет, а при Restore преместете папката SMS Backup отново в телефонната памет - иначе няма да са "видими" за програмата.
В края на поста има линкове с настройки за трите оператора!!!

ВАЖНО: Допълнително инсталирани програми/игри, контакти, SMS-и интернет настройки и др. - ще бъдат изтрити!

Желателно е преди започване на процедурата да направите Factory Format

За Root-нати телефони: влизате в Recovery-то и избирате: wipe cache partition и wipe data/factory reset.

За останалите не-root-нати телефони наберете този код: *2767*3855# (ще бъде изтрито всичко в телефонната памет: контакти, SMS-и, допълнително инсталирани програми, файлове в телефона и т.н. - SIM картата и външната microSD карта НЕ се засягат !!!)


1. Трябва да имате инсталиран Kies на PC, за да може да се инсталират автоматично драйверите: Samsung Kies
2. Изтегляте Odin от тук: Odin3 v1.83.rar

Kies на PC трябва да е СПРЯН!!!

3. Изтегляте тeзи 2 файлa за Galaxy S (GT-i9000):
I9000XWJWB_I9000NEEJW2_I9000XWJW1.zip
PIT файла: s1_odin_20100512.pit

Тази версия е предназначена за Скандинавските страни (Nordic countries) -> НЯМА българско меню, но ИМА Swype на български и ИМА писане на български!
Който държи да има българско меню да изтегли малко по-старата версия JW4: Пост №13


*** За останалите модели Galaxy-та от тук: http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1#osa (Galaxy S Plus => i9001; Galaxy S SL => i9003, Galaxy S Armani => i9010 и т.н.)

4. Настройвате Odin точно по този начин както е на скрийншота (примера е с Odin3 v1.83 и Galaxy S i9000 !!!):

[Изображение: 3ed9869cff8c6584642e80b68474203b_120x90.jpg]

5. Как се "влиза" в Download режим на телефона (телефона трябва да е изключен преди това и изчакайте, докато извибрира) : натискате и задръжате в тази последователност => бутона за намаляне на звука + централното копче + копчето за включване
На екрана ще се появи това:

[Изображение: IMG_0803.jpg]


Когато се появи "роботчето с лопатата" свържете телефона с USB кабела от комплекта! Ако драйверите са инсталирани на Odin ще се покаже в жълто към кой ID:COM е включен:

[Изображение: 9b681c24a11a92c68e8f1624a010326b_120x90.jpg]


За онези, които имат проблем и НЕ могат да влязат в Download режим:

* Изтегляте: POT android tools by opda team.rar
* От телефона влизате в:

БГ: Настройки > Приложения > Разработка > слагате отметка на USB поправки
EN: Settings > Applications > Development > слагате отметка на USB debugging

* Свързвате USB кабела към телефона

* Стартирате POT Android tools.exe

За Windows Vista и Windows 7 - дясно копче върху POT Android tools.exe Run As Administrator.

* Click-вате на Enter downloading mode:

[Изображение: 235b4cbec616b0e8dca34684895a4945_317x550.jpg]

=> трябва да ви се появи "роботче с лопата" и от там нататък действате с Odin!


6. Натискате бутона Start на Odin и НЕ пипайте телефона през това време (около 3 минути), той сам ще стартира, когато приключи със смяната на ROM-а!
Първоначалното стартиране на телефона отнема известно време - около 3 минути.

7. Препоръчително е да се направи отново Factory Format с този код: *2767*3855# (повече информация за този код в началото на поста), за да няма Force Close на програмите - по принцип НЕ, че ще има, но понякога се случва и това е просто като предпазна мярка да не се получава този "ефект".


Повече информация за версията на kernel-а (Settings > About):

[Изображение: ec8286dc02c5aecc4640cd8f06a8ac28_480x800.jpg]

Относно ROM-a:

JW4: TouchWiz 4 най-накрая :bow:

[Изображение: fce61d02294be545ee28956d35de514f_120x90.jpg] [Изображение: accb2c58f1dddaab468a36b0041478b5_120x90.jpg]

JW4: Вече има опция за създаване на папка(и) в Приложения/Appliations:

[Изображение: 90c343f8628fb80a5420c96809860f9c_120x90.jpg]

Папките не само, че са прозрачни, а в горния ляв ъгъл има цифра (тази цифра показва колко програми/шорткъти има в папката), както и иконките на програмите/шорткътите прозират в папката.

Демо видео (съжалявам за лошото качество) на TouchWiz 4 превключване между десктопите: http://video.data.bg/preview/118907

JW4: При местене на програма/шорткът се появява полето, в което може да бъде поставена:

[Изображение: 116d68c198d7e90cf48c9b00710c213b_120x90.jpg]

JW4: При задържане на пръст върху екрана (десктопа) опциите изглеждат така:

[Изображение: 1429a47c96e700ee966bc94370b9cb8d_120x90.jpg]

* Дългоочакваната екстра от ICS: Face Unlock е налична.
БГ: Настройки > Местоположение и защита > Задаване закл. на екрана > Face recognition
EN: Settings > Location and security > Set screen lock > Face recognition
JW7: има екстрата от Android 4.1 (Jelly Bean): Face Unlock can now optionally require a 'blink' to verify that a live person is unlocking the device rather than a photo. Или кратко на български: кара те да премигнеш с очи и тогава се отключва телефона.


JW4: * Прозрачен Lockscreen (базиран на предишната версия JVU, която беше с Galaxy Note Lockscreen):

[Изображение: 7e411f4a14299ae004c0e15b0e35ec15_120x90.jpg]

* Galaxy S2 Photo Editor
* Камерата е по-добре и може да направите снимка (нещо като скрийншот на кадър от видеото), докато снимате видео + малка промяна на потребителския интерфейс
* Auto-Rotation-а е по-бърз - бързо превключване от портретен на пейзажен режим
JW4, 5, 6, 7, 8, 9 и B: * Общо 364MB RAM, от които около 200MB винаги са заети от системата.
* Вградения браузър е по-бърз и по-плавен
* По-бързо правене на снимки!
* По-добро качество на снимките от камерата
* Бързо стартиране на камерата!
* Контролиране на музиката с locscreen-а
JW5: * Play Books (на Google) вече не е сред вградените програми - аз и без това не гo ползвам.
* По-бързо инсталира програмите, както и по-бързо ги отваря. Като цяло много ми харесва, че телефона се държи доста стабилно, дори при повече отваряни/затваряни програми.
JW9: * Voice Dialer (Гласово набиране) отново е вградено приложение.
* Бъга със звъненето на различни мелодии на контактите, както и мелодията за звънене на телефона е ОТСТРАНЕН !!!
* blue overglow effect - когато е стигнат края на някое меню се появява синкав оттенък (независимо дали е наляво/надясно или нагоре/надолу)
* endless scrolling app menu - безкрайно скролиране на десктопите в Applications/Приложения
* endless scrolling homescreen menu - безкрайно скролиране на десктопите на основния екран (Homescreen)
*** Най-накрая Bluetooth-а може да се остави видим за постоянно, а не само 120 секунди:

[Изображение: e06d9460b31178a2770326a380698d36_180x300.jpg]

[Изображение: 6b78b76790d0b5e0291ed267d5e238c9_180x300.jpg]

* GPS-а се свързва много бързо, дори в лошо време при спрян A-GPS (за около 20 - 30 секунди) с отклонение 5 метра!

[Изображение: 5056f81337a4c35717432ebb4912dabf_480x800.jpg]


Интернет настройки за трите ни оператора:

1. M-Tel: M-Tel WAP and MMS Backup & Restore.rar разархивирате архива и прехвърляте папка ApnBackupRestore в главната директория на телефонната памет, а инсталационния файл APN Backup & Restore 1.91.apk, където поискате (после само го инсталирате и натискате Restore APNs).

2. Globul: Globul WAP and MMS Backup & Restore.rar разархивирате архива и прехвърляте папка ApnBackupRestore в главната директория на телефонната памет, а инсталационния файл APN Backup & Restore 1.91.apk, където поискате (после само го инсталирате и натискате Restore APNs).

3. Vivacom: Vivacom WAP Backup & Restore.rar разархивирате архива и прехвърляте папка ApnBackupRestore в главната директория на телефонната памет, а инсталационния файл APN Backup & Restore 1.91.apk, където поискате (после само го инсталирате и натискате Restore APNs).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
Аксесоари
#2

Иначе малко по-сериозно:

Gingerbread 2.3.4:
PDA: XXJVP
Modem: XXJVP
CSC: OXAJVP (MultiCSC: CPW, DBT, KOR, XEO, XEU)

В XDA разправят, че проблема с батерията от Android OS и Android System бил отстранен. Ако това е истина, може и да се върна на 2.3.

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#3

jvp-то е супер и според теста на фицето изкарва 2240 quadrant points
http://www.darkyrom.com/community/index....-rom.3519/
Цитирай
#4

И аз писах за това, преди малко в другата тема за 2.3 и се чудех, дали някой не го е пробвал вече.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

И аз го дърпам сега - ама много бавно - всички сме на клона. После ще споделяме какво е станало, айде безпроблемно флашване пожелавам...

LG G4
Цитирай
#6

Аз съм с него и е добре поне на Квадрант изкарва доста точки ,но иначе няма кой знае какви разлики.Чакам Фицето да пусне неговата чиста версия и после Дарки да пипне.За сега се държи стабилно ще чакам да видя батерията дали няма да се издъни.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#7

dp4u4umi6ev, сподели дали има дрейн на батерията - ще го видиш още в началото като видиш процентите на Android OS i Android system ?

LG G4
Цитирай
#8

Най-добре да се публикуват шотове от battery status. От приказки няма нужда...

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#9

Ей няма ли най-накрая да излезе и за БГ, не че ще е по различно но все пак.Ще го пробваме и този и защо пак не му е пълен бг превода на менюто какви са тези на половина свършени работи. Wink

SONY XPERIA Z3 (4.4.4)
"Въображението е по-важно от знанието." /Албърт Айнщайн/
Цитирай
#10

[Изображение: be8q5h.png]
[Изображение: 2qcpmcj.png]

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#11

Записаното с камерата ти видео прескача ли? Решен ли е този проблем?
Цитирай
#12

dp4u4umi6ev, Android System ти е завишено. 16% не е нормално.

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#13

Който държи да има българско меню да изтегли малко по-старата версия JW4: I9000XXJW4_I9000OXAJW5_XEU.7z
PIT файла: s1_odin_20100512.pit

b) Настройвате Odin точно по този начин както е на скрийншота (примера е с Odin3 v1.83 и Galaxy S i9000 !!!):
[Изображение: 46dfef6e9c4dcf27626e404fadb3d1a1_120x90.jpg]

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#14

Добре бе, може ли под 2.3 да съществува възможно най-неблагоприятния проблем - този с батерията. Не можеше ли да е нещо друго, с което все пак да се "живее", а баш това, баси.

Под 2.2.1 пък ми е тегав GPS-а. Ти ебем и телефон, ти ебем и чудо. Има ли РОМ 1.6 за наште телефони? Ега там е по-розово... Тва сигурно е първия телефон, при който потребителите, вместо да ъпгрейдват, искат да даунгрейдват!

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#15

sgs написа:dp4u4umi6ev, Android System ти е завишено. 16% не е нормално.
Че е завишено да така е ,но проблема идва ,ако мине 20%.Тогава се почват гимнастиките с замразяване и така нататък ,което на свой ред идва да рече ,че Самсунг са се оакали пак.Е това само ,ако мине 20% това 16% нищо не казва още.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#16

Рано е да се каже дали има проблем с батерията в 2.3.4. Вярно, че е малко завишена Android System, но това не означава, че има дрейн. Трябва малко още да се проследи и то при натоварване на телефона, а не само да стои на standby...

LG G4
Цитирай
#17

Ами не ми е в стенд бай ,защото винаги инсталирам ромовете си на чисто тоест след инсталация се почва инсталиране на приложения ,игри ,лънчър и всичко необходимо ,но си прав трябва да се изчака няколко дена за да кажа със сигурност все пак го флашнах преди час-два. :thumbup:

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#18

centur написа:
oberon75 написа:Записаното с камерата ти видео прескача ли? Решен ли е този проблем?

В какъв смисъл да "прескача" ?

Докато бях с cyanogenmod7 видеото ми насичаше ужасно, без значение с каква резолюция съм го заснел. Сега забелязваш ли този проблем?
Цитирай
#19

Не е нормално! При мен също беше в тези граници и батерията не държеше, колкото 2.2.1 ми държи в момента.

На акъла ми е да направя следния експеримент. Ще си извадя SIM картата и ще си я преместя на любимия ми Vodafone за 10 лв. Ще направя Hard Reset на телефона и ще го оставя да видя колко време ще изкара без да го ползвам. След това ще инсталирам новото 2.3.4 и ще процедирам по същия начин. Не знам колко ще е ефективен теста, но поне в режим бездействие, ще съм наясно кой как се държи.

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#20

Процедурата щи отнеме поне 10 дена...

Не знам какво толкова ви дразни това точене на батерията.
Лично аз си рестартвам телефона всеки ден,и веднага след включване спирам всички ненужни за мен процеси и нямам никакъв поблем!
Цитирай
#21

venksta написа:Процедурата щи отнеме поне 10 дена...
Дай боже :rofl:

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#22

Абе ако ти пада от 100 процента до 0 за два часа и теб ще те дразни. Факт е, че с 2.3.3 имаше гоооолям проблем с батерията. Дано сега да е изчистен...

LG G4
Цитирай
#23

oberon75 написа:Докато бях с cyanogenmod7 видеото ми насичаше ужасно, без значение с каква резолюция съм го заснел. Сега забелязваш ли този проблем?

При мен си върви гладко, както винаги до сега независимо дали ще е 1280 x 720 или по-малко.
По-скоро проблема при теб е от "новата" версия на драйвера, която си беше сложил, ако не те бъркам с някой друг от форума.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Вероятно ме бъркаш с някого, понеже досега не съм обсъждал драйвера Smile Но ще се радвам, ако наистина проблема е оправен.
Цитирай
#25

Свалям! Smile

SE T310 -> SE T610 -> Siemens M65 -> Siemens S65 -> Nokia E50 -> Nokia N78 -> LG KS360 -> Samsung Galaxy S -> HP Pre 3 -> HTC Evo 3D -> Nexus 4
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)