Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

Аз се отказах да вземам Z4/Z3+ и чакам с нетърпение Z5 или както ще се казва.  Lol

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
Аксесоари

не не тия плюсове ги зарежи Smile цифрата трябва да е друга Smile таблета го има вече Z4

п.п батерията съм забелязал че ако ми е изключен нета докато съм в роуминг,вечерта е на не по малко от 75% но когато съм в БГ тогава всичко е включено и вечер е на около 15% като се е случвало вечерта да се окаже доста ранна Smile

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Колеги когато мина на ultra Stamina излиза, че wi-fi е включено. Ето и снимка
http://prikachi.com/images.php?images/491/8366491g.jpg

Там където съм оградил е в Ultra Stamina. Защо така се получава ? Излиза, че постоянно е включен
Цитирай

Провери в Настроките на безжичната връзка, за налична опция към сканиране, което е разрешено,  независимо от това,  че е изключен модула в момента.
Настройки / Безжична мрежа (WiFi), Меню с трите точки горе в дясно, след това Разширени / Махаш отметката на Сканиране винаги разрешено.
Друг е въпросът,  че има и някакъв бъг в някои от компилациите,  при които независимо,  че отметката е премахната, в статуса на батерията продължава да индикира все едно мрежата е активна и в момента.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Явно ще си чакам да се махне с андроид 6.. Да знаете нещо кога ще излиза за Z3?
Аз съм премахнал тази опция
Цитирай

той още не е пуснат официално, камо ли за телефона специално. Ще го чакаме напролет сигурно.

За тези, които са по-любопитни и поназнайват английски, ето малко инфо: Android 6
останалите могат да разгледат картинките Big Grin

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Е, нали нексусите имат ..
Цитирай

Още не е официална и за тях, а и ако не те получат първи официалната версия, не знам кой друг бранд.
Коментарите обаче са извън темата, нека се върнем на нея.
Благодаря.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте, колеги!
Имам развитие относно включения wi-fi сигнал по време на ultra stamina mode.
Ето и снимка за доказателство:
http://prikachi.com/images.php?images/74/8375074o.jpg

По-време на използването на телефона не е бил включван нито един режим за пестене на енергия. Реших да не ги ползвам и да си карам на нормалния режим без да пестя нищо, като включвам режими. Снощи ми направи впечатление, тъй като цяла вечер не съм го пипал и така излезе на диаграмата на използваната батерия. Спрях няколко активни приложения от настройки -> приложения -> активни. Мисля, че това бяха вайбър, FB, messenger и още няколко, които видях, че са активни и не ги ползвам. Спрях също и няколко фонови процеса пак от същото място, но с трите точки вдясно, горе. Цяла вечер се вижда, че не е било активно това wi-fi, дори като е всичко изключено (happy). От тея режими не знам дали има полза. Предния път не бях изключил нищо от активните приложения и фоновите процеси, при Ultra stamina mode явно са се запазили и продължили да бъдат включени, а уж не поддържа такива приложения... колко е странно това. Би трябвало да се изключват, а излиза, че не е така.
Сега ги изключвам всички неща по този начин, добре се държи батерията, а производителността е на макс (това е много хубаво). Единствено ползвам "режим изтощена батерия" заради премахването на автоматичните синхрознизации
Някой знае ли как да си спра google услуги без да се налага да ги деинсталирам и да правя всичко на ново за да вляза в маркета? В противен случай те просто се рестартират и пак продължават... питам защото имам едно галакси, което една част от батерията се консумира от тях и мисля, че буди телефона. На батерията винаги се вижда как е бил буден, докато съм спал
Цитирай

Няма как по принцип да спреш гугл услугите без да ги махнеш. Те са системни приложения. Можеш да спреш от настройките на акаунта автоматичната синхронизация, не знам колко ще ограничи стартирането на процесите.

Иначе аз никога не ползвам каквито и да е режими и батерията ми държи повече от доволно. Предполагам, че може да се получат бъгове при включването на стамини и подобни.
Цитирай
Photo 

[Изображение: 8384367h.jpg]

доволно!

1+6
9.0 Pie
Цитирай

Здравейте и от мен! Аз от повече от месец съм притежател на това бижу, но от вчера имам изненадващ проблем с батерията. В началото след зареждане тя държеше над 5 дни в Стамина режим, докато вчера падна за 2 дни и днес след като изключих от заряд ми изписа, че ми остават едва 2 дни и 15ч. Докато разцъкам новините в нета за 30тина минути (без гледане на видео и слушане на музика) батерията се срина до 92% (при WiFi мрежа) и ми изписа 2 дни и 11ч. Опитах с рестарт, цялостно изключване, но все същото ми изписва. Не съм променяла нищо през тези дни. Как за малко над месец батерията толкова бързо се скапа? За пояснение искам да кажа, че го зареждам с магнитен кабел.
Цитирай

@osemshes, някакви оптимизиращи или почистващи приложения да си качвал в последно време?

 
Цитирай

Никакви, не съм фен на тези приложения. А и съм задала всички приложения ползващи нет да са активни само когато се работи с дисплея. Когато е угасен всичко е в режим на готовност.
Цитирай

Капацитета на батерията продължава да пада и вече след зареждане на 100% батерия в Стамина ми пише, че имам 2 дни и 9 часа. Опитах и с обикновен кабел и с магнитен.... няма промяна Sad До края на годината сигурно ще го държа нон-стоп в тока Sad
Цитирай

И при мене е така,маѝ доста бързо здава багажа.На з2 беше много по добре батерията.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Не се съобразявайте какво пише в Stamina, ама изобщо.

Моята батерия за година не е мръднала.
Цитирай

+1 GHOSTFACE, за повече от половин година и при мен няма спад в живота на батерията, 2 дена си ги удря без проблем, а стамини и други режими никога не съм пускал.

1+6
9.0 Pie
Цитирай

И моя телефон е точно на една година, но в батерията няма никаква промяна.

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай

И аз не съм пуснал стамината,обаче телефона едвам прави 5 часа дисплеи.Това нормално ли е за този телефон,понеже на долния модел изкарваше повече.Този го имам от скоро и още не го познавам добре.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

5 часа си е идеален дисплей Wink

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 
Цитирай

Хора, разберете, че като го купих го зареждах 1х в седмицата, сега го зареждам на всеки 2ри ден! Извинете, но все още ползвам Xperia Neo която през декември става на 4 години. За това време телефонът все още държи над 30ч при 2-3ч разговори. Ще наблюдавам до края на месеца, но така както е тръгнало ми се струва, че ще навестявам сервиз на Мтел Sad
Цитирай

osemshest@ колега ти изобщо ползвал ли си го телефона?защото моя една седмица е изкарвал само и единствено докато беше в сервиз Smile ако не го включа вечерта на заряд,то на другия ден слетобяд ще съм без телефон

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Колежка съм. Телефона се ползва почти еднакво от самото начало. Работа от по 2-3ч на ден. Аз ви обяснявам, че след зареждането като го пусна на Стамина режим ми показва малко над 2 дни и докато разцъкам за 30тина мин вече е на ден и малко отгоре. Сега е на 37% изписва ми 20ч, ако дам да се изкл. Стамина режима ми показва 8ч. Ще дам и друго пояснение- заредих го вчера сутринта и утре вече ще се зарежда със сигурност. Т.е. малко над 2 дни. И то без нито една минута разговор по него! Телефона се използва само за интернет и офлайн приложения. Използвам предимно wifi мрежа. Не искам да си помислям, ако тръгна по чукарите да ползвам прехваленият 3G на всички велики оператори в България. Задала съм когато дисплея е изгасен да са изгаснали и приложенията като Скайп и Вайбър... Т.е. само когато работя с телефона, само тогава са пуснати приложенията. Не съм съгласна с издръжливостта на батерията и това е. Не може като го взех да ми държеше по 6-7 дни, а сега малко след 48ч да го зареждам. Че аз като сложа стандартна сим карта с разговори, тогава ще увисва още на първите 24ч. Днес беше на 50% рестартирах го и вече беше на 47% как може от един рестарт да падне 3%?
Цитирай

Ами може, ако трябва да зареди сума фонови приложения през това време.

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)