Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3
#1

Тук е мястото за обсъждане на живота на батерията на Z3
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията се държи страхотно. Над 9 часа дисплей с включена stamina. Игри не съм играл. Яркост на дисплея 45%-50%. Гледах един филм-2 часа, четене на книга-3 часа, браузване- над 3 часа през WI-FI и около 1 час през 3G.

1916 
Цитирай
#3

е заради батерията съм фен на Сони от над 10 год даже Неото ми държеше заряд повече от 4 дена с оригиналната батерия преди да я сменят в един сервиз а това БИЖУ Z3изкарва повече от три дни без стамина с синхронизация на 2 пощи и фейс и скайп УНИКАЛЕН ТЕЛЕФОН
Цитирай
#4

... само незнам след време ако се наложи подмяна на батерията, каква е процедурата и дали ще може после херметически да се затвори телефона след самата подмяна на батерията...

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#5

Зависи от сервиза. Ако е официален и се наложи смяна... ако имат техника за херметизиране, ще го направят. Ако нямат, ще ти заменят телефона с нов.
Цитирай
#6

Направих запитване до Сони на официалната им страница във фейсбук...

Samsung Galaxy S7 Edge, Black Onyx
Цитирай
#7

То няма нищо специално в разглобяването на тези апарати.Задния капак се отлепя и се подменя с нов,който има уплътнения+залепване с лепило,да пак е херметизиране но нито се изкарва въздух от телефона нито нищо,т.е. няма нищо специфично. Херметизацията я има само когато капачетата са затворени,след отваряне и последващото затваряне пак има херметизиране.
Това няма нищо общо с един херметически затворен часовник на пример,който след разглобяване трябва да се затвори с машина,която да го херметизира.
Една подмяна на батерията излиза около 100-120лв.Давам пример с Xperia Z2 : батерията струва 55лв + още 51лв за задния капак = 106лв ,а подмяната може да я направи всеки,поне малко технически грамотен човек,не изисква кой знае какви познания и инструменти Big Grin .Друг е въпроса,че телефона ще изкара 2 години без никакъв проблем с поне 2 зареждания на ден,т.е. капацитета на батерията няма да спадне,а след това ако се наложи подмяна се плащат 100-тина лева и отново имате нормално работещ телефон.Ако батерията се надуе през гаранционния период,то телефона се заменя в нов(най-вероятно).

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#8

И е така и не е така. Не знам точно какво му херметизират (със сигурност не е като при часовниците).
Но от източник в Глобул знам, че техния сервиз не ремонтира водоустойчиви Xperiа телефони (заменя ги директно) ако трябва да се отварят. Били нямали някаква машина, която струвала около 20 000 лв с която да отварят и затварят телефоните. Пресметнали, че по-евтино им излиза да заменят дефектиралите телефони, отколкото да купуват тази машина.
Цитирай
#9

GH0STFACE написа:И е така и не е така. Не знам точно какво му херметизират (със сигурност не е като при часовниците).
Но от източник в Глобул знам, че техния сервиз не ремонтира водоустойчиви Xperiа телефони (заменя ги директно) ако трябва да се отварят. Били нямали някаква машина, която струвала около 20 000 лв с която да отварят и затварят телефоните. Пресметнали, че по-евтино им излиза да заменят дефектиралите телефони, отколкото да купуват тази машина.
Може и да е така,не отричам.Мнението ми е изградено от лични мои наблюдения и в никакъв случай не е категорично Big Grin
Може би вътре в апарата има отделни елементи(или отсег),които се херметизират по някакъв начин.
Когато на моята Z2-ка й се прецака долния високоговорител,реших да го продухам с въздух под налягане (точно под него има 3 дупчици) и от самата струя се отвориха капачетата Tooth .Ако имаше някаква херметизация,то това нямаше да стане.Но пак казвам,възможно е.

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#10

И аз не му разбирам много, но може както казваш, да има отделения, които да искат херметизация... иначе това за машината нямаше да е оправдано.
Цитирай
#11

Колеги направихте ли някакви процедури при първите зареждания на телефона?

SONY Xperia Z3 - Black  AND ASUS EEEPAD TF300T

                      SONY PlayStation 4 
Цитирай
#12

deltafors96 написа:Колеги направихте ли някакви процедури при първите зареждания на телефона?
Да,абсолютно никакви Wink зареждам го когато имам време и го махам от заряд когато ми трябва,демек разбирайме,на ден може и 100 пъти да ги включа да се зарежда и пак може да не е имало време да се зареди на 100%

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#13

Точно така. Новите батерий не са от преди 20 години, да ги заредиш пък после да ги изразниш, пък пак да я заредиш, пък глупости и т.н.
Когато имам време, попринцип вечер.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#14

Колеги при Li-Ion батериите не е необходима процедура при първите зареждания. Най-важно е да знаете, че батерията се зарежда в границата на 20% / 90% Тоест за по дългия живот на батерията е необходимо да не се оставя без ток и да не се презарежда. На моят Z3 не съм правил тези процедури и телефона си държи по два дена и повече, особено когато съм на работа. Дори се изумих, за разлика от предният ми Galaxy S2. Независимо от капацитета на батерията при игрите тя се изхабява бързо и скъсявате бързо живота и. Демек след 2 години е желателно да си смените батерията, както и да процедирате.
Цитирай
#15

Здравейте колеги,
Значи нека в тази тема всеки постне максималното време изкарано на Screen On на батерията.
Определено това е телефона който най-много ми е държала батерията. Ето го моя резултат от снощи:

https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing

Само 8часа на дисплей съм седял Smile
Яко интернет в 4G, малко игри, малко YouTube, G+, facebook не ползвам толкова често.

Но за мен батерията си е най-издръжлива за момента! Smile

Благодаря SONY...

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#16

Колега,за очила ми е раничко Smile пък и повечето сме работещи хора,нали се сещаш че няма кой да виси на телефона цел ден,най малко пък да пробва батерията.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#17

Горе долу ми кара 24-28 часа телефона докато го сложа да се зарежда и обикновенно е на 10-15%.
Само за справка съм цъкал да видя дисплея колко време е работил и най-често е работил някъде около 5ч през този период. Мисля, че е доста задоволително.

Най-много дисплея ми свети докато чета книга. Другото време е от ежедневната употреба. Мейли, байбър, малко ровене в интернет.
Цитирай
#18

Sokolchev написа:Колега,за очила ми е раничко Smile пък и повечето сме работещи хора,нали се сещаш че няма кой да виси на телефона цел ден,най малко пък да пробва батерията.
Колега и аз работя. Иначе няма Сони. Обаче законите тука са други и си имам доста почивка през деня. на позиция съм.
А и не съм я тества, просто си ползвах телефона малко повече и вечерта когато проверих батерията и беше на 8 часа. И затова.
Иначе тест не съм правил.
Факт е че батерията държи Smile

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#19

Колеги аз телефона го ползвам задоволително, т.е. слушане на музика, файсбук, г+, вайбар, една игра, малко ровене из браузъра и нещо друго ако излезе и съм в стамина режим, а батерията ми държи 2 дена и максимум стигам 5часа на дисплея, а като ви гледам вас дето ви стига до 8-9 часа на дисплей, започвам да се притеснявам за батерията си, да не е нещо дефектна. Cry

SONY Xperia Z3 - Black  AND ASUS EEEPAD TF300T

                      SONY PlayStation 4 
Цитирай
#20

Нищо ти няма на батерията. Това колко ще издържи, зависи от много фактори. Примерно - яркостта на какво ниво е зададена, локализациите дали са включени, 3G-то харчи като лудо, особено в комбинация с лошо покритие. Както казах, не се притеснявай за батерията си.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#21

2 дни и 5ч екран са добре.
Виж, ако е един ден и 5ч екран, тогава не е на добре Smile
Колкото по-малко време е издържала батерията се предполага и че екрана ще е работил повече време, защото той е основния консуматор.

Ето защо колегите с 8-9ч са постигнали това при почти непрекъсната работа в рамките на един ден.
Цитирай
#22

Разбира се - всичко зависи за какво се ползва. Моя в момента е на 2 дни и 16 часа на батерия, има останала още 31% батерия, дисплея и телефонните разговори са изхабили по 25%, като дисплея е работил 2 часа и 3 минути.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#23

Ето го и моя резултат за момента. След малко отивам на работа и се надявам да ме доизкара че и смяната ми е 15 часа Smile След работа вече мисля че му е време да ходи на тока Smile Само за сефте тази вечер вкючих стамина мода за да съм сигурен че на колкото процента го оставих снощи, на.толкова ще го заваря тази сутрин Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#24

Това е мойто ползване на тела,и аз по доволен не мога да бъда,рекорди на гинес не търся,важно е за деня да имам батерия

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#25

Нови резултати от мен! Пак казвам, телефона се ползва абсолютно нормално. Не е тест за издръжливост. Просто достигнах критичните под 10% батерия и проверих как стоят нещата:
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing

Определено не съжалявам, че имам този телефон.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)