Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3 compact
#76

Брей, браво.
Че той ти държи повече от Нокиа без фенерче!
Цитирай
Аксесоари
#77

То не е много за батерията, но не намерих друга подходяща тема
Днес се замислих, че отдавна не съм рестартирала и реших да проверя и...27 дни
Може би първия ми телефон, с който съм забравила какво е рестарт, защото нещо е спряло да работи.

[Изображение: 9838905e468ab5995a1493d75a36f646.jpg]
Цитирай
#78

Не знaм колко е кaто дни. Имaм и преносимa бaтерия нa Xiaomi 16000 mAh, контaкт ползвaм веднъж нa 8-10 денa, докaто се зaреди бaтериятa. Никогa не съм остaвaл дa пaдне нaпълно и съответно не ми е било нужно дa го рестaртирaм Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

#TeamPixel
Цитирай
#79

Аз съм по-скромен, но тогава ми дойде ъпдейт и нямаше начин.
[Изображение: 24512196442_0dac55f572.jpg]Screenshot_2016-01-22-13-44-34.png by Rosen Naydenov, on Flickr
Цитирай
#80

Аз се надявам, следващият ми рестарт да е, когато кача 6.0 Big Grin


Прикачени файлове Миниатюри
   

<--
Цитирай
#81

Да попитам понеже обикновено телефона се зарежда вечер и често се случва да го оставям на зарядното до сутринта.. Та би ли наредило това и колко?!
Цитирай
#82

Не е проблем, тъй като батериите си имат защита срещу презареждане. Щом заряда достигне 100%, тя просто ще спре да се зарежда (след около 5мин).
Цитирай
#83

(2016-02-26, 02:21:58)bobbi написа:  Да попитам понеже обикновено телефона се зарежда вечер и често се случва да го оставям на зарядното до сутринта..  Та би ли наредило това и колко?!

Всички телефони си ги зареждам така и никога не съм имал проблем. Както каза колегата няма да се презареди, ако това имаш в предвид.
Цитирай
#84

При мен проблема с батерията се появи след като инсталирах версия 6.0.1. Преди тота батерията си държеше по 5-6 дена (sony xperia z3 compact), сега пада за 3 дни. Може ли да от новия софтуер !?
Цитирай
#85

(2016-06-06, 18:03:51)mahaltof написа:  При мен проблема с батерията се появи след като инсталирах версия 6.0.1. Преди тота батерията си държеше по 5-6 дена (sony xperia z3 compact), сега пада за 3 дни. Може ли да от новия софтуер !?

И аз забелязвам след всяка следваща актуализация държи все по малко ... След фабрични настройки днес го извадих в 7 от зарядното цял ден слушам музика с пуснато wifi в sound cloud 3-4 разговора малко нет и в момента съм на 43%? Споделете при вас как е и това ок ли е ? Трябва ли да се притеснявам ....

Също така в 24:00 го извадих на 100% спрях мобилни wifi и за 4 часа има саморазряд до 97%... Нещо май има?

Колеги кажете какво да правя телефона наистина не е същия може ли да е от самата батерия и как дс разбера на няма и година е падал е под 15% два три пъти винаги съм гледал да се зарежда по често...


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#86

Щях да пиша че батерията ми пада доста бързо след последния ъпдейт но след прочетеното разбирам че не съм само аз. Имам го вече от година и половина даже почти две години и чак сега забелязах проблеми с батерията, предполагам е нормално понеже телефона го ползвам постоянно даже мога да кажа че не е в ръцете ми само когато спя(ама и тогава не съм сигурен ?) и въпреки това щях да се радвам ако живота на батерията  беше така както когато го взех но след почти 2 години това няма как да стане
Та питането ми е този "проблем"  може да се реши със закупуването на нова батерия и има ли смисъл?
И друг въпрос ако през деня му изтощаваме два пъти батерията и съответно го зареждаме два пъти до колко е отрицателния ефект върху батерията?
Цитирай
#87

(2015-04-23, 12:34:09)pavlinstoyanov написа:  Друг вариант няма, след такъв ъпдейт винаги се прави хард ресет.

Аз след ъпдейта не направих хард ресет?!?!
Възможно ли е това да е довело до рязкото падане на батерията?

(2015-06-27, 09:16:10)Anubis789 написа:  Потвърдено и от мен. Месинджъра на фейсбука гълта на моменти ток като печка.

Точно! Сега гледам фейса взима 51% това не е библейско Big Grin
Цитирай
#88

Здравейте колеги. Телефона е на 2 години и нещо и по принцип не го човъркам много. В последно време батерията взе да се зарежда вместо за 2,5-3 часа само за час и половина. Излиза и надпис зарежда се бързо. Но и държи доста по-малко. Дали е от остаряла батерия или нещо софтуерно?
Цитирай
#89

(2017-08-25, 16:49:04)Anubis789 написа:  Здравейте колеги. Телефона е на 2 години и нещо и по принцип не го човъркам много. В последно време батерията взе да се зарежда вместо за 2,5-3 часа само за час и половина. Излиза и надпис зарежда се бързо. Но и държи доста по-малко. Дали е от остаряла батерия или нещо софтуерно?

И моят беше така, но преди време - след някакъв ъпдейт. Намерих в настройките и махнах въпросното бързо зареждане - то е някаква функция, която за да ти щади батерията я зарежда по-бързо, но и се разрежда по-бързо. Не помня, обаче, как се казва... повори се в настройките. Като я изключох всичко си е по старому. От друга страна с магнитен кабел винаги се зарежда безобразно бързо (от адаптор, не от USB)... не знам на какво се дължи, мислех си, че ще е обратното, но не.
Цитирай
#90

Случайно установих, че като се държи зарядното достатъчно дълго - поне 3 часа, въпреки че пише напълно заредено, батерията държи много повече. Явно индикацията за зареждане не е много адекватна.
Цитирай
#91

Значи при всички се появяват единични проблеми!
Цитирай
#92

Някой намери ли въпросната настройка за бързото зареждане, както беше написал колегата по горе?
Че вече моя взе да му пада батерията като на стария ми самсунг Big Grin
Цитирай
#93

(2017-10-06, 06:43:33)stugutka написа:  Някой намери ли въпросната настройка за бързото зареждане, както беше написал колегата по горе?
Че вече моя взе да му пада батерията като на стария ми самсунг Big Grin

Виж тук дали има нещо:
Settings -> About phone -> Status -> Charging (Battery) optimization
Цитирай
#94

Ако имаш инсталирано приложение Clean Master или нещо подобно виж в неговите настройки има отметка Smart Charge. Махни я .
Цитирай
#95

(2017-10-06, 10:28:02)GH0STFACE написа:  Виж тук дали има нещо:
Settings -> About phone -> Status -> Charging (Battery) optimization

Направих това, сега ще чакам резултата!
Smile
Цитирай
#96

Да, оказа се точно от това,
Благодаря!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)