Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

За Пловдив знам има деком,които са представители на сони за България и един Сони център,но са магазини незнам дали има сервиз и какво да правя.Знам само какво има.Също така ако в Сони центъра го вземат имам ли гаранция,че няма да ми надраскат телефона или да ми го върнат с недозалепено стъкло отзад?
Предварително благодаря.
Цитирай
Аксесоари

А ако го пращам в София как трябва да стане и ако нещо му има след това?
Цитирай

Здравейте.Бях писал за смяна на батерията.Смених моята и мисля,че може да съм с информацията,която ще споделя,поне за тези от Пловдив. 
Отидох в Деком,защото са официален представител на Sony и Pioneer за България.От там най-вероятно са го изпратили в официален сервиз.Телефона беше готов в рамките на седмица мисля.
Ако може да ми дадете някакви съвети за зареждане на телефона или някакъв друг съвет,за да запазя батерията възможно най-дълго.
Smile
Цитирай

Моята батерия пада доста бързо особено при видеоразговор по Месинджър за час някъде около 30% процента,абе при яко ровичкане фейс Ютюб и сайтове с видеоразговори няма да изкара повече от 3-4 часа,незнам дали е нормално това,ползвам телефона от 3 седмици
Цитирай

Според мен е нормално.Да попитам също така от около 20–30% за колко време ви се зареждат телефоните до 100%?
Поздрави! Big Grin
Цитирай

80 мин
Цитирай

Здравейте.Понеже го използвам телефона малко повече и батерията ми свършва за един ден.Това скъсява ли живота на батерията,като го зареждам всеки ден,а не през два например,както доста от вас правят.
Също така имам още един малък проблем.Използвам телефона и съм стигнал 60% например и като го рестартирам стават 70%.Не съм сигурен дали става всеки път,но забелязах тези дни така става и ми направи впечатление.
И колко време трябва на батерията да се разработи,защото аз я сменях наскоро.
Предварително благодаря.
Цитирай

Няма какво да се съобразяваш с батерията. Тя е чук. Даже се учудвам как ти е направила проблем. При мен е на постоянен тормоз. Всичко държа включено, зареждам я всеки ден (доста си играя на него вече). Всичко стои пуснато. Такива мизерии с промяната на процентите ми ги правеше само Самсунга.
Цитирай

Вчера говорих с един приятел който ползва Z серията от както я има за проблема ми с батерията,каза че първия месец може да кара по малко докато влезе в ритъм пък да видим,по принцип това са хубави батерии и не би трябвало да има период на разработка.
Но ме съмнява че телефона може да е бил мостра и да са ми го набутали въпреки че нямаше никакви следи от употреба и в началото си го регистрирах,поръчан е от Ebay от Хонконг d6603  версията е!
Четох някъде че някой хора намаляват мощността на процесора с цел пестене на батерия ,има ли такава опция за сонито и ако има как става това ?
Цитирай

galaxyhopper можеш ли да ми дадеш някакви съвети на колко процента да зареждам батерията,дали мога да си я зареждам по всяко време,колкото и процента да имам.Или не винаги до 100%.От колко време ти е телефона,ако може да попитам?
Защото мисля,че миналата ми се прецака от един магнитен кабел и искам тази да я запазя.
Благодаря предварително. Smile
Цитирай

Моето зареждане е доста относително. Гледам да е над 20% батерията в зарядното. Понякога и на 50% съм го слагал ,като знам, че ще ми трябва батерия на другия ден. Днес пък го заредих от 3% - нямах достъп до контакт и зарядно.
Това ти препоръчвам - Зареждаш я от 20% нагоре. Под 20% веднъж месечно.

Моят телефон работи от октомври 2014 г. 2 години ще направи с мен другия месец. Аз съм втори собственик (от август 2015г.)
Аз ползвах два магнитни кабела от както го купих. Първата ми работа след като купих Сонито беше да си купя такъв кабел. И двата бяха китайски като и двата почнаха бавно да зареждат. От месец и половина зареждам само с оригиналния кабел от кутията. Оригиналните адаптери и кабели са много важни и няма да си купя неоригинални повече.. По-добре оригинално зарядно на Самсунг (примерно) отколкото неизвестно китайско.
Цитирай

А ако я оставям след 100% да седи,прецаква ли се батерията?
Или ако го изкарам от тока преди 100%
Цитирай

Като смени батерията държи ли повече сега?
Цитирай

Да,но да попитам как мога да калибрирам батерията,защото мисля,че не показва точно.
Цитирай

@Sipx, По какво съдиш, че не показва коректно стойностите?
Относно калибрирането, може да провериш в Плей Стор, където има приложения и "калибриране" е упоменато в името на самото приложение.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравей.Показва,че се е заредила на 100%,но като го изключа и пада на 94% след време примерно.
Затова го оставям още време след като показва 100%,за да съм сигурен,че е заредена.Аз,затова и питах дали се прецаква батерията,като го оставя да се зарежда след 100%.Ако може да ми кажеш,ако знаеш.
Благодаря предварително.Поздрави!
Цитирай

Здравейте при мене нещата се пооправиха доста,изключих NFS,изключих синхронизациите,и от опциите на батерията изключих някаква настройка за подобряване живота на батерията която се оказа че лапа много от процентите,сега нещата се коренно различни,а Да не забравя махнах фейсбука и хрома и си инсталирах Опера мини и от там си влизам във фейса много удобно и икономично
Цитирай

Нощес го махнах от зарядното в 1 часа до 6 беше хапнал 7% проверихме на приложението Gsam battery и ми показа че ги е изяло сигнала на телефона,а и ми прави впечатление че първите 20% падат много бързо
Цитирай

Не, опция е.
Сега в андроид 6 е под името "Режим Stamina". Нищо общо няма режим Стамина (която знам от kitkat) с тази.

Поста ми може да ти се стори много дълъг и объркан, та накратко - Това нещо "режим Стамина" не е същото каквото познават Сони потребителите при андроид 4.4.2 ; 4.4.4 ; 5.0.2 ; 5.1.2, а е едно просто преименуване на ето този режим cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2015/01/329e3f2ca4d44e1cacbceda836be9d4b1.png който смятам, че го има при всички потребители ползващи андроид lollipop & marshmallow и го наричам режим на google (за пестене на батерия). Не мисля, че съм само аз с такова мнение.

По-скоро Doze е копие на Stamina, която познаваме Сони потребителите. Чак в андроид 7 стана пълно копие, при което със заключването на екрана всичко извън списъка влиза в doze режим.
Цитирай

Инсталирах тази програма Doze пък ще видим
Цитирай

Колега , ако имаш андроид 6 такова приложение не ти трябва, защото е включено. Просто активират режим Стамена на "винаги" и ще усетиш разлика
Цитирай

(2017-08-01, 22:16:11)galaxyhopper написа:  Колега , ако имаш андроид 6 такова приложение не ти трябва, защото е включено.  Просто активират режим Стамена на "винаги" и ще усетиш разлика

Имам андроид 6 пуснат стамината и всичко си е както и без стамина няма оправия какво ли не му спрях всякакви възможни настройки който съм измет във форума,калибрирах батерията и пак си пада бързо 3 часа екран неможе Да изкара на 40%яркост само още не съм я калибрирал както показват на еднобклипче в тубата с натискане на бутоните за звука но и това ще пробвам,ако не се оправи явно съм попаднал на калпава бройка със слаба батерия
Цитирай

Нова ли е батерията или не?

Изпратено от моят PRA-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не е нова батерията купих телефона чисто нов преди месец и батерията е много зле!
Ако някой е сменял батерията Да каже дали после има подобрение или си е андроид!
Цитирай

Вчера рекорд на зарежданията тъй като цял ден си бях вкъщи и постоянно почти си ръчках телефона от 7 сутринта та до към 8 вечерта в 7 го свалих от зарядното в към 10 пак го сложих към 3 пак и вечерта в 6 и нещо пак та до тази сутрин ебаси Сонито повече никога Сони
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)