Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3
#1

Моля някой който по-обстойно е правил снимки с Z3 да сподели мнение.Виждате ли огромна разлика или някакъв напредък от Z2 ? Как ви се струва камерата, като цяло добри снимки ли прави и има ли някакви големи недостатъци ? Мерси Smile

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
Аксесоари
#2

недостатък е можеби светкавицата,можело е да е по силна,иначе прави по добри снимки от Z2 но не е кой знае каква разликата като цяло

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#3

Sokolchev написа:недостатък е можеби светкавицата,можело е да е по силна,иначе прави по добри снимки от Z2 но не е кой знае каква разликата като цяло

Мерси за отговора, просто съм голям фен на Сони и съм се насочил към Z3, но предишния път се отказах за Z2 просто защото не бях убеден че камерата е толкова добра и сега искам да съм сигурен че наистина прави хубави снимки телефона. Smile

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#4

Artanis написа:
Sokolchev написа:недостатък е можеби светкавицата,можело е да е по силна,иначе прави по добри снимки от Z2 но не е кой знае каква разликата като цяло

Мерси за отговора, просто съм голям фен на Сони и съм се насочил към Z3, но предишния път се отказах за Z2 просто защото не бях убеден че камерата е толкова добра и сега искам да съм сигурен че наистина прави хубави снимки телефона. Smile
Че то и Z1 и Z2 правят хубави снимки Tooth .Дори Z1 с андроид 4.4.4 прави с една идея по-добри от Z2(която е с 4.4.2).Нещата са на софтуерно ниво,иначе самата камера е чук.Ако очакваш някакви чудеса от камерата,то по-добре се насочи към друга марка/модел телефон.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#5

Spellbound91 написа:
Artanis написа:
Sokolchev написа:недостатък е можеби светкавицата,можело е да е по силна,иначе прави по добри снимки от Z2 но не е кой знае каква разликата като цяло

Мерси за отговора, просто съм голям фен на Сони и съм се насочил към Z3, но предишния път се отказах за Z2 просто защото не бях убеден че камерата е толкова добра и сега искам да съм сигурен че наистина прави хубави снимки телефона. Smile
Че то и Z1 и Z2 правят хубави снимки Tooth .Дори Z1 с андроид 4.4.4 прави с една идея по-добри от Z2(която е с 4.4.2).Нещата са на софтуерно ниво,иначе самата камера е чук.Ако очакваш някакви чудеса от камерата,то по-добре се насочи към друга марка/модел телефон.

Знам че правят хубави снимки, но няма да изпадам в подробности за колко недостатъка на камерата на Z1 и Z2 съм чел. Да и аз по-скоро вярвам че е на софтуерно ниво, притежавам доста неща на Sony и при тях е винаги така , даже и при конзолите ми, софтуера винаги е бил по-слабата им страна.Както казах не бих си взел друг телефон освен Sony иначе от доста изчетени/изгледани ревюта, може да се каже че камерата на Z3 ако не най-добрата , то е в топ 3 , така че не виждам колко повече бих могъл да намеря в някой друг телефон. Smile Удържах да не си взема Z1 и Z2 защото все чаках и чаках Сони да измайсторят перфектната камера, но виждам че разлики почти няма, така че няма смисъл от повече чакане.

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#6

Изчакай Z4 догодина с още по-хубава камера.(шегувам се Smile .

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#7

За мен камерата на Z3 е повече от перфектна и не виждам какво повече може да се желае. Да, не снима като DSLR, но може да засрами доста цифрови фотоапарати дори от най-високия клас.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#8

Z2 в liveview режим се движи по мазно всичко, на Z3 насича доста. Някой има ли мнение по въпроса ?

iPhone 6S Plus / Galaxy Note 5
Цитирай
#9

gotin написа:Изчакай Z4 догодина с още по-хубава камера.(шегувам се Smile .

Спама ти е ненужен.
Телефона го взех преди 2 дни и трябва да кажа че съм доволен от снимките които прави. Даже не съм си играл толкова с настройките за ръчен режим, тогава вече ще стане страшно.

Sony Xperia Z3  
Sony Xperia XZ  
Huawei P40 PRO
Цитирай
#10

Предполагам, че ползват един и същ сензор още от Z1. Имам и двата, Z1 е с отключен "зареждащ сектор" Tooth баси превода, та съответно BIONZ-а не би трябвало да работи. Не ми се занимава да го заключвам и отключвам отново, евентуално след излизане на lollipop. Z3 преди руут, съответно бекъп на трим партишъна няма да отключа, т.е. при него уж работят софтуерните магии на сони. Разлика има, снимки в тъмно вкл. панорамни. Все пак при Z1 максимума е iso 800, при Z3 - 3200 - САМО на 8Мрх!!! при 15-20Мрх слиза на 800, не забелязвам разлика.

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай
#11

Някой да каже нещо за софт скин ефекта и при двете камери (предна и задна) на Z3 и на Z3 compact?
Чета във форумите на Сони, за този проблем и изглежда доста неприятен. Нямало как да се изключи тази опция и всички там чакат ъпдейт. При снимане на хора, кожата се замазвала и всички изглеждали гладки като бебешки лица.

А розовото петно при бял фон?

На път съм да купя един от двата апарата, но това е един от смущаващите за мен бъгове, както и този с самоотварящата се клапа при микро юсб-то.

 
Цитирай
#12

аз не съм чул още някой да се е оплакъл от камерата или тапите,поне не и от форума

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#13

Здравейте колеги, само коментари чета, а никой не качва снимки да се видят, да се коментират и така повече хора да извлекат най-доброто от камерата. Нека не се отваря нов раздел, но да се качат снимки тук ако е възможно. Лек и успешен ден.
Цитирай
#14

Ето 4 снимки в пълна резолюция, които направих току-що. Мисля, че може да се добие представа за качеството на камерата.

[Изображение: 787105_fr.jpg]


[Изображение: 787106_fr.jpg]

[Изображение: 787107_fr.jpg]

[Изображение: 787108_fr.jpg]

Лично за мен тя снима по-добре от 90% от сапунерките на пазара.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

Не знам какво толкова те радва при наличието на толкова шум по снимките. Ама важното е ти да си доволен.
Цитирай
#16

(2015-01-26, 15:49:32)stangen написа:  Не знам какво толкова те радва при наличието на толкова шум по снимките. Ама важното е ти да си доволен.

Колега дай дефиниция на "шум", много използвана думичка, сигурен съм че повечето идея си нямат какво означава и поради тая причина ни осветли, или покажи снимка без "шум" в нея. Предварително благодаря.
Цитирай
#17

Снимка без шум особено от телефон ще видиш друг път. Едва ли е тук мястото да спорим колко е добра камерата на Z3 и дали "чудното" качество не е дело на "post processing".
Цитирай
#18

(2015-01-26, 16:04:19)stangen написа:  Снимка без шум особено от телефон ще видиш друг път.  Едва ли е тук мястото да спорим колко е добра камерата на Z3 и дали "чудното" качество не е дело на "post processing".

Точно затова исках да попитам дали пък LGто ти прави снимки без шум, без да се засягашSmile
Цитирай
#19

(2015-01-26, 15:49:32)stangen написа:  Не знам какво толкова те радва при наличието на толкова шум по снимките. Ама важното е ти да си доволен.

По-добре да има шум, но да се вижда всичко. Отколкото това което правят Самсунг и ЛГ - oversharpening на обекта на фокус и всичко друго е затъмнено за да се прикрие шума.
Ти имаш ли Z3, правил ли си снимки с него, сравнявал ли си ги с някой друг телефон, който имаш? Идваш като парашутист и критикуваш без аргументи.
Цитирай
#20

(2015-01-26, 15:49:32)stangen написа:  Не знам какво толкова те радва при наличието на толкова шум по снимките. Ама важното е ти да си доволен.

Ще се самоцитирам.

Цитат:xn3k


Лично за мен тя снима по-добре от 90% от сапунерките на пазара.

Какво неясно написах? Unknw_mini 

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#21

Не се засягам ...имам Z3 (както и LG G2) и не ми харесва как снимат ...може би защото от дълги години ползвам DSLR и съм се разглезил. Аз не споря, просто изказах мнение и веднага решихте да скочите все едно бранда който в момента ползваме е "светая светих" Smile
Цитирай
#22

(2015-01-26, 16:16:54)stangen написа:  Не се засягам ...имам Z3 (както и LG G2) и не ми харесва как снимат ...може би защото от дълги години ползвам DSLR и съм се разглезил.

Аз имам G3, Z3, като преди това, само тази година, минах през S5, Note 3, Nexus 5, Z2, iPhone 5s. Единствено не съм се докосвал до Ноут 4 и Нексус 6 за които се твърди, че са с най-добрите камери в момента. На базата на опита ми с различните модели, смело мога да трърдя, че като цяло камерата на Z3 е най-добрата от телефоните, които съм ползвал. Единственият недостатък е когато е наистина тъмно, толкова тъмно, че и аз да не мога да виждам, само тогава камерата на Z3 се излага, във всички други ситуации се справя страхотно.

А да коментираш качеството на снимка от телефон на базата на опита си с DSLR е нелепо.
Цитирай
#23

(2015-01-26, 16:16:54)stangen написа:  Не се засягам ...имам Z3 (както и LG G2) и не ми харесва как снимат ...може би защото от дълги години ползвам DSLR и съм се разглезил. Аз не споря, просто изказах мнение и веднага решихте да скочите все едно бранда който в момента ползваме е "светая светих" Smile

Е да де, ама да сравняваш камера на телефон и камера на фотоапарат е несериозно, моето мнение скромно е че Z3 прави отлични снимки, по-добри от 90% от смартфоните на пазара, но всеки има право на мнение. Благодаря за хубавата дискусия, ползвайте си телефончетата със здраве.
Цитирай
#24

(2015-01-26, 16:21:12)Lewskarche написа:  
(2015-01-26, 16:16:54)stangen написа:  Не се засягам ...имам Z3 (както и LG G2) и не ми харесва как снимат ...може би защото от дълги години ползвам DSLR и съм се разглезил.

Аз имам G3, Z3, като преди това, само тази година, минах през S5, Note 3, Nexus 5, Z2, iPhone 5s. Единствено не съм се докосвал до Ноут 4 и Нексус 6 за които се твърди, че са с най-добрите камери в момента. На базата на опита ми с различните модели, смело мога да трърдя, че като цяло камерата на Z3 е най-добрата от телефоните, които съм ползвал. Единственият недостатък е когато е наистина тъмно, толкова тъмно, че и аз да не мога да виждам, само тогава камерата на Z3 се излага, във всички други ситуации се справя страхотно.

А да коментираш качеството на снимка от телефон на базата на опита си с DSLR е нелепо.

Ще пиша само за тази част от текста,която съм подчертал!
Стоим си с един приятел на главната в Пловдив през нощта и вадим телефоните да снимаме едни Елхи (той има G2„а аз Z2) ,ами от 4 опита той не можа да хване фокус Big Grin ,а Сонито фокусираше и снимаше без проблем.И двата телефона бяха на автоматични режими.Тук не искам да засегна собствениците на G2 и да изкарвам сонито голяма работа!Може това да е частен случай,само споделям мнение Smile .

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#25

Не говоря за снимки навън, къде малко или много винаги има някаква светлина, ако щеш и такава отразена от луната. Говоря ти за снимки на закрито, пробвай довечера у вас на загасена лампа, да настъпи непрогледен мрак - телефона не може да фокусира хубаво и когато светне светкавицата, ако обекта на фокус е дори малко светлоотразяващ, той излиза на снимката "светещ". Ще кача такава снимка довечера.
Иначе за нощни сцени е страшен, улавя много светлина с това високо ИСО. На снимките виждам много повече от колкото реално с очите си. Ако имаш и добра ръка или статив нещата стават на много сериозно ниво.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)