Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

най малката консумация на батерията е от разговорите,интернета консумира много,все пак натоварва не зависимо че си на wifi ,следователно дисплея също работи и харчи батерия,аз до сега съм имал доста топ телефони на различни марки,както и в момента освен Z3 ползвам и note4 и там е същата работа както и на всеки друг телефон който съм ползвал,всяка вечер на заряд за да съм сигурен че ще имам телефон на другия ден,не зависимо дали е на 5% или на 75% вечерта,защото се е случвало да има дни в които не го ползвам телефона,но вечерта е задължително в тока и сутрин го махам когато тръгна за работа,след 8 часа,ето в момента съм на 52% като е свален от тока тази сутрин в 8.30

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Пускай му заводски настройки и се надявай да се оправи,ако ли не носи го за гаранционно обслужване,ако изобщо има,че на батериите е 6 месеца гаранцията май.
Цитирай

Има и нещо друго,колкото по дълго го ползваш толкова повече приложения слагаш.И от там идва и по голямата консумация,поне според мен е така.Ако му направиж заводски,след време пак ще почне да прави така.Аз не съм чувал до сега проблемна батерия на Сони,ама може и да има

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

Колежке, дай няколко шота от графиката на батерията, както и кои приложения ти харчат от нея. Също така и шот на часовете, които телефона е бил с включен дисплей. Тогава може да се реши, дали 2 дни е нормално или не.

Може да не си се усетила, че си променила по някакъв начин това как използваш телефона. Екрана хаби най-много батерия.
Цитирай

От къде да видя кое приложение консумира от батерията ми? Когат отида в опциите на захранване и дам "Консум. на енергия от приложения" Ми казвам "В момента няма приложения за отчитане" Не виждам също и от колко часа телефона е на батерия, а не на зареждане, така както е при старият ми телефон. Сложих GSam Battery Monitor, но се оказа, че отчита от последното разкачване на батерията, а аз вчера я разкачих и сега програмата ми отчита работа на екран 48мин.  Но екрана ми е затъмнен до край. Ето ви изображение на програмата-     
Цитирай

Провери в режим на мрежата да не ти е пуснато 4Ж мрежата,при мен така беше в началото.

Huawei P10 plus black
Huawei mate 10 pro
Цитирай

С Gsam е добре. Само че, си зареди батерията до 100, направи един цикъл ползване до 15-20 процента батерия и чак, като стигнеш тези проценти направи снимки в Gsam и ги дай тук. За консумацията по приложение пак в Gsam може да видиш. Цъкаш на App Usage и изкарва списъка.

Тези два шота направи и дай.
Цитирай

Мисля, че открих проблема. А именно - кабела с който зареждах телефона си. Още със закупуването на телефона си взех 2 магнитни кабела от един и същи търговец в ОЛХ (тогава беше само един, нямаше конкуренция). Той ми изпрати 2 различни модела- един бял и един черен. С времето аз започнах да ползвам предимно черния и белия го оставих като резерва. Отделно от "време оно" си имам дълъг усб кабел който използвам като удължител между зарядното и кабела на телефона (1.5м) Със старият телефон нямаше проблем, но реших да пробвам как ще реагира телефона, ако започна да го зареждам с белият кабел без да използвам удължител. За сега има доста осезаема разлика. 19:00ч до сега телефона е на 80%. Ще наблюдавам има ли промяна след няколко зареждания и ще докладвам. Ако трябва ще направя и скрийншоти. Лек ден за сега и се извинявам за късният отговор, но не можех да повярвам, че проблема е софтуерен. Забравих да кажа, че преди с черният кабел и удължителя телефона се зареждаше адски бавно над 8ч, а сега с белият кабел и без удължителя се зарежда за не повече от 4ч.
Цитирай

само да вметна инфо,не зависимо за какво се ползва кабела,колкото по дълъг е,толкова по голяма загуба на пренос има Wink така че е съвсем нормално да се е зареждал много по бавно с почти 3м кабел и удължител едновременно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Ами не знам, но със Xperia Neo съм от 4г и не съм видяла да се зарежда по-бавно спрямо обикновения кабел. Но явно с новите телефони не е така Sad. Ще наблюдаваме как ще бъде тези дни, за сега е на 73% от близо 24ч употреба и малко над 2ч работа на екрана.
Цитирай

Здравейте. Четох доста по темета и аз искам да ви питам нещо. Виждам,че повечето потребители са много доволни от батерията и почвам да се притеснявам. Моя Z3 сутрин го махам от зарядното и вечер към 20 21 часа е на 30%. Вярно е че постояно си играя с него,ровя в фейсбук,ползвам скайп и интернет,3g ми е включен,понякога играя и игри. Ползвам режим stamina. Въпроса ми е трябва ли да се притеснявам,че има някакъв проблем или след такова ползване е нормално ?
Мерси
Цитирай

Нормално е.
Цитирай

Съвсем нормално е, не се притеснявай. Че има добра батерия, така е, но не бива да се очакват чудеса от рода на 2-3 дни при нормална употреба. Понякога при мен издържа и 2 дни ако не му бутам много, много приложенията. И все пак съм на мнение, че Z3 има достатъчно батерия да изкара човек един пълноценен ден по летища, гари и т.н Ако трябва да го съпоставя със стария ми Нексус, който ползвам като втори телефон, то Z3 държи минимум 3 пъти повече от Samsung-а
Цитирай

Нещо напоследък на 3G Google Play Services правят някакви бели.
Тази нощ ми е паднал с поне 20% заради услугите.
Цитирай

[Изображение: f144b20fda4e2c8d46b26462f46091e0.jpg]
[Изображение: 1cd409b9913c8b0339ac47defa2535e3.jpg]
[Изображение: 2e23ea0bd638de19f619116befe6e03e.jpg]
[Изображение: b8170002147bca76ea1a0aab222f2ddd.jpg]
[Изображение: 5d92ec1aadf3bffa238ff99c6a4386c3.jpg]
Батерията rulez. Ако спра интернета ще се увеличи SOT-а..
Това е без руут :-)
Цитирай

Някой да сподели как е батерията с ММ?

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Много зле е батерията с маршмелоу, някой с същия проблем?

Sent from my D5803 using Tapatalk
Цитирай

Без постоянно включен интернет - супер. С него (мобилни данни) 2-3 % на вечер пада батерията. На мен ми падна с два.
Искам все пак Ултра Стамина..
Цитирай

Messanger активен - 12 часа, 1100mah консумация. 
Екран 2, 40ч - 180 mah

Влючен е постоянно интернета (без блуутод). 2G, че тука в Търново, даже в квартирата нямам 3G.. Само ми пада батерията с по 3 % на вечер като сложа автоматичната смяна от 3 на 2 G (без Интернет),  с него сигурно повече..

Включа ли и нета и блуутода, lifeloga изкача като основен консуматор заради гривната.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

При мен положението с батерията е доста зле, като не издържа и един ден. Изтеглих gsam и нещо там ме притеснява - трябва ли волтажа да играе, защото  при мен варира между 4.2 и 3.7 волта? Другото ми питане е за ампеража - той варира между 300 и 1000mah, а батерията трябва да е 3100 mah. Извинявам се ако въпросите ми са неуместни, но не съм наясно много с телефоните. Този го купих втора ръка и това е единствения ми телвфон на старо. С другите сонита, които са били нови не съм имал проблеми. Да не спименавам и че приложението за камера работи по 10 сек. и спира заради прегряване преди да съм успял да направя и една снимка... Малко се отклоних. Въпроса ми е дали да купувам нова батерия или проблема е на друго място?


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

и аз не съм в час с телефоните с по-големи проблеми и неща от сорта , но камерата със сигурност не трябва да се изключва след 10 секунди.. ако телефона е загрял доста и тогава пуснеш камерата и си на топло място тогава ще ти изпише ,приложението ще се затвори ,но все пак ще издържи няколко минути. според мен си за нова батерия или заводски настройки, някой по -компетентен да каже

Sony Xperia Z3 6653 Copper Android 6.0.1 --- LG G6 H870 Astro Black --- Xiaomi Mi 9T --- Xiaomi Redmi Note 10 Pro Bronze
Цитирай

(2016-07-13, 13:02:05)ncuxapamz написа:  При мен положението с батерията е доста зле, като не издържа и един ден. Изтеглих gsam и нещо там ме притеснява - трябва ли волтажа да играе, защото  при мен варира между 4.2 и 3.7 волта? Другото ми питане е за ампеража - той варира между 300 и 1000mah, а батерията трябва да е 3100 mah. Извинявам се ако въпросите ми са неуместни, но не съм наясно много с телефоните. Този го купих втора ръка и това е единствения ми телвфон на старо. С другите сонита, които са били нови не съм имал проблеми. Да не спименавам и че приложението за камера работи по 10 сек. и спира заради прегряване преди да съм успял да направя и една снимка... Малко се отклоних. Въпроса ми е дали да купувам нова батерия или проблема е на друго място?

Имаш час и 44мин екран и си на 60% батерия с 4G...не знам какво повече искаш.Толкова си може телефона.

Nexus 5 32GB White @6.0.1
Цитирай

Здравейте, от няколко дена ми направи впечатление, че батерията пада от самосебе си с едни 20-30% без телефона да е ползван за интернет, игри, фейсбук,инстаграм и т.н, а днес дойде и големият шок снощи го заредих на 100% , цяла вечер телефонът не е пипнат и сутринта се събуждам да видя колко е часа и хоп изключен, батерия 2 %. Дайте ми съвет какво да правя , защото ми трябва телефонът, нямам друг, който да ползвам временно, а това което най ме притеснява е че батерията е non-removable и няма как да си купя нова и да я сменя. Извън София съм и тука няма rvmobile и техен сервиз, за да го дам на поправка(Да не говорим, че тя ще отнеме някакво време, а аз мога макс 1-2дена без него, даже и толкова няма как да стане). Не знам дали е от значение, но имам там от онези приложения уж за спестяване на батерия du battery saver ползвам, казаха ми че уж било най-доброто.
Цитирай

Лично мое мнение е, че тези приложения уж за пестене на батерия правят точно обратното. Все пак добавяш още един процес който или затваря насила приложения или просто буди телефона за да направи нещо. Съвета ми е махни го това приложение, пусни си стамината, и ако продължава махай едно по едно последно инсталираните приложения, може някое от тях да прави мизерия. Ако не става,  factory reset винаги може да ти помогне, ако ли не - сервиз.

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай

Можеш също така да прикачиш скрийн шот от статуса на батерията, което вероятно също би могло да бъде показателно за евентуален проблем, в следствие на приложение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)