Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi M4 - Инфо за батерията
#1

Здравейте, ще помоля притежателите на М4 да споделят информация за това как се държи батерията на телефона . В днешно време , като че ли не се обръща много внимание на този показател , а според мен при толкова много избор на устройства с висока производителност и всякъкви екстри е добре да имаме качествена информация за тази екстра Smile) Наличната в нета информация ( поне за този модел е повече от оскъдна ) и ще ми е интересно да имам наблюдение от първа ръка и с ваша помощ да запълним информацията за този чудесен модел !!! Как се държи апаратът при по-голямо натоварване (браузване,игри , видео и др ) ,колко време ви държи батерията и как я ползва всеки от вас , скрееншоти с инфо за сравнение и т.н ще са чудесно допълнение към темата според мен !!!
Цитирай
Аксесоари
#2

За мен ще е важно ако някой може да направи сравнение на батерията с Mi3 (който ми издържа по 3 дена )

LG Optimus E720 >> hTC ONE M7 >> Xiaomi Mi4 >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Цитирай
#3

Няма никаква разлика, не виждам и от къде може да дойде- и 2-та телефона са с еднакъв капацитет на батерията, с еднакъв дисплей ( мисля слагат един и същ дисплей в двата модела). При ползване в балансиран режим предполагам и на 2-та цпу-то работи на една и съща честота.

Аз минах от Ми3 на Ми4 и съответно ги ползвам по един и същи начин и с едни същи приложения. И двата основно със стейбъл ромове. Не виждам никаква разлика. Изкарвам спокойно 2 дена, с общо средно между 2.30-4ч на дисплей, 1ч-1ч,30м разговори, 30-40 мин вайбър, постоянни синхронизации на 3 пощи, постоянно съм на 3Г и вкл WiFi и вкл локализация. Като вечер от 23-7,30ч задължително минавам в слийп режим.

Важното и при 2-та модела е да се следи с wakelockdoctor detector някое приложение да не забие и да държи телефона буден с часове. Обикновено това го правят имейл клиентите, особено вградения, или синхронизацията с Ми облака в галерията, или чат пат вайбър.
Цитирай
#4

Аз във вторник викам да поръчам - и ще дам оценка Smile) Пълен краш тест с доста товарене как ще е Smile)
Цитирай
#5

Аз направих трансфер от Mi2S към Mi4 и съм много доволен от батерията. От всекидневни зареждания преди, сега включвам веднъж на 2-3 дена. И то с включени Data + WiFi нон-стоп.

Xiaomi Mi2S 32GBAndroid 4.1.1MIUI 3.7.19
Цитирай
#6

Първи тестбс телефона ...с доста ровичкане,като при нов телефон - с включени 3Г ,wi-fi ,gps i един куп известия smile)
Smile)
Цитирай
#7

Мисля да сменя оригиналното зарядно, който е с преходник за европейския стандарт, с друго без преходник. Някой вече да да го е направил и зарежда с друго неоригинално такова?  Не ми стана ясно обаче с какъв ампераж е оригиналното зарядно, за да е еквивалентно с друго подобно такова по характеристики? С 2A, 1A...друго? зареждането на батерия с такъв капацитет за по-малко от 3 часа, с такова зарядно, не спада ли към категорията "бързо зареждане", което се отразява не толкова добре за живота й? Rolleyes

 
Цитирай
#8

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1056034
Виж последните няколко изречения, токът на заряд е около 1.3А. Аз от първите дни използвам друго зарядно, с тестван максимален ток 2А. И 5А зарядно да използваш, телефонът си го регулира колкото му трябва.
Много интересно, на оригиналното ми зарядно пише 5V/2A - 9V/1.2A - 12V/1A. Когато правих тестовете за тока забелязах, че няколко пъти напрежението скочи на 9V, направо се уплаших и от тогава не съм ползвал оригиналното зарядно. Все си мислих да попитам за тези надписи на зарядното, доста странно ми изглеждат.
Цитирай
#9

@milstan,  да, тези надписи и за мен са малко смущаващи. Но пак не стана ясно с какъв ампераж е оригиналното зарядно? Смяташ, че е 1.3А. При това положение по-силния ампераж само ще намали време за зареждане.  Мисля и аз да го зареждам със зарядно от 2A, но силния ток в случая няма ли да се отрази за в бъдеще на живота на батерията?

 
Цитирай
#10

Силния ток само може да ти предпази зарядното да не изгори и да поддържа нужния ток. Контролерът в телефона си пуска колкото трябва ток за батерията. Грубо казано , от кранчето на чешмата може да пуснеш каквато сила вода искаш, нищо че преди кранчето налягането е голямо. Това прави и контролера на заряда в телефона, ако е изпълнен качествено. А на Mi4 и Redmi2 съм ги проверил многократно, държи нужния ток без да плува.
Ако сложиш зарядно с максимален ток 1А, телефона ще се зарежда грубо казано с 1А, защото самото зарядно не може да пусне повече и се задейства вградения в него (в зарядното) регулатор на ток, ако изобщо има такъв. Той започва да намаля напрежението и по закона Ом тока пада за да не изгори зарядното. Или просто импулсния траф не може да издържи на по-голям ток и в крайна сметка изходното напрежение пак пада. 
В крайна сметка телефонът пак ще се зареди, но за повече време. Обаче за Li-ion батерии може контролера да прави по-специален цикъл на заряд, в началото с по-силен ток, после да го намаля, има различни теории за качественото зареждане на батерията.

Обаче ако със слабо зарядно пуснеш на телефона GPS или процесора заработи на макс, и консумацията общо на телефона се вдигне, тогава токът на зарядното няма да стигне да ти зарежда батерията.
Цитирай
#11

@milstan, с една дума зарядното от 2А ще върши добра работа в случая и без никакви последствия както за устройството така и за батерията.Smile

 
Цитирай
#12

Вече почти година ползвам друго 2А зарядно и телефонът работи "като пушка". Синът ми го ползва като игрова конзола и често с 3G, няма по-голям държач от Mi4. Все пак гледай да е по-качествено зарядното, "да тежи в ръката", като Москвич на пътя.
П.П. Оригиналното зарядно също би трябвало да е 2А, поне така пише на него: 5V/2A. А другите стойности все още не мога да си обясня защо са. Да не са вкарали в телефона и импулсен преобразовател на напрежението (DC-DC), от 9 или 12 волта винаги да го прави 5V ?
Цитирай
#13

@milstan съдейки по minideal, спецификацията на стоковото зарядното е точно толкова : 5V - 2A :

 
Цитирай
#14

Доста бързо се топи батерията ми се струва в сравнение с ноут3 който съм имал 3200mha е неговата батерия.
Цитирай
#15

@falio, зависи как ползваш устройството. На мен батерията при умеренно ползване ми изкарва 2 дена + няколко часа отгоре....Smile

 
Цитирай
#16

@NoMaD двете устройства ги ползвам по един и същи начин Smile явно Амолед-а е много икономичен, почти двойно кара ноута Smile. Иначе кам 3 часа на 3г без да изгася екрана за секунда горе доло изкарва Ми4 то.
Цитирай
#17

Аз пък м/у Ми4 и Ноут 4 ....батерията на Хиаомито ми кара повече ...с около 20% , което си е доста ...може и да е заради екрана на ноута нзн..
Цитирай
#18

явно ноут 3 е с по-икономичен хардуер и екран с по малка резолюция Smile
[Изображение: 07b56d8f0440fcd56b085fc94ce4bd13.jpg]
Цитирай
#19

При мен батерията се справя що годе добре
           
Цитирай
#20

С Miui 7 доста се подобри живота на батерията.
Цитирай
#21

При мен е точно обратното :Smile Явно щото е бета още. Ще чакаме официалния 7
Цитирай
#22

Не е затова. Нещо ти точи батерията.
Цитирай
#23

При мен живота на батерията също е много добър с miui 7. 3 часа екран само 40 % ми взе.

Iphone X Space Grey 
Цитирай
#24

@anatol06 със стейбъл рома нищо не ми я точи.
@lockup зависи кво прайш с телефона, 2 часа не мога да изкарам на asphalt airborne 8 Smile
Цитирай
#25

@falio ти си единствения оплакал се за батерията с miui 7.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)