Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Леново S860 е боклук
#1

Имам го от месец и ще пиша за проблемите:
1 обхвата зле и понвреме на разговор просто прекъсва.
2.дисплея по краищата е разлепен и се вижда само по ъгъл.
3.отдолу уж има два говоритела,а реално само един(поне се чува силно)
4.в описанието уж метален корпус,а то чиста пластмаса или там някаква си сплав.
5.няма аксесоари за него почти никакви
6.жлепа за сим картите при разклащане трака гледал съм и други телефони на всичките тракаше.
7.слушалките в комплекта са ужасни и когато ги поставя си чувам дишането,а когато ходя си чувам стъпките много плътно влизат иначе падат,а качеството е под всякаква критика.

Това е моето наблюдение засега,оставям да дапълвате темата.
И да поясня телефона съм го купувал от Технополис европейски вариант и е напълно легален и официален внос в Бг
Цитирай
Аксесоари
#2

Моите впечатления са напълно различни:
1 - Никакъв проблем с обхвата, даже мисля че му е малко по-добър от на айфона ми.
2 - С дисплея също нямам описания проблем
3 - Говорителя си е един и това се знаеше още с обявяването на телефона, втората решетка е за симетрия и декорация.
4 - Капака мисля че е метален..може и сплав да е но в никакъв случай не е имитация.
5 - аксесоари не ползвам
6 - Тракане леко се чува при енергично разклащане на телефона, но същото съм го чувал и при други модели и мисля че не е от жлепа.
7 - слушалки от телефоните не ползвам ( имам си слушалки които ползвам ) и нямам наблюдения.
Телефона ми е закупен от Китай, не е рутван с 1гб рам, андроид 4.4.2
п.с - батерията е добра и за 250лв си заслужава според мен.
7 -

Samsung Galaxy Note 3 ; Nokia 808, Iphone 7
Цитирай
#3

Имах ги и 2-та варианта + S660 и съм силно разочарован от Леново. В нито едно отношение не да се мерят с който и да е смартфон.
Иначе ако почна да и изреждам косурите ще напиша поне 10 пъти повече точки.
Цитирай
#4

Доста крайно мнение.Имам телефона от месец,за това време се държи добре.Сглобката е отлична,слота за сим картите трака като е празен,щом ги поставих заспа.Дисплеят е отличен,добри цветове и ъгли на видимост.Телефонията е чудесна,чувам всички прекрасно и мен ме чуяат също.Единственото,с което съм съгласен е звука от слушалките в комплекта,наистина е слаб,но не е болка за умиране.За сметка на това телефона си има доста добеи страни и аз съм доволен.Колкото до аксесоари - калъфи,протектори,кейсове има бол в интернет на цени между 2-25 лева... Confusedtupid:

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#5

колега, телефона е боклук поради много различни причини.
на хартия е много силен, но дори мн леки приложения го измарят, на антуту изкарва колкото двуядрен на сони, всички МТК устройства страдат от синдрома на затворените сорсове. Нима не виждате, в целия нет е пълно с тестове реклами, а такъв силен в " телефон няма нито един кусъом ром, нито някакво туиксове. за обвхвата дръжте операторите и спрете fast dormancy, това е една от причините за обвхвата. Аз имам и лг едноядрен, това е истински смартфон - ромове, версий, туиксове. Аз го взех с идеята да играя игри, то какво се оказа - реал рейсинг 3 сече, дънджън хънтър 4 сече, игрите на геймлофт обаче са оптимизирани за МТК устройства. Телефона е алуминиев, надраска се бързо, въпреки че го пазя. Дано не пада много, че китайците са ясни.

Lenovo S860 Stock .:::/._.\:::. Lg p350 Stock Froyo 2.2
Цитирай
#6

milen_l написа:колега, телефона е боклук поради много различни причини.
на хартия е много силен, но дори мн леки приложения го измарят, на антуту изкарва колкото двуядрен на сони, всички МТК устройства страдат от синдрома на затворените сорсове. Нима не виждате, в целия нет е пълно с тестове реклами, а такъв силен в " телефон няма нито един кусъом ром, нито някакво туиксове. за обвхвата дръжте операторите и спрете fast dormancy, това е една от причините за обвхвата. Аз имам и лг едноядрен, това е истински смартфон - ромове, версий, туиксове. Аз го взех с идеята да играя игри, то какво се оказа - реал рейсинг 3 сече, дънджън хънтър 4 сече, игрите на геймлофт обаче са оптимизирани за МТК устройства. Телефона е алуминиев, надраска се бързо, въпреки че го пазя. Дано не пада много, че китайците са ясни.
не знам защо си го нарочил така жестоко тоя телефон Tooth но,поне мое мнение,че в крайна сметка всеки си закупува устройство за своите нужди.На мен ми е идеален.Сърфирането в нета е удоволствие с този дисплей,всички социзлни приложения си вървят без грешка,батерията държи яко 2-3 дни,а колкото до ромове и модификация на софтуера не ме интересуват поне засега.Ползвам го без защитни средства ,освен протектор на дисплея,вече месец се размотава по чанти и джобове и на гърба няма драскотина,дано и занапред да няма.Уважавам чуждото мнение,не споря с теб заради самия спор,просто аз като си купувам телефон гледам за какво ще го ползвам и тогава купувам и този модел ми е идеален за нуждите ми.Лек и приятен ден

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#7

Аз също много му се кефя на телефона,предния ми беше с 3 инча дисплей и си кьоравих очите да ровя в нета,този е с голям и ярък дисплей. За игри съм го пробвал само с логически, а те не искат много ресурси (не и от телефона де Smile ). За разговори ми е идеален,чувам и ме чуват, никакви оплаквания, не ми хлопа нищо,специално го проверих,ама си е добре (таблото на колата ми скърца повече Wink )Обхват перфектен,батерия също, слушалките не ги коментирам защото не съм ги пробвал,а аксесоарите само протектор и калъф съм си взел от продавалник. За моите нужди е повече от перфектен. Единствен проблем е че като карам не мога да боравя с една ръка с него и като ми звънят,ако не съм пуснал хендсфрито пускам волана за да вдигна Smile ама сигурно ръцете ми са малки.
Цитирай
#8

взех от Виваком Lenovo S860 единствено заради батерията... в магазина още разбрах че има слаб обхват но бързах за ангажимент и предположих че ще се оправи след ъпдейта... оказа се че не... на другият ден отидох във Виваком магазина и казах че имам проблем с обхвата...прочетох тук че трябва да се смени версията... в сервиза са ми сменили версията по мое желание но се оказа че пак е слаб обхвата... имам 2 НТС-та 816 и 310 на които картите имат обхват... телефона ли е за чупене или мен не ме бива...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#9

Вече би трябвало да е достъпна за обновяване версия ROW S401.Там версията на модема е сменена-може и да е оправен проблема.Има и друго нещо-индикатора да не показва еднакви нива в сравнение с друг телефон.Аз съм с китайската версия и на теленор,ROW 209,модем V102 CN.3g не ползвам-за 1 седмица не съм имал проблеми с обхвата.
Реално силата на сигнала може да видите в-НАСТРОЙКИ-ВСИЧКО ЗА ТЕЛЕФОНА-СЪСТОЯНИЕ-СТАТУС НА SIM-СИЛА НА СИГНАЛА.Проверете с на друг телефон,само имайте в предвид че се обновява през около 30сек.
2ри вариянт-инсталирвате си приложението - Netmonitor и там гледате какво показва.
Аз лично за седмица ползване съм доволен от телефона-преди бях с Lenovo P780,S860 ме кефи в доста отношения,само батерията за момента ми кара по-малко в сравнение с P-то.
Цитирай
#10

sdslavi направих това което ми препоръча... същата работа... няма обхват...може би защото съм с гръцки карти, макар че няма логика, защото сега са ми на НТС-то и то 310 и имам по 2-3 черти и си говоря спокойно а на Леново-то 860 никакъв сигнал... или антената му е слаба и апарата е за коша... в понеделник им оставям телефона в магазина и спирам да си плащам сметките към виваком... сменил съм 50 телефона но за 2 път се сблъсквам с такъв проблем...преди 1 год така се получи с реплика на нот3 и го подарих но бе 150 евро и сам си бях виновен... сега вината е във виваком и това ме вбесява... защото купувам 100% оригинал и то със реклама по всички медии... п.с. какво е fast dormancy и как се спира за да се увеличи обхвата... менюто ми е на български...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#11

След ъпдейта лично аз нямам проблем,не знам защо се получава при теб така,пробвай с връщане към фабрични настройки,след ъпдейт е препорачително ,за да заработи системата на чисто.Само да кажа,и аз съм на Виваком,вече никакъв проблем с обхвата

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#12

petyr1970 - 2 часа се мъчих ъпдейти, рестрати, заводски настройки и нищо не става... обхват лош... нямам време и нерви... от това Леново единствено исках обхват и батерия но... оказва се че НТС 310 е по добър от това леново или поне има безупречен обхват... ако виваком не ми сменят телефона оставям им го във офиса и от мен няма да видят нито 1 ст. повече... независимо че 5 год съм клиент на виваком и съм нямал никакви проблеми но заради този ......... телефон ще прекратя контактите със тях макар и да е грешка от моя страна...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#13

Може просто нещо хардуерно да е,давай го в сервиз,но поне месец няма да го видиш

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#14

Чакай бе човек.След ъпдейта отпреди 2 дни проблема с обхвата го няма.Дори и на място където имах мноого слаб обхват с различни телефонигодини наред ,телефона има 3 черти.Не бързай .Ъпдейтни до последно...

Xiaomi MI NOTE 3
Цитирай
#15

Приятели, моето Леново 860 има проблем с обхвата и колкото ъпдейта да направя телефона е зле, на мен ми е нужен за гръцки карти... в понеделник го оставям в офиса на Виваком и спирам да се занимавам с тях... нямам нерви и време... ползвал съм го за 1-2 разговор за проба... опитах се да го продам за 200 евро макар че на мен ми излезе 480 лв но не стана... НТС 310 dual sim е на половин цена от тази на Леново но е с по добър обхват, има само 2 разлики за моите нужди -по малък дисплей и по слаба батерия... препоръчвам на всички които искат уникален телефон за малко пари НТС 816 dual sim... ако има желаещ правя бартер, двата телефона - Леново s860 и НТС 310 dual sim - за едно НТС 816 dual sim...

Xiaomi Mi 11
Цитирай
#16

Давай го в сервиз

hTC Desire X White / mySENSEdx5 RC4.0 (JB 4.1.2 | Sense 5.0)
Lenovo s860 Lenovo A 536 lENOVO wibe z2 Motorola Moto G3 Xiaomi redmi note 5 Meizu m15 Meizu X8
Цитирай
#17

Здравейте, и аз да споделя мнение относно обхвата на този телефон, купих го от виваком имаше сигнал и обхват до момента в който ми излзе съобщение за ъпдейт, грешка беше че го ъпдейтнах след този ъпдейт загуби обхват и прочие, мъчих се доста време да се ровя по разни форуми да видя има ли лек за това нещо, защото сигнал имаше! изчезна след ъп Sad както и да е рових се страшно много време и все намирах информация за китайския вариант за европейския почти никъде или ако имаше нещо не беше за обхвата, докато не писах лично съобщение на mr.prezident понеже имаше отношение в друга тема за модела на този телефон та той ми даде линкове за флашване на рома с който телефона наистина имаше по добър обхват но пак не беше това което очаквах, докато не излезна въпросният ъпдейт 401 Smile ъпнах телефона обхвата наистина като че ли се оправи до момента в който върнах телефона в заводско състояние с изтриване на вътрешната памет и т.н. сигнала си дойде на мястото, даже не мисля кой знае колко да ми е помогнало това но за по сигурно влезнах и в рековърито на телефона и от там му дадох да изтрие всичко и да сега сигнала е шест Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#18

Един колега вчера го пратих към сервиза на Технополис защото ми показа че от месец му е излязло жълто петно с големината на отпечатък от палец горе в дясно на дисплея.Телефона е на година, ползван с кълъф тип джобче само около появата на петното му е сложен и силиконов кейс но не виждам причината да е в него примерно да прегрява с него какъвто проблем имат G3-ките.Коментирам защото не видях някой друг да има такъв проблем.
Другото оплакване е че понякога губи обхват, ъпгрейднал съм му го до последната версия.

Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Samsung Galaxy Tab S7 11.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro
Цитирай
#19

Потвърждавам че модела НЕ става защо,писъл съм в другата тема с рестартирването и така точно на втората година пазен и без драскотинка просто здаде багажа в ръцете ми.500лв за малко пластмаса и ламаринки НЕ благодаря.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)