Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FAQ: Как да инсталирам ROM или Update
#1

За разлика от другите производители (Samsung, HTC, Sony, Motorola, Huawei) ъпдейтите на Lenovo засягат предимно стабилността, производителността и безпроблемното представяне на целия VibeUI. Отделните системни приложения като Contact Manager, Camera, Gallery, Theme Center, Video Player, Music Player, Security (или SecureIt в по-старите версии), SyncIt се ъпдейтват всяко самостоятелно, по подобие на приложенията, инсталирани от Google Play Market. Ако изброените приложения не те подканят автоматично да ги обновиш до по-нова версия, можеш да провериш ръчно има ли ъпдейт като влезеш в Settings на приложението - обикновено това става с натискането на крайния ляв капацитивен бутон на дисплея. За да направиш downgrade на системно приложение виж тази тема!

Най-лесният начин да инсталираш нов Vibe ROM е като провериш за ъпдейт от приложението System Update! Затова, когато купуваш K910, изисквай от продавача да ти го изпрати с меню на английски и без ROOT, за да може да се ориентираш по-лесно! Оригиналните Lenovo ROM-ове са само на английски и китайски!

Преди да започнеш обърни специално внимание с каква версия K910 си! Всички връзки към ROM-ове в тази инструкция са само за Dual Sim версиите K910 и K910e с хак за българския 3G стандарт! Ако си с LTE версията или K910e без хак за UMTS спри до тук!!!

И Н С Т А Л И Р А Н Е:

1. Стартираш приложението System Update, което е интегрирано във всеки VibeUI.
2. Тапваш Check update най-долу.
3. Ако приложението открие по-нова версия на VibeUI ще те подкани първо да го свалиш, а след като го свалиш ще те подкани да го инсталираш. Съгласяваш се. Rom-овете на Lenovo са в две версии developer и stable. ОТА ъпдейтите са само в рамките на една версия. Т.е. ако имаш инсталиран DEV ром, ще получиш ъпдейт само на dveloper rom.

ПРОБЛЕМИ: Ако телефонът не намира ъпдейт, а ти си сигурен, че има такъв ИЛИ намира ъпдейт, но отказва да го свали ИЛИ го сваля, но отказва да го инсталира, това означава че ОТА ъпдейтите са забранени! Обикновено се случва ако имаш инсталирано приложението SuperSU или Custom Rom. Тогава продължаваш със стъпка 4.

4. Стартирай приложението System Update. Натисни най-левия капацитивен бутон на дисплея (или плъзни екрана на приложението на дясно - работи само в по-старите версии!). Избери Tool Kit.
5. В опциите на Toolkit избери Download the latest full pack. Ако нямаш такава опция или искаш да преминеш от Rom DEV версия на ST версия и обратно, тогава трябва да свалиш рома ръчно. В някои от по-старите версии на VibeUi опцията за изтегляне на zip ром директно в телефона липсва.
6. Изтегли Rom от официалния сайт на Lenovo и го прехвърли в паметта на телефона без да го разархивираш (оставяш го zip!).

7. Стартирай отново приложението System Update. Натисни най-левия капацитивен бутон на дисплея и избери Tool Kit.
8. В опциите на Toolkit избери Install the specified update package. Ще се отвори Файловия мениджър, в който трябва да укажеш къде е изтегленият от теб ром в zip формат и да потвърдиш инсталирането му. При сваляне директно в паметта на телефона от стъпка 5, zip рома се намира в папка lenovoota, която не е видима от компютър при usb свързване.
9. Телефонът ще се рестартира. На дисплея ще се изпише Android system recovery <3e>. В средата на дисплея ще ти изпише Error и ще се появи синьо меню.
10. Избираш от менюто като се придвижваш нагоре-надолу с бутоните за усилване и намаляне на звука APPLAY UPDATE FROM INTERNAL STORAGE и натискаш кратко за потвърждение бутона Power.
11. Отново указваш пътя до zip рома в паметта на телефона като се придвижваш с бутоните за звука и потвърждаваш с Power.
12. След като рома се инсталира, избери reboot system now. Ако искаш чиста инсталация с изтриване на снимки, потребителски файлове и настройки, преди да направиш reboot избери wipe data/factory reset.

ПРОБЛЕМИ: Ако не можеш да отвориш директния линк към К910 в стъпка 6, потърси в Download секцията на vibeui.com - понякога Lenovo сменя вътрешните си линкове. Използвай Google translate за превод от китайски на български! Ако телефонът откаже да инсталира zip файла в стъпка 11, провери дали си го изтеглил целия и го изтегли отново. Ако телефонът не се рестартира в стъпка 9, най-вероятно си с custom rom с изключена опция за инсталиране през System Update. Тогава се нуждаеш от чиста инсталация и продължаваш със стъпка 13.

13. Направи в паметта на телефона папка с име sdfuse.
14. Изтегли и постави в папката sdfuse файла K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb.
15. Рестартираш телефона, като задържаш бутоните Power и Volume- докато влезеш в boot менюто.
16. От boot менюто избираш Update from SD card и телефонът сам ще открие и ще ти предложи да инсталира K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb. Съгласяваш се като тапваш Start.
17. Изчакваш инсталацията да завърши, телефонът да се рестартира и да ти зареди рома И се връщаш на т.6


Последна актуализация на 22.12.2014г - обновени са линковете към ромовете на Lenovo в Baidu. При невъзможност да инсталираш през Lenovo-Recovery ползвай метода от тази тема.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
Аксесоари
#2

georgyan написа:За разлика от другите производители (Samsung, HTC, Sony, Motorola, Huawei) ъпдейтите на Lenovo засягат предимно стабилността, производителността и безпроблемното представяне на целия VibeUI. Отделните системни приложения като Contact Manager, Camera, Gallery, Theme Center, Video Player, Music Player, SecureIt, SyncIt се ъпдейтват всяко самостоятелно, по подобие на приложенията, инсталирани от Google Play Market. Ако изброените приложения не те подканят автоматично да ги обновиш до по-нова версия, можеш да провериш ръчно има ли ъпдейт като влезеш в Settings на приложението - обикновено това става с натискането на крайния ляв капацитивен бутон на дисплея.
Тук, с големи червени букви, можеш да напишеш НЕ ГИ ЪПДЕЙТВАЙТЕ ПОНЕЖЕ МОЖЕ ДА СТАНАТ НА КИТАЙСКИ, и да обясниш как се даунгрейдва приложението до предната версия, че да е пак на Английски.
Цитирай
#3

tolostoi написа:Тук, с големи червени букви, можеш да напишеш НЕ ГИ ЪПДЕЙТВАЙТЕ ПОНЕЖЕ МОЖЕ ДА СТАНАТ НА КИТАЙСКИ, и да обясниш как се даунгрейдва приложението до предната версия, че да е пак на Английски.

tolostoi, кое приложение ти е станало на шльокавица след ъпдейт?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#4

Помня ли вече, за secure it и леново маркета се сещам сега.
Цитирай
#5

Със или без ъпдейт Lenovo Market винаги си е бил на китайски и точно заради това съм го премахнал трайно от телефона. SecureIt ми се ъпдейтваше само във Vibe 1.0 и по-ранните версии на 1.5, в 2.0 няма ъпдейти.
Всички изброени приложения се изобразяват коректно на английски след ъпдейт, стига системният ти език да е английски. При български системен език единствено SyncIt се показва на китайски. Но решението при него е да се деинсталира и да се инсталира отново от Google Play Market :thumbup:

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#6

Ами аз на леново маркета съм имал версия на английски, в моментан не ми е на английски, не помня в кой ром ми се случи. А секюрити приложението можеш да влезеш и да си го ъпдейтнеш както препоръчваш. Ето какво ще стане [Изображение: misc.php?item=46036&download=0]

Сещам се, че и дайлъра ми е ставал на китайски, изобщо според мен не трябва да се пипат тези неща, понеже явно на никой от Леново не му дошло на акъла да го оправи това, не като цъфне нова версия и да пускат за всички, нищо, че е само на китайски.
Цитирай
#7

Странно, при мен Security-то никога не е ставало на китайски и то при положение, че системния ми език е БГ. Решението на твоя случай - деинсталирай това Security и инсталирай Security-то на Lenovo от Google play. Гарантирано ще ти работи само на английски!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

То май не се деинсталира толкова лесно, за сега ще пропусна, че да не се счупи нещо, на тоя телефон постоянно нещо трябва да му оправяш, не остава време да се ползва :/
Цитирай
#9

tolostoi, никога не бих си позволил да ти препоръчам нещо, което не съм пробвал!!! САМО И ЕДИНСТВЕНО във Vibe 2.0 Security-то може да бъде безпрепятствено деинсталирано и заменено със Security-то от Google Market! :thumbup:

Btw, кво толкова му ръчкаш на този телефон, че не ти остава време да го ползваш?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#10

Аз съм с вайб 1.5 понеже с 2 ми прави проблема с unknown при изходящите обаждания. А снимката е от познат с Вайб 2, който ме пита как да го оправи.
Иначе гледам нищо да не му ръчкам на телефона, ама той от време на време си прави някакви негови работи. Оня ден ми беше изключил гпс и блутута самосиндикално, редовно иконите ми са андроидчета и след секунда две се опресняват и изглеждат нормално. Трябва да се рестартира явно от време на време.
Цитирай
#11

tolostoi написа:....Оня ден ми беше изключил гпс и блутута самосиндикално....
Имаше някаква настройка в Power Manager/ Auto-disconnect, където можеш да зададеш след определено време по твой избор да се изключат автоматично GPS, WLAN или Bluetooth. Да не би да ти е включена :confused:

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#12

Не, не си играя с паур мениджмънта, за да не почне да ми убива приложения.
Цитирай
#13

Един в needRom е започнал работа по портване на CM11 на К910, дано успее.
Засега е пуснал един мултиезичен изчистен РОМ, но пише, че скоро ще пусне нова версия с възможност да си избираш кои Lenovo приложения да ти инсталира. Добре ми изглежда и мисля да го пробвам тези дни (хем да проверя как ще се оправя с неработещото ми рекавъри):

needRom
Цитирай
#14

CM отдавна не е това, което беше. Твърде нестабилно и твърде много бъгове носи със себе си.

Но пък - ако като излезе го похвалиш, ще се пробва!
Цитирай
#15

Здравейте, имам няколко въпроса.
Прочетох, че зачесохте темата със Security и единият ми въпрос е свързан с него, а именно как се деинсталира приложението Security което е в рома? След ъпдейт в Леново маркета ми става на китайски Sad
Искам да го заместя с това Security или поне да го накарам да се ъпдейтва на английски.

Другият ми въпрос е защо след ъпдейт подаден от Леново маркета на Messenger и Google Таблици приложенията спират да работят.? Оправят се след деинсталиране и нова инсталация.


Благодаря предварително на отзовалите се да ми помогнат.

п.п. Забравих да кажа, че съм с VIBEUI_V2.0_1443_7.67.1_ST_K910

Lenovo A830 -> ZTE V987 -> XiaoMi HongMi -> Lenovo K910 -> Mi 4 -> ZTE Z9 mini -> XiaoMi Mi 5*64GB -> Mi 6*128GB -> Sony XZ premium -> XiaoMi Mi Mix 2*128GB -> OnePlus 5t*128GB -> OnePlus 7t*256GB -> ..... 
Цитирай
#16

След като си ъпдейтнал през маркета на Lenovo, пробвай да го деинсталираш през System Settings>Apps>Downloaded би трябвало да се е появило там. Ако е така, след деинсталацията ще ти се появи предишното Security.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#17

Здравейте колеги, имам нужда от помощ. Нямам много време да чета, затова ще питам две-три основни неща, които ще ми трябват за да флашна на един приятел телефона.
Трябва ми най-читавия ром, като за ежедневна употреба, по възможност Вайб 2.0
Няяма да се ползват рут, къстъмизации в последствие и причие.
Български език, ако не е преведен нацяло на бг, може и 1.5 но държа да е някакъв стабилен.
И последно, модемите... имате ли наблюдение китайските телефони, как се държат тук? Ако има някаква специална тема с модеми, предвидени за нашия регион да ме упътите.

Извинявам се, че така набързо питам, знам, че има търсачка и аз се дразня, като ми изстрелят във форума но наистина нямам нужното време да се заровя тепърва. Пък и няма да го ползвам аз след това, за тествам обстойно. Просто ми трябва, чист сток ром, без проблеми с обхвата и на бг Smile

С флаша ще се справя.

Благодаря и сори още веднъж.
Моля ако не е за тази тема въпроса, модераторите да ми преместят мнението Smile надявам се ще го открия някакси след това Smile

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#18

@DPapazov, кратко и ясно:

Няма ROM на БГ, нито официален, нито кастъм!
Няма проблем с модемите, не се налага да ги модифицираш - покриват целия честотен спектър на родните оператори.
VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910_NK_W_E2D0.zip
VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910_NK_W_EE65.zip

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#19

georgyan написа:@DPapazov, кратко и ясно:

Няма ROM на БГ, нито официален, нито кастъм!
Няма проблем с модемите, не се налага да ги модифицираш - покриват целия честотен спектър на родните оператори.
VIBEUI_V1.5_1420_4_ST_K910_NK_W_E2D0.zip
VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910_NK_W_EE65.zip

Мерси, за бг странно. Сега е с такъв на български Smile
Виждам, че сим 1 е 3г, сим 2 е 2г дуал сим актив. Не е стендбай. Но това май се води 910Е или аз се бъркам вече от всичко прочетено на руски и прочие. Поне не открих кратко ръководство, как да ги различавам тези под серии.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#20

Китайците ги пращат с половинчат превод на рома, което не го прави на български :whistle:
Пък и защо ще му сменяш рома, като за него е по-важно да има български, отколкото по-нов ром?!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#21

Защото е пълен с китайски глупости, и навсякъде хвърчат пауър сейвъри, оптимизатори, маркети и сещаш се... нещо се зачетох в хда, че ако се ъпдейтне му се локва бутлоудъра и се скапва, а се зачудих изобщо дали да го флашвам. 4.2.2 е още вайб 1.0
Не знам колко е вярно това с бутлоудъра, но да допълня към другата тема, кангруут работи на 4.2.2 Wink

Служебния S860 още тази вечер ще е с вайб 2, ама този се зачудих нещо...

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#22

А бе мятай го на 2.0 - bootloader-a се заключва, но се и отключва Lol

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#23

georgyan написа:А бе мятай го на 2.0 - bootloader-a се заключва, но се и отключва Lol

Инсталирах го, сега както знаеш българския почти навсякъде но със забележки, като предния но без китайски глупости и прочие.
Не ми е първото леново, което флашвам, но ми е първото, което се наложи през адб.
Благодаря за инструкциите, свършиха пефектна работа.
Направил си страхотни теми :cheers:

Само се чудя, защо флашнах супер узър и тези гаппс от инструкциите, тъй като рома май си има вградени но не е фатално. Аз су приложението ще му го махна за да не си докарва бела на главата с някое неволно натискане.

Apple iPhone 7
Lenovo
VIBE P2; 
XDA= Mitky82
Цитирай
#24

Пичове при мен по какъвто и начин да пробвам ъпдейта телефона се рестартира, за секунди се показва логото на леново и горната част сякаш се размазва (става пикселизирана), след което телефона отива в един безкраен черен екран и единственото което му свети е ЛЕД-а в синьо.

Ползвал съм това: https://www.androidbg.com/forum/topic921...-root.html

за да стигна до Вайб 1.5 но от него не мога да мръдна.
Цитирай
#25

nkoleff написа:Пичове при мен по какъвто и начин да пробвам ъпдейта телефона се рестартира, за секунди се показва логото на леново и горната част сякаш се размазва (става пикселизирана), след което телефона отива в един безкраен черен екран и единственото което му свети е ЛЕД-а в синьо.

Ползвал съм това: https://www.androidbg.com/forum/topic921...-root.html

за да стигна до Вайб 1.5 но от него не мога да мръдна.

И при мен ставаше същото - мисля, че Flashtools ми омазаха нещо рекавърито. Значи като решение - от qsb-файлът даунгрейдваш и после през ADB флашваш последния официален стабилен. Иначе не можеш да инсталираш никакъв OTA ъпдейт, точно защото е омазано рекавърито и екрана в горната част се пикселира, при което всичко спира.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)