Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

FAQ: Как да инсталирам ROM или Update
#26

Какви са тия флаш tools? А какво да ползвам за бекъп да му се невиди, бая неща имам насъбрани...
Цитирай
Аксесоари
#27

nikophin написа:
nkoleff написа:Пичове при мен по какъвто и начин да пробвам ъпдейта телефона се рестартира, за секунди се показва логото на леново и горната част сякаш се размазва (става пикселизирана), след което телефона отива в един безкраен черен екран и единственото което му свети е ЛЕД-а в синьо.

Ползвал съм това: https://www.androidbg.com/forum/topic921...-root.html

за да стигна до Вайб 1.5 но от него не мога да мръдна.

И при мен ставаше същото - мисля, че Flashtools ми омазаха нещо рекавърито. Значи като решение - от qsb-файлът даунгрейдваш и после през ADB флашваш последния официален стабилен. Иначе не можеш да инсталираш никакъв OTA ъпдейт, точно защото е омазано рекавърито и екрана в горната част се пикселира, при което всичко спира.
След като даунгрейдне по описания начин, даже не се налага да използва ADB, а просто да качи в паметта на телефона ROM-a, който си е харесал и с помощта на вградения инструмент System Update да го флашне. Всъщност в тази тема е описано подробно как се прави това: https://www.androidbg.com/forum/topic930...pdate.html

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#28

Да, ама като му е омазано рекавърито (и на мен ми се пикселираше така екрана), нищо не можеше да се направи чрез System Update. Затова предложих ADB, иначе през System Update е много по-лесно. Бек-ъп си направи на контакти, смс-и, десктопа (в облака на леново става най-лесно, ако имаш акаунт). Приложенията не знам как да си ги бек-ъпнеш без рекавъри (a после с Nandroid manager се възстановяват).
Цитирай
#29

И при мен ми се беше омазало рекавърито, но след като флашнах K910_SS_S_2_040_0109_131226.qsb, поставен в папка sdfuse през инженерното меню с опцията SD Update всичко си дойде на мястото т.к. с този ROM се инсталира Android system recovery <3e>, след това по описания по-горе от мен начин успях да флашна последния наличен ROM съвсем на чисто и сега си имам оригинално работещо рекавъри.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#30

Здравейте, интересува ме след като изпълня стъпките ще имам ли:
1. Изцяло английско меню на телефона
2. Ще имам ли работещ google play или трябва да правя нещо допълнително
3. Ще имам ли някакви проблеми с контактите
4. Ще имам ли програми или други работи на китайски???

Искам да го направя това нещо, за първи път ще ми е и искам да знам какво да очаквам за да знам дали да "рискувам"

Благодаря предварително.
Цитирай
#31

1. Да, ще имаш изцяло английско меню.
2. За да имаш работещ Google Play ще трябва да изпълниш инструкциите от тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic929...vices.html
3. Аз не съм имал кой знае какви проблеми с контактите досега.
4. Ще имаш програми на китайски, но можеш да ги изчистиш като следваш инструкциите най-напред в тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic929...nroot.html , после в тази: https://www.androidbg.com/forum/topic933...eniya.html .
5. А тази тема: https://www.androidbg.com/forum/topic938...-ezik.html ще ти покаже как да активираш българския системен език.

P.S. И бих те посъветвал преди да пристъпиш към каквито и да било интервенции, да прочетеш важните теми няколко пъти, тогава ще си по-сигурен в действията си. И не се плаши не е никак сложно, ако не си правиш експерименти разбира се.

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#32

Здравейте, първо трябва да благодаря на georgean за изчерпателните инструкции!!! Само може да вкара в точка 11, че е добре да се вкара този файл в папка с име започваща с А, защото неможе да скролва. След това да благодаря на nikson70 за отговорите на моите въпроси с конкретни линкове иначе щеше да е доста по-трудно сам да се сещам за тези работи. Всичко направих по инструкциите и нямах никакъв проблем, а правя всичко това за 1ви път. БРАВО!
Цитирай
#33

Здравейте отново, интересува ме дали е безопасно да ъпдейтвам, каквото и да е от приложенията, които са интегрирани в телефона (камера, музика, и т. н.) и system update също?
Цитирай
#34

DMitov написа:Здравейте, първо трябва да благодаря на georgean за изчерпателните инструкции!!! Само може да вкара в точка 11, че е добре да се вкара този файл в папка с име започваща с А, защото неможе да скролва.

Скролирането става с бутоните за усилване и намаляне на звука: volume+ и volume-


DMitov написа:интересува ме дали е безопасно да ъпдейтвам, каквото и да е от приложенията, които са интегрирани в телефона (камера, музика, и т. н.) и system update също?

Категорично БЕЗОПАСНО е!!! Ако след ъпдейт системно приложение ти създава проблеми и искаш да се върнеш на по-старата версия, можеш да направиш downgrade по метода в раздел I на тази тема.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#35

georgyan написа:
DMitov написа:Здравейте, първо трябва да благодаря на georgean за изчерпателните инструкции!!! Само може да вкара в точка 11, че е добре да се вкара този файл в папка с име започваща с А, защото неможе да скролва.

Скролирането става с бутоните за усилване и намаляне на звука: volume+ и volume-


DMitov написа:интересува ме дали е безопасно да ъпдейтвам, каквото и да е от приложенията, които са интегрирани в телефона (камера, музика, и т. н.) и system update също?

Категорично БЕЗОПАСНО е!!! Ако след ъпдейт системно приложение ти създава проблеми и искаш да се върнеш на по-старата версия, можеш да направиш downgrade по метода в раздел I на тази тема.

Здравей, при мен не се получи с бутоните, не искаше да скролва. Ще имам в предвит това, което казваш за доунгрейда. Още веднъж благодаря за инструкциите.
Цитирай
#36

Нещо не иска да ми инсталира нови ъпдейт по ОТА (стабилния 14МБ) - предполагам заради root-a...
Някой пробвал ли е да го инсталира чрез сваляне на пълния ъпдейт или с махане на root-a и после пак всичко наново?
Цитирай
#37

Edit
Цитирай
#38

И след unroot не иска да инсталира ъпдейта, сега ще пробвам, като изтегля целия ROM

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай
#39

При мен всичко мина безгрижно....

OnePlus 3T
Цитирай
#40

didipov написа:При мен всичко мина безгрижно....

С коя версия си, root?, правил ли си промени по build.prop?
Цитирай
#41

С stable vibe 2.0...... без рут, с инсталирани гапсове през cwm...

OnePlus 3T
Цитирай
#42

Искам тук да изкажа големи благодарности към Колегата georgyan,за подробните напътствия за ъпдейта и затова ,че ме изтърпя с всичките ми (лайшки)въпроси. Благодаря много,продължавай все така да помагаш на хората,защото благодарение на вас се развиват БГ форумите.

OnePlus 3T A3003  Android 9.  OxygenOS 9.0.5
iGO Primo NextGen 9.18.27.687519
Цитирай
#43

Докато чакам пичагите от needrom да пуснат стабилен CM 12 се чудя дали да не ъпдейтна VIBE-а.
В момента съм с VIBEUI_V2.0_1437_ST и съм доволен от работата, но напоследък забелязвам лек лаг в chrom-a. В ъпдейтера ми дава че има 1516 ST пуснах я да се дърпа сега бавно и славно.
Ако инслирам ъпдейта не би трябвало да загубя приложенията си и снимките нали? Разкарал съм малко от китайските приложения, които се махат без root, и каквото мога съм фрийзнал иначе не съм правил никакви модификации.

След ъпдейт предполагам, ще трябва пак да слагам пак гугълските сървиси? 
Цитирай
#44

Сложи ли вече 1516? Имаш ли впечатления?
Благодаря!
Цитирай
#45

Опитвам се да си ъпдейтна телефона но като вляза в System update ми излиза надпис за "За съжаление настройки спря" телефона ми го пратиха рутнат със SuperSu но сега като се опитам да отворя програмата ми дава "Няма инсталирано SU и SuperSu не може да го инсталира.Това е проблем." отдолу ок и като го натисна ме вади от SuperSu.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)