Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Аксесоари за Z3

Времето за зареждане изглежда нормално в случая, но не и тези резки спадове на заряда след това.
В предния ти пост си описал постоянно светещ син диод при иначе незаредена батерия, което също не е нормално.
Възможно е на кабела светодиодите да правят някакви мизерии, ако устройството все пак се зарежда коректно, но не и последващото спадане в бездействие на телефона.
Има нещо гнило в случая.
Ако времето на зареждане е в нормите както спомена, вероятно проблема с батерията не е от зарядното.
Интересен е резултата от зареждане през юсб конектора и следене на стойностите на заряда.
Това ще даде някаква насока може би.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
Аксесоари

Ами сега с магнитня кабел,дори зарежда доста бързо.Свети както трябва.Но мисля,че като го заредя и след това пада на 99% и мисля най-много да съм отворил фейсбук да го видя малко и пада малко.След това като го включа беше на 93% и мисля,че след това е нормално.Мисля,че е от оптимизиранете на батерията,защото съм го включил и то май не зарежда батерията докрай,въпреки,че показва така.Мисля и, че с usb кабела падаха от 100% до 90% някъде по-бързо.Но пък мисля,че другите проценти падат по-бавно.Ще пробвам довечера с usb кабела.Немога да преценя дали пада през магнитния по-бързо.Но мисля,че магнитня зарежда доста бързо сега.От 33% до 100% за около час и нещо.Може ли да навреди това на батерията по някакъв начин?
Цитирай

Основния фактор определящ времето за зареждане, е източника, а не конкретно използвания кабел.
Разлика е възможно да има между времето за зареждане през магнитен порт или през стандартния юсб конектор.
В случая този източник при теб е зарядно с дадени изходящи, константни стойности, към което коментирано зарядно, свързваш магнитния кабел.
Не мисля, че тези не малки разлики по време при отделните зареждания, се дължат на кабела, защото не си единствения ползващ този модел устройство и този кабел.
При коректна работа на зарядно и телефон, няма какво да й стане на батерията. Друг е въпросът, защо има такава разлика във времето за зареждане от предходния ти пост и този описан сега, където си уточнил от 33% до 100% за около час и нещо, за сметка на старите данни дадени от теб по-рано?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Нещо според мен се беше бъгнала лампичката на кабела и от там ако има нещо общо с кабела.Вече зарежда бързо,дори ме притеснява дали не зарежда прекалено бързо.Кабела го свързвам към зарядното,което е в комплекта.Като изхабя батерията до 33% днес ще го включа с usb и ще видя резултатите.А това с по-бързото падане от 100% до 90% мисля,че и при usb го имаше.Мисля,че е оптимизирането.
Според теб,за времето,което бях споделил при предишния пост за зареждане през магнитен кабел нормално ли е,защото ми се струва бързо(говоря за втория път)?
Цитирай

Не мисля, че е твърде бързо, ако се има в предвид, че батерията на устройството е 3100 милиампера, докато ако зарядното е изходно 1500 мА, съвсем нормално е да го зарежда за около два часа.
При положение, че си бил с налични 33% ( една трета от капацитета на батерията), защо да не ти го зареди за около и под една трета от времето за цялостно зареждане.
Струва ми се нормално.
Използвай си устройството според изискванията и не се притеснявай.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Благодаря за изчерпателните отговори.Заредих го и през usb и е за същото време,дори по-бързо. Smile
Цитирай

Понякога,като го използвам,докато се зарежда магнитния кабел започва да мига синьо червено и след това се оправя.Така ли трябва да е?
Цитирай

Здравейте.Забелязах наскоро,че като зареждам телефона през магнитния кабел и на 100% започва да мига и да се включва и изключва.Да не ми прецака батерията?Нормално ли е да прави така.
Преварително благодаря.
Цитирай

Както и по-рано мисля стана на въпрос, премигването, предполагам имаш в предвид между червена и синя светлина, на стойност преди и около 100%, също наблюдавах и при мен, но това по никакъв начин не нарушаваше пълноценното зареждане на батерията.
Определено обаче не е нормално да се стига до самоволно бързо включване и изключване (по смисъла на откачане и закачане на кабела) на цикъла зареждане, което вероятно говори за нещо нередно около зарядно, кабел или магнитен конектор, може би.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Гледай лампата на телефона да не премигва докато се зарежда! Моят китайски кабел се смени вероятно два пъти отчитането до 90% и над тях
Цитирай

Да вметна - оригиналните слушалки, които идват с покупката вече определено и те са водоустойчиви. Все ги забравям в някой панталон или дънки и все отиват в пералнята да се перат Big Grin

Знам, че само xn3k ползваше безжично зареждане. Някой би ли споделил повече от това колко е цената на комплекта и дали се намира още, дали е практично или ползва някакъв друг вариант (гледам продават едни плоски Qi ленти)
Цитирай

По-добре взимай "лентите" и непрозрачен калъф за да я скриеш....и някакво безжично зарядно по твой избор, разбира се.
Цитирай

А лошото е, че с тия капачета по телефона ще стане грозна работа. Загледах се, че при официалния калъф връзката с телефона е през буксата с магнитно закрепване, а тия ленти през нормалната букса.. Иначе мк изглежда по практичнл от докинг станцията
Цитирай

О да, не се усетих, че буксата на Z3 има и капаче. Грозна работа ще стане значи.
Цитирай

Ако ви предстои закупуване на батерия, от къде бихте купили за този модел? Все още си пазя телефона и си ми харесва. Даже пиша от него.
След почти 5г. нямам рязко спадане на батерията при ползване, ама все пак бая зареждане е минало през нея.

Дали бих се прекарал в българските сайтове за престояла батерия в склад?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)