Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3
#26

ИванМатин написа:Нови резултати от мен! Пак казвам, телефона се ползва абсолютно нормално. Не е тест за издръжливост. Просто достигнах критичните под 10% батерия и проверих как стоят нещата:
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxiBqbe...sp=sharing

Определено не съжалявам, че имам този телефон.
Как постигаш това, аз на моя макс стигам 5 часа дисплей и то пак за два дена. Cry

SONY Xperia Z3 - Black  AND ASUS EEEPAD TF300T

                      SONY PlayStation 4 
Цитирай
Аксесоари
#27

Ами незнам колега, не е тест или нещо. Ползвам си телефона нормално, сутринт интернет новини, форума, YouTube, G+. Малко игра. след това работя, телефонни обаждания.След обяд интернет и eBay, вечер не го зареждам, на другия ден по същия начин. Всичко активно. Без Wifi. мобилния ми е по-бърз Smile
И когато падна на 8% проверих батерията и ето ги резултатите. И аз не знам как стана. До сега никой телефон не ми е издържал толкова с един заряд.

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#28

При мен батерията издържа от 1 ден до 4 дена включително! Всичко зависи от това как и колко съм ползвал телефона! Като цяло е много добре! Само един път ми се случи да го зареждам за втори път в един и същи ден, но ползвах GPS и DVR едновременно! Това наистина скапва поразяващо бързо! Също така тела много загрява, но и това си е обосновано!

SONY Z3 , NOKIA N8 , Balkanche
Цитирай
#29

днес на ските без да го вадя от джоба за 2 часа мина от 85% на 31%.

самсунгите са ми правили тия номера ама сонито никога. рестартирах и се оправи. май блутуута нещо се беше бъгнал и точеше яко ток.

2 дена ми е издържал само когато съм бачкал командировка с перманентно изключен 3G.

два дена с пет часа екран е мираж за мен. няма начин.

пак е по добро от всичко което съм ползвал. хич не се оплаквам.
Цитирай
#30

Батерията на моето телефонче издържа цяла седмица с умерено ползване.
Цитирай
#31

(2014-12-28, 20:02:43)rabik написа:  днес на ските без да го вадя от джоба за 2 часа мина от 85% на 31%.

самсунгите са ми правили тия номера ама сонито никога. рестартирах и се оправи.  май блутуута нещо се беше бъгнал и точеше яко ток.

2 дена ми е издържал само когато съм бачкал командировка с перманентно изключен 3G.

два дена с пет часа екран е мираж за мен. няма начин.

пак е по добро от всичко което съм ползвал. хич не се оплаквам.

колега,то верно че за всеки УМЕРЕНО е различно понятие,ама аз без да го ползвам не може да изкара 5 дни,пък ти.... Smile я си провери да нямаш някое скрито зарядно някъде Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#32

(2015-01-18, 16:18:53)androidfann написа:  Батерията на моето телефонче издържа цяла седмица с умерено ползване.

А моя държи месец...

Колега, не се излагай!! Какво значи умерено ползване за теб? Да стои в джоба и да се ползва само за разговори ли? Щото това не е умерено.. Ако наистина го и използваш умерено ще ти издържи два дни и толкоз.. А не седмица..
Я дай някой screenshot на тая седмица да го видим!
Цитирай
#33

(2015-01-19, 08:34:41)Bro0z3r написа:  
(2015-01-18, 16:18:53)androidfann написа:  Батерията на моето телефонче издържа цяла седмица с умерено ползване.

А моя държи месец...

Колега, не се излагай!! Какво значи умерено ползване за теб? Да стои в джоба и да се ползва само за разговори ли? Щото това не е умерено.. Ако наистина го и използваш умерено ще ти издържи два дни и толкоз.. А не седмица..
Я дай някой screenshot на тая седмица да го видим!



Рядко го използвам за разговори. Обикновено слушам музика, гледам клипове. Не си товаря телефона с излишни приложения и батерията държи по 4-5 дена. Не му правя никакви тестове за издръжливост. Когато го използвам по рядко достига до една седмица. 
Цитирай
#34

Наистина е възможно да изкара една седмица,но само за разговори,аз пътувам много в чужбина и като съм там рядко имам нет,говоря по 2-3 пъти на ден и последно изкара 6 дни при режим стамния а можеше още.Ако не вярвате ще направя скрииншот другия път само кажете как се правеше с този телефон.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#35

power button + Volume down

Samsung Galaxy S10+ Green
Цитирай
#36

(2015-01-19, 09:25:20)androidfann написа:  Рядко го използвам за разговори. Обикновено слушам музика, гледам клипове. Не си товаря телефона с излишни приложения и батерията държи по 4-5 дена. Не му правя никакви тестове за издръжливост. Когато го използвам по рядко достига до една седмица. 

И с това гледане на клипове колко SoT (Screen-on Time) изкарваш?
Плюс това съм забелязал, че слушането на музика (поне при мен) точи сравнително бързо...
Цитирай
#37

(2015-01-19, 13:18:47)Bro0z3r написа:  
(2015-01-19, 09:25:20)androidfann написа:  Рядко го използвам за разговори. Обикновено слушам музика, гледам клипове. Не си товаря телефона с излишни приложения и батерията държи по 4-5 дена. Не му правя никакви тестове за издръжливост. Когато го използвам по рядко достига до една седмица. 

И с това гледане на клипове колко SoT (Screen-on Time) изкарваш?
Плюс това съм забелязал, че слушането на музика (поне при мен) точи сравнително бързо...

Абе че батерията е добра спор няма, ама чак толкова, поизхвърлил се е колегата малко.
Цитирай
#38

Ето при мен положението. Визирам средното потребление от 6ти декември до сега. Грубо 2 дни с 5 часа екран.

[Изображение: 73723b8ac074a2b19d1d0249de249ede.jpg]
Цитирай
#39

Аз в момента съм на 24ч и 45 минути откакто съм го откачил и съм на 2 часа и половина екран 60% батерия. До скоро имах брутален дрейн и не знаех от какво точно е но направих фактори ресет и сега спи като пън. Вече го следя по изкъсо и ако пак се появи поне ще знам от къде е било, подозирам мотото ама ще видим Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#40

(2015-01-19, 12:47:48)ИванМатин написа:  power button + Volume down

ОК ще направя.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#41

(2015-01-19, 19:34:49)vladovm написа:  
(2015-01-19, 12:47:48)ИванМатин написа:  power button + Volume down

ОК ще направя.

Колеги,  няма ли я опцията за скрийншот, след задържане на бутон пауър, където също вече би трябвало да е налична и функцията за видео клип на действията извършвани с телефона? Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#42

Има я, ама кой да се сети.. :-D
Цитирай
#43

при мен стамина е включена перманентно. и въпреки това не мога да мина 24 часа. скрийн тайм някъде около 3.30-4 часа е за тоя период.

единствения път с 2 дена е като 3G ми беше изключен в чужбина.
Цитирай
#44

Ето го последния ми резултат на батерията. Качих липсващите снимки. Общо взето 3 пълни дена и 2 нощи изкара Smile Имах много работа и само 3 часа и половина екран успях да направя Smile Мисля че е добре Smile[Изображение: 0c1d71fecbb521f4.png]
[Изображение: d7a3404fe68723b7.png]
[Изображение: 6a1f51c989d72682.png]

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#45

Колеги, прочетох вашите мнения и наистина не знам някои от вас как им издържат толкова батерийте с по един заряд. За моето устройство можеби е рано да говоря, тъй като е в мен от седмица, но все пак...
Мога да кажа, ме съм изключително доволен от телефона и нямам проблеми, но днес нещо много ме озадачи. Понеже съм тръгнал на дълъг път и се мъча да пестя тока съм изключил Wifi, локация, авт. синхрон. на данни, NFC, GPS. Оставил съм само мобилните данни и това което ми направи впечатление, когато проверих какво е изразходвало батерията е, че 2% принос за спада на батерията има Wifi връзката. Не знам как става това ори положение, че специално проверих дали е изключен преди да тръгна. По-късно ще приложа няколко скрийншота. Моля за мнения и евентуално решение. Извинявам се ако е офф топик.

Едит: Това са скрийшотовете. Надявам се да се виждат, тъй като пила от телефона и не съм сигурен дали се получи

   
   
   
Цитирай
#46

В Wifi менюто натискаш трите точки, след това Разширени и махаш отметка от Сканирането е винаги на лице.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#47

Мисля, е добре да се махне и горната отметка- за известие за мрежи, щото по този начин пак сканира. От друга страна WiFi то не е някакъв голям консуматор и постоянно да върви не дава почти никакво отражение върху живота на батерията.

Моята батерия снощи за 8ч загуби точно 8% в пълен спящ режим, което е много. Телефона е нов съответно с малко инсталирани приложения и това беше първото му зареждане до 100%.
Качих gsambattery monitor и wakelock detector, да видим какво ще кажат. Помагали са ми доста при предни телефони, лошото е че за по-подробна статистика искат рут.

Някой има ли инфо за системни приложения, които правят мизерии с живота на батерията.
Цитирай
#48

Като е включен, аз искам да сканира... Като е изключен, очевидно няма известие, щото не сканира.....
Цитирай
#49

(2015-01-31, 10:24:34)Bro0z3r написа:  В Wifi менюто натискаш трите точки, след това Разширени и махаш отметка от Сканирането е винаги на лице.

Колега много ти благодаря за информацията!

Има още нещо, което ме тревожи. След петия заряд реших да го оставя да пренощува без да е включен в тока, като за целта преди това го бях заредил на 100%, включих Stamina, като в изключения съм добавил facebook, messenger, viber и outlook. Wifi беше изключен, но както разбирам сега си е работел. И така точно преди да си легна телефона беше на това положение и за мое разочарование след 12 часа батерията беше паднала с 24%, което леко ме тревожи. Ако имате някакви идеи как да подобря живота на батерията, моля да ги споделите.
Цитирай
#50

Viber не позволява на телефона да заспи... ВЪОБЩЕ!!!
На приятелката ми на Леновото (Vibe X2) за 8 часа беше държал телефона буден 7:50 (СЕДЕМ часа и ПЕТДЕСЕТ минути). Общо взето ползвам Messenger/Skype, но Viber го избягвам точно заради това.. А като е изключен Wifi тия си минават на мобилния и хич не ги е еня..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)