Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3
#76

Аз съм изключително доволен от батерията на телефона, особено имайки предвид, че предния го зареждах минимум 2 пъти дневно без значение дали го ползвам или не.

Слагам няколко скрийншота, като на първите съм в чужбина и мобилният ми интернет и местоположението бяха постоянно изключени, ползвах WiFi постоянно и играех някоя друга игра. 
       

На вторите скрийншотове са ми включени местоположение и мобилни данни през цялото време и малко WiFi.
         

Все още не съм го оставял на батерия през нощта, но и това ще направя скоро време, понеже ми е интересно какви резултати ще даде.
Цитирай
Аксесоари
#77

На мен практически телефона ми се превърна в GPS. На гугъл мапс като го пусна сутринта с абсолютно всичко включено ( ГПС, гугълските локализации, wifi, блутут и на ЛТЕ ) умира на 5 часа и половина екран и го закачам на тока в колата. Уникална му е батерията на телефона няма две мнения.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай
#78

Ето и от мен малко скрийншотове. Това е при нормално ползване на телефона, без включен Stamina режим и с включени всички възможни синхронизации (Wi-Fi, Bluetooth, 2 пощенски кутии, Skype и Viber)

/цък на снимката за голям размер/
[Изображение: 292848909bcc25e2.png] [Изображение: 054b643fa30be996.png] [Изображение: f9ab88234108f75e.png] [Изображение: 59bd77797fa16ee2.png]

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#79

Преди малко реших да го пусна да се зарежда и ми стана интересно какво е точило най-много батерия като съм използвал умерено интернет. Определено останах изненадан: приложението find my Xperia, при условие, че само веднъж го тествах как работи и толкоз. Не знам някакъв бъг ли са тези 53 %, защото по тази логика това значи, че без това приложение батерията би трябвало да изкара над 6 дни VaTooth

[Изображение: 33c31266a4e5f20f.png]

Сега като заредих батерията догоре продължава да точи това приложение. Пише, че GPS е бил активен от както го изключих от зарядното. В настройки обаче Местоположението ми е изключено, и приложението го спрях, а продължава да отчита работа. Идеи? [Изображение: roll.png]

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#80

Някой има ли идея защо не се спира GPS-a и това приложение my xperia? Вече 2 дни работи без прекъсване, въпреки че съм го спрял.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#81

Защото най-вероятно приложението не е спряло и държи гпс-а включен.
Намери го в настройки >приложения>всички> my xperia, изтрий му кеша и го спри от там принудиделно.
2-ро най-вероятно ти работи и история на мстоположенията - акаунти> гугъл отчитанена местоположението и ги изключи и двете.
И виж след малко дали ще ти изключи GPS- да не би да го държи и нещо друго
Цитирай
#82

Благодаря, засега спря да отчита работа на GPS-a, ще видим като го пусна за endomondo-то по-късно и го спра, дали пак няма да си остане активен.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#83

С нормално ползване,постигнах този резултат:
   

Изкарах до 3 дни 23 ч и няколко минути до 5 %
Цитирай
#84

(2015-03-07, 16:55:54)rumo написа:  Защото най-вероятно приложението не е спряло и държи гпс-а включен.
Намери го в настройки >приложения>всички> my xperia,  изтрий му кеша и го спри от там принудиделно.
2-ро най-вероятно ти работи и история на мстоположенията - акаунти> гугъл отчитанена местоположението и ги изключи и двете.
И виж след малко дали ще ти изключи GPS- да не би да го държи и нещо друго

Добре де, не мога да разбера защо след като ползвах Endomondo и след това съм го изключил и съм спрял GPS-a, продължава да ми отчита работа на GPS в данните за приложението все едно още е пуснат. Undecided

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#85

(2015-03-08, 12:54:03)soki написа:  
(2015-03-07, 16:55:54)rumo написа:  Защото най-вероятно приложението не е спряло и държи гпс-а включен.
Намери го в настройки >приложения>всички> my xperia,  изтрий му кеша и го спри от там принудиделно.
2-ро най-вероятно ти работи и история на мстоположенията - акаунти> гугъл отчитанена местоположението и ги изключи и двете.
И виж след малко дали ще ти изключи GPS- да не би да го държи и нещо друго

Добре де, не мога да разбера защо след като ползвах Endomondo и след това съм го изключил и съм спрял GPS-a, продължава да ми отчита работа на GPS в данните за приложението все едно още е пуснат. Undecided

Това е нормално. Просто се случва някоя апликация да зацикли и да ти изяде батерията. Случвало ми се е да оставя телефона вечер с 60% батерия и да ми падне до 0%. Съответно и алармата я нямаше което беше кофти по отношение на това че закъснях зверски за работа...

от време на време рестартирай, особено след като ползваш гпс и навигация дълго време. Забелязал съм, че тоя тип апс доста бъгват понякога телефона и той просто не може да 'заспи' качествено.

По отношение на батерията. Моя не издържа повече от ден при никакви обстоятелства. Държа стамина включена перманентно. Незнам за какво ги ползвате или не ги ползвате тия телефони, ама 2 дни и особено 3 е абсурд при мен.
Цитирай
#86

Странно. Не съм го рестартирал, заредих го докрай и сега в Използване на батерията няма приложения, използващи GPS... Явно сам се е оправил бъга.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#87

Здравейте,купих си магнитно зарядно от нет-а.Сега използвам него ,но ми се струва,че телефона ми се зарежда много бавно.Днес например го пуснах на 14% и за 2,5 часа стигна до 50%?! Това нормално ли е според вас?За калко часа по принцип си зареждате Z3-ките,ако ви се наложи "от-до"?
Цитирай
#88

Нормално е да се зарежда бавно спокойно.
Цитирай
#89

Нормално, не и чак толкова.
Зареждането през магнитния накрайник с фабричното зарядно, би трябвало да бъде приблизително и като зареждането през Юсб конектора, отново с фабричното зарядно.
За мен 35 % за 2,5 часа е много, което трябва да означава, че за пълно зареждане от 0% и нагоре, ще са необходими над 7,5 часа.
Зарядното мисля бе 1400 Ма, което трябва да означава пълно зареждане на 3100 Ма батерия, за около 2,5 часа до 3.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#90

Зарядното е 1500мА.. А аз поради това бавно зареждане върнах една док станция.. С втората, която ми пратиха се зарежда от 3-4 до 100% за около 4 часа, което е поносимо..
Цитирай
#91

Добре де, много се дразня... Ползвах преди 2 дни Endomondo за няколко часа, след което съм го изключил, спрял съм и GPS-a, но сега виждам, че местоположението от това приложение продължава да работи и съответно да точи батерия! Много е досадно да трябва да се рестартира всеки път като ползвам апликацията, за да си "спре нормално" и местоположението. Butter

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#92

(2015-03-17, 11:10:40)soki написа:  Добре де, много се дразня... Ползвах преди 2 дни Endomondo за няколко часа, след което съм го изключил, спрял съм и GPS-a, но сега виждам, че местоположението от това приложение продължава да работи и съответно да точи батерия! Много е досадно да трябва да се рестартира всеки път като ползвам апликацията, за да си "спре нормално" и местоположението. Butter
Ползваш ли greenify? Може да ти реши проблема.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#93

аз зареждам без изключение на докинг станция вързана към юсб на компютъра. Имам една на бюрото в офиса и една вкъщи. в колата имам магнитен кабел. Наистина се зарежда по бавно.  Поне 3 часа да качи до 100%. 

и двойката я зареждах на докинг станция и тя толкова. Нормално е. по слаб ток подава от юсб-то в сравнение със зарядното.
Цитирай
#94

Вчера пробвах да го заредя от 4% до 100% с UK зарядно и магнитно кабелче,зареди от 18:30 до 23:37.Има ли според вас някаква теоретична възможност да е от Английското зарядно? Стори ми се странно ,че ми дадоха такова.Продавача ме убеди че били еднакви?!Чудя се дали да не взема от стандартните зарядни и да пробвам как ще се зареди ,за да видя дали ще има разлика
Цитирай
#95

И аз зареждам с магнитно зарядно, от 30 до 100% за около 3ч.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#96

Аз съм достатъчно доволен от живота а батерията в Llp.
Може да се съревновава с живота при KK, даже мисля, че е и по-добре.

[Изображение: ba53988e769418f4b2f17864121d2a44.jpg]

Цитирай
#97

(2015-03-18, 19:58:39)ge6on написа:  
(2015-03-17, 11:10:40)soki написа:  Добре де, много се дразня... Ползвах преди 2 дни Endomondo за няколко часа, след което съм го изключил, спрял съм и GPS-a, но сега виждам, че местоположението от това приложение продължава да работи и съответно да точи батерия! Много е досадно да трябва да се рестартира всеки път като ползвам апликацията, за да си "спре нормално" и местоположението. Butter
Ползваш ли greenify? Може да ти реши проблема.

Не, не съм ползвал такива програми. Искаше ми се без допълнителни приложения да си спира нормално GPS-a.

Sony Xperia Z3
Sony Xperia Z5 Compact

Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi 13
Цитирай
#98

Ами аз мисля че някой скрит процес от Ендомондо ти вкл. пак GPSa, а Greenify се грижи точно за това. Да спира всичко, което не искаш да работи.

1+6
9.0 Pie
Цитирай
#99

има ли начин да се активира резервен заряд на батерията
Цитирай

[Изображение: e5510fda27604f9ef60f1fcd9ebcaf9a.jpg]

Доволно, 7ч. екран за ден и половина работа без да ползвам излишни спестовни режими.

Пп: стамината я пуснах като остана на 10%

1+6
9.0 Pie
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)