Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Z3

Здравейте.Вчера пак зареждах от power bank-а на Sony.Засякох и температурите.Преди да го включа телефона беше на 28 градуса,след малко(като го включих в power bank-а) стана на 29,6,но малко по-късно падна на 27,6.Това покачване на температурата в началото на какво се дължи?На допир не се усеща разликата в температурата,а смятам,че като ми казахте,че като загрява не е наред имат впредвид доста по-големи разлики в температурата и по висока.А ако загрява понякога повече сигурно се дължи и на външната температура.Притеснявам се защото преди имах една преносима батерия китайска,но тази е оригинална на Sony не би трябвало да има проблем.
Също ако може да попитам,одеве си зареждах телефона със зарядното към контакта,ако има значение и се беше заредил на 100% и ми се обадиха и проведох един разговор,това вреди ли по някакъв начин на батерията?
И само информативно в същата ситуация за зареждането,ако след тези 100% си гледам в интернет или месенджър примерно известно време,вреди ли?
Предварително благодаря“
Цитирай
Аксесоари

Здравейте и Весела Коледа!
Имам един кратък въпрос.
Днес си зареждах телефона(от power bank,ако има значение),но ми беше включен gps-а.
Забелязах,че нещо загрява малко повече от обикновено и към 90 и няколко процента вече го видях и изключих gps-а.Вреди ли да е включен gps-а,докато се зарежда?
Благодаря предварително.
Цитирай

Не, не вреди, иначе производителите щяха да се погрижат за това софтуерно.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Здравейте и за много години!Вчера нямах батерия много,а днес нямах и зарядно само с оставаяия заряд в power bank-а заредих телефона-1%(за толкова стигна).Това вреди ли на батерията?
Сега,като се прибрах пуснах телефона да се зарежда на 16% беше.Питал съм във форума относно зареждането и са ми казвали под 20%,че май не е хубаво да пада,затова питам на 16%,като съм го пуснал дали има проблем.
Извинете ме за леко вероятно глупавите въпроси,но все пак ще съм благодарен ако някой отговори.
Благодаря предварително.
Цитирай

Нека батерията да ти е най-малкия проблем.
Ще го напиша и по-обстойно.
Телефонът ми е на 3 години и 8 месеца.
За това време на ежедневно използване и почти ежедневно зареждане на батерията, кога напълно, кога не, кога от под 5%, кога от над 10%, не съм забелязал видимо нарушение на времето за издръжливост на батерията.
Ако понякога има резки спадове в заряда, то в основата им е софтуер, а не хардуер.
При положение, че устройството е оставено с даден заряд вечерта, а на сутринта го намирам със същия или процент отклонение, то това би означавало, че батерията все още е на ниво.
Описвал съм и в други мои мнения, че промяна във времето за използване на телефона, е, имам и съм имал само след актуализациите на версиите на Андроид, при които и до момента разбира се, се усеща намалено време за употреба на устройството.
Несъзнателно съм издевателствал с моментите на зареждане, като пояснявам защо съм използвал тази дума. Защото никога не съм се съобразявал с процентите, на които телефонът е включван към зарядно.
Дори след споменатото време по-горе, съм достатъчно доволен от батерията в телефона, който продължавам да използвам интензивно и до днес.
Не се вманиачавай излишно в следене на проценти, начин и време за зареждане, включени или изключени модули (безжична мрежа, мобилна, блутут,
ГПС и прочее) , защото едно мобилно устройство трябва да служи на притежателят му, а не ти на него.
Ако има проблем с батерията, то едва ли ще е в следствие на това дали си включил телефона към зарядно на 4 или 9%, както и от това дали си го заредил напълно или си го изключил преждевременно.
Надявам се това да отговори на всичките ти съмнения, незнания, около начина за използване и зареждане на батерията.
Спокойна вечер.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)