Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3

Още една от мен този път напълно чиста, без никакви модвания. [Изображение: aBvL16w.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: 737d24598ddf749ec2a08b42a4570d43.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

[Изображение: 2015_04_05_16_23_43.jpg]

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

One World Trade Center
https://drive.google.com/folderview?id=0...sp=sharing

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
Photo 

Ето няколко от мен, снимани при различни условия. Някои са пипнати, други не (за настройки говоря). 

[Изображение: 8151930l.jpg]

[Изображение: 8151939a.jpg] [Изображение: 8151943x.jpg]

[Изображение: 8151940Q.jpg]

[Изображение: 8151941u.jpg]

[Изображение: 8151958w.jpg]  [Изображение: 8008407V.jpg]

1+6
9.0 Pie
Цитирай

[Изображение: 15aa3f93217540cafde29c7ba4d802b9.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Ето и една от мен      не става за снимки на плаж.
Цитирай

Както виждаш тук се публикуват снимки с камерата, а не снимки от интерфейса на камерата.
Темата за проблеми е малко по-нагоре.
Цитирай
Photo 

[Изображение: 8202841u.jpg]

[Изображение: 8202842i.jpg]

Smile

1+6
9.0 Pie
Цитирай

[Изображение: 4b0f7bd061bbadc6.JPG]Снимка на нощен Париж от високо. Трябваше да е на SA Mode за да вдигне ISO-то до 12800. На Manual Mode на 800 и максимален експоужър нищо не се виждаше както и на Night Scene  Smile Предвид дистанцията от 10 000 метра и никаквата светлина мисля че добре се е получила Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Само да попитам, какъв е този режим? На предишния телефон в пълен мрак имаше да задам iso 1600 например и 20 секунди за да снима. От пълен мрак правише добри снимки, но трябва 20 секунди да не мърда телефона. Как става с този? Благодаря предварително!
Цитирай

Автоматичния режим си е това. Само с него ISO-то може да се изпъне до максималните му стойности но в характеристиките на снимката пише 5000 което малко ме съмнява тъй като ми дават на камерата максимални 12800.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Разбирам. А възможно ли е да правиш снимки когато е в почти пълен мрак? С меизуто като бях ставаше и не излизаха зле снимките. Пробвах с автоматичния, но не излиза както бяха преди. Не ми е проблем иначе, но просто ми е любопитно. Smile
Цитирай

Ако е малко помещение може със светкавица но White Balance-са и експоужъра ще бъдат с нереални стойности на автомат режим. А ако е почти пълен мрак може и нищо да не излезе, трябва поне някаква макар и минимална светлина да идва от някъде. Иначе ще изкараш снимка но ще е като пълнозърнест хляб. Ще разбереш съдържанието но с качество на 10 годишен телефон Wink Сонито с малко игра може да изкара хубави нощни снимки но бъде ли почти пълен мрак няма апарат който да изкара прилични снимки.
EDIT:
[Изображение: DSC_0423.jpg]
[Изображение: DSC_0462.jpg]
[Изображение: DSC_0463.jpg]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

//Off
И някой си е на родна земя? (jealous)

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай

//ОФФ
Днес 5-ти ден започвам на родно Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Имам телефона от няколко дни, нямам време по принцип да се оправям с настройките та въпросът ми е къде е този режим manual за снимките по принцип камерата ми трябва основно за работа и ми трябват снимки с качество. Ако може някой да прикачи някой скрийншот поне да го видя къде е, че от много търсене нищо не намирам.
Цитирай

Всъщност,  този върху който е маркера в момента.
От бутона долу в десния ъгъл, могат да се сменят режимите на камерата.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

[Изображение: 2015_08_19_14_12_52.jpg]
[url=http://postimage.org/][/url]

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Единсвено не разбрах защо прави автоматично х3 приближение под водата? Малко е дразнещо, защото си изпъвам ръцете максимално, а снимката излиза портретна. Или може би трябваше и селфи пръчката да вкарам с мен в басейна... Big Grin
Цитирай

водата увеличава като лупа, вероятно това е причината

1+6
9.0 Pie
Цитирай

[Изображение: 3wUjb6G.jpg?1]

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Имам няколко въпроса за камерата, тъй като имам телефона едва от 3 дни и вече направих разлика, че ръчният режим е по-различен от автоматичния и като чели ръчния изглежда по-добре от автоматичния. Направих няколко снимки с двата режима, сменях ръчно начинът на осветление от настройките и снимките излизаха доста прилично, направо невероятни, спрямо автоматичния (това става въпрос за затворено пространство - апартамент)
Направи ми друго впечатление. При автоматичния режим направените снимки са максимално разпънати по екрана на телефона, докато от ръчния нагласен на 20,7 MP камерата, снимките са стеснени отгоре и отдолу. Това оказва ли някакво влияние на разделителната способност и кое е по-добре - стеснени или не; ръчен или автоматичен режим ? Интересувам се и от на другите хора мненията, затова питам, а и може да не съм забелязал нещо при цялата работа.
Благодаря предварително и също се извинявам, ако е някъде написано из предишните страници и не съм прочел.
Цитирай

Като цяло форматът при 20.7 МР е 4:3 и не може да се промени, доколкото при автоматичния режим ти е по default 16:9. Все пак можеш да си избереш да снимаш примерно на 8 или 16 МР на ръчен режим с формат 16:9, което според мен е най-добрият вариант. Smile

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай

Аз само един въпрос намерих в това съчинение. Дали са разпънати на цял екран или не зависи от съотношението на страните, дали са 4:3 или 16:9, а това се определя от резолюцията. Ако искаш в ръчен режим да са ти "разпънати" на цял екран свали резолюцията на 15 или 8мпх. Кое е по-добре зависи от това какво предпочиташ ти, камерата е една и съща, само съотношението и размера на снимките са различни.

едит: колегата @soki ме е изпреварил, затова се дублираме Smile

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)