Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3
#51

Моя вайбър е нон стоп пуснат защото го ползвам доста,гпс му също,фейса и месенджера на фейса са нон стоп активни,мобилните и wifi са постоянно пуснати като за wifi съм му дал автоматично преминаване към познати мрежи и постоянно да ме известява за такива,гпс на тела е на най високо ниво пуснат,nfc също,игри играя,говора и какво ли още не,като всичко работи 24 часа непрекъснато,батерията си кара нормално около 12/14 часа,случвало се е и за 5 часа да го стопя,но нали затова са тия зарядни,стига се оплаквахте само,искате телевизор в джоба ама и батерията да кара седмица

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#52

Мога да потвърдя, че Вайбър няма общо с будния телефон.
В приложението CpuSpy, телефона /абстрахираме се от различния конкретен модел Smile / ми спи като бебе, като имам 10-15 приложения в стамината, Вайбър е едно от тях.
Това е едно от нещата, с които лансираха приложението си, създателите на Вайбър за мобилни устройства преди години, когато стана достъпен и за тях. Smile
Вероятно има и друга причина за спада на батерията, като за мен поне, фейса е една от тях, визирам и двете си устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#53

r.stefanov Виж в настройки> местоположение> да ти е на "запазване на батерията"
И отдолу, където е "гугъл отчитане на местоположението" трябва и 2-те да са ти изключени.
Цитирай
#54

(2015-01-31, 19:23:45)rumo написа:  r.stefanov  Виж в настройки> местоположение> да ти е на "запазване на батерията"
И отдолу, където е "гугъл отчитане на местоположението" трябва и 2-те да са ти изключени.

Благодаря ти за информацията! Промених настройките и при следващ удобен момент пак ще го оставя да пренощува без да е включен в тока да видя каква ще е разликата.
Цитирай
#55

Бях обещал по нагоре в темата да кача снимки,ето....


Прикачени файлове Миниатюри
       

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#56

(2015-02-07, 08:06:07)vladovm написа:  Бях обещал по нагоре в темата да кача снимки,ето....

раздели си процентите използван дисплей за тези 6 дни и ще разбереш 4е ти не си го ползвал изобщо Smile освен топва си му спрял авто wifi-то и т.н. аз на ден дисплея ми показва 70% че се е ползвал,взел съм телефон който да ползвам,а не да го държа във витрина

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#57

(2015-02-07, 10:14:47)Sokolchev написа:  
(2015-02-07, 08:06:07)vladovm написа:  Бях обещал по нагоре в темата да кача снимки,ето....

раздели си процентите използван дисплей за тези 6 дни и ще разбереш 4е ти не си го ползвал изобщо Smile освен топва си му спрял авто wifi-то и т.н. аз на ден дисплея ми показва 70% че се е ползвал,взел съм телефон който да ползвам,а не да го държа във витрина

Аз казах по горе че това е положението когато съм в чужбина,WI-FI само където има и по един два разговора на ден,на игри не играя,в България с пуснат нет и без стамния кара по ден и половина два.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#58

Батерията при ползване се държи много добре, даже отлично, но при фул стендбай- спрян wifi, без дисплей, без синхронизации на акаунти, уиджети за време изтрити кешове  и пр всичко което може да се изключи моята пада с по 1% на час, което ме дразни.
Сега го форматирах и зареждам до 100% и без да слагам никакво приложение  ще го оставя да видя какво ще покаже графиката с употреба - ще има ли пак такива чести будения.
 Ако да,  флашвам го до последната версия .. 55 и пак тест.
Цитирай
#59

Струвами се че се префърцунвате вече,аз моята батерия и поглеждам заряда чак когато ме извести на втория път,демек на 4% ,какво ми бърка колко може и ще изкара,всяка вечер така и иначе е на заряд до сутринта докато ми потрябва и го махна от заряд,през деня ако не ми трябва тела и се присета го бутам на заряд и толкоз.

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#60

На мен вече телефона ми е повече навигация от колкото телефон заради новата ми работа. На 100% батерия като светна сутрин телефона и включа Гугъл Мапса ( която е най добрата навигация между другото ) изкарва 4.30 5 часа екран и умира. Но на горе долу всеки 2ри час му става много горещо на телефона и започва да зацикля и да замръзва навигацията и трябва да го рестартирам. Но 4-5 часа нонстоп си е добре Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#61

Здравейте, имам следното питане, четох статия че когато примерно вечер телефона се зарежда, когато стигне 100% не е добре за батерията телефона да остава на зарядното. Има ли такова нещо или не?
Цитирай
#62

Според мен това са митове. От 15 години така си зареждам телефоните и досега не съм имал проблемна батерия.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#63

(2015-02-10, 15:05:11)vovalinder написа:  Здравейте, имам следното питане, четох статия че когато примерно вечер телефона се зарежда, когато стигне 100% не е добре за батерията телефона да остава на зарядното. Има ли такова нещо или не?

Колега,до сега съм изгубил бройката на телефоните които съм имал,но със сигурност знам ме всеки един ит тях винаги е оставал на заряд до сутринта докато не ми потрябва,както и винаги съм го зареждал когато,където и колкото време съм имал,батерия не си спомням да съм сменял,е,разбира се че и не ползвам един тел 5г Smile но за по година,кой по вече,кой по малко,не съм имал проблеми

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#64

Абе и аз така си помислих, ама като го прочетох мисля че в Дир.бг и се стреснах малкоSmile

Galaxy S23 Ultra
Цитирай
#65

dir.bg e дооста сериозен източник на информация. Хубаво е, че си се стреснал...
Цитирай
#66

(2015-02-11, 11:47:45)GH0STFACE написа:  dir.bg e дооста сериозен източник на информация. Хубаво е, че си се стреснал...

Вчера проверих, не е било в dir.bg, но четох такава статия, до колко е вярно обаче не знам, затова попитах.
Цитирай
#67

Когато батерията се зареди до 100%, телефона спира зареждането и си взема от зарядното това, което харчи. Като се изключи зарядното започва да взема ток от батерията. Лаптопите са на същия принцип. В твоя случай чисто и просто си съхраняваш пълния заряд на батерията до сутринта.

Samsung Galaxy Z Fold4 & Samsung Galaxy Tab S6
Цитирай
#68

Някой обърнал ли е внимание с колко % ви пада батерията през нощта със спрян интернет?

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#69

(2015-02-23, 18:00:54)soki написа:  Някой обърнал ли е внимание с колко % ви пада батерията през нощта със спрян интернет?

Ами аз лично не,първо никога не си спирам нета,затова съм дал маса пари за него и второ вечее винаги е на зарядно за да няма изненади,и дефакто изобщо не ме интересува дали за 10 часа или 24 часа ще ми падне батерията Smile,зарядни под път и над път,дори в моловете са поставени устройства за да си заредиш телефона ако имаш нужда

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#70

Със спрян интернет за около 8-10 часа не пада нищо. В най-лошия случай да падне 1%.
При вкл. стамина с активирани WiFi и 3G и ако в нея няма добавени приложения също не пада нито 1%

Но ако в стамина има добавено само едно приложение, то тя переодично , но явно доста често го пропуска и активира нета, като по този начин не позволява на телефона да заспи въобще. В резултат на което ми е падало до 16% за 10ч пълен стендбай.

Сега съм си нагласил телефона да е винаги в стамина, като в нея съм си добавил всички приложения които ползвам.
А  вечер в режим "събитие" от 23ч до 7.30ч се гасят WiFi, мобилни данни, блутута и звука.
Така телефона ми си спи като къпано бебе без загуба на никакъв заряд.

Много по-лесно можеше да стане, ако от Сони бяха сложили и един профил "самолетен режим" в който да влиза телефона
 и ми е напълно непонятно защо го няма
Цитирай
#71

Сваляш си примерно IFTTT и си го правиш това. Или друга подобна програма.
Цитирай
#72

(2015-02-23, 18:23:04)rumo написа:  Със спрян интернет за около 8-10 часа не пада нищо. В най-лошия случай да падне 1%.
При вкл. стамина с активирани WiFi и 3G и ако в нея няма добавени приложения също не пада нито 1%

Но ако в стамина има добавено само едно приложение, то тя переодично , но явно доста често го пропуска и активира нета, като по този начин не позволява на телефона да заспи въобще. В резултат на което ми е падало до 16% за 10ч пълен стендбай.

Сега съм си нагласил телефона да е винаги в стамина, като в нея съм си добавил всички приложения които ползвам.
А  вечер в режим "събитие" от 23ч до 7.30ч се гасят WiFi, мобилни данни, блутута и звука.
Така телефона ми си спи като къпано бебе без загуба на никакъв заряд.

Много по-лесно можеше да стане, ако от Сони бяха сложили и един профил "самолетен режим" в който да влиза телефона
 и ми е напълно непонятно защо го няма

колега,а това какво е,ако не е самолетен режим?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#73

Иска да каже, че би желал автоматично програма да влиза и излиза от самолетен режим, предполагам.
Цитирай
#74

Ееее,чак пък толкова,тук има 2 действия да извърши,не е толко сложно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#75

Да, точно това искам - в приложението самрт кънект да има "събитие" за офлайн режим.
Има поне 10 излишни събития, които сигурен съм не на мен, а на никой не му трябват, но това поради не знам каква причина го няма.
@Sokolchev може и да не е много сложно, но при условие, че трябва да го правя всяка сутрин и вечер и евентуално мога да забравя ... става сложно. Още повече, че има такова приложение, което да върши тая работа и да превключва профили.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)