Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

Да се похваля от 3 дена екрана прави вече 3 :30 часа екран незнам на какво се дължи,може би защото си купих един 3 метров USB cable и с него зареждам и спрях роумин отметката
Цитирай
Аксесоари

На колко процента е добре да пускам телефона да се зарежда?
Предварително благодаря Smile
Цитирай

Препоръчително е на 18-20%.

 
Цитирай

Здравейте вече се замислям за смяна на батерията,явно моята е Калпава бройка винаги имам едни 10% който падат веднага след като го заредя поразцъкам и го оставя за малко и после погледна от 95 станал 84 да речем за 5 мин покой, ако някой е сменял батерия след подобни премеждия да сподели моля как се държи новата батерия и по колко кара,благодаря предварително.
Цитирай

Здравейте.Искам да ви попитам дали мога да прецакам батерията по следния начин.
Вчера си вклпчих телефона да се зарежда на 20% и до към 60% си писах в месенджър.Това вреди ли на батерията?
Цитирай

Не би трябвало
Цитирай

(2017-08-31, 07:22:29)asl написа:  Здравейте.Искам да ви попитам дали мога да прецакам батерията по следния начин.
Вчера си вклпчих телефона да се зарежда на 20% и до към 60% си писах в месенджър.Това вреди ли на батерията?

Няма как да се развали от това батерията?
По колко часа екран правиш?
Цитирай

Ами до 50% прави различно,според мен,защото не всеки път показва точно батерията(понякога примерно 31% държи много,а другите падат по бързо),но попринцип по 2 часа горе долу.
Да питам също дали е вредно за батерията по често да пада до 23%,25%,29%.
И също така днес ми се зареждаше и на 92% прекъсна нещо и пак започна в рамките на секунда,просто го видях(вероятно нещо от тока,може и зарядното да е,но е по вероятно да е тока).Това дали вреди на батерията.
Както и презареждането,понеже вечер ми е по удобно да го зареждам.
Предварително благодаря.
Цитирай

Аз правя 3 часа екран понякога 3:30 но е доста малко,като гледах ревю ютуб изкара 9часа на екран
Цитирай

Искам да попитам някой който разбира защо днес като ми останаха 10 процента батерия проверих колко дисплей има и ми изписа 10% и към 300 ампера и музика също толкова и друго имах по 1 % сигнала и гугъл нещата общо 30% къде се губят останалите 70% това се чудя


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Реших проблема с батерията кардинално,смених телефона с Xiaomi Redmi Note 4x сега само с 25% правя 2,30 часа екран а Сонито заминава при жената тя не го чепка толкова и няма да и прави впечатление слабата батерия

Ето 25 % 3 часа и кусур екран

(2017-09-23, 10:09:46)neron81 написа:  Реших проблема с батерията кардинално,смених телефона с Xiaomi Redmi Note 4x сега само с 25% правя 2,30 часа екран а Сонито заминава при жената тя не го чепка толкова и няма да и прави впечатление слабата батерия

Ето 25 % 3 часа и кусур екран


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Здравейте.Съкращава ли се живота на батерията,ако съм го пуснал да се зарежда на 70%?
Благодаря предварително. Smile
Цитирай

Ако ти стане навик най-вероятно ще се съкрати но от няколко пъти или един път на 2-3 седмично надали.
Цитирай

Здравейте.Мога ли да попитам съкращава ли се живота на батерията ако не го заредя до край,а до 89% например?
Защото като се зарежда ми показва 100%,вадя го седи така известно време и пада на 89%,затова го оставям малко повече време да седи на 100% за да знам,че със сигурност се е заредил,но понякога не засичам времето и го изклячвам явно без да изчакам достатъчно.
Предварително благодаря.
Цитирай

(2017-09-30, 22:55:51)asl написа:  Здравейте.Мога ли да попитам съкращава ли се живота на батерията ако не го заредя до край,а до 89% например?...
Не, ни се съкращава. В повечето случаи батерията си я зареждам в рамките на 90-95%, не повече.

 
Цитирай

Здравейте.Подариха ми powerbank Sony cp v10 и е с бързо зареждане.Зарежда телефона по-бързо,но да не се съкрати живота на батерията така?
Благодаря предварително.
Цитирай

Ако става гореща - да. Иначе не. Топлината е факторът за повреждане.
Цитирай

Ами power bank-а мисля,че се затопляше малко,но телефона май не.Това проблем е?
Ще пробвам пак и ще кажа.
Защото е Сони power bank и не би трябвало.Зареждам и с кабела,който беше в кутията на power bank-а.Но има това бързо зареждане и затова се чудя.
Благодаря предварително.
Днес пробвах и доколкото забелязах телефона не загрява изобщо май,защото в началото беше на 31 градуса някъде,след малко дори падна на 30 градуса,така че мисля,че телефона не загрява,само power bank-а загрява малко.Това добре ли е?
Цитирай

За батерията на телефона следователно не трябва да се притесняваш.
За powerbank-а силно ме съмнява, все пак като е оригинална, значи си е в реда на нещата да си работи така дори затопляйки се съвсем малко (няма как иначе, след като зарежда, все пак се отдава енергия във вид на топлина).
Телефонът няма опция бързо зареждане, освен ако не ползваш версията предназначена за японския пазар.
Когато ползваш само оригинални неща, мисля че всичко, което се случва е напълно нормално и не трябва да се притесняваш. Производителя сам си се грижи за продуктите, знае как да ги прави (все пак е професионалист), особено като знаеш, че на Сони нещата са качествени - няма взривени батерии както при Самсунг, Епъл, странни цветове на екрана, изгорели платки при други марки телефони и разни подобни.
Така че в общи линии си ползвай нещата без да се притесняваш. Притеснявай се само ако ползваш неоригинални продукти, защото от там могат да възникнат проблеми.
Цитирай

Не,телефона не поддържа бързо зареждане,аз затова и питах да не се прецака батерията на телефона.Но щом казваш,че няма проблем-ок.
Power bank-а загрява малко,но и аз мисля,че е нормално.
Цитирай

На 29% добре ли е да се зарежда телефона?Гледам пишат по 30-33%,пък на мен ми се случва на 27% до 29% понякога дори до 22%,но през повечето време уж гледам на 30% да го вклювам,даже 33% понякога.
Цитирай

Като има индикация за разряд. Иначе при 20% може да се слага на заряд.

 
Цитирай

Здравейте,отново съм аз,относно power bank-а.Понеже онзи ден като го зареждах заграя доста(беше ми в джоба телефона и батерията и в помещението беше топло) реших да видя как ще е днес.Сложих го и телефона леко загря и се питам дали трябва да е така.Имайте впредвид,че и в стаята беше топло.Отворих прозореца в стаята и бавно започна да пада температурата.От някъде 33,3 сега падна на 33,1,докато се зарежда.Чудя се дали е от външната температура загряването или от power bank-а?
И също така,ако е от външната температура,това проблем ли е за батерията?
Цитирай

Sipx - ползвайте си батерията спокойно. Има защити, които се грижат за безопасността и правилното функциониране на батерията.

Аз ползвам powerbank от обикновените на Сони, бях го оставил на пряка слънчева светлина без да се усета, гледам после до къде е стигнало зареждането - powerbank-а се беше изключил. Докато не се охлади не успях да го включа повторно.

Крайните ниски и високи градуси не са полезни за литиевите батерии. Производителите слагат защити да се подсигурят от невниманието и незнанието на потребителите, но все пак, ако се държи батерията дълго време на студено и не се ползва - има шанс да се разреди до такова ниво, че да остане неизползваема.
Цитирай

Моят телефон беше останал в една кола лятото на слънце.(ходихме на плаж) Не питай дали можеше да вдигнеш телефона, но в крайна сметка нищо му нямаше.
През последните месеци играех доста игри на него и си загряваше (беше нужен и интернет), особено лятото като се покачиха температурите.
Ами.. нищо му няма. Ползвай си спокойно телефона. Ще го смениш така или иначе след 2г и половина и то не щото нещо ще му стане, а щото ще ти омръзне..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)