Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3
#76

(2015-03-15, 14:47:33)rumo написа:  Тая миниатюра дето съм я качил само аз ли я виждам? За какви цветове и дисплеи говорим? Като натиснеш върху нея ми кажи там в ограденото поле от снимката на Z3 можеш ли да прочетеш нещо, докато при самсунг-а всичко се чете идеално.

Снимакта е правена на почти тъмно, с много мижаво осветление от около 2 метра, след което е зумната на 100% и изрязана в центъра.

Всички я видяхме, но поне аз нямам проблеми като теб. Току-що реших да експериментирам. Снимах шампоан в напълно тъмна баня (100% тъмнина) от 2 метра и ето резултата в миниатюрата (отвори линка на 100%) Кое не се чете? Да, най-ситните букви трудно се различават (последните 2 абзаца на етикета), но и на твоите пожарогасители при Note 4 е същото.

/цък за голям размер/
[Изображение: cf75fac78ae6054d.JPG]

Ето и един кропнат зуум на 100%

[Изображение: 9e582158ee604bef.JPG]

Без да се обиждаш, но 99% от качеството в една снимка са въпрос на фотографски умения (както се казва "зад клавиатурното устройство"), а не на самия телефон. Storstark

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари
#77

То хубаво задклавиатурното устройство да е виновно, но снимките съм ги правил последователно една след друга с 2-та телефона.
Вадя единият от джоба, забърсвам му камерата и снимам на авто, вадя другия и повтарям действието
Пожарогасителя е еднин и същ, разстоянието е едно и също, светлината е същата,  задклавиатурното устройство е същото. Разликата (която за мен е очевадна) трябва да идва от предклавиатурното.

Повярвай ми и аз искам сонито да снима по-добре, щото както писах по-горе всичко друго в него м харесва повече, но не мога да си изкривя нито погледа, нито езика и да кажа, че е по-добрия фотоапарат.
Цитирай
#78

Идеята е че сонито прави страхотни снимки но трябва да се играе с настройките. Авто режима е умряла работа Wink А дори да си играеш с настройките но незнаеш какво правиш може още да влушиш нещата Wink
Тази снимка е от XDA [Изображение: 16776739661_a61f5c5e6c_c.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#79

(2015-03-15, 18:18:52)rumo написа:  Повярвай ми и аз искам сонито да снима по-добре, щото както писах по-горе всичко друго в него м харесва повече, но не мога да си изкривя нито погледа, нито езика и да кажа, че е по-добрия фотоапарат.

Добре де, видял си снимката, която съм постнал по-горе. Сам виждаш, че надписите не изглеждат като тези на пожарогасителя ти. Как си го обясняваш? Unknw_mini

Има и нещо друго. Все пак не забравяй, че това е телефон. Защо е нужно да се увеличава всичко на 100% и да се заглеждаш в детайлите? Това не е професионален фотоапарат, а устройство, което да запечатва спомени и ежедневни интересни моменти. Тези снимки обикновено се гледат намалени до резолюцията на монитор или телевизор. Какъв е смисъла да снимам приятели и след това да им гледам порите и власинките по кожата на 100%-ов зуум!  Lol Ако ще се занимаваш с фотография, вземаш един DSLR с една торба обективи и там вече се заглеждаш във всеки зуумнат детайл. Wink

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#80
Photo 

Ето две снимки в автоматичен режим, без светкавица. 

Първата е от LG G2
[Изображение: 15qsqq1.jpg]

Ето го и Сончо (в атоматичен режим не е "върха на сладоледа") Smile 
[Изображение: 2roibzd.jpg]
Цитирай
#81

Вземете прочетете малко темата за камерата на телефона в хда (http://forum.xda-developers.com/z3/gener...s-t2887635) преди да коментирате. В авто режим на снимане камерата се представя не на ниво. Ако имате поне малко фотографски умения (и сте прочели темата в хда) ще можете да направите перфектни снимки с телефона (manual режим). Примерна снимка. Smile
[Изображение: attachment.php?attachmentid=3081111&d=1419511354]

Galaxy S6 Gold Platinum
Цитирай
#82

Винаги съм си мислел, че идеятя е да го извадя от джоба и да направя снимка веднага. Ако ще трябва да правя ръчни настройки си предпочитам DSLR-a.
Цитирай
#83

Да, точно това е идеята за камерата на телефон. Вадиш, натискаш бутона и софтуера, който трябва да е по-интилигентен от 99% от притежателите на телефона, да си вземе правилните настройки -ISO, фокусно разстояние, експозиция и да направи качествена снимка.
Ако снимаш луната или гората сигурно е лесно, няма да избягат никъде.  Но аз моя тел го ползвам да си снимам основно 5 годишната дъщеря. Не мисля, че мога да я застопоря в една позиция и да ровя 3 минути в настройките на телефона.

Друго: никой не е казал, че камерата е лоша, особено на открито е супер, на закрито да речем че е пак е ок, но не търпи сравнение с другите топ телефони.
Цитирай
#84

Много се вманиачихте.  Lol Аз вадя и снимам... каквото излязло - такова. В крайна сметка снимам спомени, а не художествени произведения. Забравихте ли VGA камерите на телефоните отпреди 10 години?  Lol Колко снимки имам правени с Philips 755... за нищо не стават, ама са спомени!  Lol

Да ви припомня качеството:
[Изображение: cb86e4cb5d901701.jpg]

[Изображение: 86bdccb73cbdba5c.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#85

Аз не съм имал възможност да си играя с камерата все още. Но ето две тестови от сутринта.

тази е в автоматичен режим със светкавица без никаква обработка:
[Изображение: DSC_0307JPGapS4zlp_thumb.jpg]

а тази е в manual но без никакви настройки, и после съм си играл с едитора:
[Изображение: DSC_0309vM4q4hv_thumb.jpg]

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#86

xn3k@ Качеството на снимката от филипса е отлично, само казваш, че е имало мъгла и си ок.
Първият ми телефон с камера  по спомен беше

.jpg SE T290.jpg Размер: 55.04 KB  Сваляния: 17
 SE T 290. Tooth  

Tова е модел от 2004г.  Камерата се купуваше отделно и се набиваше отдолу на порта за зареждане. Телефона вече не го помня колко струваше но камерата беше 90лв и не се намираше лесно - то кой луд да я купи.

Качеството от снимките беше като на едновремешното "маймун фото" където  дядовци стояха по парковете  и си навираха главите в  едни дърти фотоапарати, за да те заснемат.  След 2 часа отиваш, той бърка в една кофа с вода ( явно проявител), вади снимката и вика " а ся ако се познаеш давай 2лв и бягай"  Big Grin  Понеже в държавните студия снимките излизаха след 3-4 дена.

Така и аз снимах с тоя телефон, навсякъде разнасях камерата в едно кожено калъфче.. вадя слагам я отдолу и щрак- то туй да те снимат с телефон, беше като да те качат на самолет. 
После обаче никой не щеше да се види, снимките се триеха веднага и затова няма нищо от тогава. 
Много ме базикаха за тая камера.

Сигурно ми стана фикс идея да имам телефон с максимално качествена камера, та от тогава насам съм си купувал всички телефони с добри камери, които са излизали на пазара.
 Oт любимото ми SE Satio, Samsung Оmnia HD ...през N8 ... 808 Pure view...N1020... oт там тръгнаха пак надолу..  
От 5-6г поне от всички телефони  пазя снимки на Пс-то и ги наглеждам  и сравнявам.
Цитирай
#87

Ахахаха... външните камери ги бях забравил!  Lol И аз имах такава, на Siemens M55 Lol Нейните снимки съвсем за нищо не ставаха, ама аз си ги пазя (а бяхме млади). Даже имам цял диск от тях и от време на време си ги преглеждам. Даже и светкавица си имаше... Lol

[Изображение: siemens-55-kamera.jpg]

И за да не сме съвсем офтопик, все пак снимките от сегашните телефони са много повече от добри.Tooth Колкото пъти си погледна старите творения и сегашните ми изглеждат като от DSLR. Tooth

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#88

Още няколко пробни от днес:

Backgr. Defocus:
[Изображение: 8002553C.jpg]


[Изображение: 8002564n.jpg]

Manual: ISO: 50 Mattering: SPOT Light balance: SUNNY (20mpx с 16:9 кроп)
[Изображение: 8002570v.jpg]

качил съм ги и в XDA след като ги качих тук, да не кажете, че съм ги краднал ;д

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#89

Сполучливи са. Въпроса е, че почти всички телефони правят страхотни снимки в макро режим.
Цитирай
#90

(2015-03-24, 10:06:04)GH0STFACE написа:  Сполучливи са. Въпроса е, че почти всички телефони правят страхотни снимки в макро режим.

Съгласен съм, и старата Zка правеше супер снимки на макро. Но времето е неподходящо да снимам навън. С нетърпение очаквам да се раззелени, за да си поиграя някой ден навън. 

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#91

https://www.flickr.com/photos/77537273@N...512651095/

Поздрав за всички, които се оплакват от камерата на серия Z!
В Xperiablog има и кратко ръководство, което вероятно мнозина ще прескочат, щото ауто режимът трябва да компенсира незнанието  Big Grin!
Цитирай
#92

Va Тези снимки наистина ли са от Z1? Va Ми, те са по-добри от DSLR! Va

[Изображение: 14361927161_c6aeebcd33_k.jpg]

[Изображение: 15827555197_eec698d736_k.jpg]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#93

(2015-03-24, 11:35:17)xn3k написа:  Va Тези снимки наистина ли са от Z1? Va Ми, те са по-добри от DSLR! Va

[Изображение: 14361927161_c6aeebcd33_k.jpg]

[Изображение: 15827555197_eec698d736_k.jpg]

Под всяка снимка /фликр/ – пълно описание на режима.
Цитирай
#94

Понеже се занимавам любителски и с фотография, съм поддръжник на идеята, че снимката я прави фотографа, а не камерата. Човек с познания може да направи чудеса от камерата на обикновен телефон, дайте DSLR на идиот, който знае само да щрака на автоматичен режим и няма да има никаква полза. Не казвам, че е лошо да се снима и на автоматичен режим, когато искаш да заснемеш спомен, нямаш време да правиш настройки, но да обвиняваш камерата, че не мисли вместо е теб е безпредметно.
Съгласен съм също, че и автоматичния режим на Z3ката е недобър, и трябва да се работи по него, но там въпроса е софтуерен, не хардуерен. А самата камера на телефончето е с голям потенциал.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#95

[Изображение: duTJGH.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#96

Здравейте
искам да питам възможно ли е снимките т.е имената на снимките при запис да не са DSC ..... ами примерно датата на която е правена снимката
Цитирай
#97

Възможно е да се преименуват, но не в момент на запис.  
С външно приложение, например Това.

Приложение за камера Camera Fv-5, има тази опция за дата, час, година и т.н.,  което име на снимката, слага по време на създаването й.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#98

Благодаря Ви много за съвета
Цитирай
#99

Снимки правени със Sony Xperia Z3:
[Изображение: 067c5ffe3cf010c8.JPG]
[Изображение: 8022067n.jpg]
[Изображение: 12165_345463278981930_600069358226099938...e=55BA246F]
[Изображение: 8022072O.jpg]
[Изображение: 56ab3799fb1e1dab.JPG]
[Изображение: 8022080f.jpg]

Всичките са правени на Авто режим.
Цитирай

Няколко бързи от днес. Извадих телефона и щраках. После съм кропнал.

[Изображение: 8022472R.jpg]

[Изображение: 8022474O.jpg]

[Изображение: 8022475O.jpg]

пп: Втората не е с бекдефокус, а е обикновено макро. Мисля че се справи добре.

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)