Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Root на Note 4 (C,F, G, H...) с CF-Auto-Root
#26

Последно като бях слагал lucky patcher играта real racing 3 ми забиваше и не искаше да тръгне.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте, не мога да намеря CF-Auto-Root файла за Lollipop 5.0.1 за Note 4 SM-N910C. В архива има само за Kit Kat. Със същия файл ли се флашва и Lollipop?
Цитирай
#28

(2015-04-09, 15:47:27)kalin.dimitrow написа:  Здравейте, не мога да намеря CF-Auto-Root файла за Lollipop 5.0.1 за Note 4 SM-N910C. В архива има само за Kit Kat. Със същия файл ли се флашва и Lollipop?

Да

LG G4
Цитирай
#29

(2015-04-09, 17:07:43)jordan40 написа:  
(2015-04-09, 15:47:27)kalin.dimitrow написа:  Здравейте, не мога да намеря CF-Auto-Root файла за Lollipop 5.0.1 за Note 4 SM-N910C. В архива има само за Kit Kat. Със същия файл ли се флашва и Lollipop?

Да

След като си прецаках  knox-a  при даунгрейд от арабския към българския лолипоп ром чрез Kies  реших да си руутна телефона. Руутнах по описанието              в първия пост. Появи ми се supersu и го     актуализирах. От там нататък започнаха проблемите ми. Първо рековърито е някакво старо от Кит кат предполагам и като ми зареди на най-долния ред където се изписва  csc-то ми пише:
dm-verity verification failed.... 
Второ програми като phone info, csc select  не могат да получат руут достъп и не мога да си върна българското  csc  bgl.
Всички останали програми получават руут достъп като  Titanium backup и т.н.
За това си мисля че cf-autoroot трябва да получи нова версия за лолипоп.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#30

И как при доунгрейд кокс брояча се е активирал? Аз два пъти доунгрейдвам, веднъж от полски и веднъж от ОАЕ и няма проблем.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#31

От UAE BOC5  лолипоп  към  BGL BOC3 лолипоп чрез Kies.  През Один не съм имал проблеми, пробвах през Киес за да го накарам да ми зареди BGL продуктовия код и кнокса гръмна.


Като гледам сега и руут-а  е пълен шит. Свалям първия фърмуер с който е излязъл телефона защото евентуално само с него би сработил пълноценно cf-autoroot тъй като е базиран на неговото рековъри. С другите по-нови фърмуери приложенията за промяна на csc не могат успешно да получат руут права и не мога да си възстановя  bgl кода.
Та ако успея с първия фърмуер след това ще обновя до последния лолипоп за България и няма да се занимавам с руут докато не излезе по-актуална версия на  cf-autoroot.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#32

(2015-04-11, 08:33:06)tonus написа:  Второ програми като phone info, csc select  не могат да получат руут достъп и не мога да си върна българското  csc  bgl.

Busy Box инсталирай и пробвай с платената версия на Phone

https://play.google.com/store/apps/detai...einfo.plus

https://play.google.com/store/apps/detai...on.busybox

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#33

Busy box си имам инсталиран и root validator ми дава че всичко е шест с руута. Phone info pro  ако го намеря кракнато ще го пробвам иначе хич няма да се занимавам защото безплатната версия върши чудесна работа при другите ми телефони.

Благодаря.

С  phone info plus нещата се получиха. Както бях с последния български киткат руутнат(полууспешно).  Дадох промяна на  csc  на bgl. Телефона се рестартира но не можа да си върне заводските настройки както обикновено става при промяна на  csc.Вместо това влезе в това  остаряло рековъри което се инсталира с руута с надписа най-долу dm-verity verification failed...
Изключих телефона и го флашнах българския лолипоп и успешно си го зареди с българско csc.

Благодаря още един път на  rado_8.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#34

Здравейте, с Lollipop съм и съм рутнал, както е описано в първият пост. Опитвам се да инсталирам няколко архива през CWM, но винаги ми дава грешка:
E: footer is wrong
E: signature verification failed

Някой знае ли как да го оправя, защото ми трябва един фикс, за да ми работи Private Mode, защото сега дава грешка при отваряне?

Samsung Note 4 N910c 5.0.1 BGL
Цитирай
#35

Какво искаш да инсталираш дай линк и с какво къстъм рековъри си?

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#36

Искам да инсталирам файла от линка който са посочили тук: http://forum.xda-developers.com/note-4-t...t-t2922671

Private Mode Fix

Нямам представа с какво рековъри съм. Просто свалих CF Auto Root (N910c) от първият пост и го инсталирах с ODIN.

Samsung Note 4 N910c 5.0.1 BGL
Цитирай
#37

Темата е за  T-Mobile Samsung Galaxy Note 4 ти сигурен ли си, че ще работи и на твоя N910C? Прочете ли някъде в оригиналната тема дали става. Проблема ти е , че си със стоковото рековъри и за това не може да одобри сигнатурата >> E: signature verification failed

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#38

Ужас.... А как да си ремонтирам Private Mode-a, защото откакто си рутнах телефона, работи само по 20мин. след всеки рестарт? Никой ли не се е сблъсквал с този проблем след руут?

Samsung Note 4 N910c 5.0.1 BGL
Цитирай
#39

jordyv, пробвай с custum kernel, при мен с adam kernel си работи. Освен това, xposed вече работи, виж в XDA как да го инсталираш и после си инсталирай wanam xposed модула - там има опция да работи private mode на руутнати телефони.







Цитирай
#40

Пробвах да инсталирам xpose framework в cwm и пак ми дава грешката, която съм описал по-горе.

Samsung Note 4 N910c 5.0.1 BGL
Цитирай
#41

Самото инсталиране на xposed framework няма да ти реши проблема. За това ти писах да инсталираш и wanam xopsed модула - там има настройки, които да ти "подкарат" приложението!







Цитирай
#42

Да, но той изисква фреймуърка, в момента не иска да работи без него!

Samsung Note 4 N910c 5.0.1 BGL
Цитирай
#43

Казах ти, трябва ти къстъм рековъри , примерно това >> http://forum.xda-developers.com/note-4/d...y-t2911266

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#44

Гледам, че Galaxy S6 имат руут без да се засяга кнокс брояча. За нас очаква ли се подобна радост?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G
Цитирай
#45

Мдам, тоя руут го има от около месец вече, и аз много се надявам да излезне и за Ноут 4-ката, ама щом досега не е излезнал...

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#46

Не съм сигурен, че пиша в правилната тема, но просто до сега не се бях сблъсквал с нещо такова и не знам точно къде му е мястото. Та накратко - с custom rom съм, с активен SuperSu и root. Rom-a е с Kit-Kat 4.4.4. Днес докато телефона беше на Wi-fi, започна да се тегли актуализация на софтуера с размер 999 мб. Самият ROM не поддържа онлайн актуализации. Не можах да изчакам да се довърши изтеглянето, защото трябваше да изляза а не ми се щеше да продължи през мобилните данни. Та въпросът ми е: Защо на руутнат телефон му се актуализира софтуера и някой дали се е сблъсквал с такова нещо?







Цитирай
#47

Това че е рутнат не значи задължително, че не може да си изтегли актуализацията. Въпроса е после при инсталацията. И да, темата не е за това, а конкретно за CF-Auto-Root! Има си тема за актуализация...
Цитирай
#48

Брееееей, тоз рут много взе да ме гложди...
Като видях, че и Wanam има ром в XDA Va Va Va

                       
              Xiaomi 13

                
               
                     
Цитирай
#49

Има работещ CF-Autoroot за 5.1.1
Ето директен линк за SM-N910C - 5.1.1 https://download.chainfire.eu/559/CF-Roo...mn910c.zip
Цитирай
#50

Ставали за coj5.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)