Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Камерата на Z3

Колегата Nomad е прав,няма смисъл от разни кленъри,никаква работа не вършат.Много е полезно поне веднъж в седмицата да се рестратират смартфоните,подобрява се осезателно цяластната работа на устроиствата.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
Аксесоари

Признавам си това го правя един път в месеца, но това с камерата е от скоро, а клийнъра го ползвам от самото начало. Не ми е правил никога проблем. Камерата тръгна, но все пак не е онова чистото снимане, което правеше с андроид 6.0 Sad.  Възможно е причината да е от скайп, защото в момента през него ги прехвърлям.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

@osemshest, Какво общо трябва да има Скайп приложението с качеството на заснемане на снимки през стоковото приложение на телефона?
Друг е въпроса, ако направена снимка с телефона, след това я прехвърляш/ изпращаш на някого през Скайп, като това сваля качеството, разделителната честота, а от там и големината на снимката бива намалена до KB или по-малко дори.
Направи снимка и й виж големината и качеството през галерията на телефона и тогава може да се коментира влошено качество, ако въобще има такова.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Както каза колегата @moni skype сваля разделителната способност на дадена снимка.Всички месенджери като skype,viber,facebook,bbm messenger компенсират снимките с цел по малко потребление на мобилни данни.В някой от тях има опция да се изпрати и hd снимка и качеството е по добро на снимките.Например BlackBerry месенджера(BBM) я има тази опция.Мисля че всичко е ок и телефони ти си снима перфектно.В google play има едно много добро приложение за камерите-Camera mx.Многи ефекти и функции има.Весела вечер

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай

И освен горните неща които ти казаха, вземи си почисти стъклото на камерата с една микрофибърна кърпа и също го разгледай за драскотини. Това може да влоши качеството на снимките.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай

(2016-11-12, 08:37:58)GH0STFACE написа:  И освен горните неща които ти казаха, вземи си почисти стъклото на камерата с една микрофибърна кърпа и също го разгледай за драскотини. Това може да влоши качеството на снимките.

Sent from my Leo toy using Tapatalk

Стига с тия глупости за драскотинките по стъклото и качеството на снимките. Няма нищо вярно. Трябва драскотината да е дебела и дълбока адски много,за да се усети някаква промяна. Това ми го казаха адски много фотографи. В сервизите също го казват.
Затова не пишете небивалици ,да стряскате незапознатите!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

По-голяма глупост не бях чувал. Те за това за обективите дават едни мерки четчици за бърсане. Ако деругите не развалят качеството на снимките щяха да дават телени четки за търкане.

Sent from my Leo toy using Tapatalk
Цитирай

Казвам ти го от опит,не само мой , а на много известни фотографи.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Я плесни един потен пръст на стъклото, направи една снимка, после избърши стъклото и направи друга, сравни ги и тогава обяснявай че не е важно стъклото да ти е чисто и без драскотини.
Цитирай

(2016-11-17, 22:59:03)sunmaster написа:  Казвам ти го от опит,не само мой , а на много известни фотографи.

Колега, показвам ти 3 снимки, първата е докато телефона беше чисто нов, втората е със само 1 драскотина на UV покритие ли е, антирефлексно ли - не знам точно и третата е след полиране и премахване на цялото това UV покритие.

[Изображение: 84mVTud.jpg]

[Изображение: JlOs3MJ.jpg]

[Изображение: URvCDmf.jpg]

Има разлика, нали? На втората ясно се вижда как е замъглена. И не, не от пръстови отпечатъци или мръсотия, преди да я полирам съм пробвал и с почистване със спирт.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай

(2016-11-18, 09:10:13)vargala81 написа:  Колега, показвам ти 3 снимки, първата е докато телефона беше чисто нов, втората е със само 1 драскотина на UV покритие ли е, антирефлексно ли - не знам точно и третата е след полиране и премахване на цялото това UV покритие.

[Изображение: 84mVTud.jpg]

[Изображение: JlOs3MJ.jpg]

[Изображение: URvCDmf.jpg]

Има разлика, нали? На втората ясно се вижда как е замъглена. И не, не от пръстови отпечатъци или мръсотия, преди да я полирам съм пробвал и с почистване със спирт.

третата е най-готина!

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

Фотообективите доста се различават от телефонните обективи. Драскотина по челната леща на фотообектива има значително по-малка относителна площ спрямо площта на стъклото, отколкото същата драскотина по телефонния обектив. От там и степента на влошаване на образа. Освен това, разстоянието на драскотината на фотообектива до матрицата е поне няколко сантиметра, срещу 3-4 мм при телефонния обектив. Същото се отнася и за разстоянието от драскотината до оптичния център на фотообектива, съответно телефонния обектив. Фотообективите компенсират в голяма степен дребните дефекти, същите, които за телефонния обектив са значителни.

Sony Z5 Compact.
Цитирай

Колега как полира камерата? Моят прави още по неприятни снимки! Цялото ми стъкло е с фини, но много на брой драскотини! Снимките са меко казано ужасни!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай

(2017-04-29, 18:29:30)SAS80 написа:  Колега как полира камерата? Моят прави още по неприятни снимки! Цялото ми стъкло е с фини, но много на брой драскотини! Снимките са меко казано ужасни!

И мен ме интересува същото нещо и аз имам такъв проблем но със Z2.
Цитирай

Аз полирах стъклото на камерата на брат ми Xperia Z, става много лесно. Паста за зъби, но без гранули и твърди частици, мазна и гладка. Клечки за уши и търкане гръгообразно в едната или другата посока. Разликата е брутална.
Цитирай

(2017-05-12, 13:45:59)vovalinder написа:  Аз полирах стъклото на камерата на брат ми Xperia Z, става много лесно. Паста за зъби, но без гранули и твърди частици, мазна и гладка. Клечки за уши и търкане гръгообразно в едната или другата посока. Разликата е брутална.

Все повече се замислям вече да сторя това. Отдавна гледам, че имам някакви сиви точки (много малки), но сякаш няма някакви проблеми по снимките. Колко време отнема процедурата ориентировъчно?
Цитирай

Зависи, моя съвет е да направиш снимка без полиране, полирай колкото прецениш като периодично снимаш същия обект и спри като си доволен от резултата. Гледай да има достатъчно паста на клечката и да е с повече памук. Забърсвай с влажна памучна кърпа. На мен ми отне около 7-8 минути, самите стъкла имат някакво покритие което с времето се захабява, и тая процедура го отстранява.
Цитирай

Благодаря, ще пробвам! Ето и малко снимки от мен:[Изображение: a5e268109017c325fb365551c62a58cf.jpg][Изображение: 97c51082a5a97f9a81e9e50c6d1d175e.jpg][Изображение: 6a9b2baec260d9c017c874c42addf150.jpg][Изображение: 40f50597286fa94bc2c283400df1b2ef.jpg][Изображение: 2677dc66fe57b03ccc95bbedb9a57212.jpg][Изображение: 63f4ad0d61d97a1d43e94af46c02a61b.jpg][Изображение: cb33644937e61e64c776a2c441aeeaf4.jpg]

Още малко[Изображение: 42fb30c79fbfd8a2f8ac0960076ccd58.jpg][Изображение: 9eefdcfff6604a78a7bc0a7e10af9cb7.jpg][Изображение: e5a5a78eaab32ecc504b3e8b9d219ff9.jpg][Изображение: d3462578ebed5d0e9d2f6754048153fa.jpg]
Цитирай

21 mpx, iso 50, WB слънчево, [Изображение: ab826173ed1ba114162ed8bbc0759fc9.jpg]
Цитирай

Извинявам се, проблема е следния. Когато правя клип на 4к, или снимки с Исо по високо от 200 на слаба светлина, целия екран е в лилави точици, с Исо 50 и хубава дневна светлина не се забелязват.

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай

Цитат:Добра осветеност, комбинирана с фиксирана широка бленда, позволява на камерата да използва висока скорост на затвора, и те така. Ако ти се замазват при теб, най-вероятно телефонът смята, че светлината не е достатъчна, и компенсира, като удължава времето на експозиция.

Ако не си наясно с Про-режима.... карай на Ауто...

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай

И на ауто режим е същата работа, видеото когато е на HD почти не се забелязват тези точки на FHD се забелязват повечко а на 4к е грозна работа просто.

Колата вози тялото, а мотора душата.   Honda CBR 600
Цитирай

Здравейте.Надявам се тук да е мястото,но имам проблем с камерата.Това лилаво покритие на стъклото на камерата се е надраскало(по-скоро седят като петна,но с формата на драскотини) и това влошава качеството.
Може ли някой,който е запознат да ми обясни как става,защото прочетох тук и видях каква е разликата,но се чудя като премахна покритието,дали няма ефекта да е само временно.Да не би да се надраска самото стъкло или това покритие да представлява някаква защита?
Предварително благодаря.
Цитирай

Здравейте, имам Z3 и Z2 и двата на автоматичен режим снимат до 8mp. Снощи идва приятел с Z5 и неговия си снима над 20mp . Знам че пикселите не са най важното но при зумване на снимката замазва. Предполагам че от версията на андроид е но като купих и двата телефона на авто си работеха на 20mp. Не мога да настроя добре ръчния режим добре, иначе там си снима както трябва, въпреки че HDR работи също до 8mp. Любопитно ми е що Сони го правят и може ли да оправя по някакъв начин без рут.
Цитирай

рутваш и слагаш  Cyberian camera mod и се кефиш на новите снимки
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)