Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3

колеги , кои са най-добрите настройки за камерата на телефона в ръчен режим ? исо-ниско при добра осветеност , а това измерване не мога да зацепя за какво е

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай
Аксесоари

[Изображение: 51d5fde7f20d0cbc68b0ef9648a1082f.jpg]

Galaxy S23 Ultra
Цитирай

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...tif_t=like
Забелязах, че дори и други приятели са снимали днес залеза Smile)
Цитирай

Имам въпрос към вас. Защо 4k видеото няма шум при правене на нощно видео, а като мина на ръчен или автоматичен режим се появява шума..? Как да го настроя за да е същия резултата? Пробвах дори с опцията за 12 000 исо, но няма резултат
Цитирай

Няколко снимки от мен с приложението "Фонът не е на фокус".

[Изображение: JvQ1o2u.jpg]

Цитирай

Май не се справя много качествено този режим "Фонът не е на фокус", на места си личи доста.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Да, на места наистина личи. Но има и доста добри попадения. Може би трябваше да си поиграя повече, тези са направени набързо.
Цитирай

[Изображение: ab08c52f40843940ebee7ab3e1ad5e39.jpg] Трябва да си взема един макро обектив..

Само една е обработвана, а тази с пчелата е кропната
Цитирай

MartinM
На мен ми допадат страшно снимките. За мен са супер Smile
Цитирай

Здравейте видях,че  в предишните страници коментирате разликата в мегапикселите.Аз имам един въпрос.Когато снимаш на авто си на 8мп. а реално сензора на z3 (слага се в повечето компактни фотоапарати) който е с размер 1/2.3 или около 7мм. е 20мп. Значи ли това ,че на по малко м.пиксели се използва и по малка физическа част от сензора.Чел съм ,че при фотоапаратите се случва точно това! И ако е така не се ли губи качество особено в по мрачно време.Или си използва целия потенциал на сензора и после софтуера го преоразмерява.

Sony xperia Z3
Цитирай

При фотоапаратите това (използването на по-малка площ от сензора) не се случва, освен в някои модели, в които има нарочна функция за специфични цели. Просто сигналът от няколко пиксела на сензора се обединява в един пиксел от снимката (в някои видове фотография се прави нарочно, за повишаване на чувствителността и се нарича биниране). Тъй като обективът на фотоапарата или на телефона е, в общия случай, с фиксирано фокусно разстояние и фиксиран зрителен обхват, ако се използва само част от площта на сензора ще се получи по-малък зрителен обхват - все едно сме изрязали само централната част на снимката.
Не съм съвсем сигурен, но ми се струва, че в мрачно време сигналът (шумът) не се влошава при такова намаляване на резорюцията, а напротив.


ПП 8МП са достатъчни за отпечатване с фотокачество на снимка с размер А3, та и повече. Качеството на изображението (файла) вече е друг въпрос.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Няколко снимки с лещите, които си поръчах от Китай.

Macro

[Изображение: VsxETXo.jpg]
Цитирай

[Изображение: d68e399145dea55849364c809694a387.jpg]

Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай

Спрямо Samsung S6/7 и LG G5 как са снимките?
Цитирай

[Изображение: daf87a3fd7fe6b6a7d4c10513120a77c.jpg][Изображение: 210a76166af47f5f66f0e5dc9b4c59ef.jpg]

Днес реших да пробвам cyberian camera mod. Мисля, че липсата на контраст изчезна, макар че не ползвах сцена (което е възможно с комбинация от всякакви настройки)
Не съм пипал снимката с програми.
Към камерата има и записване на full HD 120fps, контрол скорост на затвора и т.н
Не съм гледал дали отговарят на истината, но пикселите на камерата бяха нагласени на 12
Sent from my D6603 using Tapatalk
Цитирай

Търново ли е това?

hTC One M8, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S8
Цитирай

^Точно така
Цитирай

Да, Търново, сградата на старата поща.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Цитирай

Хора, помагайте! От известно време камерата ми снима УЖАСНО. Много шум и то при добра светлина, нефокусирани снимки. Мисля, че това стана след последният малък фикс преди няколко седмици. Версията на андроида ми е 6.0.1  23.5.А.1.291


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Пробвай с изчистване кеша на приложението.

 
Цитирай

(2016-11-11, 22:01:50)NoMaD написа:  Пробвай с изчистване кеша на приложението.

Ползвам ССlenar и последно вчера чистих кеш с него. Не знам как става по друг начин.
Цитирай

Не ти трябват подобни "почистващи" приложения - само вредят на нормална работа на устройството. Иначе от настройки - стокови приложения - камера. Ако там има кеш, изтрий го. Имал си фикс - рестартирай телефона.

 
Цитирай

(2016-11-11, 22:12:06)NoMaD написа:  Не ти трябват подобни "почистващи" приложения - само вредят на нормална работа на устройството. Иначе от настройки - стокови приложения - камера. Ако там има кеш, изтрий го. Имал си фикс - рестартирай   телефона.

В настройки имам само Приложения, но в опцията на Камера няма изчистване на кеш.
PS Намерих го, беше някакви К. Сега ще опитам пак да снимам.
Цитирай

Пробвай с рестарт тогава.

 
Цитирай

(2016-11-11, 22:14:19)NoMaD написа:  Пробвай с рестарт тогава.

След изчистването на кеша изобщо не иска да тръгне камерата. Дано рестарта да го оправи, че стана мазало.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)